Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от TNT » 28 Мар 2021, 19:41

Зад плочките 100% си има вода, няма как да подсуша там. Варианта да е сухо е да ме няма 1 седмица :dunno: Съответно силикона ми казаха, че няма как да хване здраво. А фугата и на влага хващала. Затова мисля първо фуга, после силикон.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от shlosera » 28 Мар 2021, 19:44

Зад плочките е влажно със сигурност вкарай една духалка в банята за няколко часа и ще избяга голяма част от водата, санитарния силикон не хваща, когато повърхносттае мокра, в твоя случаи плочките.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от streetz » 28 Мар 2021, 21:35

За вентилатора пробвай да отвориш леко някой прозорец близо до банята, иначе няма как да засмуче хубаво.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от TNT » 29 Мар 2021, 8:25

Смученето с вентилатора е 0%, не просто слабо. Този модел е. https://praktiker.bg/bg/Ventilatori-za- ... C/p/836212 Бръмчи, върти перката, но не дърпа нищо.

За готовата фуга не разбрах само, върши ли работа или да взимам обикновена и да бъркам ?

За силикон гледам марки като Wurth, Sika, Ceresit.
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от streetz » 29 Мар 2021, 10:51

TNT написа:Смученето с вентилатора е 0%, не просто слабо. Този модел е. https://praktiker.bg/bg/Ventilatori-za- ... C/p/836212 Бръмчи, върти перката, но не дърпа нищо.

Същия го имам, дърпа си нормално, но е боклук иначе - автоматичното затваряне/отваряне се прецака на 6-тия месец. По-скоро може проблемът да е във въздуховода, да не би да има някъде дълъг хоризонтален участък? Стандартните вентилатори нямат голям напор май, та може това да е.
Ето му я диаграмата, обаче как се мери механичното съпротивление в тоя въздуховод нямам идея.
Изображение
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от b_u_b_o » 29 Мар 2021, 11:04

Попринцип фугите стена-стена и стена-под се правят със силикон, а не с фугин или там както му се вика. За да обира движенията на сградата, щото фугина е твърд и се пука. Затова повечето марки за фуги продават абсолютно същите разцветки санитарен силикон като фугите които продават. Та моето мнение е да изсушиш максимално мястото и да сложиш силикон. :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от slatanic » 29 Мар 2021, 12:35

Купи и смени вентилатора с нещо на доспел да речем в този размер с максимално голям дебит.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от peshehodetz » 29 Мар 2021, 16:11

За дограмите някой колега е споменал по горе та имам няколко въпроса. Каква е за предпочитане ПВЦ или алуминиева, в смисъл не като цена а качество. Освен това някой беше писал ма не мога да го намеря има ли значение каква дограма ще се използва ако ще се санира апартамента в смисъл да не събира влага, не съм решил дали да го санирам понеже е вътрешен изцяло, но все пак ако реша да знам. Освен това ако се санира каква е процедурата първо се санира и после се сменя дограмата или обратно. И последно ако може да препоръчате за София някоя фирма, която работи качествено и в кратки срокове, не знам дали е по правилата на форума заради рекламиране, ма може и на лично.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от hell's angel » 29 Мар 2021, 18:56

ПВЦ. Първо дограмата, после топлоизолацията. Евентуално, външните подпрозоречни дъски ги остави за след това, че обикновено там се осират зверски. Отвътре, прозорците, също ги обърни с ПВЦ.
Ubi dubium, ibi libertas


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Bogat-Beden » 30 Апр 2021, 17:37

Свързване към захранването на нов 80л бойлер ЕлДом, добре ли е?
Изображение
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от slatanic » 30 Апр 2021, 19:31

Ми добре е.Можеше да е на лустер клема неизолирано у сред банята примерно.
Принципно ако му бяха ударили един бишоп може и с вода да го поливаш. :mhihi:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Bogat-Beden » 30 Апр 2021, 19:36

Добре, че съм дете на демокрацията, инак можеше да ги честваме след 40 дни тия симпатяги.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от BMW_POWER » 20 Юли 2021, 2:51

Пътят към Ада е послан с добри намерения. Та в този смисъл да ви кажа, как мина последния уикенд. В банята се беше залюпил на две места латекса на тавана. Жената взе да пили прекалено силно и се принудих да клекна. Викам "айде, ще го оправя". Малко зачистване, финна шпакловка за попълване на дупките, една ръка латекс и в неделя на риба.
Да, ама не.
Отиваме в Хоум депо за мат'ряли. Помежду другото жената ме финтира "хайде да вземем шкафче за мивката в тоалетната". И аз усетих, как рибата се изпари. Тоалетната е 1.30х1.30. Изхвърлих старата мивка, оттам циркове с тръбите. Хайде нови тръби, нова мивка, ново шкафче, боя стени и таван, боя на прозореца. Вътре няма място за нищо. както и да легна, краката ми навън. На челна стойка. Тръбата за мръсна вода на мивката 1 1/2, тръбата към канализацията 1 1/4.... Нищо работа, свърших в неделя вечер в 10 часа. Тавана в банята стана за 10 мин. И за там купихме шкафче, ама за над мивката ...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Bogat-Beden » 29 Юли 2021, 19:39

Пичове, мега сходен проблем, дайте акъл за шумоизолация на тавана?
(Апартаментът отгоре е ремонтиран, не се разбираме много с тях и няма как да искам да правят нещо на пода си.)
Това , мнения? https://www.misiamoiatdom.com/forum/vie ... php?t=2600
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от steeN » 29 Юли 2021, 22:36

Следя :) Ще се радвам да не съм прав, но мисля, че от тавана специално няма спасение.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook