Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от steeN » 05 Дек 2021, 11:24

Аз не виждам какво друго те спира да емигирираш в Германия специално, освен че ще ти падне стандарта на живот, който така или иначе не е важен за теб както се разбира.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Bogat-Beden » 05 Дек 2021, 11:26

Аз мисля, че повечето хора подсъзнателно знаят, че живеем в кочина, но понеже ни е зоната на комфорта, гледат да оправдаят избора си и да пренебрегнат чуждото. Изказвания като "няма пълно щастие", едно заменяш за друго, там климатът е гаден, честно казано са верни напълно, но не успокояват всеки. Във Фб четох един коментар за човек, който бил ходил там, но се върнал, подредил си бил живота тук и му било по-добре..
Сигурно е така, от чисто материално-еснафска гледна точка.. То и на програмираните милионери им бее супер да са по МайбаСи и корици на списания като успешни бизнесмени, ама като почнаха да им бутат кочинката, запищяха като...нали..
Страната ни е супер, но нито имаме най-красивата природа, нито най-красивите жени, нито най-сговорният народ и т.н... Патриотарството е в много повече, отколкото патриотизма...
Аз си мисля, че тези двамата младоци са ни последната надежда след 20-на години да стане едно европейско място за живеене, инак до 30-на няма да има България, просто буквално.
Най-големите минуси на бягането в бяла Европа според мен са ксенофобските настроения на местните на първо и климатът на второ. С климата се свиква, с първото никога. Просто го правиш като жертва за децата.
Не ме оборвайте, няма да успеете, не го пиша за спора или за да блесна във форума, над тия години и страсти съм...
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от madafaka_donkele » 05 Дек 2021, 11:35

steeN написа:И като говоря високи става въпрос за 40%+ ефективни данъци на големи заплати.


Ми то всичките милиарди дето се дават, като:

- заробващи заеми на държави, като България, Румъния и т.н.
- отпуснати средства по различни ЕС програми
- помощи, средства за подпомагане, за интеграция и общо взето обгрижване на всичкото абориген

трябва да идват отнякъде.

Обществена тайна е, че хасан и мюмюн не са отишли в Германия да работят, а да "живеят". Е, от деца, пенсионери и т.н. не можеш да вземеш, от пришълците не можеш да вземеш, остава само работещия редови Ханс да вземеш. Да, ама тея, като Ханс намаляват с всеки изминал ден, щото на Ханс тая "схема" въобще не му допада. И го дух@т тея, които са останали и работят и баба Меркел и компания ги цакат с 45% данъци и "осигуровки". Ако искаш. Не, че не могат да го направят малко по-плавно и честно за всички, ама не, до 25к евра 20% данъци, над 25 там до 150 ли 200к евра колко беше - 45% и вече над 200-250к - 46-48% :mhihi: Тоест пазим си работниците на минимална или около минималната, че да не останем без берачи на ягоди и шофьори, като UK, пазим си и богаташите, да не вземат да си вдигнат чукалата и да си изнесат бизнеса в Полша, Румъния, България или някоя друга държава с евтина работна ръка и всичко в промеждутъка да се оправя :mhihi: "Схемата" е абсолютно същата и вАжи в пълна сила и за UK.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от ildivvy » 05 Дек 2021, 11:52

Предполагам, че има политически сили, които предлагат друго и там..? Защо не гласуват за тях и да им се 'пооправи' положението :dunno: ? Тия като Ханс, как намаляват? Какво се случва с тях? Ниска раждаемост ли се има предвид?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Borymeckata » 05 Дек 2021, 11:56

madafaka_donkele написа:... Тоест пазим си работниците на минимална или около минималната, че да не останем без берачи на ягоди и шофьори, като UK, пазим си и богаташите, да не вземат да си вдигнат чукалата и да си изнесат бизнеса в Полша, Румъния, България или някоя друга държава с евтина работна ръка и всичко в промеждутъка да се оправя :mhihi: "Схемата" е абсолютно същата и вАжи в пълна сила и за UK.

Стригане на средната класа, викаш? Звучи напълно логично. Кога ли и нашите ще се сетят да махнат плоския данък?
Ако това имате предвид под "да станем европейско място"... не съм сигурен дали го искам... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от steeN » 05 Дек 2021, 11:57

Bogat-Beden написа:...


За Англия аз не съм съгласен, на фона на ЕС. Аз в Европа единствено бих бил в там, всичко друго е някаква супер изкривена дистопия вкл. и Швейцария. Извън Европа е ясно къде и изобщо не може да има дебат някакъв за мен... А специално в Германия имам сравнително близки роднини, които живеят там от преди влизането ни в ЕС и до болка ми е позната картинката там... и не са миячи на чинии, дори техен университет са завършили. Та пази боже Бг да заприлича на зоопарка дето е в Германия. :clap:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Borymeckata » 05 Дек 2021, 12:00

Интересно, със Стиин все по-често се оказваме на едно мнение...
Имам ли повод да се притеснявам? Или той има? Или и двамата... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от steeN » 05 Дек 2021, 12:03

Само може да ме радва :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Bogat-Beden » 05 Дек 2021, 17:06

За разлика от Ковид темата, тук се изказваш по-меко и ще ти отговоря.
Виж си самия коментар, всичко е само и единствено през твоята призма, даже не бодърваш да се аргументираш..
Така са и 80+ процента от нашите съграждани, аз нали съм си добре - ерго всичко е ОК :dunno:
В Германия/Франция/Зимбабве не ме кефи- значи тия не стават за живот :dunno:
Едно мнение колкото по-малко обективно е, повече си губи от тежестта.
Не знам дали коментирахме, но южна Европа е един нелош баланс между анархия, престъпност, неуреденост и балкански манталитет и в същото време силно( в смисъл на приемлива степен) присъствие на държава.
Испания/Гърция/Италия.. В Гърция не съм стъпвал, преди 20-на години много се оплакваха хората от кофти отношение, сега май повечето ходили са очаровани. :dunno:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 24.08.2008
Местоположение: Мездра
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от KUM4o » 05 Дек 2021, 19:31

Абе чета тука последните страници, колко е яко в чужбина и как всички живеят гот. В момента работя в Дания и мога да ви кажа, че тукашните не са вързали и цъфнали. Цените на храните са ужасно скъпи, за да се храниш добре си трябва една значителна сума, а за неща от железарията не искам и да говоря. Онзи ден на един от багерите ни се скъсаха болтовете държащи алтернатора, ходих до железарията 10 гайки и една 1-метрова шпилка м8 ми струваха 38лв, да 38лв за шпилка и 10 гайки, а в Мездра 10 гайки са 30ст. ,а шпилката не повече от 4лв. Електрониката е ужасно скъпа, моя телефон преди 2г струваше в бг 2000лв, а сега го гледах в техен магазин в Дания пак 2000лв. Къв е смисълът от висок стандарт и заплати, като всичко е безбожно скъпо. Смяна на предни дискове с накладки, пистов ремък, масло и филтри, дръжка на вратата на багажника и няколко дреболии в сервиз в Дания ни ожулиха 4970лв... частите ако ги бяхме купили в бг , щяха да струват не повече от 450лв. Всеки ден се движа Дания-Германия и с нищо техния живот не е по-готин от нашия, супер скучни и студени са хората. Жилищата малки и скъпи, а липсата на слънце ме депресира. Германия е една от мрачните държави в Европа. Лично аз съм в чужбина, защото във фирмата, в която работя обектите са вън от БГ. За тези 2г. скитайки се по цяла Европа, мога да ви уверя, че България е един малък рай.
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Bogat-Beden » 05 Дек 2021, 19:46

Върни се в рая, какво ти трябва в изгнилата Дания..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 24.08.2008
Местоположение: Мездра
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от KUM4o » 05 Дек 2021, 19:57

Казах ти командировка съм. Имам 4 месеца още до довършване на обекта и се махам с 300 от тук.

Имам един момък в електро групата ми, работил във велика Германия за 8евро час в склад, за напитки. А сега работи при БГ работодател за 19 евро на час при 244 часа на месец . В БГ не е проблема, че няма пари да се дават хубави заплати, а работодателите мрънкат, че нямат.
Последна промяна KUM4o на 05 Дек 2021, 20:00, променена общо 2 пъти
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Bogat-Beden » 05 Дек 2021, 19:58

Ами не е приятно, ама това в положението в гнила Дания.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от seimo » 05 Дек 2021, 20:26

Това лято ми се запечата една гледка както си карах мотора между Троян и Тетевен. А именно една спретната малка къщичка някъде около района на Рибарица. Който е минавал знае каква зеленина е и колко е красиво. Та хората си правеха семейно барбекю на поляната отпред под едно голямо дърво, на дървена маса с пейки нищо особенно. Имаше и някакво старо комби паркирано на пътя отпред. Искам да кажа че рая не е толкова далеч и не ти трябват много пари за да си го направиш сам :bchug: Хората които се тъпчат в тази клоака София или мечтаят да избягат през терминал 2 в някоя още по голяма клоака едва ли ще разберат :confused:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Borymeckata » 05 Дек 2021, 20:55

Ееех... Гложене - Тетевен - Рибарица - Шипково - Троян.
Прекрасен маршрут за лежерно каране - покрай рекичка с пъстърви, зеленина, чист въздух, чудни гледки. Имаше едно заведение преди Тетевен - май беше стара воденица, направена на кръчма. Седнахме там на една дървена маса на сянка под дървото и не ни се тръгваше...
Excellent! Steven is my name!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: turbonetic

Последни теми
Facebook