Да си поговорим за мениджърите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от alx » 24 Юли 2021, 17:59

Какъв мениджър си мисля, че няма значение за отпуската… всичко зависи от политиката, културата и климата във фирмата. Аз имам 6 седмици отпуска, но повече от 2-3 няма начин да взема. Накрая на годината ги губя защото нито ми ги плащат нито мога да ги събирам през годините. Просто посмъртно няма начин да ги взема тези седмици независимо от позицията ми.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от TNT » 24 Юли 2021, 18:39

И аз съм го гледал този филм - смяна на фирмата беше решението и при мен. Сега до 2 дена трябва да кажа 2-3 дена по-рано :dunno: Вече за повече, поне 1-3 седмици, според сезона. За август още не съм казал кога ще взема седмица, но се разбрахме поне седмица по-рано да е. От фирма до фирма е, и от позиция до позиция. В предната за 6 месеца не ми дадоха 1 ден (а имах даже 5 бонус на година :wave: ). Другия вариант е да станеш негър или джендър :dunno:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от BMW_POWER » 24 Юли 2021, 18:53

barty написа:Каква е причината за отмяна на отпуските през август?


Низ от идиотски мениджърски решения. Много е дълго, трудно и не знам как да го кажа за обяснение. "Заради ковида" изгониха всички мравки в офиса. Реално във фирмения екип в града има един голям и трима "малки мениджъри", двама "ериа мениджъри", двама супервайзъри и ние, трима бачкатора. Е, има една рецепционистка и двама, дето вкарват данните в РС-тата, отговарят на мейли и всичко останало. Все пак работим с няколко хиляди клиенти и натоварването е яко. Ежедневните клиенти са отделно.

Повишение на заплатата? Какви филми гледате. Поради ковид кризата, спада на "продажби", поради ..... тази година заплати не са вдигани. За сметка на това отрязаха всякакви надбавки и овър тайм. От петима, бях останал три месеца сам, после докараха още двама. Никой и никъде не повишава заплата. Масово се предлагат $16-18 на час. Има и повече, но там са с разни изисквания, дето или не покривам, или не ме удовлетворяват. Пример. Да ми вдигнат заплатата с $5К брутно, а аз да плащам $2.5-3К паркинг годишно, плюс втора кола и накрая реално съм вътре. Не говоря за работа на смени, съботно-неделни, на повикване и т.н.

Пак "поради ковид", миналата и тази година накараха всички служители, включително мениджърите, да вземат по една седмица отпуск през Май.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от TNT » 24 Юли 2021, 19:05

Ела си в България, за 2-3$ на час работа бол, ще се видиш у отпуска :ok: :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от Jordana » 24 Юли 2021, 19:09

5 меринджея и един изпиняч .. :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от Bogat-Beden » 24 Юли 2021, 20:30

Колегата от дей уан е безкрайно ънхепи от еверитихнг в Кенъда и търпи десетилетия наред :|
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от BMW_POWER » 24 Юли 2021, 21:07

Bogat-Beden написа:Колегата от дей уан е безкрайно ънхепи от еверитихнг в Кенъда и търпи десетилетия наред :|


О, йеес :yes: Итс бетър то би дисатисфаит мен, ден хепи пиг :ok:

Чак до "еверитихнг" не съм го докарал :mhihi: :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от steeN » 24 Юли 2021, 21:50

Jordana написа:5 меринджея и един изпиняч .. :mhihi:


Тва да не е някоя компания дето работи с държавни поръчки :shock: Просто не виждам друг вариант.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от zAcK » 24 Юли 2021, 22:00

Като чета и започвам да си мисля, че явно аз съм я подредил добре :mhihi:
Отпуска никога не съм отказвал. Дори от днес за утре. Само питам човека, който иска спешно да излезе какви задачи има и преценяме как е добре да ги поемем и това е :bchug:
Въобще не ми дреме кой и какво ще си помисли. Ако някой има проблем, да идва при мен. Това си е моя отговорност. Но наистина, никога не съм отказвал оптуск :ok:

Виж, вече няколко пъти съм уволнявал хора. Преди първия ми беше трудно, но след това вече въобще не ги бавя :mhihi: Буквално се разбираме да си пуснат предизвестието, да не се разправяме.

Такъв съм си. Гледам да правя всичко за хората, за които отговарям, но някой излъже ли ме, или отебе ли и направо ставам баДка :mhihi: :mhihi: :mhihi:

И на мен никога не са ми отказвали отпуска. И никога не я планирам :mhihi: Дори да съм си платил хотела, я пускам като се сетя, примерно 2 седмици преди това. Важното е да си имате доверие и да може да си помагате, всичко останало е таШак!!!

P.S. Пускал съм хора да почиват и след това съм ходил на миграция в 5:00 вместо тях :mhihi: Ама след това се оказа, че тия хора станаха едни от най-добрите, на които компанията може да разчита винаги. Та, хора сме, ама почти всички го забравят...
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от BMW_POWER » 25 Юли 2021, 1:56

zAcK написа:....


Сменил съм доста мениджъри за толкова години тук. Най-печеният беше уникат. Изстискваше ни като лимони, но за сметка на това беше ЧОВЕК. Каза директно: "По семейни причини можете да си тръгнете веднага, да не идвате на работа, да закъснеете, никакви ядове. Само ми звъннете, за да знам. Семейството винаги стои над всичко". Но той е човек с четири деца.
За сегашните ... не знам кой с кого спи, кой на кого какъв е и т.н. Познато :dunno: Понеже физически нямат какво да правят и търсят под вола теле. Мога да се похваля, че от 10 март съм с "последно предупреждение за уволнение". Това преля океанът ми от търпение и тотално ги отлюспих. В офиса съм физичски средно 30 сек на ден. "Хай" и "Бай". Нито виждам, нито чувам, нито знам за проблеми. Спрях да си вдигам телефона на клиенти, ударих го тотално на уволнение. А шефовете ми знаят, че ако ме уволнят или си тръгна, моментално се лишават от едни $35-40К за минали периоди плюс спад в доходите с поне 40% в бъдеще от моята позиция.
Но да не се хваля.
Хората не бягат от работа, бягат от мениджъри.

Някой от вас бил ли е под ръководство на некомпетентна жена в климактериум?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от TNT » 25 Юли 2021, 2:04

BMW_POWER написа:
Някой от вас бил ли е под ръководство на некомпетентна жена в климактериум?

В по-педалско-кОрвенски екип не съм бил :mhihi:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от BMW_POWER » 25 Юли 2021, 2:20

TNT написа:
BMW_POWER написа:
Някой от вас бил ли е под ръководство на некомпетентна жена в климактериум?

В по-педалско-кОрвенски екип не съм бил :mhihi:



На 100% сериозен съм. Имам опит с една подобна на тази възраст и това определено ми помага. Ще ти дам пример. Изпраща ми глупав въпрос. Аз хващам жената (признавал съм, английският не ми е сила) и и пишем отговор. Тя отговаря "Не те разбирам". Жената гледа умно и се съмнява в езика си. Нормално е, не ни е роден език, не сме израстнали тук и т.н. Аз я успокоих, те тая тъпа оФса не знае за какво и говоря. Ако аз съм шеф на катедра "Микробиология", аз ще давам същият отговор на всеки и-мейл.

Независимо, че работата ми е за много тъпи хора :OT:

p.s. При нас така се краде, че бб и компания са жалки стотинкаджии. Аз помогнах с уволнението на десетина маймуни тук, отделно заради мен смениха начина на работа като цяло във фирмата. Имам принцип. "Мразя такива, дето крадат повече от мен!"

Ако "откраднеш" нещо за $2-5 на ден не ми пука. Ама да си тръгваш с $200 "джобни" на ден ми идва много. А има хора , дето правят хиляди... Е, не всеки ден, ама 40-50 дена годишно ми стига.

Влиза ми единият супеврвайзър и ми дава някакви наставления. Аз му викам "Подпиши тук". И оня онеме. Казах му, че след седмица, месец или повече, бройката трябва да ми излезе. Не им пука...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от Binev_OuT » 25 Юли 2021, 9:18

Винаги съм работил лоялно и никога не съм се пазарил , ако се поиска нещо допълнително от мен.И съответно винаги съм получавал добро отношение и нямам спомен някой да ми е отказъл отпуск , каму ли ей тъй да ми я отмени/отложи.
Имал съм случаи по други въпроси , когато някой иска да си избие комплексите от горе ми ... не съм клякъл.
Гледам да нямам задължения към банки и да си плащам винаги всичко веднага , без кредити и ала-бала и при напечени ситуации в работата , всеки един момент , мога да си го сложа под мишница и да отида за риба примерно :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от madafaka_donkele » 25 Юли 2021, 12:05

BMW_POWER написа:Някой от вас бил ли е под ръководство на некомпетентна жена в климактериум?


Не баце, ти си единствения :mhihi:

Bogat-Beden написа:Колегата от дей уан е безкрайно ънхепи от еверитихнг в Кенъда и търпи десетилетия наред :|


И аз имам някакви такива наблюдения :mhihi: Но никога не съм разбирал, не разбирам и най-вероятно и никога няма да разбера подобно мислене. Да си вгорчавам живота заради работа :no: Кофти мениджмънт - напускаш, кофти колеги - напускаш, кофти заплащане - напускаш. Незаменими хора няма, но и незаменими фирми/позиции няма. Особено в канадско много ще се учудя да е ултра трудно намирането на добре заплатена работа, без значение за каква точно раЛта става дума. Ква е толко драмата ми е чудно :dunno:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от BMW_POWER » 25 Юли 2021, 14:21

madafaka_donkele написа:
Bogat-Beden написа:Колегата от дей уан е безкрайно ънхепи от еверитихнг в Кенъда и търпи десетилетия наред :|


И аз имам някакви такива наблюдения :mhihi:


Донкето, горното е написано от човек, дето е емигрирал четири пъти, четири пъти се е прибрал и пак хейти бг-то. Сещаш ли се, колко му тежат приказките :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Работата зависи от много неща. Едно от тях е здравословното състояние. По определени причини съм ограничен в избора. Дори в петък ми предстои операция :OT:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: tango

Последни теми
Facebook