Дилема между нов и стар автомобил

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Дилема между нов и стар автомобил

Мнение от georgi_1986 » 27 Сеп 2021, 20:52

Старите хора са го казали: "Хвали ново, карай старо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Дилема между нов и стар автомобил

Мнение от ivanski_2 » 27 Сеп 2021, 20:57

georgi_1986 написа:Старите хора са го казали: "Хвали ново, карай старо.
Не беше ли обратното :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Дилема между нов и стар автомобил

Мнение от (bubsa) » 27 Сеп 2021, 22:26

Нова кола си заслужава ако ще я спукаш от каране.Много ми беше мерак,но просто няма смисъл.
Аз ходих,гледах,говорих и смятах.Не си заслужава при положение,че минавам по 15-20 000 на година.
Сега се колебая дали да не си купя някоя Фабия или нещо от този род,но платено кеш и да не се занимавам,че вече ми омръзна с тея коли :confused:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Дилема между нов и стар автомобил

Мнение от немо » 27 Сеп 2021, 23:31

nxn написа:Покажи ми кола при дилър с остатъчна гаранция, на 40-60к км, която да е на 50% от цената.


Ежедневката ми я взех на 80к. км. със 1.5 год остатъчна гаранция на цена около 30 до 40 % от нова.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Дилема между нов и стар автомобил

Мнение от nxn » 27 Сеп 2021, 23:35

немо написа:
nxn написа:Покажи ми кола при дилър с остатъчна гаранция, на 40-60к км, която да е на 50% от цената.


Ежедневката ми я взех на 80к. км. със 1.5 год остатъчна гаранция на цена около 30 до 40 % от нова.


30-40% и 80к не е 50% и 40-60к.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Дилема между нов и стар автомобил

Мнение от Mollov » 27 Сеп 2021, 23:40

(bubsa) написа:Нова кола си заслужава ако ще я спукаш от каране.Много ми беше мерак,но просто няма смисъл.
Аз ходих,гледах,говорих и смятах.Не си заслужава при положение,че минавам по 15-20 000 на година.


Много зависи от "старата" кола каква е, и новата каква е... има варианти, при които новата ще е много вероятно безпроблемна, докато старата може да те държи на доволни разходи, ежегодно... щото е стара....

Под стара нямам предвид нещо на 5-8 години... стара кола е 10-12г+...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Дилема между нов и стар автомобил

Мнение от Е.Димитров » 28 Сеп 2021, 7:50

Mollov написа:
(bubsa) написа:Нова кола си заслужава ако ще я спукаш от каране.Много ми беше мерак,но просто няма смисъл.
Аз ходих,гледах,говорих и смятах.Не си заслужава при положение,че минавам по 15-20 000 на година.


Много зависи от "старата" кола каква е, и новата каква е... има варианти, при които новата ще е много вероятно безпроблемна, докато старата може да те държи на доволни разходи, ежегодно... щото е стара....

Под стара нямам предвид нещо на 5-8 години... стара кола е 10-12г+...

Сто процента вярно.
Имах служебна гоУф 6. Чистак нова я взех от Порше Изток мисля беше, дето е на околовръстното в София.
На 7 километра беше, 1.4 тфи с DSG 7 скорости, трендлайн и пълна с есктри.
Разбира е, карах я внимателно и никога не е напъвана.
На първата година нещо почна да рита скоростната кутия, веднага в сервиза и смениха гаранционно мисля беше мех троника.
Прееба се и някакъв датчик на климатика-оправиха го.
На втората година или около 30к километра предните амортисьори се омаслиха-не се покривало от общата гаранция на колата.
Сутрин я паля и докато не минат 2-3 минути на място работа, не може да мръдне. Излиза комшия от входа, възрастен човек и по звука от колата ме пита "какво и е" .
Като загрее и целият ден няма грижи, оставям я в сервиза да я запалят сутрин да видят какво и е, обясняват ми "всичко и е на ред"
Когато я връщах от лизинга беше на 68к километра и ми предложиха да я купя-Не, мерси, те нещата с проблемите вероятно тепърва предстояха.
А за на шефовете аудитата-а мама леле.
Ауди А4 2,0 тсфи всички екстри , напа салон, всякакви глезотии...
В гаранция на един смениха двигателя! Правилно прочетохте, на около 20к километра мотора капалдиса.
На друг началник на 60к километра правиха основен ремонт, харчеше масло литър на 1000 километра.
Два пъти му правиха ремонт.

В интерес на истината, това беше 2010 година и повече не съм слушал за подобни проблеми от колегите във фирмата и въобще.
Може да са били инцидентни , защото модела тепърва излезе.
Но пък от сервизите винаги бяха много учтиви, внимателни и като цяло наистина си разбираха от работата, и в София Порше и в Пловдив Хаас за което поздравления.
Сега ни смениха колите на Тойота Ярис вече за втори път. Първите бяха 98 коня мисля, пак автомати , ами няма такива здрави автомобили, за 3 години и 70к километра нищо не каза троп, окачването и е като в първият ден, нищо не се повреди, никакви проблеми , никакви драми, просто е мъничка. Сега ни ги замениха с 1.5 115 коня при първата вълна, на някой колеги дадоха хибриди, просто малко по-късно си смениха колите, не нещо друго.
Та изглежда , Тойота не са претенциозни, дори бих казал, че са спартански и от към качество на материалите, но пък са уникално здрави. Но и доста по-скъпи и държат цени. И честно казано не бих си взел тойота, малко са ми ...безлични, но здрави!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Дилема между нов и стар автомобил

Мнение от NiksGS » 28 Сеп 2021, 7:59

Аз бих заложил на старата, с преминали всички "детски болести". Вярно, може и да е добре посукана от предния собственик, ама то пък като купуваш се гледат нещата. Спираш на модел и марка, щото иначе става хаос. После започваш четене и писане по форумите, кадърни за това, за да разбереш какво да гледаш преди покупката. После вече конкретния екземпляр ще има какво да се прави по него, със сигурност. Всеки който си продава колата, вече я е занемарил от поне 2г и последното, което е сипвал в нея е гориво... Моята като ходих да я гледам нямаше стъкломиеща течност, климатика не беше пълнен и после в сервиза миказаха 300гр останало масло в предния диференциал, което нямаше как да видя...
Накрая преценяваш сам. Сумата = покупна цена + начално обслужване + видими неща за смяна + непредвидените разходи при първо влизане в сервиза (ако е кадърен...) дали те устройва. Все пак колата ще е за теб/жената.

Иначе скоро разбрах за сменен двигател на Caddy още лизингово на 2г....
Ultimate Riding Machine

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Дилема между нов и стар автомобил

Мнение от 3186 » 28 Сеп 2021, 8:43

Абе щом е за жената и иска да е "красива", нещата няма да избягат от нова кола, каквото и да убеждаваме колегата :mhihi: Ако е някоя харпия и после ще му мели на главата, по-добре да си плати за ново и да си спести нервите. :ok:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Дилема между нов и стар автомобил

Мнение от Kroki » 28 Сеп 2021, 8:55

Own написа:Темата е за ключ. Спряхме се на новия автомобил.
Благодаря на всички включили се.

Ако иска автора след 1 година да пусне нова тема за разходите и кое как е било. :wave:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 26.09.2011
Пол: Мъж

Re: Дилема между нов и стар автомобил

Мнение от Own » 04 Окт 2022, 13:18

Здравейте,

Година по-късно и близо 13000км. Проблеми абсолютно никакви.
Най-големият разход по автомобила логично е каското -2к, ГО - 270лв, данък около 85лв.
Зимни гуми 840лв заедно с монтажа. Смяна на масла и филтри - 400лв.
Разходът на гориво е 6.5, карайки 70/30 градско/извънградско. От представителството ми направиха оферта да изкупят автомобила обратно на цената, на която сме го закупили, което ме изненада. В последствие разбрах, че нямат автомобили за продажба и цените са нагоре спрямо минала година.
Доволни сме от направения избор

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook