България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
138
46%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
37%
 
Общо гласове : 303
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ///M Power » 18 Авг 2022, 22:56

Моджо написа:Идеята е такава 70:30.. А че си оправил колата за 100 па го са платили 60 не е същото. Пак ще са си 60 да речем. 45 от го и 15 от виновния. Изниква въпроса ако нема 15 ко става? Или го си плаща 60 и си търси 15-те после.


Ако има самоучастие, би трябвало да е последното.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от bum_bum » 18 Авг 2022, 23:27

Моджо написа:Идеята е такава 70:30.. А че си оправил колата за 100 па го са платили 60 не е същото. Пак ще са си 60 да речем. 45 от го и 15 от виновния. Изниква въпроса ако нема 15 ко става? Или го си плаща 60 и си търси 15-те после.


Врата за боя и ново М огледало за е36 платени по ГО с 60лв колко % е, че не мога да сметна? Може би 1% плаща ЗК и 99% плащам аз.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ///M Power » 19 Авг 2022, 0:54

bum_bum написа:
Моджо написа:Идеята е такава 70:30.. А че си оправил колата за 100 па го са платили 60 не е същото. Пак ще са си 60 да речем. 45 от го и 15 от виновния. Изниква въпроса ако нема 15 ко става? Или го си плаща 60 и си търси 15-те после.


Врата за боя и ново М огледало за е36 платени по ГО с 60лв колко % е, че не мога да сметна? Може би 1% плаща ЗК и 99% плащам аз.


Явно хич не разбирете за какво става дума....Ще се опитам да обясня. Гошо те удря, и е виновен с акт. Ти няма каско и отиваш да вземеш пари от гражданската. Парите които ти се плащат идват изцяло от фонд или там както точно се трупат парите от гражданска отговорност. Тук не говорим дали парите са достатъчни, а от къде идват. Та идеята за самоучастие е не гражданската да плаща изцяло това което е преценила да плати /пак да кажа не говорим дали са достатъчно или не/, а част от пари да ги плаща виновника на ПТП-то, с цел утре да внимава повече.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Авг 2022, 5:28

Няма как да е М огледало, пишат ти обикновено освен ако не си с М-ка. Дават ти там 40-60%-та беше по едно време от цената на ново и пари за боядисване. Това твоето 60 лв. не го проумявам дори само капачето на огледалото да е било счупено. Виждал съм много пъти ГО да плаща така, че да си топ или дори пари да ти остават, разбира се и с втора ръка калник и капак да речем.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от seimo » 19 Авг 2022, 6:26

На мен за мотора миналата година ми платиха към 800лв за фар, калник и лостче за спирачката. Същите неща си ги купих нови от Бултрако за около 650, но бяха добавили и 200 боядисване които спестих понеже ги поръчах в оригиналния цвят. Така че съм доволен от това което платиха, но не съм доволен от това че тоя олигофрен дето ме удари докато караше назад без да си гледа огледалата няма да плати 1 стотинка от джоба си :banghead: Затова бонус малуса си е добър вариант стига да е нормално изчислен в което много се съмнявам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ivanski_2 » 19 Авг 2022, 6:30

https://nova.bg/news/view/2022/08/19/38 ... %B8%D1%8F/

А дано са такива на които им се занимава да спират наред, а не само дядото с голф 3-ката а и баДката с Г класата.... :mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от drifty » 19 Авг 2022, 6:55

А сега не следят ли :D. Май не, даже тук бях писал скоро, пред мен мина кола на червен, а на отсрещното червено стоеше патрулка. Реакция нулева.

Между другото, тия дни забелязвам масово минаване на червено..
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 19 Авг 2022, 8:26

Не следят, обсъждано е безброй пъти, че имат инструкции да не го правят... което най-накрая почва да се променя явно.

п.с.
Има едни вечно неразбрали тука :mrgreen: М Пауър го е обяснил за гражданската.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Авг 2022, 9:03

Докато са част от трафика с патрулка ще е почти все тая. Когато минат на цивилни коли виж ще има голям ефект.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ///M Power » 19 Авг 2022, 9:33

drifty написа:А сега не следят ли :D. Май не, даже тук бях писал скоро, пред мен мина кола на червен, а на отсрещното червено стоеше патрулка. Реакция нулева.

Между другото, тия дни забелязвам масово минаване на червено..


В София доста пъти съм виждал, как пускат сирени и догонват за различни нарушения, особенно ако са на мотори.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от bum_bum » 19 Авг 2022, 11:27

Top Gun Maverick написа:Няма как да е М огледало, пишат ти обикновено освен ако не си с М-ка. Дават ти там 40-60%-та беше по едно време от цената на ново и пари за боядисване. Това твоето 60 лв. не го проумявам дори само капачето на огледалото да е било счупено. Виждал съм много пъти ГО да плаща така, че да си топ или дори пари да ти остават, разбира се и с втора ръка калник и капак да речем.


Колата по вин е с М пакет и М огледала съответно. Не виждам защо ще ми плащат за обикновено. Предполагам някъде в мен има грешка, защото до тоя момент имам 2 отказа от каско и 2 от ГО. Второто с ГО беше като снегорин ме засипа с лед и потроши цялата предница. Написахме протокол с шофьора, обадих се на 112 и Инспектората. ГО-то ми го отказаха защото нямало пряк контакт между мен и снегорина.

///M Power написа:Та идеята за самоучастие е не гражданската да плаща изцяло това което е преценила да плати /пак да кажа не говорим дали са достатъчно или не/, а част от пари да ги плаща виновника на ПТП-то, с цел утре да внимава повече.


Не виждам причина за такова самоучастие при положение, че това е функцията на малуса. Но дори и при самоучастие като правят смешно ниски оценки каква ще го бърка виновния?
Изображение

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от немо » 19 Авг 2022, 11:54

///M Power написа:Парите които ти се плащат идват изцяло от фонд или там както точно се трупат парите от гражданска отговорност.


Мисля, че си в грешка. Фондът, който споменаваш може би е т.нар. Гаранционен фонд, във който се отчисляват пари от всяка полица по ГО, от всяка зстрахователна компания. Този фонд е да компенсира пострадали в случая , когато виновният няма ГО. Иначе ако виновният има ГО компанията, в която е сключена застраховката компенсира щетите на пострадалия.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 19 Авг 2022, 12:01

Просто искаха да обяснят, че ако Ганьо трябва да заплати първите 300лв щета, която е направил... ще е доста по-внимателен. Щото освен своята кола, ще оправя и чуждата. Ако скокнат цените сериозно, вероятно ще се предложи. За каско съм виждал подобни варианти. Промяна в застраховките ще промени определено движението по пътищата. За съжаление все още съм на мнението, че при нас ще се направи просто за взимане на още пари. Иначе като идея е супер. Ганьо с кошника за 1500лв като трябва да плати 2000лв застраховка, рязко ще си промени шофирането. За съжаление татиното синче с M-ка и АМГ ще си плати колкото трябва и ще продължи.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 19 Авг 2022, 12:33

Така е, няма да се открие топлата вода в тази тема и по принцип в Бг, но по тези ширини много обичаме това упражнение.
Все пак сме нация от преценячи :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :bchug: :bchug: :bchug: :bchug:

Колко десетилетия ни трябваше да открием, че трябва да има патрули, които циркулират в трафика и следят за нарушения :ok:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от bum_bum » 20 Авг 2022, 9:33

TNT написа: Ганьо с кошника за 1500лв като трябва да плати 2000лв застраховка, рязко ще си промени шофирането. За съжаление татиното синче с M-ка и АМГ ще си плати колкото трябва и ще продължи.


Така излиза, че с кошник за 1500лв си Ганьо, а с АМГ си тарикат :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook