Криптовалути

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Криптовалути

Мнение от zAcK » 21 Мар 2023, 13:27

Да купувам ли още и какво са очаква да стане утре? :ok: Някой ще обясни ли :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Криптовалути

Мнение от steeN » 21 Мар 2023, 13:43

Чакай аз да обобщя кво разбрах. :lol: Почнал е нов бул маркет, но може да има нови дъна. Въпреки това винаги по всяко време трябва да се купува :lol: Ако нещо грешно съм разбрал, съм сигурен, че ще ме поправят.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Криптовалути

Мнение от In_Memoriam » 21 Мар 2023, 13:55

zAcK написа:Да купувам ли още и какво са очаква да стане утре? :ok: Някой ще обясни ли :bchug:

Нз, брат, всеки сам си преценя :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Криптовалути

Мнение от vlad0 » 21 Мар 2023, 14:01

zAcK написа:Да купувам ли още и какво са очаква да стане утре? :ok: Някой ще обясни ли :bchug:


Аз лично мисля, че ефектът от повишаването на лихвените проценти все още не е усетен реално и не виждам добра причина за мечтане на нови върхове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Криптовалути

Мнение от b_u_b_o » 21 Мар 2023, 18:20

https://youtu.be/cnp-QTTwVNw

Топ подкаст, жалкото е, че ще го чуят хора които тия неща си ги знаят и само ще им потвърди позицията. Тия които наистина трябва да го чуят, "нямат" 2 часа да слушат или дори и да имат не искат да чуят щото общо взето тия неща не са лесно смилаеми.

Най-основното за мен беше, частта в която си говореха, кога според тях биткойн ще е успял. И не се спомена цена нито веднъж. Ясно е, че алчността води новите хора "в сектата", и е ясно, че голяма част от тях не оцеляват защото не успяват да хванат фундамента. И така в беърмаркет остават само тези които наистина имат визия. И всеки следващ те са все повече. И това е истинския успех на биткойн, адопцията. А тя расте без всякакво съмнение. Тази тема е прекрасен пример, при предишния беър тук беше тишина, сега не е изпадала от първата страница с темите от години. След 3-4 години ще е още по-жива от сега. Така че, не ме интересува кога биткойн ще стане 1М$, интересува ме кога 1 МИЛИАРД хора ще имат биткойн, а този момент за мен неизменно ще настъпи. :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Криптовалути

Мнение от In_Memoriam » 21 Мар 2023, 18:58

vlad0 написа:
zAcK написа:Да купувам ли още и какво са очаква да стане утре? :ok: Някой ще обясни ли :bchug:

Аз лично мисля, че ефектът от повишаването на лихвените проценти все още не е усетен реално и не виждам добра причина за мечтане на нови върхове.

Аз пък мисля точно обратното, понеже пазарите винаги са една крачка пред всеки, който се мисли за умен, тоест голямото изсипване да е било в началото на миналата година от страх от лихвените проценти и отдавнa всичко да е отразено в цената. Иначе кой говори за нови върхове, главно споровете са дали ще има нови дъна :winky:
Последна промяна In_Memoriam на 21 Мар 2023, 23:03, променена общо 1 път
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Варна/Ст. Загора
Пол: Мъж
Кара: e39 520i
Детайли за колата: М52B20TU

Re: Криптовалути

Мнение от sedd » 21 Мар 2023, 22:03

И аз мисля, че всеки актив, който можеш на момента да купиш/продадеш вече е отразил настроението на пазара предварително.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Криптовалути

Мнение от Top Gun Maverick » 21 Мар 2023, 22:24

И има нещо друго, което го казват всички хора, които са в крипто от 2013-та да речем в България. Когато получиш потвърждение, че лихвите са отчетени, че дъното е минало, че войната е отчетена, Ковид, банковите фалити, фалитите на борсите и още няколко значими и по-малко значими негативни новини, тренда вече ОТДАВНА ще е обърнат и хората влизали по дъната (без да са били сигурни, че това е баш дъното Стийн)вече ще правят стратегии за излизане. Тоест тогава влизащите ще правят стратегии за влизане, но как? Щом имат потвърждението, което чакат, това ще бъде след няколко зелени месеца и цената ще е влезнат изведнъж ли? Къде е гаранцията, че точно тогава няма да дропне защото някой купувал 2 месеца на 16 и отгоре е решил да продаде голямо количество? Или тогава тепърва ще почва ДЦА? Ами той може да почне на 30, да купува до 60 и цената да се върне на 25, тогава какво решение ще вземе след като е под вода в разгара на Булмаркет?
Много ни се иска на всички да купим като имаме потвърждение, че булмаркета е започнал и че сме купили съвсем малко над дъното, ама как да стане това? Изгледал съм куп видеа на всякакви чукундури разбиращи и неразбиращи от крипто и извода е един и същ. Този, който определя кога и как започват нещата няма да ги пуска в ю туб или където и да е другаде, а всички останали просто предполагат. Затова трябва да имаш стратегия от преди това. Аз имах и въпреки това не успях да я спазя както бях планувал защото нямах средствата и всичко го правех на бързо. Цяла година говорех на жената, че дъното ще е ноември, най-късно началото на декември и че ще купувам тогава най-много, а по-малко до края на февруари, март. Накрая не успях да направя точно така защото когато всички мечки ти реват на главата как отива на нови дъна и ти се ослушваш...изведнъж пазара ти удря шамар и докато той ти свести един ден, цената се качва още, после на другия ден още и ти се паникьосваш да купуваш или не, колко, ама чакай сега, то било манипулация, нямало макро обстановка, маркет мейкър стоял зад това движение след като 2 месеца имаше линия на мъртвец, не вземайте и сега, че той ще продаде и ще слезе на 10 после да ви обере парите...и така. До утре мога да пиша, ама ще се отегчат тези, които са ги знаели тези неща. Но на мен ми е целта другите да ги видят защото всеки е бил пред тоя въпрос да купя ли сега, ама какво ще стане. Ами аз друга стратегия освен да купиш и държиш без значение какво се случва не знам и не мога да препоръчам. Да купуваш с цел да продадеш на по-високото и после като дропне пак да вземеш е като куче да си гони опашката, води до зануляване обикновено казват старите в крипто.
Сега Зак пита, човек, ако някой можеше да ти каже със сигурност щеше да е милиардер отдавна или поне мулти милионер. Един от най-добрите ми приятели сега е в ролята ситуация, ама даже по-зле защото има 0.0, но взе да го чопли. Видя какво направих аз, какво пожертвах и т.н. за да взема каквото мога с всичко свободно, понеже когато го чух тоя Биткойн севте преди десетина години тотално го игнорирах, имах куп важни неща за които да мисля. После преди върха 2017-та го прецених като нещо твърде рисковано, даже темата тука почти не я четях, а мой приятел тогава си купи рипъл, че Биткойна вече бил много скъп и сега рипъла щял да стигне неговите нива ми говореше. :kuku: После 2020-та като взе да ме чопли знаете, търсех си аргументи в главата да не купувам, които не, че не бяха логични, то там беше проблема, бяха си съвсем логични, но в един момент реших, че няма как да купя или да спра да го мисля без да го разбера какво точно е това. Седнах, гледах някакви клипове и изведнъж всичко, което някакви хора ми бяха писали на две на три в тая тема доби някакъв съвсем друг смисъл, облик, нещата взеха да се нареждат като някакъв пъзел. Взех аз самият да си задавам въпроси, които като им намирах отговора и...ме промениха направо. Не знам как да ви го опиша, това си е като секта, но много различна от другите и много всеобхватна. И дааааа, няма гаранции, че ще успее, никой не трябва да го забравя и да си прецени сам риска. Както казва човекът извън БГ, който след в тубата и който перфектно позна зоната на капитулация(Алесио Растани)както и падането под 40к, че е сигурен беър, всичко е въпрос на вероятности, възможности и ниво на риск и аз нямам кристална топка. Това му бяха думите и ей сега на 20к когато каза, че очаква голям скок. Това 20к, което беше след падането от 25к и всички ги обзе паника, че отива на нови дъна. Не съм следил прогнозите на Пламен за дъно, но Иван Иванов позна зоната на капитулация също перфектно. С много ако-та и възможно е това, възможно е онова, но индикаторите и събитията му казваха точно това.
Та моят приятел сега като Зак и той почна да ми пише през няколко дена какво става с Биткойна като много добре вижда цената и си мисли какво става. Хубаво, на 16 ми беше лесно да му кажа, да гледа клипчета и му пращах някакви, нищо не гледаше и не искаше да чуе. Беше ми лесно защото знаех, че и до 12 да иде, почти абсурдно ми изглеждаше по-надолу. Сега като ме пита какво да му кажа? Казвам му, че трябва първо да си зададе сам на себе си едни въпроси, после на някой друг, който е навътре в нещата, ама ако може да не съм аз защото съм пристрастен към него, но все пак ще му кажа някакви неща и толкова. Мога ли сега на 28 да ти кажа купи, утре да се върне на 15, ти да продадеш защото Данчо шорта ще ти каже, че отива на 3 и преди това не си струва да го купиш и аз да съм ти виновен? Данчо шорта не го разбирам. На 16к в началото на януари след като имаше таблиците пред него каза, че със сигурност тия два месеца вижда някакво изкупуване на койни, но за него трябва да видим много по-ниски нива и тогава като тръгнели всички да купуват, ти също да купуваш. Кой ще ти го остави това да иде на 3к бе човек, те едвам са го съборили 2018-та когато хората са били в пъти по-малко, че сега ли някой ще ти го остави...ама заеми ще търся на 10 ако иде та да купя, нормални ли сте с това 3к бе мечоци? А колко като мене сектанти има не е истина. Ама сектанти с пари. Ами някоя държава? Ами баш китовете дето държат пазара, от какъв зор ще ви го оставят да пада на колкото искате, че вие да го изкупите? :mhihi: Това го питах и в края на миналата година тука, ама все се чакаше нещо.
Не знам Зак, заради тебе го пиша тоя пост, не виждам друг, който ще се вълнува от него. На мен на 20 да нахакам ол ин вече ми помогна да реша въпроса на кое ще ме е яд повече да слезе на 15к и да треперя за нови дъна(не, че щях да продам на загуба, щях да се дразня, че съм купил по-малко количество просто)или да се качи на 25к и да не слезе повече. Сега на 28 къде ще иде и ще те е яд ли ако слезе на 20(за надолу забравяме според мен, да не казвам и под 25 вече за тоя бул)и колко точно ще те е яд? А този яд сравни го с това ако буквално утре Фед каже каквото се чака и цената почне да катери стабилно като иде на нов връх неусетно? Според мен с всяко 2000 нагоре от 28 ще ти става все по-трудно да решиш и по-трудно. А с всяко изкачване е възможно и дропване та едва ли има отговор. Ако знаех, че няма да дропи щях да съм ипотекирал къщата вече, ама нямаше само аз да направя така.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Криптовалути

Мнение от dhtj » 22 Мар 2023, 0:38

Top Gun Maverick написа:... понеже когато го чух тоя Биткойн севте преди десетина години тотално го игнорирах, имах куп важни неща за които да мисля...


И аз така... "членувах" в един голям софтуерен форум, може би най-големия в България тогава и новината я помня, от 2010 година е...
https://www.download.bg/index.php?cls=n ... &id=559236

Помня и една статия, в която обясняваха как теглиш някаква програма на компютъра си, оставяш го да работи през нощта и до сутринта вече си "изкопал" един биткойн или около 2 стотинки. :lol:

Чудех се дали да го пробвам, ама си викам - кво ще ми бучи тоя компютър в стаята, да ми пречи да спя, евал съм го, а и за какво са ми тея стотинки?!! :mhihi:

Е преебал съм се, един-два месеца да го бях оставил да си копае, сега щях да карам авентадор, а не 330д, ама на кой квото му е писано. :lol:

Сега съм решил за какво да си похарча парите, след това като ми останат излишни бих се пробвал да търгувам малко с койни(купи евтино/продай скъпо), но не мисля да си държа спестяванията в койни, заради вариращата им стойност.

В банката примерно знам че имам 100хил лв, всеки месец се увеличават с 5хил лв от заплата и утре ако си харесам нова кола, мотор, къща или екскурзия знам колко мога да изтегля и колко ще ми останат.
С биткойни не е така, курса се променя постоянно, знаете. Може да си имал койни на стойност 1млн лв при последния пик, а сега да си останал със 150 хил лв, ако не се лъжа подобна беше разликата между пика и дъното.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Криптовалути

Мнение от b_u_b_o » 22 Мар 2023, 1:32

dhtj написа:Може да си имал койни на стойност 1млн лв при последния пик, а сега да си останал със 150 хил лв, ако не се лъжа подобна беше разликата между пика и дъното.


Тука тънкия момент е, че тия койни на стойност 1млн при пика или 150К на дъното ти си ги купил за 70-80К преди това през предния беър. Освен разбира се ако не си ги налял по върховете, ама ме съмнява да имаш 4-5-600 000 и да правиш такива тъпотии. И после като са станали 1 милион да не си разкешил някаква част. А това ми се вижда далеч по лесно отколкото да се правиш на трейдър и да си мислиш, че си по-умен от хилядите други дето и те се правят на същото. Не е невъзможно да направиш някой лев, но просто аз не виждам по-лесно от DCA покупки по дъната и DCA продажби по върховете. А има достатъчно индикатори които да ти покажат към кое сме по-близо. И ако не те завладее алчността, да купиш и да продадеш ама точно на дъно и на връх, трудно ще се вътриш. Проблема е, че трябва да имаш ясен план и да не позволяваш на алчността и FOMO-то да те ръководят. Всичко друго ми е повече хазарт от инвестиция. И ако хоризонта на инвестиране ти е по-кратък от 4-5 години изобщо не му викам инвестиция, а спекулация. :bchug:

Но за това трябва да преживееш поне един цял цикъл в пазара, да се опариш от всичко което може. Да видиш, че изкараш ли един беър в който да има моменти в които да си под вода за известно време и това да не те бута психически и да продължаваш да купуваш, след това дори и да не изиграеш следващия бул по най-добрия начин пак никога няма да си под вода отново.

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Криптовалути

Мнение от Top Gun Maverick » 22 Мар 2023, 8:01

Само да вметна един пример за това купи ниски, продай високо демек куче, което си гони опашката. Скоро ми пише мой човек и ми казва за неговия приятел, който имал ферма за Етер през Беър маркета 2018-та, но от трейдване губи 750к в долари. Продава си фермата за Етери на много ниска цена на моя човек и просто ги налива чакайки през 2020. Налива ги 2020! И си избива всичкото, че му и остава. Е, трябва ли така да става и не може ли някак да попием опит от такива неща? Моят човек е копал етери в продължение на дълги години, като с копането, холдването и продаването по някое време е 180х нагоре общо. Сега няма Етер, само Биткойн и никакъв шиткойн. Но неговата лесна, пари има, не му трябват, искал да си оставя на децата след време, преди 150 няма и едно Сатоши да продаде. Аз имам 25% Етер, не ги разбирам нещата около Виталик колкото него, но все пак имам. При него играе роля и някакво суеверие, че щом е изкарал много от някъде, няма нужда пак да чака от там.

Та трейване...може бе, може с някакви процентчета от всичко вкарано. Да видиш може да ти тръгне и ще бъдеш ли от тия 2-3% изкарали или ще бъдеш от другите захранили просто. Имай предвид, че сега всичките изявени трейдъри, които знам хванаха някакви движения по време на беъра и сега накрая като скочи на 25 и падна на 20-19 те се юрнаха да чакат нови дъна със залози естествено и пазара ги отвя. Нямам идея по време на була какво ще стане и как ще е с трейдването, може да е по-лесно. :dunno:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Криптовалути

Мнение от Jordana » 22 Мар 2023, 8:04

Помня и една статия, в която обясняваха как теглиш някаква програма на компютъра си, оставяш го да работи през нощта и до сутринта вече си "изкопал" един биткойн или около 2 стотинки. :lol:

Чудех се дали да го пробвам, ама си викам - кво ще ми бучи тоя компютър в стаята, да ми пречи да спя, евал съм го, а и за какво са ми тея стотинки?!! :mhihi:

Така си и беше в началото . Имах изкопани за 1 месец вечер няколко часа почти 2 BTC два пула завършени на стойност ...около 4 долара . Така си и заминаха с диска като го форматирах даже не съм опитвал да ги спасявам тия 4 долара :mhihi: Имам един познат с ферма към 50 копачки , това са над 200 видео карти и пак не може да направи толкова за месец . Копа някакви шиткоини и ги обръща в BTC .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Криптовалути

Мнение от Top Gun Maverick » 22 Мар 2023, 8:59

Тоя умрял шиткойн Рипъла откъде избичи 20%-та ръст за отрицателно време? :shock: :clap:


А тука какво стана?
https://www.vesti.bg/bulgaria/bylgarka- ... in-6164080
Съратничка на Ружа екстрадирана в САЩ.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Криптовалути

Мнение от TNT » 22 Мар 2023, 9:08

Все си мисля, че напредваме... Обядваме с колегите... единия чака цената да му пробие чертичката :mhihi: Другия чака "Рипъла да подпишат големия договор" :shock: :shock: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: и "Тезос щял дрън-дрън-дрън" :mhihi: :mhihi: :ok:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Криптовалути

Мнение от steeN » 22 Мар 2023, 9:08

Top Gun Maverick написа:А тука какво стана?
https://www.vesti.bg/bulgaria/bylgarka- ... in-6164080
Съратничка на Ружа екстрадирана в САЩ.


Стана, че ФБР забавя, но не забравя. По-интересното е какво стана с Ружа. Конспирации колкото си искаш.
Последна промяна steeN на 22 Мар 2023, 9:09, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook