Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от slatanic » 25 Яну 2023, 22:04

Нищо не се е променило. :mhihi:
Аз и за калта написах и обясних от къде е...ама щом минавам значи е от мен и трябва да мия техниката.
Така да е. ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от peshehodetz » 25 Яну 2023, 22:07

Top Gun Maverick написа:Стига бе човек, в началото на другата година мисля, че ще отделям някой лев баш за Ф01. :ahah:


730d or 740i ?

Между другото гледам преди няколко страници си писал, че ти се ходи към Хаваите. Ми какво да ти кажа, на мен са ми една от любимите дестинации, бил съм на три от островите общо 4 пъти, само на Биг Айлънд все още не съм ходил. Но като цяло стават само за ваканции и почивки, нещо хич не го виждам да се заселя постоянно, освен ако не ударя някой по силен джакпот. Иначе за Флорида не мисля че щети е проблем, особено ако караш ТИР може да го правиш от където и да е. Нали в казарма си карал тежки камиони, няма да ти е проблем да изкараш пермит и да караш. Те тукашните нашенци трък драйвъри, повечето са базирани в Чикаго, там са и повечето БГ транспортни фирми и такива които уреждат сънародници на такава работа. Та нашенците като покарат ТИР-а 2 години и си купуват най-често чистак нова 5-та серия и правят парти на което черпят познатите си сънародници със синьо джони, това най-вече важи за Чикаго. Та по този повод обаче понеже пишеш, че ти се живее на топло се сетих за един много голям пич, пишеше с ник Джак Даниелс във форумите на OFF Road Bulgaria, а след това и в all.bg това някъде преди около 16-17 години като ново пристигнал имигрант. По едно време си изгуби паролите и се пре-регистрира с нов ник, пописваше и на моменти в дир.бг, имаше и негов си блог пускаше доста интересни пътеписи изпълнени с множество снимки за местата които обикаля из щатите с ТИР-а. Та той първите 5-6 години изкара в Чикаго, но от поне едно 10 години се е преселил във Флорида, има собствен камион и си е взел чистак нова Тойота Ленд Крузър, нашата марка нещо не го кефи. Та мисълта ми е че установяване във Флорида не е чак толкова трудно, но лично аз все пак бих ти препоръчал Тексас.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.08.2010
Пол: Мъж
Кара: E46 320d

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от stean » 25 Яну 2023, 22:17

Exclusive89 написа:.. и по някое време решиха да го глобят, но не знам каква беше сумата, беше преди доста години :ranting:

Няма да го глобят за положен асфалт. Като го завърши ще отидат да го наснимат и да го запишат, като разход на общината... да има там, за общинските съветници и за управата.
Пък после Зак да ходи да брои Урусите по пътя :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от ivanski_2 » 25 Яну 2023, 22:36

slatanic написа:А аз като част от това общество не виждам....абе май...нищо не виждам... ма карай...
Идват да ме глобят от общината за един строеж...
Прави са хората изкарали сме кал на улицата....така е...
Ама на другото дето му викат улица и реално от където идва калта асфалт не е имало никога.
Ако зависи и от тях няма и да има.
А сме я насипали с чакъл пак за да не газим в кал...така за наша сметка.
Как и да е.
Обяснявам аз,че тая калната улица ще я асфалтираме за наша сметка.
Ще има направя тротоари и ще им вкарам цялата инфраструктура под земята дето и е мястото.
И ще сложа нови улични тела за осветление.
Гледат мигат и не вярват на очите си.
Писаха ми акта разбира се,че няма как...и те трябва заплати да оправдават.
Накрая дойде един от екипа и вика:
Дай да ти стисна ръката! :shock:
Ако това правеха всички щеше да живеем в друга държава.
Викам ако имаше държава на мен щеше да ми се наложи да направя само жилищната сграда пък другото щеше да е работа на държавата.
Ма на...
Опитваме се да я оправяме по-малко.
Кой как може. ;)
Да не е случайно в Младост :D
Зак, пусна ли нещо в групата , работи ли ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Top Gun Maverick » 25 Яну 2023, 22:42

Абе пешеходец, тир абсурд да карам. Това където не си знаеш къщата не ми го хвали да спя по пътищата нон стоп. Все ми е тая, че имам отпуски, няма шанс. Един познат строши парите като беше чирак в пътна помощ, после си взе една негова, после няколко и така. Вярно 24 часа е на разположение, ама нищо общо с тира, а и като разправя за какви тъпотии викат пътна помощ американците... :kuku:
Но...мисля, че ще е съм в Булгаристан и това е то. Иначе Далас Тексас ми беше много логичен избор след много, много изчетено едно време из ол.бг(там имаше безкрайно полезна информация от първо лице)и събиране на и формация от кой ли не. Ама...не стана. Карай, тука ми е било мястото явно. Плюс това и държавата се разви към по-добро след влизането ни в ЕС. Малко от малко взеха много неща да се променят, лошото е само, че скоро не знам с мангалята как ще се оправяме, понеже ЕС иска равни права за всички, а тия задължения нямат. Които са по-силни ходиха навън нещо да изкарат, но масово пак си остават мангаля.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alx » 26 Яну 2023, 2:20

В повечето градове в Щатите пътната помощ и паяците са затворен кръг в които абсурд да пробиеш. Абсолютна мафия за строго определени хора от “клана”. Със слаб английски (с какъвто всички идваме в Америка) и Без някакво смислено висше (или висше, но не от Щатите) шансовете да се намери добре платена “офисна” работа “са малки.
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от BMW_POWER » 26 Яну 2023, 6:19

alx написа:В повечето градове в Щатите пътната помощ и паяците са затворен кръг в които абсурд да пробиеш. Абсолютна мафия за строго определени хора от “клана”. Със слаб английски (с какъвто всички идваме в Америка) и Без някакво смислено висше (или висше, но не от Щатите) шансовете да се намери добре платена “офисна” работа “са малки.


Пътната помощ при мен си е война от първо лице

https://www.cbc.ca/news/canada/toronto/ ... -1.6471306

Абсолютно съм съгласен за "офисната работа". Тук важи същото на 100%.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от madafaka_donkele » 26 Яну 2023, 9:43

Ахааааа, аз гледам канадското Heavy Rescue 401 по ТВ-то и ми прави впечатление, че са все едни и същи фирми, но не мислех, че може да е чак такава мафия там :shock: Интересното е, че има една фирма с фъфлещи индийци, сравнително млади, явно са ги пуснали да има някой и от малцинствата :mhihi: BTW толкова много фъфли индиеца, че от самото предаване само той като фъфли пускат английски субтитри, на други не, смятай колко е зле :mhihi:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от TNT » 26 Яну 2023, 10:57

Top Gun Maverick написа: Е тогава нещо с мен се пречупи. Шилото и бам, бам, бам...дотам бяха.

Ама такива неща изобщо случват ли се в Кьолнзанлък ?
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Top Gun Maverick » 26 Яну 2023, 21:13

15 години назад. Дивият запад още беше. Сега няма простотии поне в центъра, но пък по кварталите с много блокове има драми кой и къде да си остави колата.
В София как е, уредено ли е да не спират по тревите?

Днес като казаха, че всеки пети е софиянец добавиха, че столицата взела да намаля - със 17000 за последните 10 години. Като имаш предвид, че се застроява и никнат нови квартали, трябва да има къде да се спира.
А да, на 1000 жени се падали 925 мъже. Тоест пикъпа ще върви. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от madafaka_donkele » 31 Яну 2023, 21:55

Някой да живее в Гърция да каже как е положението там?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Kurtov » 02 Фев 2023, 12:40

:wave:
Аз преди време писах на автора, че за да разбере как е някъде трябва да отиде и да пробва.
Сега съм тук, за да му дам малко кураж :lol: , защото темата се превърна от "Емиграция" в "Колко е скапана България".
Никъде не е перфектно, но според мен например в UK е по-добре от България за някои неща, всъщност за повечето.
Но на теб това, дали ще ти хареса е отделен въпрос.
Докато си още млад може да отидеш в Англия да поживееш 5 годинки и да си прецениш.
Език знаеш, работа имаш, не се набивай в Лондон по възможност, а търси някое по-малко населено място.
Като поживееш тогава ще направиш сравнението и това сравнение ще го правиш всеки ден.
Като започнеш от най-елементарните неща, като например да си купиш кола, или да си отвориш банкова сметка.
Успех!

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Top Gun Maverick » 02 Фев 2023, 12:53

Ти как реши и заключи, че е млад? :shock: В смисъл за емиграция никога не късно, но Зак не е в първата младост за да почва просто ей така от нулата и мисля това също е една от причините още да не е литнал. Но както казах никога не е късно.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от kasho » 02 Фев 2023, 16:57

Между другото и без да се заяждам - темата е отворена преди кажи-речи година и половина. Досега колегата Зак можеше да се е установил някъде в чужбина и да е забравил драмите покрай емиграцията. Понякога човек просто трябва да си каже "мечка страх, мен не страх" и да действа.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alx » 02 Фев 2023, 18:00

kasho написа:Между другото и без да се заяждам - темата е отворена преди кажи-речи година и половина. Досега колегата Зак можеше да се е установил някъде в чужбина и да е забравил драмите покрай емиграцията. Понякога човек просто трябва да си каже "мечка страх, мен не страх" и да действа.


това беше вече коментирано- той е страхлив, нерешителен или си има други причини или някаква комбинация от изброените. не го съдя защото не ми е работа, но ако се чувствах 1/2 така както той пише тука- отдавна да съм взел мерки посока терминал 2- с неговите познания и сертификати в щатите ще започне поне на $100к работа, но виж първото ми изречение

по въпроса за плюенето - и на мене ми е интересно- ако някой много плюе където живее- защо още е там? аз такива неща не си причинявам. в момента в които реша, че някъде е по- добре- за живот- вдигам си гълъбите и заминавам. в тази тема се изписаха неща които ако са верни и хората така се чувстват- никога не би трябвало да живеят където живеят и независимо от котвите в родината (деца, семейство, имоти, приятели и тн) биха си търсили алтернативи със всички средства.

мои си размишления де- всеки си има гледна точка, дистанция... и съответния паралакс :angel:
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook