България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
138
46%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
37%
 
Общо гласове : 303
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от grkv » 10 Май 2021, 21:28

Kroki написа:Ето например онази вечер, в продължение на около 2минути давах газ и биех прекъсвачи. Това е моята връзка с колата, толкова хубави моменти имам с нея, толкова усмивки, толкова сълзи съм изплакал в тая кола, че само тя си знае.

Не е най-добрата, нито най-бързата, нито най-удобната, но това е тя. Аз също, не съм най-добрия!
Връзката човек-кола тук е много силна. Вие целувате ли си колите като слизате от тях? Обръщате ли се просто да я видите спряна след 400-те км минати на един дъх?



Визуализирано, след 400км трип до някой спа хотел:

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от slatanic » 10 Май 2021, 21:39

Оу аз се обърнах след последният трип от 2500км "на един дъх" и казах:
Добре, че не бяхме с шкодата,че и сега с пасата ми пищят хемороидите като девственица на празника на плодородието в Занзибар. :mhihi:
Е това ако не е удоволствието от шофирането.... заеби.... :ok:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Bogat-Beden » 10 Май 2021, 23:03

Е с'а че ме нахраните, вероятно заслужено, ама нейсе..

Когато имаш три ленти преди и след кръстовището.
Ако си във средна ( маркировка само за направо), къде продължаваш? До теб има МПС в лента за наляво/направо , отдясно има МПС в лента за надясно/направо?
В най-лява, средна или най-дясна? ( И преди, и след кръстовището най-дясната е бус лента)
Представете си ( в името на експеримента само), че сте в сивия голф
Вие, или Субару-то минавате първи за направо (явно е стара маркировка, сега е наляво + направо за субито)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от c04 » 10 Май 2021, 23:27

Те кръстовището е хамаво регулирано, лявата лента трябва да е само за ляво. Сещам се за още такива примери, ама маркировката куца тук там


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Bogat-Beden » 10 Май 2021, 23:33

c04 написа:Те кръстовището е хамаво регулирано, лявата лента трябва да е само за ляво. Сещам се за още такива примери, ама маркировката куца тук там

Епа моята логика е, че ако някой трябва да се престрои, дори за направо, трябва да изчака..
Ама г-жата (подозирам една обществена фигура, с Е70, не че е много вЛажно де..), реши, че аз й отнемам предимство.. :dunno: Геометрично, аз си карам направо.
Алгебрично явно е друго.. :lol: :dunno:
П.С. Това забравих непреднамерено да упомена, че моята (втора лента) се явява крайна лява лента, за направо след кръстовището. С две думи, аз НЕ променям траекторията си/ НЕ престъпвам маркировка.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ivoaudi » 11 Май 2021, 0:15

Аз едва сега реших да зърна първата страница на темата и о, чудо! Че то буквално още първия истински отговор си е смислен и коректен. Колегата каращ най-красивия и смислен за мен автомобил м3 е92 си го е казал много хубаво, недоумявам изобщо защо е продължила нататък темата :D
Та:
БАВНО КАРАЩИТЕ:
Нищо лошо за вас бе, хора.
ВНИМАТЕЛНО КАРАЩИТЕ, СТРИКТНО ДО ЗАПЕТАЯТА: -същото си е дори и за вас, никакъв проблем поне от моя страна.
ДЯДОВЦИТЕ, ние също ще дойдем на вашата рано или късно, така е! Наясно сме с това и имате нашето искрено уважение и разбиране. Не ме дразните по никой начин и знам отлично как да уважавам възрастните, но това е за други теми.

НО ДЕБИЛИТЕ: вие сте проблем, да! Огромен, дразнещ и дебилен проблем! Дразните, изкуствено и глупаво забавяте трафика, изнервяте обстановката, харчат излишно колите, замърсяват и не успяваме навреме да пристигнем на срещите, уговорени тайно с жените, дъщерите и сестрите ви! А те си искат и не питат!
Аз поне съвсем простичко пледирам за елементарни неща - забележете, че на пътя не сте само вие, а има и други освен вас..
Аз самия например, в случаите, когато ми се кара лежерно, правя лесно изпреварването и на Запорожеца, подал ляв мигач зад мен!
Достатъчно елементарно ли го написах, или трябва да го напиша още по-елементарно, специално за дебилите?
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от alekangg » 11 Май 2021, 5:39

Има хора, които с качването на колата започват да псуват, ръкомахат, викат и т.н. Десетки пъти на ден са пред удар и есе другите да виновни.
Според мен има 10-15% такива шофьори, без значение дали карат бързо или бавно и каква кола имат.

Също и 10% супер нагли, които де изживяват като Господи и всички са им длъжни.

Това са най-проблемните групи за мен.

Както и преди е ставало дума, масово разни псевдо състезатели не са ходили никога и не искат да отидат на писта, но са много силни на думи.

И по-добре, понеже си представям как ще се държат на пистата...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от drifty » 11 Май 2021, 6:37

Вчера отивам да измия колата и случих на две празни клетки на мивката от общо три, та си влязох в една. Веднага след мен дойде и друга кола и запълнихме клетките. Почти веднага, още дори не бях пуснал водата, дойдоха още три коли. Точно преди клетките има един ляв завой и по принцип следващата кола на опашката стои точно до клетките, а всички останали стоят преди завоя за да не блокират един от изходите (бензиностанция). Обаче всичките се нашиха един след друг и стана интересна ситуация. Колата от най-близката до опашката клетка тръгва да излиза, но няма как да свие, защото първата кола на опашката винаги пречи, и понеже останалите в колоната не останаха зад завоя, цялата колона трябваше да се мести. При което чувам яко викане и псуване и се показвам да видя. Първия на опашката се показал през прозореца на едно Пежо 206 кабрио и реди останалите в колоната доста заплашително. После го огледах, гол до кръста, вътре малко дете и жена и само се замислих такъв какви поразии прави по пътищата..
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 11 Май 2021, 7:26

Всъщност такива с лопата да ги ринеш, жена ми понякога ми обяснява колко смели са такива жени да и викат през прозорците когато е с Пежото. Ако е с БМВ всички траят обаче. :mhihi: :help: :shock: :mhihi:
В глуха улица миналия ден влиза и някакъв не му светела задната и дал назад бавно, което тя не видяла и влезнала в улицата при което онзи излиза от колата и почнал да крещи къде отива, не виждала ли, че дава назад и т.н. при което тя обяснява, че ако е видяла ще спре(без да му спомене за липсващата задна светлина)и предложила да се върне, но онзи решил, че тя не може да кара и ще гледа сеира като казал дава да я видели сега как ще мине. И тя си минала на сантиметри от неговото огледало и на съседната кола. Онзи дебил от злоба се извикал "ееее, ако и аз краха такава кола щях така да минавам", визирайки колата че е трошка за 1000 лева, при което тя решила да му влезе в тона и му казала, че "заради такива олигофрени като Вас г-не карам такава кола" :mhihi: при което естествено онзи започнал да пуска пара от ушите(а той бил с близо 20 годишен Ситроен, не с Майбах примерно, но плюе)и казал кво, кво, тя му повторила, но без олигофрена и онзи я ела след да те видя, тя смела щяла да слиза и му казала само да изчака да паркира(набирайки ме по тел :mhihi: )и онзи офейкал обаче изведнъж. Къде ли вика ще си изям боя. :mhihi:
Но забелязвам много смели идиоти, които се правят на жени, викат, крякат и т.н. :dunno бил
А иначе Пежото голям рай, комшията само три пъти я стърга паркирана и още куп Карачи като мен нават покрай нас, но кола за 1000 лв. колко да ми дреме. В началото и жената се ядосваше като излезе и види поредната друга, но вече свикна с тъпотията да е нормално това. :mhihi:

П.п: Крайната нервност на пътя освен с тъпотия много често е тясно свързана с крайна сексуална незадоволеност или/и други лични проблеми, финансови и т.н.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Kroki » 11 Май 2021, 8:16

немо написа:
Kroki написа:Брат извинявай, аз се старая всяко едно излизане с колата да ми е удоволствие. Караме BMW все пак, не пежо 8)


Kroki написа:Ето например онази вечер, в продължение на около 2минути давах газ и биех прекъсвачи. Това е моята връзка с колата, толкова хубави моменти имам с нея, толкова усмивки, толкова сълзи съм изплакал в тая кола, че само тя си знае.

Не е най-добрата, нито най-бързата, нито най-удобната, но това е тя. Аз също, не съм най-добрия!
Връзката човек-кола тук е много силна. Вие целувате ли си колите като слизате от тях? Обръщате ли се просто да я видите спряна след 400-те км минати на един дъх?


:lol:


и? Пожелавам ви на всички да усетите магията на марката. ;)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ivoaudi » 11 Май 2021, 12:34

Според мен колегата те е цитирал, в потвърждение на писаното от теб, а не да бъде ехиден.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от alx » 11 Май 2021, 14:49

Kroki написа:
Моджо написа:Удоволствието ли? Удоволствие на пистата. На пътя си да стигнеш от А до Б, безопасно и съобразявайки се с всички, в това число и "неадекватни".


Брат извинявай, аз се старая всяко едно излизане с колата да ми е удоволствие. Караме BMW все пак, не пежо 8)

А и аз карам бързо, не защото бързам да стигна някъде. Карам бързо, защото това ми доставя удоволствие. :)


кроки, недей така.. поне не на улицата и не като има трафик. ако искаш кеф- на писта... или в най- лошия случай някъде дето няма хора и в ранните часове... но да си доставяш кеф от шофирането всеки път като се качиш е ... да си търсиш белята общо взето и рано или късно да си я намериш.

знам, че звуча доста консервативно ама... не е от добро да ти кажа... всеки които кара бързо рано или късно се блъска. а някои като мене- по много пъти... и не щото не ме бива, ми защото все се случва нещо някъде и уйде коньо у реката :bchug:
алекс
трабант 601с
разни други возила

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Комбина » 11 Май 2021, 16:31

Аз чак сега загрявам защо масовия българин е плачевен шофьор, ми той като се качи в тенекиения си курник /независимо от марката и годината/ почва да усеща магията до такава степен, че застрашава другите участници на пътя и себе си. Тая магия едни я усещат щото са на 3 ред була, други на 3 ракии, трети на 3 грама, четвърти защото пищова им е 3 санта...

Тези които карат с позволената скорост са балъци, а усещащите магията са играчи. Това е истината в нашата мила Родина, водач в черните класации :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Superexstatic » 11 Май 2021, 17:58

На Кроки май му е дошла в повече магията :weed: :ok:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от grkv » 11 Май 2021, 18:04

Какви времена настанаха... едно време свръх сенситивните към разни предмети и непонятни за останалите чувства са ги сочели с пръст за вещери и са ги горели живи на клада, сега просто ги поподиграват малко и кой от къде е...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook