кое е последното нещо което си купихте и сте много доволни?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от TNT » 18 Май 2021, 13:05

Някои от тях мисля са просто внос от разпродажба в Англия, но наистина са прекалено много :roll:

По темата: течност за чистачки Angelwax Clarity :wave: Още не съм изпръскал първата туба, но май май това ще ми е лятната течност от сега нататък.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от v_p_m » 18 Май 2021, 14:45

Borymeckata написа:Не е точно по темата, но ще използвам да попитам. В последно време често попадам на обяви за електро инструменти на нереално ниски цени. Става въпрос за син Бош, Макита и Дивелт, дрелки, ъглошлайфи, перфоратори, саблени триони и бъркалки, такива неща. Всичко е чисто ново, някои дори с гаранция. Ето няколко такива обяви от Базара само за илюстрация - нови маркови ъглошлайфи на цени от 35 до 40 лева (?!?):

https://bazar.bg/obiava-29388604/agloshlayf-bosch-gws-6-125-professional

https://bazar.bg/obiava-31531962/agloshlayf-makita-ga4530-125mm-710w-shlayf-fleks-makita

https://bazar.bg/obiava-31576287/agloshlayf-devalt

Как си го обяснявате това? Някакви ментета са наводнили пазара? Или стари модели се разпродават? Интересно е, че от марковите са само тези, Метабо например не се появяват... :dunno: :dunno:


Специално за девалта има 2 варианта:
Или е някъв супер стар модел , който дори девалт са забравили че са го правили(понеже не го намирам в техния сайт) или по вероятното МЕНТЕ . Когато има разпродажби на девалт цените обикновенно са 20до 30% надолу а не 80-90% колкото и стара да е машинката . За другите марки нямам наблюдение.

П.П КеФ ти девалт кеф ти макита каквото искаш :)
Screenshot 2021-05-18 155733.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна v_p_m на 18 Май 2021, 14:59, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от datchko » 18 Май 2021, 14:56

Borymeckata написа:Не е точно по темата, но ще използвам да попитам. В последно време често попадам на обяви за електро инструменти на нереално ниски цени. Става въпрос за син Бош, Макита и Дивелт, дрелки, ъглошлайфи, перфоратори, саблени триони и бъркалки, такива неща. Всичко е чисто ново, някои дори с гаранция. Ето няколко такива обяви от Базара само за илюстрация - нови маркови ъглошлайфи на цени от 35 до 40 лева (?!?):

https://bazar.bg/obiava-29388604/agloshlayf-bosch-gws-6-125-professional

https://bazar.bg/obiava-31531962/agloshlayf-makita-ga4530-125mm-710w-shlayf-fleks-makita

https://bazar.bg/obiava-31576287/agloshlayf-devalt

Как си го обяснявате това? Някакви ментета са наводнили пазара? Или стари модели се разпродават? Интересно е, че от марковите са само тези, Метабо например не се появяват... :dunno: :dunno:


Абсолютни фалшификати.
Дори цветът не е този, който трябва да е, да не говорим за надписи, еле пък за техническите характеристики.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от vicho » 18 Май 2021, 14:58

Златин ВИПА :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10423
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Leon » 18 Май 2021, 17:05

Borymeckata написа:Не е точно по темата, но ще използвам да попитам. В последно време често попадам на обяви за електро инструменти на нереално ниски цени. Става въпрос за син Бош, Макита и Дивелт, дрелки, ъглошлайфи, перфоратори, саблени триони и бъркалки, такива неща. Всичко е чисто ново, някои дори с гаранция. Ето няколко такива обяви от Базара само за илюстрация - нови маркови ъглошлайфи на цени от 35 до 40 лева (?!?):

https://bazar.bg/obiava-29388604/agloshlayf-bosch-gws-6-125-professional

https://bazar.bg/obiava-31531962/agloshlayf-makita-ga4530-125mm-710w-shlayf-fleks-makita

https://bazar.bg/obiava-31576287/agloshlayf-devalt

Как си го обяснявате това? Някакви ментета са наводнили пазара? Или стари модели се разпродават? Интересно е, че от марковите са само тези, Метабо например не се появяват... :dunno: :dunno:

Китайски реплики. Купих си такава преди 2г, ей така, да имам като потрябва и вече доста работа свърши. За любителска употреба и дребни ремонти вкъщи и колата работи чудесно, нямам забележки. Беше 100-на лв, не знам дали има разлика в качеството с най-евтините.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от deyan-enchev » 18 Май 2021, 17:34

Ауспух ама за пушка, качеството е връх, препоръчвам :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от In_Memoriam » 18 Май 2021, 19:03

Малко карантия по задния мост :driving:

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Nickelback » 26 Май 2021, 9:17

Един 600-ватов китайски "котлон" с терморегулиране за пеКане на платки :ok:
Почвам ги на конвейер скоро :mhihi:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от ID A » 26 Май 2021, 12:29

Комплект от 216 части, тресчотки, накрайници, битове, ключове от Лидл. Даже вече ги сефтосах, като ги използвах за смяна на едни задни вагови накладки.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Borymeckata » 26 Май 2021, 12:54

И какво, доволен ли си? Гледах го в магазина, един комплект само беше останал и много му се чудех... Но после реших, че си имам и още железария не ми трябва... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от ID A » 26 Май 2021, 13:38

Кутия е доста тежка. Което предполага, че не е кашкавален. За развиването на болтовете на колелото, сваляне на апарата и навиване обратно на буталото се справиха съвсем добре. Изненада ме, че освен дълбоки лули, имаше и такива специално за свещи с гумена вложка. Удължителите, аз лично не бях виждал досега такива, които имат две степени и на първата позволяват отклоняване от +/-10 градуса от оста за трудно достъпни болтове, отделно и кардани има. От битовете, освен стандартните имаше и такива за две дупки, за три лъча, четири лъча леко резместени (не филипс), звезди с пет лъча и т.н. (мога да погледна точните наименования), които са малко излишни.
Ако като при мен, на инструментите ми им поникнат крака и драснат, идеален си е за попълване на липсите.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Borymeckata » 26 Май 2021, 14:00

Вече съжалявам, че не го взех... :banghead: :banghead:

Тия нестандартните битове често са необходими за разни домашни уреди като сешоари, вентилатори и други подобни. Нарочно им слагат разни шантави винтове, за да ходиш в сервиза дори за нещо съвсем елементарно, като да се смени ключе или кабела.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от TNT » 26 Май 2021, 14:07

Има си и плюсове - не пипа сульо и пульо-разбирач :dunno: Wurth примерно си имат техен стандарт, може да си вземеш инструментите + болтове, винтове и т.н. точно с цел като го направиш, да не пипа друг. Не всички са щастливи, но пък при някои неща е важно не всеки да е майстор. Като те хване ток от сешоара, може да съдиш компанията, а тя после да ходи да доказва, че ти си се правил на майстор.
Изображение

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Lenco » 26 Май 2021, 14:22

Borymeckata написа:И какво, доволен ли си? Гледах го в магазина, един комплект само беше останал и много му се чудех... Но после реших, че си имам и още железария не ми трябва... :dunno: :dunno:

До тук моето е на две цели коли за части, два сменени мотора с всичко около тях, две цели окачвания до магарета и още стотици ремонти.
Няма никакви жертви освен 2-3 загубени бита. Единствената забележка е, че като го оставиш на дъжда, битовете започват да ръждясват.
Да не съм офф ... никога не съм имал часовник, на 50 годишнината получих този с един смарт уоч 3. Не знам какво може да е доволен човек от часовник ... за 6 месеца сякаш не е загубил и минута.
20210526_150709.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 31.10.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31
Мечтае да кара: BMW

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от NightWalkeR » 30 Май 2021, 16:43

Нещо, което ми дойде като идея от новата Октавия 4 - пакета сън (или нещо такова беше). Поръчано от европейски склад , в случая Полша и доставка до България за нула време. Пасна все едно е заводско. Голямата дъщеря е много доволна ;)

https://www.aliexpress.com/item/4000768 ... 1f402eK3dS
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Good Judgment Comes with Experience, But Experience Comes from Bad Judgment ....Sad but true !

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook