Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
128
27%
Да - бих си взел
215
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 468
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от adovet » 10 Авг 2022, 17:41

vixx написа:Е добре, ама не са еднакви. С 440i ще изхарча в пъти повече, ама и ще карам много по-бързо от която и да е еквивалентна електричка. Вземи Тесла plaid и давай да влеземе в статистиката като се надпреварваме до Бургас. Дори и с 420d ще стигна преди тебе. В града ще съм много прецакан с 440i, това е ясно, ама в София колко ти е средната скорост?
Не става да ги сравняваме по мощност, щото 440i ще ме закара много надалече с тая мощност, а електричката не. :bchug:

ти не пикаш ли като караш ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от vixx » 10 Авг 2022, 17:46

Не може да се говори с вас :mrgreen:
Айде наздраве и кой каквото иска да купува, важното е да му е кеф. :driving: :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 637
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jorixa » 10 Авг 2022, 17:53

vixx написа:Е добре, ама не са еднакви. С 440i ще изхарча в пъти повече, ама и ще карам много по-бързо от която и да е еквивалентна електричка. Вземи Тесла plaid и давай да влеземе в статистиката като се надпреварваме до Бургас. Дори и с 420d ще стигна преди тебе.


То по тая логика 420d може и 440i да бие :mhihi: На втората не знам дали ще и стигне резервоара с 220+ константна скорост.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от vixx » 10 Авг 2022, 17:59

Съмнявам се. Ама аз по тая тема няма да коментирам повече :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от DigitalExile » 10 Авг 2022, 21:58

То и с 1.9 TDI ще стигнеш по бързо до морето отколкото с електричка, а ако трябва да правиш отиване и връщане ще си спестиш сигурно над 4-5 часа, ако е зима и е студ може и 8 часа да си спестиш :mhihi:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от c04 » 10 Авг 2022, 23:17

Форум на милионери, седнали да мислят как да спестят някои лев от бензин :mhihi: :mhihi: Стегнете се :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от ildivvy » 11 Авг 2022, 6:33

Според бележката от енергото, гаражите ми имат отпусната мощност от 2кВт. Като гледам и захранващия кабел към таблото отговаря на това... Т.е. не е дебел! И да ми отпуснат по-голяма мощност, кой ще сменя инсталацията до гаража?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Комбина » 11 Авг 2022, 8:19

TNT написа:През стандартен контакт времето за пълно зареждане е 40-50 часа. С такова може само да дозаредиш малко. Пътувал ли си извънграда, ще трябва да забравиш за колата за 2 дена.


Това което си написал са пълни глупости и не е хубаво да се говори наизуст. Казвам ти го като човек притежаващ 2 ЕМ. И двата ги зареждам от 20% до 100% за една нощ в гаража си със стандартната зареждачка на автомобила през шуко. Без зарядна станция и без трифазен ток.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от TNT » 11 Авг 2022, 9:06

https://evpoint.bg/%D0%B0%D0%B2%D1%82%D ... matic-2020

"Mercedes EQC 400 4MATIC разполага с 80 kWh батерия (използваем капацитет). Стандартното зарядно на автомобила може да зареди батерията от обикновен контакт (2.3 kW) за около 41 часа (20-80%)"

И аз такъв спомен имам :bchug: По по-официалните сайтове с бързо търсене намирам само калкулатор, на който са му написали над 24 часа :lol: https://www.mercedes-benz.co.uk/passeng ... odule.html
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 637
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jorixa » 11 Авг 2022, 9:28

TNT написа:https://evpoint.bg/%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B8/mercedes-eqc-400-4-matic-2020

"Mercedes EQC 400 4MATIC разполага с 80 kWh батерия (използваем капацитет). Стандартното зарядно на автомобила може да зареди батерията от обикновен контакт (2.3 kW) за около 41 часа (20-80%)"

И аз такъв спомен имам :bchug: По по-официалните сайтове с бързо търсене намирам само калкулатор, на който са му написали над 24 часа :lol: https://www.mercedes-benz.co.uk/passeng ... odule.html


Е няма значение кво пише по официалните сайтове, тука хората очевидно всички имат по 16 ЕВ-та и ги разбират нещата. Купуваш си адаптор от аликеспрес-а, пускаш удължителя от 3тия етаж до колата долу, и от 40 часа стават 40 минути ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Комбина » 11 Авг 2022, 9:39

Jorixa написа:
TNT написа:https://evpoint.bg/%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B8/mercedes-eqc-400-4-matic-2020

"Mercedes EQC 400 4MATIC разполага с 80 kWh батерия (използваем капацитет). Стандартното зарядно на автомобила може да зареди батерията от обикновен контакт (2.3 kW) за около 41 часа (20-80%)"

И аз такъв спомен имам :bchug: По по-официалните сайтове с бързо търсене намирам само калкулатор, на който са му написали над 24 часа :lol: https://www.mercedes-benz.co.uk/passeng ... odule.html


Е няма значение кво пише по официалните сайтове, тука хората очевидно всички имат по 16 ЕВ-та и ги разбират нещата. Купуваш си адаптор от аликеспрес-а, пускаш удължителя от 3тия етаж до колата долу, и от 40 часа стават 40 минути ;)


Със сигурност ги разбираме повече от тебе, твоето мнение също няма никаква добавена стойност. Алиекспреса, адаптора, удължителя... дай нещо по-интелигентно :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от adovet » 11 Авг 2022, 9:50

Jorixa написа:
TNT написа:https://evpoint.bg/%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B8/mercedes-eqc-400-4-matic-2020

"Mercedes EQC 400 4MATIC разполага с 80 kWh батерия (използваем капацитет). Стандартното зарядно на автомобила може да зареди батерията от обикновен контакт (2.3 kW) за около 41 часа (20-80%)"

И аз такъв спомен имам :bchug: По по-официалните сайтове с бързо търсене намирам само калкулатор, на който са му написали над 24 часа :lol: https://www.mercedes-benz.co.uk/passeng ... odule.html


Е няма значение кво пише по официалните сайтове, тука хората очевидно всички имат по 16 ЕВ-та и ги разбират нещата. Купуваш си адаптор от аликеспрес-а, пускаш удължителя от 3тия етаж до колата долу, и от 40 часа стават 40 минути ;)

Я пак помислтете и сметнете, давате за сравнение най голямата възможна батерия, но как и да е. Първо никой няма да си източи батерията до край, второ препоръчително е да се зарежда до 80% и трето и да я е изхабил до край и да я зареди до горе са 35 часа та смятайте малко.
ПС: такива батерии са доста редки а и всеки който има такава кола ще има и зарядна на поне 7кв която ще му зарежда колата за по малко от една нощ

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Е.Димитров » 11 Авг 2022, 10:15

adovet написа:
Jorixa написа:
TNT написа:https://evpoint.bg/%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B8/mercedes-eqc-400-4-matic-2020

"Mercedes EQC 400 4MATIC разполага с 80 kWh батерия (използваем капацитет). Стандартното зарядно на автомобила може да зареди батерията от обикновен контакт (2.3 kW) за около 41 часа (20-80%)"

И аз такъв спомен имам :bchug: По по-официалните сайтове с бързо търсене намирам само калкулатор, на който са му написали над 24 часа :lol: https://www.mercedes-benz.co.uk/passeng ... odule.html


Е няма значение кво пише по официалните сайтове, тука хората очевидно всички имат по 16 ЕВ-та и ги разбират нещата. Купуваш си адаптор от аликеспрес-а, пускаш удължителя от 3тия етаж до колата долу, и от 40 часа стават 40 минути ;)

Я пак помислтете и сметнете, давате за сравнение най голямата възможна батерия, но как и да е. Първо никой няма да си източи батерията до край, второ препоръчително е да се зарежда до 80% и трето и да я е изхабил до край и да я зареди до горе са 35 часа та смятайте малко.
ПС: такива батерии са доста редки а и всеки който има такава кола ще има и зарядна на поне 7кв която ще му зарежда колата за по малко от една нощ


Разбира се, повече стойност ще има мнения от хора, които имат лични електрички.
Но пък дава отговор на темата.
Бъдеще има, но не и настояще :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 637
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jorixa » 11 Авг 2022, 10:21

Комбина написа:
Със сигурност ги разбираме повече от тебе, твоето мнение също няма никаква добавена стойност. Алиекспреса, адаптора, удължителя... дай нещо по-интелигентно :lol:


Аз не съм и претендирал че съм компетентен по темата. Просто се забавлявам тука на постовете. Сами щели да си генерират електричеството, единия през деня ще си захранва къщата от електричката, другия 10 мегаватчаса му харчила колата, третия си я зареждал в гаража за 2 часа :lol: Няма лошо, забавлявайте се. Аз лично ще си покарам дизелчето още няколко години поне, щот за глупости време и нерви нямам.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Комбина » 11 Авг 2022, 10:49

Jorixa написа:
Комбина написа:
Със сигурност ги разбираме повече от тебе, твоето мнение също няма никаква добавена стойност. Алиекспреса, адаптора, удължителя... дай нещо по-интелигентно :lol:


Аз не съм и претендирал че съм компетентен по темата. Просто се забавлявам тука на постовете. Сами щели да си генерират електричеството, единия през деня ще си захранва къщата от електричката, другия 10 мегаватчаса му харчила колата, третия си я зареждал в гаража за 2 часа :lol: Няма лошо, забавлявайте се. Аз лично ще си покарам дизелчето още няколко години поне, щот за глупости време и нерви нямам.



Просто усещам хаплива и иронична нотка в отговорите ти, затова се изказах реципрочно. :yes:

В човешката природа е да се отрича нещо ново и различно, така е било и с всички големи открития... като почнем от огъня и стигнем до електричеството. За съжаление дори около мен голяма част от хората първо реагират отрицателно: Абе мааани го тоя тостер, ще те пребие тока, абе мене не ми ли замирише на нафтица, я не чуем ли звуко на двигателя как мърка, тия коли са за педали, това само го мислиш къде да го заредиш, я това до морето със 180 не моем да стигнем, това няма да изкара и 50 000 км тия пластмасови варели и какво ли още не.

Но като седне, покара, вкара малко мисъл за + и -, и започват да се убеждават, че за някои хора това не е никак лошо решение от икономическа гледна точка. Ако имаш възможност за домашно зареждане, караш предимно из града и можеш да си позволиш втора кола.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook