Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: iOS тема

Мнение от Bogat-Beden » 17 Ное 2021, 18:11

не съм го продал, чакам да се прибера на село, за да го подаря на приятел
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 17 Ное 2021, 22:29

nxn написа:"iFixit: replacing an iPhone 13 screen at a third-party repair shop disables Face ID"
Поредната антиконсуматорска практика от епъл., комбинирано с 1 година гаранция и направен максимално труден/невъзможен ремонт, заедно с кофти политики.



iFixit Lauds Apple's New Self Service Repair Program, Calls It a 'Remarkable Concession'
Apple this morning surprised the world with an unexpected "Self Service Repair" program, which is designed to allow customers access to genuine Apple parts, tools, and manuals for making their own device repairs.
Giving customers this kind of unprecedented access to repair guidelines and hardware is a major win for Right to Repair advocates, and we're starting to hear from repair outlets pleased with Apple's decision.
Well-known device repair and teardown site iFixit says that its team is "excited" about the news, and hopeful that Apple will be providing customers with the same information that it gives to Apple Authorized Service Providers.

iFixit points out that Apple's decision invalidates many of the arguments that it has been making against the Right to Repair movement for years because Apple is acknowledging that repairs can be done without harm to consumers or their devices. Apple has previously argued that customers could injure themselves by accidentally puncturing a battery during a device repair, which is apparently no longer a concern. "We're thrilled to see Apple admit what we've always known: Everyone's enough of a genius to fix an iPhone," reads iFixit's coverage of Apple's announcement.

Kyle Wiens, iFixit founder and CEO, said on Twitter that Apple's decision marks a "total shift in perspective" and that there's hope that this is a step toward making devices last longer.



https://www.macrumors.com/2021/11/17/ifixit-comments-apple-self-repair-program/


:roll:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: iOS тема

Мнение от bioz » 19 Ное 2021, 14:27

Накрая да не се окаже PR stunt за епъл фенбойс и сената...

https://www.youtube.com/watch?v=2jCtVDCiY_8

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: iOS тема

Мнение от steeN » 19 Ное 2021, 23:19

Отдавна се готви законодателство в тази насока.
Явно Apple са изгубили битката и закона ще се случи.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: iOS тема

Мнение от nxn » 19 Ное 2021, 23:55

Въпросът е да не се окаже, че е по-скъпо да си го ремонтираш сам и това да е за пред хората.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: iOS тема

Мнение от bioz » 20 Ное 2021, 11:11

steeN написа:Отдавна се готви законодателство в тази насока.
Явно Apple са изгубили битката и закона ще се случи.
Пак не си в час. Точно тоя закон може да не мине сега като епъл кажат "ми ей го ве ние им даваме части да ремонтират..".

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 350
Регистриран на: 12.04.2005
Пол: Мъж
Кара: ше: E39 -540 iA, E34 - 525 TDS
Мечтае да кара: E30 - M3

Re: iOS тема

Мнение от xela » 20 Ное 2021, 12:13

Ще предлагат само дисплей, батерия и камера.
Поръчката на резервни части ще става само за конкретен телефон. Не можеш да държиш резервни части на склад.
Не можеш да предлагаш услуги, които не се предлагат от Apple, не можеш да ползваш части, които не са предоставени от Apple.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: iOS тема

Мнение от bioz » 23 Ное 2021, 11:51

Влизам само да оставя това. Смях се с глас.

https://www.youtube.com/watch?v=K7Z5d_S ... hannel=rob

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: iOS тема

Мнение от 3186 » 23 Ное 2021, 12:26

Човърках уикенда 14" и 16" в iStyle и честно казано дизайна изобщо не ми допадна. Усещат се доста по-масивни от предишните Про модели. Очевидно смислените подобрения са отвътре, но ако Стив Джобс беше капитан на кораба, дизайнерите щяха да се поизпотят още малко.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: iOS тема

Мнение от nxn » 23 Ное 2021, 14:44

3186 написа:Човърках уикенда 14" и 16" в iStyle и честно казано дизайна изобщо не ми допадна. Усещат се доста по-масивни от предишните Про модели. Очевидно смислените подобрения са отвътре, но ако Стив Джобс беше капитан на кораба, дизайнерите щяха да се поизпотят още малко.


На мен ми е най-интересна клавиатурата, честно казано, защото предната е доста слаба, и сега уж са я подобрили, тя как е?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: iOS тема

Мнение от 3186 » 23 Ное 2021, 15:39

Не открих кой знае каква разлика, но в момента ползвам служебен 2020 Про който е с "хубавата" клавиатура и ако се сравни с butterfly ще е по-голяма разликата. :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 27 Ное 2021, 13:13

Днес старото про падна на земята ама брутално.. за 10-ти път. И паметта изгоря :shock: Бях го ъпгрейднал с 8гб Crucial преди 3-4 години ма явно толкова и е животеца. Сложих старата и запали.

Та се замислих, че рутера като има USB мога да ползвам Time Machine да си правя бекъпи защото е предполагам въпрос на време да изрева, а имам бая невъзстановими неща.

Таман и да си купя нещо от черния петък :mhihi: Имам разни стари дискове от PC на които им нямам много вяра, имам и 1TB Хитачи 2,5 инча 5400 оборота, оригиналния от макбука. Въпросът ми е каква кутийка да си купя за него за да го вържа за рутера и да ползвам ли изобщо този диск или да си взема нов SSD?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: iOS тема

Мнение от nxn » 27 Ное 2021, 14:43

bum_bum написа:Днес старото про падна на земята ама брутално.. за 10-ти път. И паметта изгоря :shock: Бях го ъпгрейднал с 8гб Crucial преди 3-4 години ма явно толкова и е животеца. Сложих старата и запали.

Та се замислих, че рутера като има USB мога да ползвам Time Machine да си правя бекъпи защото е предполагам въпрос на време да изрева, а имам бая невъзстановими неща.

Таман и да си купя нещо от черния петък :mhihi: Имам разни стари дискове от PC на които им нямам много вяра, имам и 1TB Хитачи 2,5 инча 5400 оборота, оригиналния от макбука. Въпросът ми е каква кутийка да си купя за него за да го вържа за рутера и да ползвам ли изобщо този диск или да си взема нов SSD?


Аз лични съм с две ръце за ССД, иначе кутийка, каквато вземеш, аз даже не съм с кутийка, ами само с кабел, защото чат пат го вадя, иначе вкъщи някъде имам и една такава, от китай разбира се де, но върши работа:
https://ardes.bg/product/orico-2569s3-b ... -bk-128954

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 27 Ное 2021, 15:01

Аз сега като се зачетох почнах нещо да клоня към НАС :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: iOS тема

Мнение от turieca » 27 Ное 2021, 15:34

Всичко ми е на едно синолоджи с два диска по 2 тб. Двата са огледални важните неща са ми в малки файлове та има място и за снимки, че и филми. Пука ми че ми малко ссд- то.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: streetz

Последни теми
Facebook