Войната започна ...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Войната започна ...

Мнение от Е.Димитров » 30 Юни 2022, 8:55

И аз не мисля, че военен трябва да е някакъв в не добра форма, ако мога меко да се изразя така.
Военните трябва да са еталон, както спортистите.
Просто приказката тръгна в тая посока.
Пък според мен, то моите познания в американската армия се базират на филми и то игрални, едва ли има някакви дебелаци в US армията.
Вероятно ги принуждават да отслабнат или ако имат някакво заболяване ги слагат на бюро.
Тоя синдром с по-дебелите "шефчета" си е типично балкански и източно европейски , включая и бившите републики и Русия.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Войната започна ...

Мнение от enigma » 30 Юни 2022, 9:04

Е.Димитров написа:И аз не мисля, че военен трябва да е някакъв в не добра форма, ако мога меко да се изразя така.
Военните трябва да са еталон, както спортистите.
Просто приказката тръгна в тая посока.
Пък според мен, то моите познания в американската армия се базират на филми и то игрални, едва ли има някакви дебелаци в US армията.
Вероятно ги принуждават да отслабнат или ако имат някакво заболяване ги слагат на бюро.
Тоя синдром с по-дебелите "шефчета" си е типично балкански и източно европейски , включая и бившите републики и Русия.


:yes: Абе намират се по-пълнички, ама могат да избягат 2 мили и да избутат 50тина лицеви...
Да, колега, точно това се чудя обаче, онези в реални бойни действия как може да си изпълняват задълженията в такава форма? Просто не мога да го разбера :dunno:
enigma
ያለ እኩል

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Войната започна ...

Мнение от Е.Димитров » 30 Юни 2022, 9:15

enigma написа:
Е.Димитров написа:И аз не мисля, че военен трябва да е някакъв в не добра форма, ако мога меко да се изразя така.
Военните трябва да са еталон, както спортистите.
Просто приказката тръгна в тая посока.
Пък според мен, то моите познания в американската армия се базират на филми и то игрални, едва ли има някакви дебелаци в US армията.
Вероятно ги принуждават да отслабнат или ако имат някакво заболяване ги слагат на бюро.
Тоя синдром с по-дебелите "шефчета" си е типично балкански и източно европейски , включая и бившите републики и Русия.


:yes: Абе намират се по-пълнички, ама могат да избягат 2 мили и да избутат 50тина лицеви...
Да, колега, точно това се чудя обаче, онези в реални бойни действия как може да си изпълняват задълженията в такава форма? Просто не мога да го разбера :dunno:

Ами според мен в реални бойни действия са "лесна" обемна мишена и едва ли продължително време си изпълняват задълженията.
Сега, ако става въпрос за някакъв спор, в който нещата мога да се разрешат с борба свободен стил, вероятно ще са подходящи :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Войната започна ...

Мнение от ivoaudi » 30 Юни 2022, 9:30

Spunky написа:Нищо не си разбрал. Подозирам защо. Не съдя дебелаците, те живеят тежък и къс живот и ми е жал, защото не е нужно да е така. И тук, както при доста от горещите теми, идва до некомпетност.....


Не съдиш дебелаците, жал ти е за тях, та ги подиграваш. Шапки долу!!
От въпросния се иска да е стратег, теглото може и да е х3 ако успява да стори стратегиите читаво. Кликата от яслата обаче сте компетентни до ниво колко да изврякате как бил с жените и т.н
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Войната започна ...

Мнение от Petrolhead » 30 Юни 2022, 10:03

ivoaudi написа:
Spunky написа:Нищо не си разбрал. Подозирам защо. Не съдя дебелаците, те живеят тежък и къс живот и ми е жал, защото не е нужно да е така. И тук, както при доста от горещите теми, идва до некомпетност.....


Не съдиш дебелаците, жал ти е за тях, та ги подиграваш. Шапки долу!!
От въпросния се иска да е стратег, теглото може и да е х3 ако успява да стори стратегиите читаво. Кликата от яслата обаче сте компетентни до ниво колко да изврякате как бил с жените и т.н


Въпросния е трета цедка, изваден от дълбокия резерв, защото московците продължават да водят война от преди 80 години и им пукат офицерите на пачки

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Войната започна ...

Мнение от ivoaudi » 30 Юни 2022, 10:46

Трудно ти е да се сетиш, че има два най-вероятни сценария:
Русите пускат генерали често и на първа линия. Дават пример хората, мотивират войската, имат директна и бърза връзка с “изпълнителния механизъм”, нещата се случват по-бързо и сигурно! Като негативи по-често губят по някой генерал.
Втори, най-често натовски сценарий. Генералите са изпокрити по канцелариите и спокойно могат да си сравняват жартиерите помежду си. Няма загуби на генерали, ма бозата е повсеместна!
А конкретния въпрос бе за теглото, не за това кой кви генерали губи..
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Войната започна ...

Мнение от nickstorm » 30 Юни 2022, 11:13

Spunky написа:В свободния свят, няма как въобще дебелак да е на някаква читава позиция*, защото ако човек не уважава себе си, другите не го уважават и няма да разчитат на него.

*изключвам кариерни политици, говоря за професионалисти.


Викаш нямаш проблеми с това, че президента на щатите е с деменция? Дооообре..... :lol:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Войната започна ...

Мнение от Jordana » 30 Юни 2022, 11:33

Въпросния е трета цедка, изваден от дълбокия резерв, защото московците продължават да водят война от преди 80 години и им пукат офицерите на пачки

Не знам дали е трета цедка но укропитеците ако не получаваха военна помощ от Краварника и разузнавателна информация от краварските сателити досега да са приключили с безсмислената съпротива 100 пъти . Сащ държат укропитешката армия на системи и постоянно реанимират тоя мъртвец вече . Това че ти се радваш като циганче на панаирджийска свирка че убили някакъв там или по точно "опукали " някакъв ...говори само за морала ти и повече да не съм те чул да протестираш в тая тема като се пуска видео с "опукване" на "пачки" укропитеци .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Войната започна ...

Мнение от enigma » 30 Юни 2022, 17:37

ivoaudi написа:Русите пускат генерали често и на първа линия. Дават пример хората, мотивират войската, имат директна и бърза връзка с “изпълнителния механизъм”, нещата се случват по-бързо и сигурно! Като негативи по-често губят по някой генерал.


Това също го коментирах по-рано и също не мога да го разбера. В една нормално функционираща армия това се движи от подофицерите. Генералите са ти силно ограничен ресурс... или викаш голяма държава, няма проблеми.
Другото е какво значи да ги "пускат" ? На генерала няма кой да му нареди да отиде на първа линия. Той явно отива, защото знае, че иначе нещата няма да се случат както е наредил, а ако не покаже резултати може да го самоубият :dunno: ...
enigma
ያለ እኩል

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Войната започна ...

Мнение от ildivvy » 30 Юни 2022, 19:15

Не съм експерт, но това за 'нормално функционираща армия' не е ли малко крайно 'определение'? Защо просто не предположим, че има различни стилове за водене на бой.., примерно? 'Самоубиванията' са ясни, но все пак... Може пък генералите да не са им ограничен ресурс...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Войната започна ...

Мнение от Jordana » 30 Юни 2022, 19:22

Русия има поне 3-4к генерала на действаща служба и от резерва . Генералщабните академии това им е работата , да бълват генерали . Българските генерали са в момента 40 и около 240 с офицерите от резерва . Дори при нашата бутикова армия имаме изобилие от генерали така че не ги мислете руснаците . :mhihi:
Защо просто не предположим, че има различни стилове за водене на бой.., примерно?

Генерал командва от дивизия нагоре , и стои в командния пункт не ходи по окопите . А ротните командни пунктове си пише на колко км се правят от фронта , после да полоквите , дивизионните , армейските ..Генерал стои в армейския КП най малко на 70км от фронта . Ако има убит не е небрежност или че е показвал среден пръст на укропитеците .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Войната започна ...

Мнение от ivoaudi » 30 Юни 2022, 19:42

enigma написа:
ivoaudi написа:Русите пускат генерали често и на първа линия. Дават пример хората, мотивират войската, имат директна и бърза връзка с “изпълнителния механизъм”, нещата се случват по-бързо и сигурно! Като негативи по-често губят по някой генерал.


Това също го коментирах по-рано и също не мога да го разбера. В една нормално функционираща армия това се движи от подофицерите. Генералите са ти силно ограничен ресурс... или викаш голяма държава, няма проблеми.
Другото е какво значи да ги "пускат" ? На генерала няма кой да му нареди да отиде на първа линия. Той явно отива, защото знае, че иначе нещата няма да се случат както е наредил, а ако не покаже резултати може да го самоубият :dunno: ...


Ildivvi ме е изпреварил с коментара за “нормална армия”. От арогантната ни, самодоволна зона, в която живеем сме свикнали да си мислим, че при нас всичко е нормално, а все остальное е кереч. Отлично знам, че ме разбираш и въпреки това все в тази посока залиташ в коментарите си. Замисли се?
Колкото до генералите, знаеш кой е над тях. А и какво пречи концепцията от главнокомандващ до пешка да е съгласувана непринудено? Манталитет. Начин на мислене или там каквото. Гледам, че работи отлично, какво значение имат похватите? За тях си целта оправдава средствата. Аз поне ги разбирам отлично.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Войната започна ...

Мнение от enigma » 30 Юни 2022, 20:54

А, всичко е възможно. Извинявам се, ако е прозвучало арогантно, просто такива са моите скромни разбирания и наблюдения. Но сте прави, че що се касае до руснаците всичко трябва да се гледа през различна призма.


Jordana написа:Русия има поне 3-4к генерала на действаща служба и от резерва . Генералщабните академии това им е работата , да бълват генерали .


Това не го знаех, че генерали стават в академията :shock: .
Но все пак позволи ми да се усъмня, че имат 3-4к генерала с нужните качества да командват "от дивизия нагоре" :D .
enigma
ያለ እኩል

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Войната започна ...

Мнение от ///M Power » 30 Юни 2022, 20:59

enigma написа:Това не го знаех, че генерали стават в академията :shock: .
Но все пак позволи ми да се усъмня, че имат 3-4к генерала с нужните качества да командват "от дивизия нагоре" :D .


Нямат затова не им пука колко ще загубят, предполагам, че точно тия дето стават за нещо не са баш отпред.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Войната започна ...

Мнение от Jordana » 30 Юни 2022, 21:38

enigma написа:А, всичко е възможно. Извинявам се, ако е прозвучало арогантно, просто такива са моите скромни разбирания и наблюдения. Но сте прави, че що се касае до руснаците всичко трябва да се гледа през различна призма.


Jordana написа:Русия има поне 3-4к генерала на действаща служба и от резерва . Генералщабните академии това им е работата , да бълват генерали .


Това не го знаех, че генерали стават в академията :shock: .
Но все пак позволи ми да се усъмня, че имат 3-4к генерала с нужните качества да командват "от дивизия нагоре" :D .

Малко съм ги надценил , на 70 са присвоени генералски звания от 1992г до сега в РФ :mhihi:
Това не го знаех, че генерали стават в академията :shock:
Трябва да имат генералщабна академия после указ на президента иначе не става. Стигат до полковник най много .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: carmanf1

Последни теми
Facebook