Да си поговорим за мениджърите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от b_u_b_o » 26 Юли 2021, 15:53

Jordana написа:
b_u_b_o написа:
Jordana написа:Тоя дънинг крюгер вземете се ограмотете какво е най накрая че доста го споменават . Подобни IQ базирани тестове са отречени по цял свят като начин за оценка функционалните способности а в америка са забранени ! Само някой в горния сектор на дънинг крюгер таблицата където са неоценените с препикано самочувствие може го цитиря тоя тест до пълно затъпяване


Какво общо има ефектът на дънинг-крюгер с тия IQ тестове за които говориш?

Ефекта на дънинг крюгер е най общо склоноста на хората да надценяват или подценяват своите способности . Хората със ниски когнитивни способности са склонни да се надценяват , а хората със високи такива да подценяват способностите си .


... Глупави хора, определящи други хора за глупави и опитващи се да ги разобличат, най-често биха ползвали линк с обяснението на ефекта Дънинг-Крюгер, става все по-очевидно напоследък.
Ефектът, който в общи линии гласи, че хората с мисловни неумения са склонни да имат високо самочувствие, именно защото са тъпи, докато умните хора виждат тази яростна тенденция и вместо да вложат ум, са склонни да си рекат "заеби" и да заспят....

https://www.psychologytoday.com/us/blog ... l-illusion
Ползвам линк щото няма нужда да пиша един куп неща дето са написани вече . :mrgreen:


Аз много добре знам какво гласи ефекта, но в първия си пост говориш за някакви отречени IQ тестове, които нямат нищо общо с него :dunno:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от alx » 26 Юли 2021, 15:55

Nickelback написа:за пръв път работя с израелски шефове, супер точни ми се виждат (засега), п'а ще видим :roll:


... много внимавай с тези... ама много... точни са, но при тях винаги има някаква дългосрочна "програма" за изпълнение която никога няма да ти я сведат...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от M17cH » 26 Юли 2021, 16:37

Jordana написа:Ефекта на дънинг крюгер е най общо склоноста на хората да надценяват или подценяват своите способности . Хората със ниски когнитивни способности са склонни да се надценяват , а хората със високи такива да подценяват способностите си .


... Глупави хора, определящи други хора за глупави и опитващи се да ги разобличат, най-често биха ползвали линк с обяснението на ефекта Дънинг-Крюгер, става все по-очевидно напоследък.
Ефектът, който в общи линии гласи, че хората с мисловни неумения са склонни да имат високо самочувствие, именно защото са тъпи, докато умните хора виждат тази яростна тенденция и вместо да вложат ум, са склонни да си рекат "заеби" и да заспят....

https://www.psychologytoday.com/us/blog ... l-illusion
Ползвам линк щото няма нужда да пиша един куп неща дето са написани вече . :mrgreen:


Дънинг-крюгер няма нищо общо с интелект. Индивидуалната възможност на човек да се справи с дадена задача без значение колко време й е отделял е извън наблюденията на ефекта.

Ефектът засяга увереността у човек при различни степени на опит в дадена задача. Бас ловя че имам достатъчен интелект да гледам пилета, но тъй като никога не съм отглеждал, най-вероятно подценявам задачата и имам повече увереност че ще се справя, от колкото човек който си има представа за какво иде реч. :yes:

Мн ми е забавно как всеки си извърта думичките Дънинг и Крюгер и съчетанието им в какъвто им дойде смисъл :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от Jordana » 26 Юли 2021, 17:12

Напипали сте същноста виждам . Интелигентните хора са по средата между супер специалиста експерт и аматьора . Това е връзката с IQ , че интелигентния си дава адекватна самооценка и не изпада в крайности . Дори да е част от първата или втората група той попада в средата защото двете групи са крайности които не отговарят на реалноста . ДК показва колко е неадекватна самооценката , не е нужно човек да е интелигентен за да бъде супер специалист или аматьор . Отделно има доста сериозни аргументи че ефекта на ДК не е никакъв ефект а просто една грешка . Молбата ми беше просто да не го използвате защото не е аргумент за нищо . Дори само това че го цитирате ни в клин ни в ръкав е признак на лош вкус :mrgreen:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от nickstorm » 26 Юли 2021, 17:18

МоНчета, понеже аз се затруднявам, е те тези убавци като какви ги определяте-бъдещи мениджъри или бъдещи бачкатори?

https://www.youtube.com/watch?v=xIHKZLZfaTE :paranoid:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от alx » 26 Юли 2021, 17:58

nickstorm написа:МоНчета, понеже аз се затруднявам, е те тези убавци като какви ги определяте-бъдещи мениджъри или бъдещи бачкатори?

https://www.youtube.com/watch?v=xIHKZLZfaTE :paranoid:


това са някакви ергенски партита преди брака със живота :)

алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от BMW_POWER » 26 Юли 2021, 23:26

nickstorm написа:МоНчета, понеже аз се затруднявам, е те тези убавци като какви ги определяте-бъдещи мениджъри или бъдещи бачкатори?

https://www.youtube.com/watch?v=xIHKZLZfaTE :paranoid:


Тия са инфлуенцъри с милиони фенове. Такива не работят. Те инфлуенцърват :OT:

Та развитие от днес след обяд. Получих мейл:

Response to your vacation request
от:
(blabla@blabla.com)
дата: 26.07.2021 15:22
до:
blabla@blabla.com
There is currently a conflict with your vacation request for 2021-08-23 to 2021-08-27. Please see your direct supervisor.


Говорих с кукувицата. Тя каза, "Мисля, че няма да има проблем!". Пуснал съм молба за отпуск на 30 юни и ми отказват на 26 юли. Довод "Никакви отпуски през Август :shock: ". "Не съм ти видяла молбата за отпуск, защото трябва да вляза в системата, а аз не съм влизала :shock: :shock: :shock: ". Каквото и да си говорим, тотална щета.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от ivoaudi » 27 Юли 2021, 1:44

alx написа:
Nickelback написа:за пръв път работя с израелски шефове, супер точни ми се виждат (засега), п'а ще видим :roll:


... много внимавай с тези... ама много... точни са, но при тях винаги има някаква дългосрочна "програма" за изпълнение която никога няма да ти я сведат...


И “точността” им винаги, ама винаги е премислена и премислена в твой ущърб! В И Н А Г И!
Точно това бих посъветвал и аз колегата, да е бдителен
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от sub_eleven » 27 Юли 2021, 7:26

За такова конкретно държане - нехайство по твой адрес, вариантите са два. Или е супер неадекватна, каквато я описваш(малко вероятно)... Или по-вероятно са те определили като бита карта - човек, с който могат да се разделят и когото ще експлоатират, и с когото ще се гаврят, докато напусне сам.

Според мен напускай сам докато е време, защото си загубил позициите си там.
Последна промяна sub_eleven на 27 Юли 2021, 13:01, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от nickstorm » 27 Юли 2021, 10:37

Болнични? Или трябва да си седиш у вас и смисъла се губи?

:OT: А за така наречените "инфлуенсъри".... Тия олигофрени са събрани на едно място в т.н тик-ток хаус от "продуцент", с който имат договор и който де факто ги дои. По пътя някои ще отпаднат и ще останат без приходи, ще им се наложи да работят някъде. Проблема е, че за да имат милиони последователи, означава че и тези които ги гледат са горе долу на същото ниво олигофрени. Рано или късно ще ни се наложи да се сблъскаме в реалния живот и в работата с такива амеби. Интересното е че, тик-ток е китайска платформа, но в Самия Китай е забранена....... :lol: А, и бяха спонсор на европейското по футбол, ми направи впечатление..... :kuku:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от BMW_POWER » 13 Авг 2021, 1:12

Малко продължение. Големият ми шеф явно му е съвестно, защото направи някакви бегли опити да замаже. За мен беше много важно, че спомена следното. Системата непрекъснато и е пускала "подсещания", че не е отговорила на молбата ми. Тя каза, че не я е видяла. Аз съм имал грешка, че съм купил билети преди разрешението. Да не влизам в подробности. Само един факт. Гаден, но факт. Кукувицата е втора по ранг след големия мениджър. Преди две седмици я оперираха от рак на гърдата. Онзи ден (вторник) големия шеф и е изпратил цветя и пусна мейл, как тя си ги е сложила в стаята. Помоли целия офис, да и кажем по едно "ХАЙ". Гадно, жалко, тъжно или както искате го наречете. Един единствен човек от офиса (14 човека) и изпрати меил с "ХАЙ". Аз и пожелах гласно нещо, което няма да напиша. В съкратен вариант, "Бог вижда!"...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от Jordana » 13 Авг 2021, 6:12

Ама и ти си един ...на вуду куклата меринджей , вместо да режеш цицката моеше просто да забиеш губерката както правят всички . :mrgreen:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от Borymeckata » 13 Авг 2021, 6:44

Стига бе, вие за няколко дни отпуска ще загробите меринджейката...
Оставете я на съдбата й, авно има да плаща за нещо... :dunno: :dunno:

Иначе ако имаше такава реципрочност, моите шефове да са изпукали още преди години... или не - от години да лежат парализирани.
Майтапя се, шефовете ми са свестни, не съм имал проблеми с тях, само те с мен. :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от sub_eleven » 13 Авг 2021, 7:49

Power, трябва да си над нещата. Омраза към никой. Дори към хората, които се опитват да ти направят лошо. Може, когато си афектиран да изпиташ за кратко, но в дългосрочен план е хубаво да не генерираш и съхраняваш негативна енергия. Аз съм бил винаги така, може би си е до човек, но пробвай и ти. Съдбата ще започне да те обича, проблемите ти ще се решават.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от Е.Димитров » 13 Авг 2021, 7:53

Мениджъри?!
Тази длъжност вече излезе от същината си и се превърна в синоним на държавен служител тип книжен плъх, без никаква реална представа с какво трябва да се занимава всъщност.
Какво трябва да прави един мениджър в едно предприятие/фирма.
Започваме с това, че това е вдъхновител и обединител на колектива, за който отговаря.
Той трябва да насърчава работниците, да вижда проблемите и да ги решава по най-трудният начин, като запази достойнството на работника и балансира работата му.
На второ място, което е първото място при наемане на един мениджър е креативността при взимане на решения и баланс между поставените задачи и целта.
Тоест той идва на тази позиция, защото има идея как да се води фирмата/колектива към поставената цел. Това е нова идея, като е взета спецификата на старата работа и изпълнението на задачите. Това е много фин баланс между бизнеса и хората!
Какво всъщност се получава.
Започваме с това, че новият мениджър яко е излъгал в интервюто за работа, като се е заклел да брани само интересите на фирмата, което според него е интереса на собственика, което пък грешно си е помислил, че работника умишлено и целенасочено е дошъл да работи в тази фирма, като единствената му цел е да обере до шушка собственика ерго, работника е враг, на който веднага трябва да му се покаже къде му е мястото!
Идвайки във фирмата, веднагически идеята за развитие на фирмата и просперитет му се изпарява от главата (защото такава е нямал) и започва едно лудо натискане на персонал/работници по най-бруталният начин. Смята, че всички работници са значително по-тъпи от него, необразовани и като цяло лентяи. Разбира се, започват и със заплахите, че всеки е заменим.
Следващият етап е, понеже е седнал на място/фирма, която по принцип си работи и след като не е могъл с горните похвати да направи нещо, с което да повиши оборота/печалбата на фирмата, най-логично му се струва, да намали разходите.
Намаляване на разходите с цел запазване на печалби в бизнеса е първият сигнал, че някой не става за мениджър.
И вече в крайната точка е, прехвърляне на работата към другите под него и да ги юрка те да взимат решенията, а той само като последна инстанция да се произнася. Разбира се идва и момента на безкрайните "семинари" и "презентации" по всякакви теми, като преди това се е обградил със своите хора или с гъзолисците.
Накрая губят идея дори с какво се основно се занимава фирмата в която работят!
Прави ми и друго впечатления.
Все повече фирми, които имат никакъв или минимален контакт с чужбина изискват всички длъжности да знаят английски език на високо ниво, а в някой дори искат по два езика чужди!
А владеенето на чужд език в такива фирми няма никакво оперативно отношение.
А, дори и презентациите изисква да са на английски език, дори и да се презентират пред трудовият колектив, дето хич не се занимават с чужденци.

Та Този тип са налазили доста фирми.
Разбира се, има и добри мениджъри, които много добре знаят целите и смятат персонала за истинската инвестиция във фирмата. Насърчават ги в тази посока и колектива е непобедим.
Освен това, прилагат наистина методи, иновации и тн. в работата за развитие на бизнеса!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook