Обсъждане на автокъщи

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от TNT » 26 Май 2022, 10:17

То и гуми няма нужда :mhihi: 100км дневно не е толкова малко и кратки разстояния, даже си е бая за градско.

BaDxBoY написа:
TNT написа:1.4 e много умряло, то беше 60 и няколко коня. Като пуснеш и климатик, отиде коня у рЯката.


Толкова 69 коня е. Ама не се издържа вече с тая нафта и ще сменям колата .. Сега съм с 3.0д и под 12-13л в София няма сваляне, а на ден понякога минавам и 100км... Днеска да изкарам 120-130 лева, 40-50лв ми отиват за гориво само ..... . По принцип въобще вече не ми трябва бърза кола, стига да вдига 60-70км ми върши работа .

Не знам какви очаквания имаш за разхода. 8-9 харчи в малък град, без климатик. Извънграда 6-6,5. Това знам от 60 годишен шофьор на такова с 1,4 :dunno: Т.е. в София не бих се изненадал, ако чукнеш 10 с климатик лятото.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от BaDxBoY » 26 Май 2022, 10:21

TNT написа:То и гуми няма нужда :mhihi: 100км дневно не е толкова малко и кратки разстояния, даже си е бая за градско.

BaDxBoY написа:
TNT написа:1.4 e много умряло, то беше 60 и няколко коня. Като пуснеш и климатик, отиде коня у рЯката.


Толкова 69 коня е. Ама не се издържа вече с тая нафта и ще сменям колата .. Сега съм с 3.0д и под 12-13л в София няма сваляне, а на ден понякога минавам и 100км... Днеска да изкарам 120-130 лева, 40-50лв ми отиват за гориво само ..... . По принцип въобще вече не ми трябва бърза кола, стига да вдига 60-70км ми върши работа .

Не знам какви очаквания имаш за разхода. 8-9 харчи в малък град, без климатик. Извънграда 6-6,5. Това знам от 60 годишен шофьор на такова с 1,4 :dunno: Т.е. в София не бих се изненадал, ако чукнеш 10 с климатик лятото.


Честно казано си мисля за нещо от сорта на 6л градско и около и под 5л извънградско. 10л градско ако харчи, закакво ми е ? На мене 2.0д 163 к.с. е90 ми харчеше 2 години 8л. градско всеки ден в София. Час пик през сливница от Люлин до Подуяне. Не може да харчи 8-9л в малък град без климатик 1.4 дизел 69 коня.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Моджо » 26 Май 2022, 10:23

100 км ти го написаха сега :)) Разхода е около 6,5/7 градско.
Иначе минавам всеки ден покрай автокъщата, даже съм разглеждал. Не съм видял да правят нешо по колите като ги докарат с автовоза.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от BaDxBoY » 26 Май 2022, 10:41

Моджо написа:100 км ти го написаха сега :)) Разхода е около 6,5/7 градско.
Иначе минавам всеки ден покрай автокъщата, даже съм разглеждал. Не съм видял да правят нешо по колите като ги докарат с автовоза.

И аз често съм ги заглеждал, но никога не съм влизал вътре. Чувал съм от познати обаче, че всяка една кола която си заслужавала се купувала директно от автовоза и после се пуска на обява от частно лице. Тия дето не ставали за нищо ги пускали оставали там за продаване. Преди съм слушал, че са били много силна автокъща. Сега не знам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Моджо » 26 Май 2022, 10:46

Ми идея нямам да ти кажа. Огледай и за ситроенчета ц3/ц3, фабиа, Клио...МотоПфое имаха купища Фиести преди за продаване на хубави цени ся нема ни една да го ева.
Хм,хм...

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от randity » 26 Май 2022, 11:18

Моджо написа:Ми идея нямам да ти кажа. Огледай и за ситроенчета ц3/ц3, фабиа, Клио...МотоПфое имаха купища Фиести преди за продаване на хубави цени ся нема ни една да го ева.
Има бе, ма не са по 4к. :mhihi:

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Моджо » 26 Май 2022, 11:34

Така де..малко има и са скъпи. Ма имаха редовно по 100-на да се продават.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от немо » 26 Май 2022, 11:53

Моджо написа:МотоПфое имаха купища Фиести преди за продаване на хубави цени ся нема ни една да го ева.


Докато ги върнат от оперативен лизинг и вече са продадени. Коли на по 3 год. и под 100к.км. Със сервизна история.
Сега сме на Фикуси, пак върнати от оперативен, дизели са ,по борд комп разход около 5 . Докато им оправим козметичните забележки вече има продадени.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от randity » 26 Май 2022, 15:15

Моджо написа:Така де..малко има и са скъпи. Ма имаха редовно по 100-на да се продават.
Навсякъде има спад в склада на употребявани коли. Респективно и цените се вдигнаха поради голямото търсене, не с много, но има лек скок.

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от barty » 26 Май 2022, 15:53

BaDxBoY написа:Колеги Ivas Auto-то в Богров правят ли някакви мизерий по колите, или всичко е както го вземат от Италия ?

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 7334911474

Е тва много съм си го харесал. Също ако някой случайно знае нещо за тия фордове, моля да драсне 1-2 реда. :bowdown: Много се чудя дали да е 1.6 tdci или 1.4 tdci. Ще се кара 99% от времето в София.



Ходил съм два пъти там. Продават коли в "натурално състояние", с проблемите от чужбина. Вижда се реалната кола :mhihi:
Т.е. очаквай да видиш кола с някакъв проблем а не лъсната и нагласена.
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от немо » 27 Май 2022, 0:08

BaDxBoY написа:Е тва много съм си го харесал. Също ако някой случайно знае нещо за тия фордове, моля да драсне 1-2 реда. :bowdown: Много се чудя дали да е 1.6 tdci или 1.4 tdci. Ще се кара 99% от времето в София.


Фиестата е проста кола в добрият смисъл.Дизелите, ако не се лъжа са на PSA групата. Малкият 1.4 даже май е без кулер. Не бих си причинил дизел на такава кола, но пък всеки си знае...Кой знае какви екстри не очаквай, освен минималните, клима,ел.стъкла и огледала и това е. Освен ако не е по-високо ниво на оборудване. Приятна е за управление.

п.п. Тази светлосинята Фиеста от линка иска поне 1к. да се оправи външно ,имам предвид средно и нагоре качество на работа и материали.Иначе това ,че е "дествена:, тоест не е пипана тук от някой си е плюс.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 10.10.2021

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от D.H. » 29 Авг 2022, 22:17

Моето мнение и личен опит със закупен автомобил от автокъща Autovision - категорично не препоръчвам.

След закупуване на БВМ (е90) 325хи бензин N52 (автоматик) от автокъщата буквално след една седмица шофиране започнаха проблемите.

Още след закупуването се установи, че има обилно омасляване около картера, което беше кофти сигнал.

Оказа се, че Диса клапите явно са били премахнати "частично", което е довело до отчупване на остта на една от тях и следователно забиване в клапан на цилиндровата глава. Ремонтите след това бяха: ревизиране на цилиндрова глава, нови Диса клапи (2бр малка и голяма), картерната вентилация се оказа изцяло запушена, трябваше да се подмени с нова, нов разпределителен вал+касета понеже се оказаха надрани, карданът също се оказа разбит, трябваше да се рециклира. Да не споменавам всички останали подробностти по обслужване след такъв ремонт като (биелни лагери,сегменти, семеринги, вериги - ангренажна и маслена , всички гарнитури, уплътнения, болтове и т.н.).
Перката за охлаждане спря да работи буквално на 2рия ден след закупуването. Предна дясна брава не работеше. Предното стъкло е имало лека пукнатина (според мен доста добре прикрита), понеже след първата автомивка зейна.

А и да добавя резервоарът за горивото се оказа и той спукан. След като закупих колата, първото нещо беше да я напълня до горе с бензин и буквално на бензиностанцията протече, пукнатината се оказа в горната част на резервоара.

А и още нещо, радиаторът за климатика също се оказа спукан, трябваше да се подмени с нов.

Скоростната кутия също не работи нормално/плавно, при превключване има леко бутане, също така има и lag (чудене) при превключване. Което поне според мен подсказва последващи проблеми и ремонти и на скоростната кутия.

При маневриране за паркиране във волана се усеща нещо като притрисане/стържене, проблемът още не може да се установи от какво точно е.

Да не споменавам месеците престои по сервизи, търсене и чакане на части. Ремонтите до момента са на стойност цената на автомобила при закупуване.

На всички ни е ясно, че отиваме и си закупуваме коли втора употреба и всичко може да стане.
Но поне търговците да не ги продават (обявяват цена) като за здрави и работещи коли и да не "прикриват" проблемите.
Според мен трябва да има коректност от самите търговци, защото в крайна сметка с това си изкарват хляба.

Както може да се досетите, преглед в сервиз преди закупуването беше категорично отказан от продавача.

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 26.09.2011
Пол: Мъж

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Own » 03 Сеп 2022, 9:08

И тук идва тънкият момент. Казваш, че търговците трябва да проявяват коректност? Аз съм на същото мнение, но всички ние искаме да ни лъжат. Искаме коли, които да нямат проблеми, да са на малко километри и по възможност да са обслужени. Е, тогава цената започва да не ни харесва, защото ще намерим същата кола на половин цена. И се влиза в един омагьосан кръг.
Преди време продавах автомобил, който бях платил още веднъж от ремонти на цена по-висока от средната за модела, с ясно описани проблеми, които трябваше да се правят за в бъдеще. Обадиха ми се двама човека, които искаха да го купят, сещате се, на най-ниската обявена цена за модела.
Та, истината е някъде по средата. За себе си съм решил, че дори и да най-базовия модел или марка, бих заложил на новото.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 242
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от empar » 05 Сеп 2022, 21:34

D.H. написа:Както може да се досетите, преглед в сервиз преди закупуването беше категорично отказан от продавача.


А защо, по дяволите, още тук не се отказа??? :conf:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от ceco_kd » 05 Сеп 2022, 22:07

Това беше първото, което щях да направя и аз. Да му пожелая "успех" с продаването на въпросния автомобил. Аз в Русе ми се е случвало да ми откажат тест драйв по нормалните улици, ами да съм я тествал на територията на автокъщата.....попитах го има ли такива наивници да си купят кола карана с 10 км/ч за 2 минути и човека ми каза, че имало... Казах му, че не я ли изкара навън губя интерес и приключихме. После реших ей тъй напук да я покарам колкото може хем да се разхладя в жегата вътре на климатика.....колата имаше страшен лаг на хидрото...., но както има една приказка: "За всеки влак си има пътници".

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook