Имотният пазар

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Имотният пазар

Мнение от nxn » 05 Окт 2022, 14:57

steeN написа:Така ги виждам нещата :dunno: . И ако тръгнат да се изкарват имоти на пазара, ще са главно "инвестиционни" и такива, които седят празни.
Другите за да излязат трябва да станат доста зле нещата и тогава изобщо никой няма да му е до купуване.


Аз мисля, че точно празните ще си останат, защото те са на хора, които са ги плащали с кеш и не са въобще на зор за тези пари, така че няма да усетят каквато и да е криза.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от TNT » 05 Окт 2022, 15:29

Точно. От познатите с такива празни апартаменти, те ги имат още от преди предишната криза... нищо не е пипнато. Само се купува.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имотният пазар

Мнение от steeN » 05 Окт 2022, 15:46

Просто не са усетили предната криза. Тази (ако има) ще е много по-различна и ще засегне като цяло други хора от предната.
Но си важи и това, че масата хора просто не са "имали" кога да продадат при такъв пазар.
Последна промяна steeN на 05 Окт 2022, 15:48, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от TNT » 05 Окт 2022, 15:47

А бе като гледам коя партия е първа, надали ще я усетят :lol:
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Имотният пазар

Мнение от zAcK » 05 Окт 2022, 18:10

drifty написа:За кадрите - повечето ми познати, които наемат хора изпитват затруднения, и то сериозни, както за квалифициран, така и за неквалифициран труд, като цяло дефицит има на работна ръка, та ми се струва, че всеки кадърен ще има работа, дори в по-тежки времена, освен вече ако не загрубеят много нещата.


Нещата са много тегави. Много! Ние имаме позиции, за които по половин година не можем да намерим човек :dunno:
Ама това не е радващо за трудещите се в България. Щото има бизнеси, които отказват да дойдат тук,
или планират да се изнесат от тук, поради липсата на работници. И не виждам как ще се оправи това.

Не зная дали прочетохте в другата тема, та ще се самоцитирам. Положението е трагично! Вероятно най-бързо губим работна ръка в цял свят... :help:

zAcK написа:Официално 845 000 българи по-малко от 2011 до 2021.
Но това не е най-лошото. Със 760 000 по-малко са тия в трудоспособна възраст.
Т.е. % на тия, които не работят се е увеличил с много :idea: Та ще цъфнем и ще вържем... :no:
И това са официалните данни. Реалните вероятно са си брали лайката...
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от BMW_POWER » 05 Окт 2022, 18:17

drifty написа:За имотите си прав.

За кадрите - повечето ми познати, които наемат хора изпитват затруднения, и то сериозни, както за квалифициран, така и за неквалифициран труд, като цяло дефицит има на работна ръка, та ми се струва, че всеки кадърен ще има работа, дори в по-тежки времена, освен вече ако не загрубеят много нещата.


Проблемът е в неадекватното заплащане. Ако смяташ, че не съм прав, дай да видим какви свободни позиции и на какви заплати се оферират. В Джоб бг са меко казано смешни.

За гаражите какво да кажем. Повече няма да станат, но колите се увеличават.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имотният пазар

Мнение от steeN » 05 Окт 2022, 18:26

Колите също няма да стават повече, дори напротив.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: Пловдив, Backnang [DE]
Пол: Мъж
Кара: Compact m43tu
Мечтае да кара: E28

Re: Имотният пазар

Мнение от sobiss » 05 Окт 2022, 18:42

По мое му, вече има спад в цените...то и сделки няма кой знае какви, защото почти никой не е склонен да плаща на обявените цени. В момента много фирми са на ръба, и скоро на пазара ще се появят терени, къщи, скъпи коли и т.н. Фирмата в която съм в момента оцелява единствено защото има обекти в Германия, и разходите на Бг отделът се покрива изцяло от Германия... в Бг работата намаля над 80%. Собственикът задържа персоналът защото се надява че това ще е временно, ако продължи по дълго...всички на борсата


Gesendet von meinem Mi A3 mit Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Имотният пазар

Мнение от madafaka_donkele » 05 Окт 2022, 20:53

drifty написа:За кадрите - повечето ми познати, които наемат хора изпитват затруднения, и то сериозни, както за квалифициран, така и за неквалифициран труд, като цяло дефицит има на работна ръка


zAcK написа:Нещата са много тегави. Много! Ние имаме позиции, за които по половин година не можем да намерим човек :dunno:


Сори, ама такива мнения, като прочета и се тригървам автоматично :mhihi: От едно известно време насам (отново...за пореден път...) се мъча да се мятам да ставам дърт меринджей. На думи всичко е супер, уж много ми харесват CV-то и профила, обаче за последните 3-4 месеца един не се намери да предложи остави по-голяма, ми дори и нещо близко на сегашната ми немеринджейска :mhihi: А изискванията ум да ти зайде, меринджей ли ще си, звероукротител ли, психиатър ли не се знае :mhihi: Плюс хиляда интервюта. И цялото удоволствие за по-ниско заплащане от сегашното, което пак повтарям е за чист техничар, нищо общо с меринджейството. Е как да стане номера някой да ми обясни, ако има разумно обяснение :dunno: И не съм само аз, говоря/пиша си с различни хора, та моят "случай" не е изолиран.
Нямало кадри, за какво няма? За конструиране на подобие на Falcon 9 може наистина да няма кадри. За другите и особено, когато става дума за ИТ(по спомен и двамата сте ми колеги) има кадри, като за целия китайски народ, ама няма чорбаджии да плащат свестни заплати за правилния кадър.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имотният пазар

Мнение от steeN » 05 Окт 2022, 21:11

sobiss написа:...


В областта на строителството ли е компанията?

Иначе последните 2-3 месеца, ако се е разхождал човек по "новите" квартали в София, количеството имоти, което ще бъде приключено догодина е просто... Аз такова нещо не съм виждал никога. Какъв недостиг, кви 5 лв. :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от alekangg » 05 Окт 2022, 22:17

Какво заплащане я вижте какво става тук.
Без нищо 20долара на час.

Втората е за бързо хранене и не знам какви 100к след 3 год дори теоретично е вузможно, но 50к да са пак е доста добре, като за без образование.

Изображение
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от BMW_POWER » 06 Окт 2022, 3:40

alekangg написа:Какво заплащане я вижте какво става тук.
Без нищо 20долара на час.

Втората е за бързо хранене и не знам какви 100к след 3 год дори теоретично е вузможно, но 50к да са пак е доста добре, като за без образование.


$20/час са кръгло $40К на година преди таксите. Със сигурност ще се разболееш. ще отсъстваш, ще излезеш по-рано и след таксите ще ти останат едни $30К в много оптимистичен вариант. Тук alx и Пешеходеца могат да кажат, как се живее с около $2500-2600 на месец преди да си платил сметките.

$100К в ресторант, хм ....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Имотният пазар

Мнение от gromovich » 06 Окт 2022, 6:04

Колеги пуснах мнение в друга тема за гаражите, но там явно никой не поглежда и за това пускам същия въпрос и тук.
Имам едно питане във връзка с намерението ми да си купя парко място в подземния гараж на блока, в който живея. Днес собственикът ми прати скица на паркоместата и това което съм си харесал по скица е с площ 19 кв. метра. Реално премерено с рулетката е около 17,1 кв. метра. Та питането ми е откъде идва тази разлика от почти 2 квадрата. И паркоместата ли имат обща част както е при апартаментите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Имотният пазар

Мнение от Е.Димитров » 06 Окт 2022, 7:47

Всичко, що е ново строителство има общи части и бруто и чисто застроено.
Строителя взема едно равно място, да кажем 20м2 ама строи по границата на тея 20м2 и като сложи стените и подхода към гаража еи ти едни минус 1-2-3 м2 и то на 20м2.
Тоест той ти продава цялата земя на която е вдигнат гаража, а именно 20м2.
А какво е останало вътре в заграденото си е друг проблем.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от alekangg » 06 Окт 2022, 8:23

BMW_POWER написа:
alekangg написа:Какво заплащане я вижте какво става тук.
Без нищо 20долара на час.

Втората е за бързо хранене и не знам какви 100к след 3 год дори теоретично е вузможно, но 50к да са пак е доста добре, като за без образование.


$20/час са кръгло $40К на година преди таксите. Със сигурност ще се разболееш. ще отсъстваш, ще излезеш по-рано и след таксите ще ти останат едни $30К в много оптимистичен вариант. Тук alx и Пешеходеца могат да кажат, как се живее с около $2500-2600 на месец преди да си платил сметките.

$100К в ресторант, хм ....
Предполагам малко по-добре отколкото с 800-1000лв в Бг.
Показах обяви за хора с нулеви знания реално.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alx

Последни теми
Facebook