Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 26 Сеп 2021, 14:33

bum_bum написа:... Ни е най-бързото, нито най-мощното, нито най-икономичното, нито най-здравото нещо. Но има от всяко едно необходимо качество точно толкова, че да се получи уникална комбинация.


Всъщност, Pro iPhone-ите са най-бързите и т.н. Не стига, че тестовете показват, че батерията на Pro Max държи 10 часа яко ползване, което е повече дори от телефони с доста по-големи батерии като капацитет, ами и като производителност отвява всичко :ok:


iPhone 13 benchmarks — Apple just blew away Android phones
Apple's new A15 Bionic chipset in the iPhone 13 leaves the Android competition in the dust

https://www.tomsguide.com/news/iphone-13-benchmarks-nothing-else-comes-close
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: iOS тема

Мнение от Spunky » 26 Сеп 2021, 16:32

bioz написа:Баси якото. :lalala: Без значение дали правят добри продукти или пълни боклуци, въпроса е принципен. :bang:


Имаше такъв слух, не беше верен - https://www.ifixit.com/Teardown/iPhone+ ... nZiCXh6gI=

We can finally let out the breath we've been holding: after some rumors that battery swaps wouldn't be possible this year, we're happy to report that our early battery swap tests were all successful!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: iOS тема

Мнение от bioz » 26 Сеп 2021, 19:12

Ето добра новина.

Да видите, че не съм чак такъв хейтър ще похваля новата версия XCode 13, в сравнение с предишната е много по-респонсив и дебъгера се справя доста по-бързо с евалюейт на променливите.

Ако трябва да съм реалист е още доста назад сравнено с visual studio, но тва е положението.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: iOS тема

Мнение от empar » 27 Сеп 2021, 8:26

bioz написа:Ако трябва да съм реалист е още доста назад сравнено с visual studio, но тва е положението.


Ти сериозно ли ги говориш тия глупости? :conf: :conf: :conf:
Като човек, работил и с едното и с другото по няколко години питам, не за друго...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: iOS тема

Мнение от bioz » 27 Сеп 2021, 9:23

empar написа:
bioz написа:Ако трябва да съм реалист е още доста назад сравнено с visual studio, но тва е положението.


Ти сериозно ли ги говориш тия глупости? :conf: :conf: :conf:
Като човек, работил и с едното и с другото по няколко години питам, не за друго...
Да, като човек работил много години с тях ти отговарям. Ххахаа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: iOS тема

Мнение от ivoaudi » 27 Сеп 2021, 18:21

Аз...малко ще опонирам себе си. Един приятел с Мак дойде да ми се оплаче, че го залял с вода. 2020 някъв модел, не ги разбирам, за мен са просто платки. Разхождал го из целия град и само го доосрали, специалистите. Викам споко, бе! Квото и да му има ше го събудим! Трънки, оказа се изгорял флаш. Никакъв проблем, ше го сменя, ама....забравих, че умниците от скоро ги увързват със серийни номера! Голяма забава, мога да го поправя, ама не мога. Отива на боклука!
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: iOS тема

Мнение от bioz » 27 Сеп 2021, 19:20

Е прати го на Зак за 100 кинта в официалния ше го оправят..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: iOS тема

Мнение от ivoaudi » 27 Сеп 2021, 19:56

Той първо там е ходил, редложили са му да си купи последния одел, а неговия да му го платят 50е :ok:
Кучета са си, спор няма
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 27 Сеп 2021, 20:27

Е стига ве. 4-ката когато беше последния модел го изпрах. В Германос със съдействието на колега ми го смениха с фабрично реставриран или както там се води, нова батерия, тестван без абсолютно никакви следи от употреба, вероятно и сменен дисплей срещу 200-тина лв. Верно сега цените и времената са други ама чак пък толкова.. :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: iOS тема

Мнение от nxn » 27 Сеп 2021, 20:39

Служебното макбук про 16 2020 вечерта затварям, сутринта отварям, екранът не работи, хората не искат го вземат в сервиз докато не махна Find my, функцията против кражба, иначе не могат да го ремонтират и след това казват, че ще отнеме поне 2 месеца. И то за един екран, просто нямам коментар. А и също, понеже гаранцията на апал е само 1 година, това ще се покрие от застрахователя и ще е около 1600 лева.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: iOS тема

Мнение от ivoaudi » 28 Сеп 2021, 0:05

bum_bum написа:Е стига ве. 4-ката когато беше последния модел го изпрах. В Германос със съдействието на колега ми го смениха с фабрично реставриран или както там се води, нова батерия, тестван без абсолютно никакви следи от употреба, вероятно и сменен дисплей срещу 200-тина лв. Верно сега цените и времената са други ама чак пък толкова.. :dunno:


Ами те в началото до около четворката тук ги сменяха ей тъй, само защото искаш. Нямаше никакво значение какво му има и изобщо има ли му нещо на телефона. Никой из представителствата дори не си правеше труда да ги отваря и проверява каквото и да е. Имаше не малко случаи на заменени дори без фактура. Много хора превантивно си ги подменяха малко преди изтичане на гаранцията! Измисляш си причина, декларираш я, подменят ти тела!:) Нов! После почнаха да заменят с рециклирани, да изискват все повече и повече, което си е нормално. Но:
Почнаха да обвързват процесора с паметта да речем. После вързаха и бейзбанда. Вързаха Уайфито с Флаша, сега клавиатури, екрани, батерии с Т2, което е новия кошмар. Последно при телефоните модул уайфи вече е вързан…..с процесора! Е това вече е прекалено! Гледам контролерите по портовете се правят по поръчка за Ейпъл и не съществуват никъде като резервна част….Щеше да има някаква логика ако действително устройствата са мега качествени, да. Ама всъщност не! Който си иска да отвори какъвто си иска модерен Мак и да огледа охлаждането. Не е необходимо да е спец и бързо ще разбере какво се случва. Програмираното остаряване е отживелица.
Та…..има и още разбира се, ма кат изтрезнея няма да съм на кеф :D
Нека не се приема за хейт. Определено не хейтя. Просто не ме кефи политиката им напоследък. Не обичам алчността, това е.
Иначе….мога и да понапиша за не по-малки “грешки” от другите лагери :ok:
Надявам се да не съм обидил никой. Понякога така чеша и БМВ, въпреки, че съм от Сектата! :bchug:
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 28 Сеп 2021, 14:35

Изображение :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: iOS тема

Мнение от steeN » 28 Сеп 2021, 14:51

Не е, чак толкова зле. Съвместими са с другия стандарт също. Така, че не е нужно точно MagSafe да купиш.
Аз не помня от кога не съм зареждал с кабел вече, честно казано.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 28 Сеп 2021, 15:05

Да, ама нали ограничават в пауъра, ако не е тяхното.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: iOS тема

Мнение от ivanski_2 » 01 Окт 2021, 8:44

Послушах съвета ви и поръчах едно 13 мини, даже го и платих, някой ден след 8-ми даже ще го и получа, баси политиката имат тея от istyle, плащаш сега и го получаваш...ами някой ден след 8-ми октомври , което може да е и 8 декември :mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook