Икономическа тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от b_u_b_o » 02 Фев 2023, 16:09

BMW_POWER написа:...


Ти въпроси не си задавал, изрази някакво учудване от нещо което не е никакъв прецедент. От последните 21 дни, 7 са тези с движения от над 1%. От това веднага може да разбере човек, че не отваряш често тая графика, предполагам която и да е друга. Подозирам, че и за това движение си научил от някоя руско езична телеграм група, където кой знае как се обяснява тая "аномалия", я измръзнали германци, я с боси и бездомни американци, я с гладни и останали без риба японци. :mhihi: Ако не беше един от най-активните в тая тема, да ти обясни човек какво е станало, ама може да се очаква, че си наясно с някои неща след като от последните 15 страници няма такава без твое мнение. :dunno:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от BMW_POWER » 02 Фев 2023, 17:03

Аз съм "активен" в темата, когато прочета или видя нещо. Когато съм на бачкане, не винаги имам време да следя. Да, отдавна не бях гледал златото и го отворих минути след скока. Не виждам какво ненормално има в това, да съм учуден. Неговото движение винаги има сериозни основания.

"Телеграм" и "руски групи" нямам нито на телефона, нито в "баничарката". Русия и Япония всяка година подписват договор за разрешение на риболов от японските рибари в руски териториални води. Тази година им е отказано. Да, научих го от руски източници. Причината е повече от тривиална. Не мога да чета японски, а и не знам, къде да го търся с гугъл в японските сайтове.

"Подозренията" ти са без коментар. С нескрито любопитство бих видял, в кои телеграм канали и групи съм го прочел. Опитай с факти, не с подозрения.
Лесно е :ok:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от zAcK » 02 Фев 2023, 23:23

Така се произвеждат продукти с висока добавена стойност :bowdown: :bowdown: :bowdown:

https://offnews.bg/sviat/konversia-po-ruski-zavodat-na-ford-v-sankt-peterburg-stava-daskor-794662.html
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от drago_pavlov » 03 Фев 2023, 8:08

BMW_POWER написа:Златото полудя :shock:

BMW_POWER написа:1.34% за деня, но за милионерите това са пари за семки :mhihi: :mhihi: :mhihi: Въпросът, който не си задаваш е, защо се получи това?

BMW_POWER написа:Растеж на цената на златото с повече от процент за броени часове е меко казано "икономически процес". Интересно ми беше да науча, какво се е случило. А научих какъв съм :banghead:

От предното мнение останах с убеждението, че ще ни обясниш поредния епизод от дълбоката държава, а то просто си искал да нучиш нещо :mhihi:

Интересно ми е колко злато имаш, че го следиш така активно :roll:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Top Gun Maverick » 03 Фев 2023, 8:17

Едно време като возих наркомани и искаха да ми го залагат по 7-8 лева грама втора ръка, аз се опитвах, че не ми се занимаваше с глупости(това преди 15 години за период +/- няколко)сега даже не съм го отварял да видя как върви горе долу във физическия му вариант. А тоя инвестиционния...от обща култура много рядко му мятм едно око, колкото да видя, че това нещо да го купиш и да се надяваш на нещо от него е пунта мара. То даже за пазене на стойност не виждам как бих го ползвал след като има варианти да го вземеш, да потъне и да изплува след мноооого години. То така е с всичко, но по-рисковото в даден момент може да ти донесе някаква възвръщаемост или поне се надяваш, а златото...не знам, за хора с много пари е според мен, които искат нещо сигурно да се пренесе във времето без да имат особена печалба от него. По-добре ми се вижда да вземеш парче земя, пак нищо не иска, по-голяма възвръщаемост ще имаш и най-вече няма как да ти я откраднат. Като минус само бих отбелязал много трудната ликвидност ако в даден момент бързаш с продажбата, тука златото печели.
Но това са си мои виждания според моята ситуация, на други хора може да е съвсем различна и по-успешна.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Икономическата криза 2020-2023

Мнение от steeN » 03 Фев 2023, 11:04

Тва украинците що земя изнесоха на тръгване от украйна :mhihi: Добре, че са се сетили да си купят, че да си запазят богатството. Чак тука в Бг се чудим кво да я правим тази земя дето я донесоха.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Top Gun Maverick » 03 Фев 2023, 11:23

То пък както се бяха втурнали някакви хора да купуват земя в Украйна...
Ще мислиш къде и каква земя купуваш, ти защо не идеш да купиш земя в Косово?
А и всяко нещо има някакви минуси, едва ли бежанците от Украйна са тръгнали с джобове пълни със злато, който е имал.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от TheDriver » 03 Фев 2023, 12:21

Остави ги украинците. В нашата история имаме не малко примери за това как "ти открадват земята". Като почнеш от Беломорска Тракия, минеш през колективизацията и стигнеш до днешно време с орките и схемите на местните дерибеи.

Земята е едно от най-трудните неща за опазване, иска раждаемост, армия, обществен консенсус и т.н.

Дори да избягаш от покупки в "Ориента" където притежанието на земя е "безплатно" , в Западния свят пък ще я загубиш ако не си плащаш данъците и таксите за нея.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от zAcK » 03 Фев 2023, 20:58

Банките с рекордна печалба от 2.1 млрд. лв. при свръхниски лихви
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от steeN » 03 Фев 2023, 21:02

Ако ще правите изводи, че има някакви местни особености, които ги няма другаде, недейте.
Банките са си банки и на луната и тук работят по един и същи начин.
Всичко се свежда до това, че когато има по-висока инфлация винаги на банките им е по-добре от колкото като няма.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от BMW_POWER » 03 Фев 2023, 21:47

drago_pavlov написа:
BMW_POWER написа:Златото полудя :shock:

BMW_POWER написа:1.34% за деня, но за милионерите това са пари за семки :mhihi: :mhihi: :mhihi: Въпросът, който не си задаваш е, защо се получи това?

BMW_POWER написа:Растеж на цената на златото с повече от процент за броени часове е меко казано "икономически процес". Интересно ми беше да науча, какво се е случило. А научих какъв съм :banghead:

От предното мнение останах с убеждението, че ще ни обясниш поредния епизод от дълбоката държава, а то просто си искал да научиш нещо :mhihi:

Интересно ми е колко злато имаш, че го следиш така активно :roll:


Представяш ли си? Не ме е срам да попитам, защото не знам нещо. И веднага си го получих.

Що се отнася до въпроса ти. Питай тия у политическата тема, колко от тях са в Народното събрание :mhihi:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Top Gun Maverick » 03 Фев 2023, 22:18

:ahah:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от steeN » 03 Фев 2023, 22:28

drago_pavlov написа:Интересно ми е колко злато имаш, че го следиш така активно :roll:


А не ти ли е по-интересно, че точно като го спомена и ще се срине :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от BMW_POWER » 04 Фев 2023, 1:05

steeN написа:
drago_pavlov написа:Интересно ми е колко злато имаш, че го следиш така активно :roll:


А не ти ли е по-интересно, че точно като го спомена и ще се срине :lol:


Тъкмо сте се събрали и двамата :ok:

Имам 68 кила злато, ама е на диета и сваля :conf:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от drago_pavlov » 04 Фев 2023, 18:20

BMW_POWER написа:
steeN написа:
drago_pavlov написа:Интересно ми е колко злато имаш, че го следиш така активно :roll:

А не ти ли е по-интересно, че точно като го спомена и ще се срине :lol:

Тъкмо сте се събрали и двамата :ok:

Имам 68 кила злато, ама е на диета и сваля :conf:

Продавай я докато не се е стопила и цената е висока :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook