Здравословен живот, или...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 02 Фев 2023, 9:59

ivanski_2 написа:
bum_bum написа:Не си харчи парите за глупости.
Четох една камара препоръки за тази добавка , и си мислих защо не ? Но щом ти го казваш съм склонен да пасувам а и нямам проблем със свалянето от 16 дни 13 дни двуразови тренировки -6 кг (таргета е -20), но просто следващите 13 дни няма да имам как да тренирам и си викам ел карнитина ще ми помогне после да възстановя още по-бързо щетите от тези 13 дни на не трениране и приемане на алкохол.
6кг за 16 дни е кофти резултат. Така гориш и мускулна маса.

Таргет Х кила също е лоша цел. Търсиш % телесни мазнини, а не кила.

А Л Карнитина се рециклира почти напълно в тялото и няма нужда от екзогенен прием.
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от ivanski_2 » 02 Фев 2023, 10:05

Мисля че е много много трудно, а и нямам познанието и психиката да свалям по малко и правилно тоест да горя само мазнини.
Затова приех следното , промених си много хранителния режим , ама много , тренирам много като резултат ще сваля много мускулна маса , но и доста мазнини , след като сваля исканите от мен кг , ще почна да се стремя към нисък процент подкожни мазнини като през това време ще изследвам как влиаят различните храните и режими на тялото ми ..и след това към покачване на маса та така .
Единственото кофти на плана към момента са стриите … но не е болка за умиране.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от ceco_kd » 02 Фев 2023, 10:16

ivanski_2 написа:......като цяло кой пие планово :D :D


Sent from my iPhone using Tapatalk


....приятно ми е да се запознаем......и не не съм пристрастен, ама обед и вечер ми е задължение да се "дезинфекцирам".... просто след Ковида не си правя експерименти вече да спирам....освен в дните, когато съм дневна смяна.....тогава минавам само с вечерна дезинфекция

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Anthony_J » 02 Фев 2023, 12:52

ivanski_2 написа:Мисля че е много много трудно, а и нямам познанието и психиката да свалям по малко и правилно тоест да горя само мазнини.
Затова приех следното , промених си много хранителния режим , ама много , тренирам много като резултат ще сваля много мускулна маса , но и доста мазнини , след като сваля исканите от мен кг , ще почна да се стремя към нисък процент подкожни мазнини като през това време ще изследвам как влиаят различните храните и режими на тялото ми ..и след това към покачване на маса та така .
Единственото кофти на плана към момента са стриите … но не е болка за умиране.


Sent from my iPhone using Tapatalk
С тези ежедневни, при това двуразови тренировки и в калориен дефицит, не те чака нищо добро. Възстановяването на тялото е не по-малко важно от тренировката. Радвай се, че ще направиш пауза, защото иначе може и да съжаляваш доста. Въпреки че аз не мога да си представя къде ще си, та 2 седмици да не може да спортуваш? Освен ако не е в болница за нещо.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 02 Фев 2023, 13:25

ivanski_2 написа:Мисля че е много много трудно, а и нямам познанието и психиката да свалям по малко и правилно тоест да горя само мазнини.
Затова приех следното , промених си много хранителния режим , ама много , тренирам много като резултат ще сваля много мускулна маса , но и доста мазнини , след като сваля исканите от мен кг , ще почна да се стремя към нисък процент подкожни мазнини като през това време ще изследвам как влиаят различните храните и режими на тялото ми ..и след това към покачване на маса та така .
Единственото кофти на плана към момента са стриите … но не е болка за умиране.


Не става така. Както ти казват и нагоре проблемите са повече от ползите. Такъв тип цикли за релеф и маса са за културистите.

Тоя процес е по-скоро маратон, отколкото спринт. С това, което правиш в момента в минутата в която се спънеш ще се върнеш в изходно положение, че и отгоре.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10423
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Leon » 02 Фев 2023, 16:06

ivanski_2 написа:Мисля че е много много трудно, а и нямам познанието и психиката да свалям по малко и правилно тоест да горя само мазнини.
Затова приех следното , промених си много хранителния режим , ама много , тренирам много като резултат ще сваля много мускулна маса , но и доста мазнини , след като сваля исканите от мен кг , ще почна да се стремя към нисък процент подкожни мазнини като през това време ще изследвам как влиаят различните храните и режими на тялото ми ..и след това към покачване на маса та така .
Единственото кофти на плана към момента са стриите … но не е болка за умиране.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Като човек дето е пробвал доста неща върху себе си, те съветвам не го прави това. ;) Изяждането на мускулите се случва в среда на стрес, хормоналните проблеми са по-големи от естетичните, а и доста по-трайни. Това дето го мислиш да качваш чисто после на практика е химера, ако не го правиш като начин на живот.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Jordana » 02 Фев 2023, 17:15

Млад е нищо фатално няма да му стане , нека да пробва като иска може пък да се получи . Нещата са много индивидуални и няма универсални рецепти . Ако тренира всеки ден както казва няма да му падне мускула , най много да задържи нивото от преумората и липсата на калории . Мускул не се губи за 2 дена особено ако тренираш .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от ivanski_2 » 03 Фев 2023, 6:14

Благодаря за отзивите ви наистина.
Бум , това за маратона ми хареса , прав си , само не разбрах какво искаш да кажеш с това да се препънеш ….просто имам да мина N разстояние знам как се чувствах и изглеждах на N килограми преди 2 години(на снимките) , и искам максимално бързо да се върна там където бях , но сте прави ще понамаля малко тренировките до 4-5 пъти по веднъж на ден и ще опитам да намаля калорийния дефицит просто ето как изглеждах , а ме видя сега какво съм кюфте и чисто психически това ме натоварва , даже съм почнал да избягвам да се гледам в огледалото , затова искам нещата да се случат бързо.
А за мускулната маса , според кантара на ксайоми нещата са доста добре там, ако може да му се вярва. Иска време, а е трудно човек да си го даде.
Относно тренирането, ще ти напиша да си представиш защо не мога служебно са ми спретнали м/у 12-14 часа занимания свързани и с пътуваме и просто работя (силно казано просто присъствам на разни места) , храна, сън ,съпружеските задължтения и толкова за друго наиситна не остава време.

327625792_1151300348881652_4671992934674483293_n.jpg

329003828_728047435493131_7612724053545765726_n.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 03 Фев 2023, 9:33

От това на снимките до това днес са минали две години. Затова си дай време поне толкова за да обърнеш нещата.

Силен дефицит на калории ще ти забави метаболизма. Тялото започва трудно да трупа мускулатура и да пази мазнините. В момента в който изядеш повече калории или намалиш тренировките почваш да трупаш мазнини ударно.

Същевременно организмът се опитва да се отърве от всеки излишен грам мускул, защото той пречи на запазването на енергията. Тиреоидните хормони също се променят.

Тия кантарчета, които ти казват колко % мазнини си не вършат работа.

Тренировката не е проблем да е двуразова, ако имаш начин да се възстановяваш напълно. Или пък ако си разделил нормалната си тренировка на две.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Exclusive89 » 04 Фев 2023, 16:12

Пристигнаха любимите ми витаминчета :lalala:
И някой по-компетентен, ако може да каже. Приемането на витамини, дълго време (8-9-10..месеца) дали могат да навредят по някакъв начин? Не, че пия през цялото време на годината, просто ми е любопитно.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Jordana » 04 Фев 2023, 16:26

Не знам , никога не съм вземал витамини отделно освен витамин С при простуда . Един път си взех някакви витамини комплекс с цинк селен и още някакви простотии и още след първото хапче почна да ми се гади падна ми кръвното и ги хвърлих .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Spunky » 04 Фев 2023, 18:17

Exclusive89 написа:Пристигнаха любимите ми витаминчета :lalala:
И някой по-компетентен, ако може да каже. Приемането на витамини, дълго време (8-9-10..месеца) дали могат да навредят по някакъв начин? Не, че пия през цялото време на годината, просто ми е любопитно.


Кълна се в ашвагандата, на много хора им е по-добър живота, от както взимам :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 04 Фев 2023, 20:51

Освен на джоба не виждам на какво може да ти навреди.

Гледам състава на магнезия- основно оксид. Това е сол за баня да си топиш краката като настинеш, а не добавка за пиене. По принцип формата на добавките говори много за фирмата. Почнат ли да ползват такива неусвоими форми за мен са отписани като производител.

За другите не ми се търси, но залагам и, че това с колагена е в някакви хомеопатични дози. За някакви много по-малко пари ще можеш да пиеш 10-20гр колаген дневно, а в тая добавка вероятно са 2-3гр макс.

Вит Д никога не съм пил. Миналата година пиех масло от дроб на треска като източник на Д3. Тази не, че не мога да намеря читаво никъде вече. Но преди месец си тествах Д3 и съм на макс, което е абсолютна рядкост. Голяма част от населението е с дефицит. Но ям риба 1-2 пъти седмично, дроб, камари яйца и краве масло.

Отделно че при добавките смятат там някакви милиграми, но 100мг от добавка и 100мг от естествена храна са две коренно различни неща. Второто може да бъде напълно достатъчно, а първото да не може да задоволи и малка част от нуждата за въпросния микроелемент.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Anthony_J » 04 Фев 2023, 20:57

То витамин Д от храна трудно се набавя ако са ти ниски нивата. Явно много време прекарваш навън. На мен винаги ми е на горна граница, откакто 9 месеца в година съм в Гърция и по 15 часа съм навън :) Иначе наистина над 80% от населението е дефицит.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 04 Фев 2023, 21:06

Лятото съм навън, доколкото мога, но зимата едва ли получавам нещо значително от слънцето. Тая зима понеже е топло ходя поне до градината на малката пеша и ако има слънце се събличам.

Вероятно част от причината е, че имам и тъмна кожа и лесно ловя.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook