Котел на пелети?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Котел на пелети?

Мнение от don_gori » 27 Яну 2023, 16:33

Аз тази година за 1ви път пробвах от тези пелети и съм супер доволен. С камина съм и за 2-3 седмици горене(8-9 чувала изгорени) без да отварям вратичката няма никаква пепел в камерата, където горят пелетите.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Котел на пелети?

Мнение от Е.Димитров » 27 Яну 2023, 17:10

Имам изолация, имам и бая климатици и за това пускам котела по 1,5-2 часа сутрин и вечер.
През деня (понеже работя от в къщи ) единият климатик не спира и резултата е, тока ми е 140 лева за всичко и 1/3 изгорени пелети в сравнение с миналата година.
Климатика в хола почти не спира и през нощта , щото там спи малкият пискюл (кучето) и искам да му е комфортно :mhihi:
В спалнята се пали автоматично в 5 часа сутринта и го гася в 7.30.
Разбира се, топлото не е като от парно но да давам по 800-1000 лева на месец за пелети няма да стане.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Котел на пелети?

Мнение от dhtj » 27 Яну 2023, 18:03

Е.Димитров написа:Климатика в хола почти не спира и през нощта , щото там спи малкият пискюл (кучето) и искам да му е комфортно :mhihi:

Eви го в гъза , те кучетата не чувстват студ. :lol:
На село на двора имам едно бордър коли, живее си свободен, без синджир, има си колибка с черги вътре, но предпочита да си лежи на снега. :lol:

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Котел на пелети?

Мнение от alx » 27 Яну 2023, 18:51

dhtj написа:
Е.Димитров написа:Климатика в хола почти не спира и през нощта , щото там спи малкият пискюл (кучето) и искам да му е комфортно :mhihi:

Eви го в гъза , те кучетата не чувстват студ. :lol:
На село на двора имам едно бордър коли, живее си свободен, без синджир, има си колибка с черги вътре, но предпочита да си лежи на снега. :lol:


то и моя не ще да се прибира като вънка е студено ама е 80 кила нюфи... та въпрос на куче. тоя малкия ще умре от студ щото просто няма маса и подходяща козина...

са, че колегата го глези и че плъха ще оцелее при 10тина градуса температура без проблеми- друг въпрос :ok:
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Котел на пелети?

Мнение от Е.Димитров » 30 Яну 2023, 8:53

Знам, че не е правилно, ама бръмбара ми е като дете дейва, не мога да си представя, че може да му е студено пък и спи самичък. До тоя момент не сме го качвали на другият етаж, където е спалнята.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Котел на пелети?

Мнение от slatanic » 30 Яну 2023, 16:52

Аз заради моя сложих климатици навсякъде.
Ма на как да го оставиш.
Иначе вчера вдигнах температурата на горелката на 65.
Екстра ми е.
И на звяра му е добре.
IMG-fb7e382b7d2a9f5b223b37d79fff4bba-V.jpg

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Котел на пелети?

Мнение от Моджо » 30 Яну 2023, 16:58

Аз па забелявзам некакви странности по работата на камината, свързано с температури вънка и вътре и нямам никакво обяснение защо така.
И второ за изолацията да кажа, че ако имате зиморничави обитатели на жилището не ви спасява изолация. Радиаторите па са надути, сигур е 27 градуса по некои стаи... и те така.
И пелетите си вървят. Тва е положението, Минке ле. Малко от малко да имаше дисциплина щехме да минем с 2 тона и половина и то без да ни е студено, ама ...
Последна промяна Моджо на 30 Яну 2023, 17:54, променена общо 1 път
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Котел на пелети?

Мнение от b_u_b_o » 30 Яну 2023, 17:14

Ами вкарай малко дисциплина, кви са тия 27 градуса посред зима :mhihi: Аз държа около 20 и вчера даже ми стана топло и се съблякох по тениска, което според мен не е нормално зимно време и днес през деня пуснах за по-кратко отоплението. На температурите дето държите у вас ще трябва по гащи да стоя.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Котел на пелети?

Мнение от Моджо » 30 Яну 2023, 17:21

Ам то аз по гащи си стоя. Ама затова 23 макс 24 градуса ми е достатъчно. Вече надолу ми е студено и на мен. Ама...нема значение колко е топло. Спре ли да лъха топло от радиатора значи е студено :)))
А за да лъха нон стоп радиатора треа да е на 5 или направо докрай за по-лесно :))
Добре, че цените падат :)))
Иначе ако не откара така както е днес до март или април - 3 палета ще ни стигнат. Още има 30 чувалчета от второто пале.
А иначе ако ся е 24 примерно и спра камината. Доде стане 21 ще минат поне 3 часа, че и повече. и така 2 часа работи, 3-4 почива ще има хем икономия, хем пак няма да ти е студено. Ама ся...
Хм,хм...

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Котел на пелети?

Мнение от Jordana » 30 Яну 2023, 17:54

Сложи си климатици като имаш грижи със зиморничави унищожители на пелети . Казваш че не може с климатика 28 и пак си стоиш по гащи на 23 а тия зиморничавите да свикват .
Последна промяна Jordana на 30 Яну 2023, 17:56, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Котел на пелети?

Мнение от Моджо » 30 Яну 2023, 17:55

Е за кво па пари за климатик. Е ги пампоровките, едно одеало им треа само и толкоз.
Хм,хм...

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Котел на пелети?

Мнение от alx » 30 Яну 2023, 17:58

Баси кучетата… чакайте да ви дам един аршин, ме следващия път да не правите грешки с разни плъхове :mhihi:

не изглежда голям докато не осъзнаеш, че главата му е на нивото на дръжката на вратата :angel:

Тоз общо взето през зимата не можеш го вкара в къщата…
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Котел на пелети?

Мнение от slatanic » 30 Яну 2023, 18:41

Котката на бабата ще го сгъне като фафла. :mhihi:

IMG_20230128_145423.jpg


Кракът е моя.Номер 46. :mhihi:
Едно малко рисче. :winky:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Котел на пелети?

Мнение от ildivvy » 30 Яну 2023, 20:10

alx написа:Баси кучетата… чакайте да ви дам един аршин, че следващия път да не правите грешки с разни плъхове :mhihi:

не изглежда голям докато не осъзнаеш, че главата му е на нивото на дръжката на вратата :angel:

Тоз общо взето през зимата не можеш го вкара в къщата…


Мои познати имаха нюфаундленд някога... Мислех, че са само черни!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Котел на пелети?

Мнение от drago_pavlov » 03 Фев 2023, 8:20

b_u_b_o написа:Ами вкарай малко дисциплина, кви са тия 27 градуса посред зима :mhihi: Аз държа около 20 и вчера даже ми стана топло и се съблякох по тениска, което според мен не е нормално зимно време и днес през деня пуснах за по-кратко отоплението. На температурите дето държите у вас ще трябва по гащи да стоя.

Аз отскоро слагам гащи, че малката порасна и започна да се заглежда и да задава неудобни въпроси...
Иначе вкъщи си седях чисто гол дори посред зима. Това ако трябва да съм с анцуг, чорапи и пуловер не е стайна температура за мен :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook