Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Когато излезне CoVid ваксината и бъде достъпна бихте ли се ваксинирали?

Не!
204
61%
Да, веднага
57
17%
Да, 1 месец по-късно
14
4%
Да, 3 месеца по-късно
16
5%
Да, 6 месеца по-късно
21
6%
Да, 9 месеца по-късно
21
6%
 
Общо гласове : 333
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от steeN » 18 Сеп 2021, 0:01

https://www.cnbc.com/2021/09/17/fda-pan ... ublic.html

FDA panel recommends Pfizer’s Covid booster doses for people 65 and older after rejecting third shots for general population


Добре, че не инвестирате пари базирано на "уникалните" ви теории :) Ама иначе успяхте да сметнете печалбите на всички кви щяли да бъдат и т.н. Който разбрал, разбрал.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Top Gun Maverick » 18 Сеп 2021, 6:55

Скоро не бях чул за умрял, вчера ми разказаха за 4 човека за около седмица. Възраст 37 имаше съпътстващи, близките му го карат кои леко, кои по-тежко, друг случай на 30 и нещо(майка на две деца)жена на 57 чийто случай с невероятно професионалното отношение на лекар. Кара я линейка до болницата, лекаря я преглежда и я пита само температура ли има, тя казва да, той изписва два антибиотика и я праща у тях да се лекува. Преценил, че не е за снимка явно, не го знам какво е слушал на слушалката, но след два дни пак с линейка я вдигат жената до болницата, излиза, че имала двустранна бронхо-пневмония и за няколко дни вътре...
Четвъртият случай е на един дядо, цялата му рода беше коронясала, той на 85 да речем някъде беше, всеки ден пътуваше с мен и разнасяше мляко от кравата си, миналата седмица едвам слезе от таксито, викам си нещо му има, а и като го питах добре ли е, не беше в състояние да ми отговори и след няколко дни си отишъл. Носеше това мляко вече прегърбен и бавно, бавно, но не спираше всеки ден с две чанти по 6-7 кила всяка.
Пиша ги тия неща, понеже често се споменава как едва ли не представям само едната страна на монетата на база личните истории на хората. Скоро наистина не бях чул от хора да ми казват за техни близки, но сега тези 4 ги чух вчера за един ден и всичките са в рамките на два дена. И не, не е казал рекал когато хората ти разправят такива неща и им виждаш реакциите относно техните близки, определено знаеш, че информацията не е тип петел.бг и т.н.
Последна промяна Top Gun Maverick на 18 Сеп 2021, 13:51, променена общо 1 път
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от ///M Power » 18 Сеп 2021, 11:39

Top Gun Maverick написа:Кара я линейка до болницата, лекаря я преглежда и я пита само температура ли има, тя казва да, той изписва два антибиотика и я праща у тях да се лекува. Преценил, че не е за снимка явно, не го знам какво е слушал на слушалката, но след два дни пак с линейка я вдигат жената до болницата, излиза, че имала двустранна бронхо-пневмония и за няколко дни вътре...


За съжаление има и такива случай с пневмонията, познавах няколко човека който буквално за 2 дни я развиваха до така степен в която няма връщане назад...
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Top Gun Maverick » 18 Сеп 2021, 13:51

Мани, мани, от ковид погребение се връщам(вече нали има и такива)на човека на 37 който...абе още при раждането на майка му са и казали, че ще е чудо да оживее и по-добре да го прежали, но тя се е решила на всичко, някаква операция 5 часа са му правили и в крайна сметка живя досега. Да, имаше някакви психически проблеми през годините и като цяло да кажем, че не бе нормален, предполагам и имунната му система не е била чак толкова добре. С тоя вирус, всички болни в семейството, баща, майка сестра, нейния мъж, децата и...той не издържа.
Кофти на тия погребения, че ковчега затворен. Уж пазят, уж мерки, всички с маски бяхме, ама...добре де, те са били заедно болни в една къща. Това да не дадеш на майката и бащата да си видят сина, ами умира вчера, идват от погребалната агенция и го вдигат, на другия ден ти карат затворен ковчег на гробищата и толкова. Ами те така или иначе са болни и са били с него, какъв е проблема да е отворен ковчега? Всички на погребението почти така или иначе имаха контакт със семейството, вярно те с маски, дезинфектанти и т.н. само мангалите дето заравяха и носеха бяха без маски, плюс шофьора на катафалката, та малко тия мерки ми се струва, че са за парлама. Хубаво за парлама, ама пречат на един родител нормално да си изпрати детето. Пак повтарям, всички болни и под карантина бяха от 10-11 дена, цялото семейство. Тъпо е.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от DaGa » 18 Сеп 2021, 20:34

Някой знае ли дали някъде в София утре правят експресни PCR- и ?

Цибалаб отварят в 8 и ще отида там,но май нямат такава услуга (изобщо има ли такова в някоя лаборатория ?)

Не ми трябва за пътуване - май съм лепнал скапаната гад, а съм с сериозно чернодробно заболяване и искам да разбера възможно най-бързо.

Проследяващите ме лекари не си дигат телефоните , личната ми каза норофен да пия ( тва никъв шанс да пия заради дроба) .. еб.м ти и лекарите.

Тия хубавци от screenshot-a , явно и там да потънали едни милиони - цял ден операторите заети....айде моля ви се .. тия на някой друг Изображение

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от vlad0 » 19 Сеп 2021, 9:29

Top Gun Maverick написа:Пиша ги тия неща, понеже често се споменава как едва ли не представям само едната страна на монетата на база личните истории на хората. Скоро наистина не бях чул от хора да ми казват за техни близки, но сега тези 4 ги чух вчера за един ден и всичките са в рамките на два дена. И не, не е казал рекал когато хората ти разправят такива неща и им виждаш реакциите относно техните близки, определено знаеш, че информацията не е тип петел.бг и т.н.


И сега ми кажи, на тея хора пука ли им, че са имали съпътстващи заболявания? Аз ви питах и е в едно друга мнение, има хора които са с тежки заболявания но има в тях още 1-3-5-8-13г. живот, а този вирус ги убива за 2-4-6-8 седмици. Обаче има хора, които са против всички мерки, защото те са го изкарали за 1-2-3 дена ... "на крак" и вируса бил измислен. :shock:

Обаче нали всеки си гледа от своето канче и не може да види голямата картинка...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от streetz » 19 Сеп 2021, 9:47

DaGa написа:Някой знае ли дали някъде в София утре правят експресни PCR- и ?

Антигенните излизат за няколко часа. Някои лаборатории имат и експресен PCR, но в неделя едва ли.
Може и един антигенен тест от аптеката и сам да се тестваш. По-малка е точността, но пък е бързо.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от seimo » 19 Сеп 2021, 10:45

vlad0 написа:
Top Gun Maverick написа:Пиша ги тия неща, понеже често се споменава как едва ли не представям само едната страна на монетата на база личните истории на хората. Скоро наистина не бях чул от хора да ми казват за техни близки, но сега тези 4 ги чух вчера за един ден и всичките са в рамките на два дена. И не, не е казал рекал когато хората ти разправят такива неща и им виждаш реакциите относно техните близки, определено знаеш, че информацията не е тип петел.бг и т.н.


И сега ми кажи, на тея хора пука ли им, че са имали съпътстващи заболявания? Аз ви питах и е в едно друга мнение, има хора които са с тежки заболявания но има в тях още 1-3-5-8-13г. живот, а този вирус ги убива за 2-4-6-8 седмици. Обаче има хора, които са против всички мерки, защото те са го изкарали за 1-2-3 дена ... "на крак" и вируса бил измислен. :shock:

Обаче нали всеки си гледа от своето канче и не може да види голямата картинка...


Я ни обясни сега за тая картинка какво щеше да се промени в нея ако всички спазваха измислените мерки. Един куп държави бяха в локдауни 2 години и какво от това изкараха го повече хора отколкото тук. Всъщност ти не беше ли тоя който обясняваше преди няколко месеца че ваксините нямало да станат задължителни, а трябвало :shock: Хайде няма нужда :winky:


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от ivoo » 19 Сеп 2021, 11:09

Ако желае нов модел таблет или часовник
да побърза количествата са ограничени

https://www.burgas24.bg/novini/Bylgaria ... ci-1126540
Другият месец ще бъдат консерви боб, чушки и кисело зеле.
ЕК е взела решение, наред с ПСР тестовете да се прави и IQ тест,понеже математиците- професори- доценти още не можели да установят колко % от населението са пълни идиоти.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от vlad0 » 19 Сеп 2021, 11:35

seimo написа:. Всъщност ти не беше ли тоя който обясняваше преди няколко месеца че ваксините нямало да станат задължителни, а трябвало :shock: Хайде няма нужда :winky:


Ако намериш мнение в което казвам че ТРЯБВА ваксините да са задължителни - ще ти отговоря ... до тогава ще игнорирам тази глупост, както и всичките ти глупости в мнението ти! Показваш съчинения в свободен без конкретика и факти :winky:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от seimo » 19 Сеп 2021, 11:51

vlad0 написа:
seimo написа:. Всъщност ти не беше ли тоя който обясняваше преди няколко месеца че ваксините нямало да станат задължителни, а трябвало :shock: Хайде няма нужда :winky:


Ако намериш мнение в което казвам че ТРЯБВА ваксините да са задължителни - ще ти отговоря ... до тогава ще игнорирам тази глупост, както и всичките ти глупости в мнението ти! Показваш съчинения в свободен без конкретика и факти :winky:


Добре почвам сега да ровя 5000 страници тема да ти търся глупостите :mhihi: Слагайте си по 5 маски ако искате, карантинирайте се до живот, не излизате все ми е тая дори ще ми е по-добре :winky:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от cod-cdbp » 19 Сеп 2021, 13:10

vlad0 написа:
Top Gun Maverick написа:Пиша ги тия неща, понеже често се споменава как едва ли не представям само едната страна на монетата на база личните истории на хората. Скоро наистина не бях чул от хора да ми казват за техни близки, но сега тези 4 ги чух вчера за един ден и всичките са в рамките на два дена. И не, не е казал рекал когато хората ти разправят такива неща и им виждаш реакциите относно техните близки, определено знаеш, че информацията не е тип петел.бг и т.н.


И сега ми кажи, на тея хора пука ли им, че са имали съпътстващи заболявания? Аз ви питах и е в едно друга мнение, има хора които са с тежки заболявания но има в тях още 1-3-5-8-13г. живот, а този вирус ги убива за 2-4-6-8 седмици. Обаче има хора, които са против всички мерки, защото те са го изкарали за 1-2-3 дена ... "на крак" и вируса бил измислен. :shock:

Обаче нали всеки си гледа от своето канче и не може да види голямата картинка...



А ти би ли обяснил, как аджеба въпросните хора, ще оцеляват през тези 1-3-4-13г живот, без да се заразят?
Вирусите искате или не искате, могат да не ви докопат, само и единствено, ако живеете във вакуум и ви се подава всичко през тръбичка, и дори тогава не е сигурно, че няма да се заразите.
Не знам, защо сте си навили на пръста, че някакви си мерки и теглилки, щели да спрат или да забавят разпространението. Просто няма такъв филм, защото така е устроен света.
И да, ваксината на теория би помогнала, но нещо не са никак малко случаите на починали след прием на ваксината, за които случаи не се говори по медиите, разбира се.
А и предвид настойчивостта и пропагандата и цензурата, с които се настоява за ваксинация, това буди още по-големи съмнения.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Jordana » 19 Сеп 2021, 13:24

ако живеете във вакуум

Това е утопия по простата причина че човек е гостоприемник за милиарди бактерии и вируси с които живее в симбиоза . Много от тях са патогени и за човека , но се пресират от имунната система докато не получат шанс да създават проблеми . Спасението от вирусите е начина да живеем с тях и да ги преборим ефективно , не да стоим в стерилна среда защото това е невъзможно .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от BMW_POWER » 19 Сеп 2021, 16:35

Ето какво стана тук вчера:



Нито една медия, нито едно съобщение, нито един журналист. Това никога не е било. Както и съобщение в The Globe and Mail, за възрастни хора, изоставени в стаите си. Умрели от глад и жажда. Изписани като ковид ...

Поканете видният теоретик Стинката да ви поговори за капитализма с човешко лица и колко справедливост носи той със себе си. Колко човеколюбиво е да ви уволнят, защото мислят за вас и как горят от желание да ви спасят. Балгодарение на извънредното положение могат да правят каквото си искат с вас и не дължат обяснение на никого.

Ще ни лекуват до последния човек. Това е!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от vlad0 » 19 Сеп 2021, 16:36

seimo написа:Добре почвам сега да ровя 5000 страници тема да ти търся глупостите :mhihi: Слагайте си по 5 маски ако искате, карантинирайте се до живот, не излизате все ми е тая дори ще ми е по-добре :winky:


Чукча писател, не читател ... Доста повече от 5000 страници ще трябва да потърсиш, за да намериш мои глупости, а твоите глупости са няколко скрола по-нагоре :ok:

cod-cdbp написа:А ти би ли обяснил, как аджеба въпросните хора, ще оцеляват през тези 1-3-4-13г живот, без да се заразят?
Вирусите искате или не искате, могат да не ви докопат, само и единствено, ако живеете във вакуум и ви се подава всичко през тръбичка, и дори тогава не е сигурно, че няма да се заразите.



Да, с мерки, лекарства и ваксини. Ти какво предлагаш, за да спасиш хората със съпътстващи заболявания? :shock:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook