Надуваем стендъп падъл-борд за морето

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Надуваем стендъп падъл-борд за морето

Мнение от Atsalov » 15 Юли 2021, 8:56

Колеги, някой купувал ли си е такова нещо и какви трябва да са изискванията на които да обърна внимание?
Моите желания са да е с двойно гребло и да е до 1000лв

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 26.06.2009
Местоположение: София

Re: Надуваем стендъп падъл-борд за морето

Мнение от GeDotz » 15 Юли 2021, 14:08

За морето с двойно гребло, по-добре т.нар. каяк sit on top.
За SUP с двойно гребло ще трябва и допълнителна седалка, щом няма да се кара прав.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Надуваем стендъп падъл-борд за морето

Мнение от speeder88 » 15 Юли 2021, 14:47

Колкото по-голям, толково по-добре! Над 11 фута имам предвид, защото ляга на по-голяма площ и по-лесно ще се изправиш! Може и на колена да се кара. Не е голяма философия! Девойките в компанията ги караха прави. Вземи си първо под наем, за да видиш дали ще ти хареса!
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Надуваем стендъп падъл-борд за морето

Мнение от Atsalov » 15 Юли 2021, 15:18

speeder88 написа:Колкото по-голям, толково по-добре! Над 11 фута имам предвид, защото ляга на по-голяма площ и по-лесно ще се изправиш! Може и на колена да се кара. Не е голяма философия! Девойките в компанията ги караха прави. Вземи си първо под наем, за да видиш дали ще ти хареса!



От миналата година съм пробвал и много ми хареса, но повече го искам за сина ми, който е на 8 години

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 26.06.2009
Местоположение: София

Re: Надуваем стендъп падъл-борд за морето

Мнение от GeDotz » 15 Юли 2021, 15:33

Щом ще се ползва и от дете, ние взехме sup преди месец, за да го ползва и детето (4г.) Aqua Marina Magma 2021. В емаг го намерихме за около 800лв, намален.
Супер стабилен и широк. Тествахме го на Панчарево и яз. Искър (засега). На морето по-често се ползва за дъска за скачане :D

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Надуваем стендъп падъл-борд за морето

Мнение от Atsalov » 15 Юли 2021, 16:11

GeDotz написа:Щом ще се ползва и от дете, ние взехме sup преди месец, за да го ползва и детето (4г.) Aqua Marina Magma 2021. В емаг го намерихме за около 800лв, намален.
Супер стабилен и широк. Тествахме го на Панчарево и яз. Искър (засега). На морето по-често се ползва за дъска за скачане :D




Да, но сега е вече изчерпан продукт :banghead:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 26.06.2009
Местоположение: София

Re: Надуваем стендъп падъл-борд за морето

Мнение от GeDotz » 15 Юли 2021, 16:35

Еее, дано все пак се намери. Ние първо Fusion-a взехме, но го върнахме за Магма-та, защото е по-стабилна и е с подсилен борд. Успех, дано намерите и да се забавлява детето :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Надуваем стендъп падъл-борд за морето

Мнение от speeder88 » 16 Юли 2021, 7:00

Аз тези дни търсих пък втора употреба как вървят и ми се мярна SUP със седалка...

Оп... Намерих го!

https://www.olx.bg/d/ad/hadyvaem-padalb ... 0;promoted

MAQUA-та я карах миналата година - и тя е ОК! Човек 120 кила също я кара - ОК е! На 15psi и няма ядове!

Тази година взех MAGMA... Страшна е! Мисля тези, от които я взех да ги дебна да я пуснат втора ръка, че в момента е на 1000 кинта по сайтовете и не ме кефи!
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Надуваем стендъп падъл-борд за морето

Мнение от sub_eleven » 16 Юли 2021, 7:00

Аз пък ти препоръчвам да вдигнеш бюджета и да вземеш твърд. Много по-добър е, с реални плавателни качества(дърво и стъклопласт), включително за вълни, ще държи и цена за препродажба, не се амортизира. Има някои, които имат и централен болт и могат да се карат и като уинд сърф.

Примерно ето този https://surfshopburgas.com/en/composite ... rd_size-90
Гарантирано струва над 2000лв по принцип. 1466 е сигурно последна бройка нещо. Карам същия, само че малко по-висок клас(и децата го разцъкват).

Надуваемите имат много висок борд и ги хваща вятъра. Освен това се гънат, вибрират.....

Онзи ден дъщеря ми пробва да кара с една приятелка по р. Велека. Тя с моя сърф, приятелката й с някакъв надуваем. Имаше вятър, другото момиче не можа да мръдне и се разрева. Та толкова за надуваемите.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Надуваем стендъп падъл-борд за морето

Мнение от Atsalov » 16 Юли 2021, 8:57

Прекрасна идея, обмислях я …обаче имам няколко НО …как ще го транспортирам (да са живи и здрави всички спедиции) …как ще го съхранявам …и не на последно място, как ще го пренасям до плажа, не е ли по-тежък?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Надуваем стендъп падъл-борд за морето

Мнение от sub_eleven » 16 Юли 2021, 16:41

Atsalov написа:Прекрасна идея, обмислях я …обаче имам няколко НО …как ще го транспортирам (да са живи и здрави всички спедиции) …как ще го съхранявам …и не на последно място, как ще го пренасям до плажа, не е ли по-тежък?

С греди на покрива си го транспортираш, има едни ограничители за греди, които го правят абсолютно безопасно. Съхраняването ти си знаеш как би могло. Носене до плажа не е проблем. Не е тежък, отвреме навреме трябва да сменяш ръцете само. Носил съм го дори половин час в посока аз лично. От разклона на Беглик Таш до Ропотамо и обратно... И то не веднъж.

Принципно при всеки гумен плавателен съд, например лодка, е хубаво да не се сгъва и разгъва постоянно, а съхранението не трябва да е в сгънато положение.
Единственият плюс на гумен SUP е цената. Друг плюс няма, само минуси са нататък. Но ако е за един-два дена в годината, взимай такъв, ще го преживееш. Пак обаче са пари, които ще си загубят стойността, а онзи сърф, за който дадох линк примерно, ще държи много цена, особено ако го вземеш на тази.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Надуваем стендъп падъл-борд за морето

Мнение от BMW_POWER » 17 Юли 2021, 23:53

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: Надуваем стендъп падъл-борд за морето

Мнение от intention » 25 Юли 2021, 10:34

Аз вече 2ри сезон позлвам моя надуваем SUP и съм много доволен.
Бюджетът ми беше доста по-нисък и затова реших, че ще взема Hydro Force Oceana, бяха пуснати на пормоция в Кауфланд - 300 лв.
Пълен комплект сак помпа гребло лийш седалка ключ за винтила и ремонтен комплект.

Естествено има си своите минуси - с помпата не можеш да го спаднеш, а само да надуваш.
Финките не се махат и затова в спаднато състояние си е обемист, въпреки че се навива на роло.
иначе е 10тка като размер и съм супер доволен.

Основно на морето го карам понеже съм Бургазлия и се връщам сравнително честичко, та по-спокойно ли е морето - влизам без значение температурата.
Миналата коледа на 25ти дек. точно влизах с неопрена, няма такъв кеф.
Иначе по реки, езера, включително и на Искъра и то пак зимата.

Ако няма да го ползва възрастен - може да вземеш и по-малък от 10ка примерно 8ца, гледай килограмите те са доста важни.
Ръчната помпа е готина загрявка, но примерно моята 10ка я дават до макс 15 psi, аз го надувам до 13,5 и съм вир вода изпотен.
Има и ел.помпи ама ... въпрос на вкус.
За мен Педълбординг-а е приятен начин да си натовариш голяма част от тялото и да ти е готино докато го правиш.
Да не говорим колко яки снимки стават от водата.

Съвет също и за водоустойчива торба, моята я взех то Лидл за около 15-17 лв. мисля че се водеше Mistral. Събира доста неща, даже не мога да я напълня - бутилка вода, ключовете, телефона, Go-pro и колонка за музика.
Читаво забавление си е !
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 28.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Надуваем стендъп падъл-борд за морето

Мнение от Southside » 25 Юли 2021, 20:05

Пробвах SUP на морето преди месец и много ми хареса. Къде около София дават под наем, искам да покарам още няколко пъти до края на лятото? Покупка не възнамерявам на този етап.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Надуваем стендъп падъл-борд за морето

Мнение от speeder88 » 26 Юли 2021, 8:05

Аз взимам от Kite2Go, не правя реклама, нямам общо с тях. Последния път ми го дадоха чисто нов с кашона.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook