Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от steeN » 29 Сеп 2022, 21:18

ildivvy написа:То вече е късно за купуване на долари... Така си мисля!


Не съм казвал, че трябва да се купуват долари. Само, че това е въпросното "тайно" "решение".

Едно класическо решение, достъпно за всички, дори и такива с 0 финансови знания, освен това изпитано през *вековете*, е да се купува злато регулярно и да се поддържа на 5-10% от спестяванията. Много от преди ковид сме го говорили това. Освен това, за лошите времена се мисли като времената са хубави. Не е лесно, човек трябва да се лиши от много неща, но после се това се отплаща.

В момента всякакви "решения", които разчитат на движение в определена посока, от хора които нямат опит с това, са рецепта за проблеми.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от ildivvy » 30 Сеп 2022, 6:24

Не съм казвал, че си казвал, че трябва да се купуват долари! Просто съветвах колегите, че вече е малко късно за покупка на долари, ако само до там им стига фантазията.... Златото е един от вариантите, но не е съвсем реална панацея, защото и неговата цена се мени, понякога странно, по 'някакви начини', които също не са ясни на обикновения потребител!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от steeN » 30 Сеп 2022, 6:25

Така е. Панацея или магическо решение в краткосрочен план, няма.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от bum_bum » 01 Окт 2022, 12:54

Ходих днес да си взема едни бутилки. И гледам в шоурума бурканчета 212мл от които имам нужда. Готиния вариант с хубава капачка за някакъв по-скъп продукт е 2,65 с капачката. Поръчва се от Гърция. Като се прибрах в къщи потърсих в нета да видя дали има по-евтино. Ми има .. 1,50 от Италия. Същия гръцки буркан, който се поръчва при заявка.

От край време сме си по-тарикати и по-богати от Западна Европа, но вече нещата ескалират и разликата в цените почва да отива към 100%.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от Моджо » 01 Окт 2022, 18:38

Докато всички у главата им е "схеми", "далавери", "сички крадат" и подобни...не очаквай нищо друго.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от ///M Power » 01 Окт 2022, 21:01

bum_bum написа:Ходих днес да си взема едни бутилки. И гледам в шоурума бурканчета 212мл от които имам нужда. Готиния вариант с хубава капачка за някакъв по-скъп продукт е 2,65 с капачката. Поръчва се от Гърция. Като се прибрах в къщи потърсих в нета да видя дали има по-евтино. Ми има .. 1,50 от Италия. Същия гръцки буркан, който се поръчва при заявка.

От край време сме си по-тарикати и по-богати от Западна Европа, но вече нещата ескалират и разликата в цените почва да отива към 100%.

Еми това ти е примера защо е хубаво да има ЕС, поръчваш от Италия, а скъпия ще търпи загуби.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от alekangg » 09 Окт 2022, 19:13

За две седмици не бях влизал в магазините и днес се стреснах меко казано.
Най-елементарен пример е кравето масло.
Във Фантастико варира по 5-6лв за 250гр за българско и по 6-10лв за вносно, като точно днес имаше супер оферта от 10лв на 6лв за 250гр, немско, направо без пари и всеки втори взимаше.

Точно от преди 4-5 дни, първата и втората снимки са от Канада или обърнато в левове е между 7,20 и 8,80лв , ама за 454грама, стандартната разфасовка за там, имаше поне 5-6 вида в средно голям магазин.

Третата е от САЩ, или в левове цената е пак същата или между 7 и 8лв за 454гр.

Има ли спекула или няма у нас? На фона на стандарта в тези страни, просто е плачевно положението.

Изображение

Изображение



Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от zAcK » 09 Окт 2022, 19:44

alekangg написа:За две седмици не бях влизал в магазините и днес се стреснах меко казано.
Най-елементарен пример е кравето масло.
Във Фантастико варира по 5-6лв за 250гр за българско и по 6-10лв за вносно, като точно днес имаше супер оферта от 10лв на 6лв за 250гр, немско, направо без пари и всеки втори взимаше.
Точно от преди 4-5 дни, първата и втората снимки са от Канада или обърнато в левове е между 7,20 и 8,80лв , ама за 454грама, стандартната разфасовка за там, имаше поне 5-6 вида в средно голям магазин.
Третата е от САЩ, или в левове цената е пак същата или между 7 и 8лв за 454гр.


Цените на всичко тук са брутални :banghead: Било скъпо в чужбина :kuku:
Направо ни правят на маймуни. Купуваме разни хранителни продукти с жената, които се намират доста трудно в БГ и цените им са в Космоса :censored: :banghead:
Доста от тях са двойни на тези в чужбина :censored: Иначе, тук било невероятно. Всичко било точно. Не знам си какво......
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от bum_bum » 09 Окт 2022, 19:54

///M Power написа:
bum_bum написа:Ходих днес да си взема едни бутилки. И гледам в шоурума бурканчета 212мл от които имам нужда. Готиния вариант с хубава капачка за някакъв по-скъп продукт е 2,65 с капачката. Поръчва се от Гърция. Като се прибрах в къщи потърсих в нета да видя дали има по-евтино. Ми има .. 1,50 от Италия. Същия гръцки буркан, който се поръчва при заявка.

От край време сме си по-тарикати и по-богати от Западна Европа, но вече нещата ескалират и разликата в цените почва да отива към 100%.

Еми това ти е примера защо е хубаво да има ЕС, поръчваш от Италия, а скъпия ще търпи загуби.


В крайна сметка си ги взех на 1,38 от Гърция с капачката. Цената пак е брутална, но далеч от тази тук.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от Моджо » 09 Окт 2022, 20:43

За една седмица:
- По вайбър, магазина не работи има оставен тел.
Здравейте.
Кажи, баце. Кво искаш
-поръчвам чисто ново странично огледало за сеата.
Пълна скръб. От целата работа само е ново. Един с един един елементите не подхождат. Ся ще търся втора ръка.
- купуваме ракла. Сглобяваме, сглобяваме... Крепежните елементи не стигнаха. Криза, спести ли са ги.

Евах ти бг търговците. Та нема да са спекуланти....

От друга страна в съседното село има цех за мебели, човека дойде специално да отвори и да ми даде крепеж и пари не ми иска даже. Дори не са магазин. Ма такива са много малко.
Последна промяна Моджо на 09 Окт 2022, 20:49, променена общо 1 път
Хм,хм...


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от ivoo » 09 Окт 2022, 20:48

Лидл вляво България,в дясно Германия. За един и същ продукт. :banghead: Добре ли е?
Фанта в Гърция и фанта в България. :banghead:
Така гласят Европейските ценности : Качеството на храната според качеството на хората.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от madafaka_donkele » 09 Окт 2022, 21:27

За онова Becel само да кажа, че е турски маргарин, дето няма нищо общо с каквото и да е масло, то даже си пише plant based т.е. растително масло, най-вероятно палмово. За хранителните продукти ще се повторя, ама пак да си кажа - одрин е много добра алтернатива. Последно, като ходих преди 2-3 седмици подземния паркинг беше "наводнен" с коли от русе, шумен и варна. Не знам дали идваха за ден или с 1 преспиване, обаче сметни колко им е изгодно да бият целия този път за едно пазаруване.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от steeN » 09 Окт 2022, 21:28

Като заредят евтина нафта в ТуркиЕ и избиват :)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от madafaka_donkele » 09 Окт 2022, 21:32

Имам един агент от шумен, който го гледам във фейса абсолютно всеки петък е там, за петъчния пазар. Зима, лято, дъжд, сняг, оня е там. Вози хора, май не много легално :mhihi: Подозирам и с тези от по-далеч е същото - събират се групичка 2-3-4 човека, делкат горивото и пълнят багажника :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от drago_pavlov » 28 Окт 2022, 10:35

madafaka_donkele написа:Подозирам и с тези от по-далеч е същото - събират се групичка 2-3-4 човека, делкат горивото и пълнят багажника :dunno:

Не само...
Като се връщам от Истанбул и яз минавам от време на време да напълня багажника :mhihi:
Та веднъж сядам в един ресторант да обядвам и на съседната маса три закръглени лелки коментираха кой какво им е поръчал и как ще го разпращат по Еконт... Цял бизнес модел са разработили :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook