Новите ГТП стикери

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от randity » 31 Юли 2021, 18:10

Аз все си мисля, че трябва не от колите да се започне. През ден гледам снимки как се горят гуми, пластмаса и какво ли не свободно. Ами зимата? От почти всяка къща през комина излиза страшна чернилка. Заводи и подобни някой следи ли ги? Или просто от колите най-лесно се взимат пари.

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от bum_bum » 31 Юли 2021, 18:27

То няма лошо да се почне от колите. И ще е много добре много собственици на Е шейсе, Е девеДесе и Еф десет да научат цените на нов ДПФ, но начина не е правилен. Както винаги калинките оплескаха нещата.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от Exclusive89 » 31 Юли 2021, 18:32

Да, то защото шеесетките и тем подобни като си оправят DPF въздухът ще стане хипер чист... Иначе преди бях споменал, че на големият ми талон са написали бензин вместо дизел и днес не успях да мина ГТП. Сега трябва да сменям талона... а моят човек от вчера е в отпуск... май май ще има чакане в КАТ, заради глупаците... как може да напишат 530Д БЕНЗИН :dummy:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от Е.Димитров » 02 Авг 2021, 7:30

Вчера гледах репортаж за въпросните стикери.
Какво се оказа на практика.
Та значи, влиза автомобил , произведен 1991 година, бензин, перфектен и без никакви пушеци, "замерват" емисиите и му дават първа категория, без значение, че е чист , защото, според този, дето даваше интервюто от ГТП пункта, то автомобила е стар и те ръчно пишели коя категория да е, щото бил произведен преди еди коя си година и бил с еди коя си категория...
Единствено, ако много ти чади колата над допустимото, те връщали да си я оправиш.
В момента системата им била такава, не била автоматична според показанията на сондата, а според екологичната оценка на автомобила.
Което според мен няма никакъв смисъл.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от Jordana » 02 Авг 2021, 7:39

Тези стикери не са за да сложат висока еко категория на старите автомобили . Точно обратното е това което е заложено в нея , колкото може повече автомобили да се сложат в ниска еко категория . Няма как автомобил произведен евро 2 да стане евро 3 ...но може да падне на евро 1 ако чади или пункта реши че така трябва да стане и показанията на сондата в канала . Как ще бъдат наказани собствениците на всички автомобили предстои да видим щото с тоя преглед не се свършва . Наредбата влиза от 2022г . Според мен логиката на събитията е такава че рестрикции ще има още от следващата година за най ниската еко категория . Както се правят на света вода ненапита в момента и утре ще почнат да ги спират 1 и 2 категория в големите градове .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от DigitalExile » 02 Авг 2021, 8:50

Съмнявам се да почнат от 2022г. при положение,че все още в КАТ София лепят от старите стикери, а вече сме август :mhihi:
т.е ще има една масовка коли дето ще си перкат със старите стикери може би цялата друга година :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от Exclusive89 » 02 Авг 2021, 18:27

Такаа, днес смених талоните на колата в КАТ, всичко беше готово за 50мин. разбира се с познат. След това ходих да мина ГТП, лепнаха ми стикер с еко кат. 2. Човекът, който измерваше димност/изгорели газове/чадене каза, че преди мен минали две коли, едната ЕУ6, а другата ЕУ5 и ми сподели, че замърсявали/пушели/чадили много повече от моята, но само заради датата на производство получили по-висока категория.... Та така всичко ще се оправи с новите стикери :ok:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от Jordana » 02 Авг 2021, 18:49

DigitalExile написа:Съмнявам се да почнат от 2022г. при положение,че все още в КАТ София лепят от старите стикери, а вече сме август :mhihi:
т.е ще има една масовка коли дето ще си перкат със старите стикери може би цялата друга година :mhihi:

Влиза в сила от 1 януари 2022 г ...в момента още не е валидно спирането на автомобили поради ниска еко категория . Това имах предвид че не важи още . Дали ще започнат общините да го прилагат нямам представа но при всички случаи ще има опити да се наложи тая простотия .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от DigitalExile » 02 Авг 2021, 19:06

Последната ми кола е регистрирана средата на Юли. Прегледа ми е до средата на Юли 2022г., със стария стикер съм от КАТ такъв ми дадоха, такъв дават ина всички регистрирани до ден днешен,а това май продължава и все още. Как по точно ще влиза в сила от 1 януари 2022. като повече от 50% от колите ще са със старите стикери? Или викаш ще глобяват само тия с новите стикери :mhihi: :mhihi: :mhihi: Със стар стикер минаваш гратис.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от Jordana » 02 Авг 2021, 19:20

Има национална програма за чистотата на въздуха и крайния срок за създаване на чисти зони забранени за автомобили с ниска еко категория е юни 2022г . Вероятно е свързано със старта на новите стикери за да се направи една година и всички автомобили да са с нови стикери . Дали така ще стане нямам представа както казах но това е прието и предстои общините да обособят до юни 2022г еко зони . Това за 1 януари го слушах някъде по телевизиите но може и нещо друго да са коментирали . Например правото на общините да обособяват чисти еко зони .. :dunno: Това че слагат от старите стикери няма значение , автомобил получил еко категория се вписва в досието и по номера могат да я четат . Тоа новия стикер бил щото видиш ли ако валял дъжд не можели да четат номерата и требвало еко стикер горе на джама .. :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от TNT » 03 Авг 2021, 8:22

Аз подозирам, че щом правят 2 зони... в най-централната като нищо ще стане целогодишно за колите от 1-ва категория. Но не съм видял в някой друг град изобщо да има изградени Еко зони, освен София ? В последният момент не става, щото им трябва и инфраструктура.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от DigitalExile » 03 Авг 2021, 8:26

Е как ще няма, има си - low emission zones - и принципно околовръстното е "бариерата" :mhihi:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от c04 » 03 Авг 2021, 12:36

А нещо за класиките над 25-30 год., някой глупак ще измисли ли :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от TNT » 03 Авг 2021, 12:37

Че то половината автопарк е на 25 години :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от zAcK » 03 Авг 2021, 13:03

Минах ГТП преди малко и ме шибнаха в третата им група. Колата е 535d 2008.
Не видях да правят нищо по-различно. Младежът нещо закачаше, форсираше на място, като някаква програма му казваше кога да го прави и те така.

Само като ми показа стикера накрая и къде трябва да го сложи и... :shock: :banghead: Ебати малоумщината. Накарах го да го шибне горе в дясно, да не пречи на разните там камери и т.н. Ще снимам като се махне шибаното слънце. Оказа се, така като го е лепнал, не го виждам дори :mhihi: Надявам се няма да се заядат за погрешната локация :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook