Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
36
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
32
12%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 261
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Мотористите във форума!

Мнение от dhtj » 30 Ное 2022, 0:12

ildivvy написа:Из планините се кара ендуро!


За априлия пегасо имаш ли някакво мнение, понеже в по-стари постове видях, че споменаваш някаква априлия?
Каква е причината да са евтини тези мотори и тези първите модели с инжекциона след 2000г могат ли да се нарекат поне малко сполучливи?
Нещо непретензиозно за разходки по черни пътища търся, но все пак да има и номера и да не е скъпо...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 30 Ное 2022, 21:40

Имах Априля Пегасо 650ие 2003г за 4г (миналата пролет я продадох) и и направих почти 14хил.км (имах и друг мотоциклет тогава)! Прекрасен мотор за това, което представлява! Харчеше ми между 3,6 и 4,2лтр/100км. Мека возия, висок клиренс, лека. Едноцилиндрова е и това си има своите особености - карах я между 2500 и 4300об/мин. Под тях има типичната 'лашка' за едноцилндровите, а над тях започва и една вибрация, която пак не ме кефеше. На 5-та това са 110км/ч, което ме устройваше перфектно. За по-високите скорости си имах ЦБР-а... Не се влияе от това дали си сам, дали сте двама, дали е с багаж, дали е баир или спускане - върви еднакво тракторчето! Разхода се влияе само от скоростта :mhihi: ! Ако караш в балкана с 60-90км/ч харчи 3,8лтр/100км (4,2 при 'бързо' каране към морето), 3,6 при бавна разходка в планината.. Пръснах я от обикаляне по планини и балкани... Става си за черен път перфектно, но не е за чист офроуд (макар, че в Австралия я карат яко и там). С куфара на нея пък ходех в Гърция на плаж... Не съм имал никакви ядове! Преправих я за АГМ-акумулатор (открих кой влиза в кутията и е със същите параметри), защото оригинално е с обикновен, което ме дразнеше, а може и да се излее, губи течност лятото и т.н. Сменят се и две букси, защото са тъпо направени и се стапят! Евтини консумативи - 2,2лтр масло, маслен филтър вложка, предни накладки Брембо-синтер 75лв, чифт гуми Митас бяха 300лв... Евтини са, защот в БГ не се харесва италианската техника. Старите са по-претенциозни, но двигателя е чук (Ротакс) - един италианец и направи 200хил.км без проблем... Трудно се намират в хубав външен вид (моята беше уникална, но когато я купих беше най-скъпото Пегасо в мобилето :mhihi: :mhihi: - мислеха ме за луд). Две-три пластмаси не са боядисани заводски и дразнят, но аз си направих и тях... Инжекциона е от по-късна година май... За мен е сполучлив мотор! Ако имаш малко повече пари обаче, взимай Ф650ГС с двете свещи. Още по-добрия вариант е!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от seimo » 30 Ное 2022, 22:01

Колега какво викаш за тая "лашка" при едноцилиндровите защото и аз забелязах нещо такова и се чудех дали е нормално. Това ми е първия едноцилиндров мотор иначе съм имал 2 и 4 цилиндъра и те вървят доста по мазно на ниски обороти.Даже хорнета спокойно си върви на 3та и 4та с пусната газ без да придърпва изобщо.
Последна промяна seimo на 30 Ное 2022, 22:13, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 30 Ное 2022, 22:13

Ами това голямо бутало си иска обороти, за да 'омазни' работата си! Иначе се усеща всеки такт сигурно и мотора се движи 'гадно'... Не е добре и за съединителя май... Сега и при Дукати-то го усещам, но е съвсем друго/слабо! Сега на високите скорости (3-та, 4-та и нагоре) карам пак с над 2500об/мин, но до края няма никакви други вибрации! Така са тези с 'малкото' цилиндри! Всички други предишни мои мотори са били 4-цилиндрови и наистина можеш да караш и с 1500об/мин без 'лашки'.. Но няма смисъл, разбира се! Аз лично съм супер доволен в момента! Писал съм и в мото-форума, чел си и там...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Grozdanoff » 30 Ное 2022, 22:16

Едноцилиндровото ендуро си има бая вибрации, имах KLR600 преди години(за 600 еднуро върви доста защото 42к.с.), карал съм XT600, XT660 на приятели, и трите мотора над 110км/ч са ужасни на дълъг път, но пък си е кеф ендурото... Който го кара само на асфалт му препоръчвам супермото джанти със спирачки, става друг мотор! Стабилен и бързо спиращ.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от seimo » 30 Ное 2022, 22:23

ildivvy то не е нещо дразнещо просто си е различно от другите и ми направи впечатление. Както си на 2000 оборота и лашка все едно ще гасне подаваш му гас и скача като кон :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Grozdanoff » 30 Ное 2022, 22:27

seimo написа:То не е нещо дразнещо просто си е различно от другите и ми направи впечатление. Както си на 2000 оборота и лашка все едно ще гасне подаваш му гас и скача като кон :mhihi:


:yes: Висок въртящ момент на ниски обороти! В мотокроса още 2003 преминаха на четиритактови, не върви на 100% като 2т, обаче са по лесни/не се изморяваш толкова да ги караш... Двутактовия си е по-специфичен за каране.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Мотористите във форума!

Мнение от nero_ » 30 Ное 2022, 23:13

ildivvy написа: Писал съм и в мото-форума, чел си и там...


Кой е най-популярният мото форум в бг? Видях че има няколко, но не им знам историята и къде е “вървежно”.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Мотористите във форума!

Мнение от dhtj » 01 Дек 2022, 1:30

ildivvy написа:Имах Априля Пегасо 650ие 2003г за 4г (миналата пролет я продадох) и и направих почти 14хил.км (имах и друг мотоциклет тогава)! Прекрасен мотор за това, което представлява!...


Супер коментар, благодаря ти. Най-вероятно ще си взема значи. :)
А с какво бмвто е по-добро от априлията?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 01 Дек 2022, 12:12

Ами просто е БМВ :mhihi: ...! Всъщност, двигателя е идентичен, но с различна глава (Априля-та е с 5 клапана)! Това обаче оказва голямо влияние! БМВ-то си е съвсем като трактор, докато Пегасо-то 'бяга' повече. БМВ-то става повече за офроуд обаче! Резервоара му е под седалката, има АБС (който може да се изключва) и има някоя и друга разлика... Електрониките са различни - Бош и Саджем. БМВ-то е още по-икономично!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 01 Дек 2022, 12:14

nero_ написа:
ildivvy написа: Писал съм и в мото-форума, чел си и там...


Кой е най-популярният мото форум в бг? Видях че има няколко, но не им знам историята и къде е “вървежно”.


Единствения по-жив е www.motoforum.bg ! Тъкмо сме захванали 'зимните' теми за масла, зазимяване, обслужване и 'адвенчър' срещу 'шосе' :mhihi: :mhihi: ...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 09 Дек 2022, 6:34

Аз май почти окончателно pussy out-нах от покупката на мотор и се връщам на първоначалния си вариант - електрически дърт / супермото байк. Не съм особено горд от постъпката си, но след доста разговори с бивши и сегашни мотористи, лични наблюдения над трафика в Пловдив и не на последно място - мнения на колеги от форума - прецених, че нямам куража за тая работа.
Признавам си, че ме е страх от мисълта да стана инвалид или да седя по месеци с натрошени кокали а доколкото разбрах колкото и добре да карам и да се пазя, неизбежно е да се случи все някога.

Технически погледнато пак ще съм моторист щото ще трябва да ходя да го регистрирам като мотопед, но в града мисля да джиткам основно по велоалеите и тук там по пътя а в свободното време мога да карам по същите трасета, където ги джиткат с кросовите мотори.
Екипировка със сигурност пак ще си взема и за 2та случая.

Ей това съм заръчал, само още умувам дали да го плащам или да взема един друг модел, който на размери по го мяза на колело.
Изображение

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Мотористите във форума!

Мнение от dhtj » 09 Дек 2022, 12:50

Каква марка и модел е това, прилича ми малко на sur-ron, но май не е ?
За sur-ron и аз бях мераклия, но се оказа че размера му е по-скоро детски. Неслучайно го рекламират само пиченца по 160см. :lol: Голям мъж стои нелепо върху него. Отделно и 10к лв не ми се даваха за такъв китайски епилатор. :lol:

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 09 Дек 2022, 13:11

Talaria Sting е това. Като цяло са почти 1 към 1 със Sur Ron-a, понеже е създаден от бивши инженери на Sur Ron. Размера му е като на пълноразмерен дърт байк. Sur Ron-a по-скоро го сравняват с колело, за това се и отказах от него. Отделно, версията, която подлежи на регистрация е мнооого грозна с отвратителен фар. Четох доста и с един пиньон с 54 зъба (заводско е с 44) и един контролер ще върви мнооого прилично от 0 до 50-60 с максимална скорост около 90-100 км/ч.

П.С. ако още ти е мерак и това по ти харесва на размер, в момента мога да ти кажа от къде да го вземеш мнооого на оферта (9к с докарването).
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Мотористите във форума!

Мнение от dhtj » 09 Дек 2022, 14:17

Да, заинтересова ме, изпрати да видим дали ще се навия. :)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ivanski_2

Последни теми
Facebook