Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Jordana » 02 Окт 2022, 7:28

Интересно ми е, в Америка може ли ако си орк.....
Не само може ами го правят . Но ако не ходиш в такива квартали и не говориш с тамошните орки значи всичко е точно . В тоя ред на мисли защо не приложиш тактиката на американския емигрант ? Не ходиш при орките , не говориш с орките , правиш се че ги няма и ...всичко е точно . Няма нужда да ходиш емигрант на стари години в Мърика за същото при положение че и тука можеш да живееш в капсулата на измисления идеален модел - американската мечта в който не говориш с никого не ходиш никъде да не те урочасат лошите . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Spunky » 02 Окт 2022, 7:44

Jordana написа:В тоя ред на мисли защо не приложиш тактиката на американския емигрант ? Не ходиш при орките , не говориш с орките , правиш се че ги няма и ...всичко е точно .


Аз точно така съм си го направил в БГ, за да мога да толерирам 2-3 месеца в годината престой - балончета. Къща на хубаво и чисто място, каране по хубавите нови магистрали до хубавата ми фабрика. Разликата е, че както казаха, поне 2/3 от държавата е много добре уредена(според мен, дори много повече), докато в БГ се изолирам от едно 95% от обкръжението.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Моджо » 02 Окт 2022, 8:08

Ние па вчера бяхма в Панагюрище и Стрелча и освен много триколесни ел тротинетки с кошница за багаж отзад /поне 10 видях такива. не видех ни един орк.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alekangg » 02 Окт 2022, 12:33

Интересна е логиката, аз съм добре, живея на село или на полето и не виждам нищо лошо.
И в България е така, ако някой иска, може да е само в къщата на полетото сам или по планинин или някъде извън големите градове постоянно.

Ама повечето хора не искат да са така постоянно и какво става сблъскваш се с утайката, която уж е малко проценто.

Далеч съм от мисълта как всеки взима по 15+к и си седи хоум офис и пазари онлайн и ходи по хайкове и така не вижда нищо.

В Европа и да има гета и мангали няма нищо общо с Америла. Винаги може да се разходиш и да ти е приятно в който и да е голям град, пак казвам аз това което е в метрото в Ню Йорк не съм виждаш никъде по света.
Освен, че е адска мизерия, не е пипано нищо десетилетия, ами се разхождат плъхове по стълбите, за ескалатори не са чували, има полу умрели дроги и всякви изроди навред.

Нали са много богати и умни, как може да газят в лайната и да вървят изобщо там не ми е ясно или просто не виждат или не им прави впечатление.


То и на самото летище не е цвете, Т1 ряпа да яде.

Черните са над 50% за мен в този град, като извън Манхатън процента е повече!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от steeN » 02 Окт 2022, 12:38

alekangg написа:И в България е така


Не е така, това е една от основните разлики между тук и там.
В Бг кочината е повсеместна и невъзможна за избягване.
Много по-малко от преди 10-20 години, но все още навсякъде.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alekangg » 02 Окт 2022, 14:03

Не вижда да е така.
А вие нали не ходите по тези места, как знаете как е спрямо България?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alekangg » 02 Окт 2022, 14:06

Ами не е.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от steeN » 02 Окт 2022, 14:22

На колкото и остроумен да се правиш, няма да промени факта, че впечатленията ти са прекалено ограничени и без контекст.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alx » 02 Окт 2022, 18:28

Аз пиша ама няма кой да чете… щото колегите са дошли до Америка за седмица, година, две и всичко им е ясно.

В родината няма как да не се сблъскаш с калта защото е навсякъде и във всичко. Докато Америка е така устроена, че ако си съвсем малко напред с материала може никога да не се налага да си нацапаш обувките.

Ню йорк е клоака. Можеш да живееш там ама никой не те кара и повечето хора не искат и да чуят. Всеки които познавам дето е живял и работил там в момента в които си е направил парите и/ или е завъдил семейство със 300 е напуснал метрополиса. Този град е за много млади хора с доходи колкото да си плащат наема, да ядат боклуци и купони по цели нощти… но с това буквално се изчерпва.
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от BMW_POWER » 02 Окт 2022, 19:41

alx написа:Аз пиша ама няма кой да чете… щото колегите са дошли до Америка за седмица, година, две и всичко им е ясно.

В родината няма как да не се сблъскаш с калта защото е навсякъде и във всичко. Докато Америка е така устроена, че ако си съвсем малко напред с материала може никога да не се налага да си нацапаш обувките.

Ню йорк е клоака. Можеш да живееш там ама никой не те кара и повечето хора не искат и да чуят. Всеки които познавам дето е живял и работил там в момента в които си е направил парите и/ или е завъдил семейство със 300 е напуснал метрополиса. Този град е за много млади хора с доходи колкото да си плащат наема, да ядат боклуци и купони по цели нощти… но с това буквално се изчерпва.


Доказателството :ok:

Изображение

Градът си има чар, но той се свежда до снимките пред туристическите обекти. Разходете се из Манхатън след 22:00. Когато изкарват боклука ...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Kroki » 04 Окт 2022, 8:58

Готино е да отидеш за 2 дена и да похарчиш някой и друг $$$. Нищо повече. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от zAcK » 04 Окт 2022, 18:50

Ето това е България. Ако нещо не ви е ясно, може да прочетете мнението на Бум-Бум в темата за войната по пътищата.

Искам да ви се похваля! Аз съм от Видин, а това е моят вход. И много го обичам. Преди 13 години, когато напуснах България, изглеждаше доста по-различно. Определено не беше европейски, но не беше и като в Бангладеш. Аз от политика не разбирам, но все си мисля, че тази гледка много трудно би могла да бъде променена за 8 месеца. За 12 години обаче, със сигурност може!!! Но на хората си им харесва така и нищо няма да се променя. Вие от снимката няма как да разберете, но пред асаньора, който е влакче на ужасите, се образува една локвичка и мирише на пикоч. Някъде в стената има спукана мръсна тръба, за която съм се обаждал къде ли не, не помня вече колко пъти, и нищо! Нека си смърди. Хората даже си пикаят на раните, така че пикнята е полезна. Добре, че не смърди на акано, че тогава сигурно щяха да се активизират малкото живущи във входа. Осветление няма от доста време, обаче без асансьор не остават. Ние с Яна като си идваме, ползваме стълбите и си светим с телефона, понеже Яна в тая гробница не иска да се качва. Аз съм се опитвал да го спра от експлоатация, защото е опасен, но и в това все удрям на камък. Пеш, никой не иска да се качва! Понякога и мен ме домързява и също го ползвам, пък и си е приключение. Адреналин. Та, това е моят вход и такъв ще си остане, защото на всички им харесва!
Похвалих се.
P.S. Когато в този пост виждаш просто един мизерен вход, виждаш мизерията само на снимка.

Филип Захариев


https://www.facebook.com/photo?fbid=10224863400270484&set=a.10202606734147741

Изображение
Последна промяна zAcK на 05 Окт 2022, 8:08, променена общо 1 път
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от E34 » 04 Окт 2022, 20:37

Оффффффф аре стига беееееееее :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: Ми да фане да го оправи тоя вход бе, не да реве! Бил се "обаждал" гойнянкото....Яна се качвала пеша....ми да фане да я ебне един път между етажите на тъмно - приключение си е :mhihi: :mhihi: :mhihi: Ма къде да му дойде толко акъл на тоя джендър :kuku: Бате нема такъв хейтър като тебе честно!
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Spit-Fire » 04 Окт 2022, 20:50

Пред нашия вход никой не косеше лятото. Общината трябва, ама не. Отсреща косяха. Инвестирах едни 200-300 лева и го окосих. Съседите ме гледаха странно. От 40 апартамента само 1 женица ми каза браво. Нито дойдох да рева тука, нито ми пречи, че съм дал пари. Било ми е кеф и свърших 1 добрина на мен да ми е готино. Да, сигурно общината трябваше да я свърши тая работа, ма да рева по форумите у да гледам мизерията долу... и на едни лостове дето тренирам всеки път обирам боклуците на лапетата и родителите им. Предполагам ако всеки оправи по едно малко нещо, дето не му харесва, ще се пооправим. Ма за жалост май повечето хора наистина са големи само по форумите и пред телевизора.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Е.Димитров » 05 Окт 2022, 7:51

Разбира се, с "реване" и писане на молби къде ли не е далеч по-лесно, от колкото да се захване човек и лично да направи нещата.
Преди доста години, когато живеех още в София и пред нашият блок и в входа не беше някаква идилия.
От друга страна аз не съм някакъв работар, но намерих начин да "наема" едни хора да пооправят градинките пред блока, да се изплевят и да се засадят някакви растения.
Турихме оградка, пооправихме туй унуй и се прехвърлихме на входа от вътре.
Малко латекс, почистване лицето до почти вторият етаж вътре и това е.
По принцип, хората са животни в смисъл "както ги научиш".
Тея от нашият блок хвърляха където им падне всичко!
Дори (майка им мръсна) съм виждал пликче с боклук пред входа или в градинката, а кофата е на може би 30 метра.
Та как и да е, както казах, аз не съм по работата (до тоя момент, от като си взехме къща с жената, нещата се промениха де) и бях организирал първоначалното почистване и финанси.
Разбира се, много хора от входа благодариха и хвалиха, на което аз им обясних, че още един път ако видя мръсно, ще има саморазправа и то сериозна.
След няколко скандала към някакви идиоти, които видях как хвърлят , мъже, жени , деца и техните родители, хората станаха доста "предпазливи" в изхвърляне на отпадъците.
А аз чаках само някой да ме издразни жестоко и да не разбере от дума и да бъде бит показно.
Не се стигна до там, стигна се само до няколко пъти да карам разните келемета да си събират боклуците.
И само да кажа, "възпитанието" е процес, то не става от днес до утре и веднага. Трябва търпение и упоритост!
Елате сега да видите, всички в блока, целият блок са станали цербери и не дават хартийка да падне.
Вече са поставили и хубави пейки и кошчета за фасове и тн.
Така, че с "реване" и "писане" не става!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook