България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
138
46%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
37%
 
Общо гласове : 303
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от bum_bum » 29 Сеп 2022, 18:51

vicho написа:
Top Gun Maverick написа:В дъжд ги карат да ги прибират обаче да дам жокер на форума. :mhihi: Иначе записват всичко пак и си се вижда идеално, но ги било страх да не се намокри някоя електроника. :mhihi:

:dunno: :driving: :ok:
е то в дъжд пък не може баш да се подава :mhihi:


Една единствена снимка имам с тия камери. С 90 и нещо на Околовръстното през нощта и в як дъжд. Точно, щото мислех, че няма кой да виси в тоя порой си викам "дай да изчистя малко нагара" :mhihi:

Като подминах отбивката до Ботаническата не знам защо реших да се обърна, защото там я слагат в гръб и я видях.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Моджо » 30 Сеп 2022, 10:55

За да не речете , че съм и аз най-примерния. Имам си честитка, най-накрая след толкова години :))
61 км при ограничение 50. На изхода на Богров посока Варна.
Там е такова дето му викате "хранилка".
По принцип си го спазвам 50-то, ама на ..заблеял съм се нЯщо. Хем минавам секи ден оттам и знам много добре, че стоят често на мястото :))
И ся ще си платя 35 лв като поп :))
Правилно, така трябва...знаците са да се спазват.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 30 Сеп 2022, 11:07

Но с 61 ли ти дава, че си сниман или глобата е за толкова ? И си 64км с 3 толеранс ?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Моджо » 30 Сеп 2022, 11:13

Ще видя като се прибера. Но там карам с под 60 обикновено, така че е било около 61-65. Точно толкова колкото да ме снима камерата. 50 лв е глобата, с отстъпката -35.
Хм,хм...

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от zAcK » 30 Сеп 2022, 12:28

Аз като казвам, че най-големите курници тип семейно ванче от миналия век са най-големите боклуци на пътя, не си измислям :censored: :banghead:

Това БГ-прошлякът е голяма работа. Качил се в най-големия курник на света и цепи мрака :censored:

Вчера навъртях едни бързи 800 км. и се нагледах, ама тоя(сивия ван) беше най-нагъл. Само малко късно успях да го снимам, до де извадя телефона.
Имаше 6-7 км. задръстване преди Траянови врата и точно преди ремонта и ченгетата, тоя влезе в ремонтираното и газ... :banghead:

Преди това в аварийната имаше доста тарикати. Добре, че един кърджалийски тир влезе наполовина в аварийната и бяха до там.
Ама тоя направо изкърти от тъпотия. 50-100 метра след това се набута пак в колоната, като усети, че скоро може да има куки :censored:



Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 637
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Jorixa » 30 Сеп 2022, 12:45

zAcK написа:Аз като казвам, че най-големите курници тип семейно ванче от миналия век са най-големите боклуци на пътя, не си измислям :censored: :banghead:


Не са, S-класите са. И като цяло тия wannabe мутри с 15-годишните лимузини 7ца, А8 и тн. съм забелязал че са най-големите отрепки на пътя. А и разбира се баничарките ама там е ясно, те с едниния пръст държат волана, с другия сменят скоростите, с лявата ръка пушат и пият кафе едновременно.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 30 Сеп 2022, 15:29

Обиждате ме така, къде забравихте бакшишите? :mhihi: Между другото скоро не съм гледал изцепки от колеги де.
Тия с баничарките бързат, бързат, гонят график да разнесат и съберат поръчките, че да си свършат видиш ли по-рано работния ден. В много от случаите района им е далеч от населените им места и нямат време за нищо. Аз съм си казал мнението за тях, те са топа, заедно с куриерите. :censored: Вчера един го рисуваха тука в близко до града село, не очакваше кулите да са там и редовно между тия села карат все едно в буса има отвлечен или поне сума пари от банка. :bang: И се клатушкат тия бусове по неравностите(второскалсен път все пак, макар и без дупки)имаш чувството, че ще се обърне.
Тия с 15-20 годишните премиум лимузини са отделна категория. Масово са комплексари до безбожие, нагли и тъпи. Да не се обиди някой с подобна кола, познавам и съвсем свестни такива хора. :idea: Тука един чичак ми прави впечатление тия дни, с първото Х6(черно разбира се)свалил двата джама и надул вътре някакъв фифти Сент примерно или лил Джон, минава по главните булеварди и гледа лошо изпод тъмни очила. Кати види момиче и почва да ги пита глупости дори ако само погледнат към колата и се обърнат обратно след като разберат, че не я кара млад котарак. А тоя е бившо ченге, бяха го сложили скоби да слага по едно време, комплексар на макс и изявен педофил да еба.

Искам да изтъкна една категория, които се имат за богове. Тия с инкасо автомобилите. :shock: Спирам си аз на спирката да си вземам клиенти и срещу мен в насрещното минал през двойна непрекъсната спира педала и невъзмутимо си поглежда настрани. През това време от страна на движението(защото няма от къде в такъв случай)слиза един лайномет с корем до земята на възраст около 30 и се запътва дишайки тежко към банката. Аз не бях на кеф и понеже ми е писнало от тия боклуци докато си взема клиентите онзи се връща. И го питам:
- Имаш ли право да спираш така?
- Имам.
- Да не си със специален режим на движение?!?!?!
- Да.
- Къде ти е тогава синята лампа бе?!?! :ranting:
Ама вече пушек ми излизаше от ушите и тоя ме вижда по тона, качи се и си тръгнаха.
Понеже мога да тълкувам закона бях сигурен в това, че нямат право и трябва да си спре както трябва, а не да обърква цялото движение на спиране и на тръгване минавайки през непрекъснатите на най-нативарените булевард в час пик. Но все пак реших да питам един катаджия, заяждай се колкото искаш с тях, нямат право. Някой ден като имам време мисля да звъня на 112 и да чакам патрулка заради тия кенефи ако не си оправят начина на спиране.

Зак, подобни ванове, каквито описваш, редовно се карат от мангусти и то летящи.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 30 Сеп 2022, 16:36

https://m.dir.bg/dnes/krimi/retsidivist ... -go-izvadi

Ама няма начин да не сложите БМВ в заглавието. Обаче на 21 с 22 фиша за скорост, прекратена регистрация и оръжие... :help:
Чак спец отряд викали. :help: Това е не защото полицая не може да му каже да се предаде или ще стреля и да го направи после, ами защото няма правата да го направи ако онзи не възпроизведе изстрел по посока на полицаите с това оръжие.
Ето ви пример как звъненето на 112 има ефект!!!!!!!! Другият път се замислете като се чудите дали да звъннете защото и на този щеше да му се размине, поне до следващия път. Ние сме обществото, не може само да чакаме на този и онзи.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от vicho » 01 Окт 2022, 13:38

същата работа, единствения който изпреварваше в завои без видимост между Ботевград и Мездра беше сив миниван около 2008та за 2000лв (ланча или фиат жтд-м) хахахах
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: го спокойно

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ///eMo » 01 Окт 2022, 16:41

https://www.facebook.com/10000242011366 ... /?sfnsn=mo

Аз само искам да ви приканя да не спирате толкова рязко по паветата, че се разместиха фугите.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 01 Окт 2022, 18:36

Боклукът убил дрогиран с колата си момичето в Шумен сега излиза, че бил с отрицателна проба. Това било така според адвоката му защото бил на зъболекар и му били три вида упойка. Появиха се съмнения, че има прикриване на случая там и националната прокуратура изземва случая от Шумен. Гешев каза, че бил бесен и това било точното описание. Сега ще разследват как са се прикривали нещата, а междувременно джипа, които е веществено доказателство, мистериозно изгорял на паркинга на МВР. :dummy:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 01 Окт 2022, 20:25

Този явно е някакъв много нагоре във веригата. Интересно, че каскетаджията е решил да си оправя имиджа нещо, сякаш това да си вършиш работата, показно, от дъжд на вятър, е уникалната раота, чуек.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Пинтев » 01 Окт 2022, 20:52

Сега се оказва че и Жипа е изгорял на паркинга на МВР.
Колеги сериозно се замислям за терминал 2 ,тази зима си я давам като последен шанс...ако нещо не се промени...ще стягам куфарЕте
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от vicho » 01 Окт 2022, 23:45

ако питаш мен - пропуснал си 15 зими...

аз още съжалявам, че се върнах 2007-ма :mhihi: :mhihi: :mhihi:

квот - такоа

топки се искат и да останеш, и да заминеш :idea: :bchug:

БОК ДА ПАЗИ ГОСПОД!
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от zAcK » 02 Окт 2022, 19:02

Ебем ти и територията, чуек. Маверикът какво каза за куките? Всичките били света вода ненапита? :help: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook