Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Когато излезне CoVid ваксината и бъде достъпна бихте ли се ваксинирали?

Не!
204
61%
Да, веднага
57
17%
Да, 1 месец по-късно
14
4%
Да, 3 месеца по-късно
16
5%
Да, 6 месеца по-късно
21
6%
Да, 9 месеца по-късно
21
6%
 
Общо гласове : 333
големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от BMW_POWER » 19 Окт 2021, 18:14

DigitalExile написа:
Ganchev__ написа:200 човека са аут днес.Сития на гладния не вярва и това е.
Д-р Петър Марков
Разполагаме с половин дузина високоефективни суперваксини, които предпазват от смърт с рекордна мощ от над 99%.


По голяма глупост не бях чел :mhihi:

Не разбирам тия дет са с ваксини какво ги еня толкова за неваксинираните и само мрънкат? Нали те са ваксинирани и защитени, защо мрънкат?

Статията иначе доста ми хареса особено тези неща :

рекордна мощ,
удря тавана,
Магазините са заринати с маски от висок клас
:mhihi:, ( пакет ръкавици 25 лева :mhihi: )
Имаме доста детайлни познания за вирусулогията, имунологията, епидемиологията и клиниката на вируса. - бога на вируса :bowdown:
Вече има и такива в които просто плюеш, и готово. - знаех си аз :lalala:
Разполагаме с половин дузина високоефективни суперваксини, които предпазват от смърт с рекордна мощ от над 99%. - без коментар за рекордната мощ :mhihi:
това не е светът на локдауните а този на QR кодовете на смартфона и на двойно сгънатите А4 разпечатки в задния джоб на дънките. - изречението преди времето за реклама :mhihi:
Какво прави за нас Ковид сертификатът? - време за реклама :mhihi:
да класифицира в реално време всеки един индивид по отношение на степента на риска на който той подлага околните. - т.е да дискриминира и дели народа, което е незаконно, браво :ok:
Това е всичко. Но това променя всичко. - последно? всичко ли е или продължаваме :mhihi:
Целта е опазване на здравето на обществото - от кога са спрели да гледат на хората като на касичка в болниците, аз нещо съм изостанал :dunno:
Ковид сертификата това разграничние беше невъзможно. Вече не. - време за реклама и смартчасовник подарък :mhihi:
Сега, с помощта на сертификатите - все едно гледам топшоп :mhihi:
И точно това се случва из цяла Европа в момента – навсякъде. - доста убедително :ok:
Вече (почти) всичко функционира. - почти на заден фон, но все пак да не се лъжем :mhihi:
то това води до почти пълна свобода, и почти пълно отваряне, при нула компромис със зравето. - аз освен почти друго не виждам :mhihi:
Зеленият сертификат е злато. валутно злато за фармацевтите :mrgreen:
Той не ни отнема правата и свободите, както доста хора повтарят преди да помислят. - дет се вика тука е забравил да сложи "почти" :mhihi:
сертификатът ни дава свобода. - почти?
докато един ден ще можем да махнем всички - като изцоцаме парите.
Но без да сме направили компромис с живота на хората. - разбира се , не съм си го помислял :mhihi:


Има всичко, лекарство само няма... Зеленият сертификат е индулгенция да разнасяш вируса легално.
Пример:
Сертифициран, тройно имунизиран вирусоносител може да се качи в самолет и да кашля, киха, пЪрда, лигави и какво ли не всичко около него. Здрав, неваксиниран и с половин дузина отрицателни високоефективни антивирусна тестове, няма такива права :dunno:

p.s. Стинка, дължиш ми една бира :bchug:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Окт 2021, 18:18

TNT написа:
Mollov написа:
TNT написа: То вече има предложение при съмнение за фалшив сертификат, да се прави антигенен тест. И там вече като покаже нищо... да се почва разследване. Като светне името на един и същи доктор няколко пъти, вече лесно :wave:


Антигенен? или Тест за Антитела?

Амииииии.... а пък ако е ваксиниран, и няма антитела... тогава кво правим? ;) Ще го гоним ли от мола, или ще го пускаме, щото има сертификат?

Ми нищо не се прави. Ама като светнат 5-10 човека ваксинирани без анти-тела и всичките са при един доктор... хммм скееептичен съм. Аз съм сигурен, че при проверка, доста бързо ще хванат корумпиран лекар.

Да има несъгласни в темата - разбирам. Ама да се подкрепя корупция при лекарите... ми е абсурдно.



Абсурдно е, ама тука сме Абсурдистан в много отношения, та не се надявай са осъдят някой освен ако не е прекалено алчен. Ако ходят само такива препоръчани от приятел...няма да има проблем. :mhihi: А ваксинираният, който няма нужните неща вътре в себе си след ваксината, ами толкова го е хванала, какво да направи. Да го хванат за дедовия. Рискът е за лекаря, който ако няма видео запис и свидетел и него за дедовия ще го хванат. Трябва да отивам на кино утре, че отиде там още година докато не стихнат тия нови щамове. Ако дотогава не са затворили и фалирали всички кина.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от TNT » 19 Окт 2021, 18:21

Не разбирам какво се обсъжда дори. Искат ли да го хванат - начини бол. Няма нужда от Хорейшио. Едно поставено лице и готово. Като се случи на 3-5 лекаря из страната и рЕзко спира бизнеса. То и пак толкова депутати и министри, ако влезнат в затвора, ще почне да се оправя държавата, ама...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от bum_bum » 19 Окт 2021, 19:09

TNT написа:Не разбирам какво се обсъжда дори. Искат ли да го хванат - начини бол. Няма нужда от Хорейшио. Едно поставено лице и готово. Като се случи на 3-5 лекаря из страната и рЕзко спира бизнеса. То и пак толкова депутати и министри, ако влезнат в затвора, ще почне да се оправя държавата, ама...
Има и друг далеч по-лесен и доказуем начин. Просто ще сложат маркер във ваксината. Вече така или иначе се прави за някои лекарства.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от TNT » 19 Окт 2021, 19:11

При 6-7 милиарда дози... малко късно. Освен, ако няма, без да са казали.
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Окт 2021, 19:16

Така е, така е. Надявам се ако има мераклии да ловят такива лекари, да се намерят ловци и на другите лекари, които правят далеч по-сериозни престъпления.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от TNT » 19 Окт 2021, 19:24

Е чак пък толкова. Вземем да станем и бЕла държава, Зака да остане тука :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от slatanic » 19 Окт 2021, 19:25

Аз се надявам да не ми отнемат човешките права ама явно на другите не им прави впечатление. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от peshehodetz » 19 Окт 2021, 19:33

Малко ъпдейт и от мен, че преди време бях писал че и аз съм с ковид. Та до петия ден общо взето си мислех че ще мина съвсем леко, като обикновен грип или настинка - температура до 37.6 - 38 като бързо я свалях, само дето се чувствах доста отпаднал. На седмия ден вечерта се почуствах доста зле, най-вече отпаднал но и температурата не можех така лесно да сваля та се дигнах и директо в местното спешно отделение. Изкарах близо 4 часа като ме прегледаха обстойно дори ренген ми направиха а и кислорода ми беше висок около 96-97% и ме пуснаха, като ми казаха че всичко това е все още от болестта и за момента няма друго притеснително, изписаха ми и още лекарства че преди това за 5 дена пих някакъв антибиотик. След два дена обаче без да имам някакво кой знае какво влошаване кислорода ми както си го меря през няколко часа в къщи с пулсоксиметъра взе да пада под 90 някъде около 85-87 та отново в спешното. Там цяла нощ изследвания и ме оставиха в болница, казаха ми че съм развил пневмония. В болницата на втория и третия ден бях най-зле, не съм имал задух или да не мога да дишам, съвсем лека кашлица, но ми даваха някакви лекарства против кашлица все пак наред с инжекциите и другите неща. Единственото най-кофти беше че се чувствах страшно отпаднал. На петия ден ми казаха че могат даме изпишат, но ме държаха все пак още два дена. В момента повече от седмица съм си в къщи и се чувствам ОК като дори не смея да си го помисля да не вземе нещо да се скофти, че съм малко фаталист. Единствено кислорода ми е някъде около 94-95% което ми действа малко депресиращо, но ми казаха че може да отнеме месеци докато се възстанови във високите 90.
А иначе на всички болни колеги скорошно оздравяване и се пазете.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от ivoo » 19 Окт 2021, 19:35

slatanic написа:Аз се надявам да не ми отнемат човешките права ама явно на другите не им прави впечатление. :dunno:

Споко,като станат нещата като в Австралия ще се впечатлят

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от zAcK » 19 Окт 2021, 19:47

bai_ILIA написа:Вирусът приключи в Норвегия, Дания, Португалия и къде ли не в Европата. Мерки няма, стадионите и кръчмите пълни. Всеки е чипиран и конспирацията е вчерашна новина. Тук обаче нали чакаме Европата да измре, за да господстваме над континента :mhihi: :mhihi: :mhihi:


:yes:

Това е защото сме най-умните в Европа, а вероятно и в целия свят :idea:
Дори статистиката показва, че сме много омни!

Тая година ще подминем всички рекорди. Няма войни, няма национални катастрофи :idea:

Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Ganchev__ » 19 Окт 2021, 19:49

Зеленият сертификат означава ваксиниран, доказано преболедувал с PCR, отрицателен PCR или отрицателен антигенен тест от лаборатория. Кой кого дискриминира питам, като има избор реално? :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от streetz » 19 Окт 2021, 20:15

Доказано преболедувал, ама само в последните 6 месеца.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Окт 2021, 20:17

Дискриминиран е всеки, който не желае да му викат дай еди колко си пари, че да седнеш някъде където така или иначе ще харчиш пари. А и дори да бе безплатно, малко не го разбирам, неваксинирания може да влезе след като е доказано незаразен с тест, а ваксинираният може да влезе заразен без да му правят тест. :dunno: ДИСКРИМИНАЦИЯ! Един вид ваксинираните може свободно и законно да разнасят тая зараза срещу което разпространение уж се борят тия налагащи правилата. Ама не бе, те така просто се мъчат да те принудят да се ваксинираш, нищо повече. Понеже аз не виждам някакво ограничаване на тая зараза с точно тези мерки за зеления сертификат. Полза може да има ако приемем, че ваксинираните ще прекарват по-леко вируса, но не и това за кой влиза и излиза с ваксина или без относно разпространението. Сбъркана работа.
Аз като отидох в началото на лятото в Германия се смеех когато за влизане в хотела трябваше да платя допълнително 7 евро за да ми направят бърз тест там на място, ама...
Особено като ми казаха, че с този тест мога да сядам някъде, където го искат. Какво значи да сядам след като на него не пише кога е направен, един вид с тая клечка можеше да се мотая и един месец ли така и не разбрах.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от steeN » 19 Окт 2021, 20:22

El_Loco написа:сега ако трябва да се ваксинирате с коя от ваксините бихте го направили?

на картинката са подредени така: Pfizer | Moderna | AstraZeneca | Johnson & Johnson | Novavax

Screenshot 2021-10-19 at 18.19.20.png

Файзер или Модерна. Другото е слаба ракия... weak sauce... и тн
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Е.Димитров, Ивайло Димов

Последни теми
Facebook