Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

годината на голямата резачка

2021
25
25%
2022
27
27%
2023
12
12%
2024
6
6%
2025
1
1%
2026
1
1%
2026+
28
28%
 
Общо гласове : 100
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Leon » 14 Апр 2021, 18:22

steeN написа:Примери за изключения колкото искаш. За мен генералната ситуация не е такава. Аз не виждам що трябва да сменям крушки или да рина нещо. За тва е кооперация да се види колко струва и да се сметне сметката и да я платя. Ако искам да рина и да сменям крушки и да правя градинки (дето на всичкото отгоре са общинска собственост) ще съм в къща. Тва не знам какъв аргумент е изобщо :kuku: Всеки сам си преценя.

Leon написа:Нека се сринат гаражите, веднага ще купя 2-3 в Редута :winky:


Ама не купуваш сега нали :winky:

Не ми разбра мисълта ;)
Never mistake motion for action...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Bogat-Beden » 14 Апр 2021, 19:39

"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от kiko » 14 Апр 2021, 21:53

alx написа:българския манталитет е някой като не си върши работата, да се изнервиш, да му я свършиш и след това да псуваш. затова и сме на тоя хал че всеки разбира от всичко ама на практика не става за чеп за зеле.

ако крушката е изгоряла в мазето, няма да я сменя а ще се обадя и ще им кажа. ако не я сменят до х дни ще им удържа % от месечните плащания според написаното в договора (защото там ще пише, че всяко х непоправено до у дни носи неустойки).

и така. много е важно не-личните неща в тоя живот да не ги правиш/ приемаш лично.

Добре де тук всички сме големите плащачи и тн тн.Ами варянта във входа да има 4-5 апартамента с пенсионери?Ама от онея скромничките не някой дебели реститути?Които едвам свързват с 300лв пенсия.Как на някое събрание ще им обясните в очите че вече трябва да плащат не досегашните 5 или 10лв такса ами 30-40 на месец защото видиш ли сме модЙерни или е срамно е или е под достойството на някой да сменят една крушка или за 10мин да изчистят пред входа нега.Ко праим?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от streetz » 14 Апр 2021, 22:26

Големите плащачи търсят ново строителство, където разни неплатежоспобни пенсионери няма да им пречат да мятат 50-левки през балкона
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от BMW_POWER » 15 Апр 2021, 1:33

Вие за една крушка сега ли намерихте да се карате? (погледнах - 2.99лв 70W PHILIPS EcoClassic)

Вземете се в ръце малко :OT:

Аз от време на време излизам с един чувал и събирам всички боклуци, които вятъра е довял или маймуните са хвърлили по улицата. Какво трябва да направя според дървените философи? Понеже плащам и да чакам кога ще мине камиона? Ми дразни ме! За 5мин работа, но от прозореца си гледам зелена трева и играещи деца, а не картони, кутийки, кенчета, пласмасови торбички по клоните и т.н. и т.н. Един го видях на камерите, как си е пуснал амбалажа от Макдо-то до вратата на колата. Събрах го и му го оставих на предния капак. После го видях, как си го прибра и си го отнесе.

Та питането ми е. Прееван ли да се чувствам, че чистя чужди боклуци или не?

p.s. Погледнах капачки за вентили. 2.50лв. Надявам се правите аналогията :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от alekangg » 15 Апр 2021, 5:41

Сигурно има много бедни пенсионери, ама в повечето случаи съм виждал как разни нормални 30-40год облечени и с МПС-та влачат с месеци такси по 5-10лв и като станат 50-100 не им се плаща просто.
Няма значение дали са 5 или 25 лв, това е манталитет, той е дошъл от къра и за него е лудост да плаща за вход.

В 4 етажен блок с 2 апартамента на етаж в широк център във Варна, половин година нямаше ток-счупено реле и сензор, липсваха и крушки по стълбите и си светеха вечер със запалки.
Същите плюеха по стълбите, хвърляха фасове често и не даваха пари -това 2 апртамента.

Особено пък с празните апартаменти масово е така. Иди чакай да ти плати някой, който идва за 2 дни в годината.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от sub_eleven » 15 Апр 2021, 6:32

Просто колегите са случили на кооперация и етажна собственост.

Това лято при онзи порой не бях в София, един подземен гараж, се беше наводнил 10см през рампата. Там съм "мажоритарен" собственик с гараж и две паркоместа 3/13, но дори да съм в София, ходя веднъж седмично. За две седмици след наводнението никой никаква инициатива, дори не бяха писали във вайбър групата, че има проблем. Изкарали си колите едните, други ги държат, ама оставили отворена входната врата и чакат да се изпари. Нито звъннали на гражданска защита, че тогава се изпомпваше, нито на някоя фирма, нито нещо сами направили. А се събират пари на месец. В крайна сметка с две помпи и кофа с лопата за сняг го отводних и после пуснах вентилацията да изсуши. Уж се бяхме разбрали да помагат, но никой не дойде. Като дойде време да ми платят, защото това е извънреден/спешен ремонт и всеки има право да го извърши и да изисква плащане. Та излезе една пача, която не го ползва по принцип и вика никой не ти го е възложил, ти как сам си си решил? След като й обясних законите на етажната собственост, поисках да ми прихванат най-ниската пазарна цена за услугата, като следващият път(ако има) да имат ангажимент да ползват конкретната фирма, която ми дават за пример. Тя пак не била съгласна. Еми като не си, майната ти, не съм си плащал вноските за миналата година и така. Влизаме в дребнавости и злоба, защото са именно "плащачи". Злоба разбира се от моя страна няма. Когато решат, можем да прихванем труда ми и да започна отново да плащам. Сменям и крушки там, които ми трябва, пазя си касовите бележки. Но като ида за нещо, ми е сухо, осветено и ми е гот. Пък нека съм преебан, луд, без работа и т.н.
п.п Представям си да си бях вкарал колата там да гние и да се прибера спокойно да си пия бирата, понеже съм си платил.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Bogat-Beden » 15 Апр 2021, 7:05

Сбъркан народ (с изключения), индивидуалист и непукист, тотално неспособен да живее в общност, какво остава за национално самосъзнание..
По хиляди косвени и понякога директни начини повечето казват майната им на останалите..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от sub_eleven » 15 Апр 2021, 7:28

Bogat-Beden написа:Сбъркан народ (с изключения), индивидуалист и непукист, тотално неспособен да живее в общност, какво остава за национално самосъзнание..
По хиляди косвени и понякога директни начини повечето казват майната им на останалите..

Абсолютно съм съгласен. При това претопяват и изключенията. Бавно и постепенно...
И някои си мислят все още, че е достатъчно да плащаш и там свършва всичко. Еми свършва, ако има нормални хора около теб, да.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от steeN » 15 Апр 2021, 9:56

И кви "плащачи" са тия с наводнения гараж? Типичните мишоци дето се скатават за всяко нещо. (приемайки да доверие, че нещата са се случили точно както ги описваш)
За тва освен самостоятелен гараж на нивото на улицата по друг начин не бих пипнал и с 10 метрова пръчка подобна собственост за "инвестиция".

BMW_POWER написа:...


Те точно това очакват "маймуните", някой друг да върви след тях и да оправя. Аз боклуци не хвърлям по градинките и не смятам да събирам чуждите.
Ако за вас тва е да живееш в общество, една група да сере и да чака на другите да метат след тях TOP KEK.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от sub_eleven » 15 Апр 2021, 12:50

steeN написа:И кви "плащачи" са тия с наводнения гараж? Типичните мишоци дето се скатават за всяко нещо. (приемайки да доверие, че нещата са се случили точно както ги описваш)
За тва освен самостоятелен гараж на нивото на улицата по друг начин не бих пипнал и с 10 метрова пръчка подобна собственост за "инвестиция".

BMW_POWER написа:...


Те точно това очакват "маймуните", някой друг да върви след тях и да оправя. Аз боклуци не хвърлям по градинките и не смятам да събирам чуждите.
Ако за вас тва е да живееш в общество, една група да сере и да чака на другите да метат след тях TOP KEK.

И надземен гараж ми се е наводнявал в миналото през топлата връзка към кооперацията и понеже нямах праг. Но си изтече навън.

А този подземния, за който говорех горе, е с праг и беше сух. С хидроизолационни ленти долу и по стените, мазана хидроизолация, фибрани...... Всичко подготвено за такъв случай..... Сух беше, но с ботуши ли да ходя до него?

Иначе и аз не бих взел подземно нищо повече, наситил съм се. Но нови сгради с надземни са рядкост.



А тази групата дето сере се увеличава все повече, мангалите също... Бъдещето не е добро. Ще трябва да се чисти дори и от теб.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от steeN » 15 Апр 2021, 13:19

Надземния като се наводни, ще си го отводня сам и няма да се занимавам с никой. Това имах предвид ако не е станало ясно.
Не говоря за качество или дали стават тези неща, а че няма да завися от група хора с разнородни интереси и претенции.

А за взимане на имот инвестиция, точно в София не бих купил абсолютно нищо в тоя живот. В следващия може :mhihi:

sub_eleven написа:Ще трябва да се чисти дори и от теб.


Плашиш а :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от TNT » 15 Апр 2021, 13:33

steeN написа:А за взимане на имот инвестиция

За живеене имот - да, ама за инвестиция... не съм убеден колко добра е изобщо в България.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от sub_eleven » 15 Апр 2021, 14:13

steeN написа:
А за взимане на имот инвестиция, точно в София не бих купил абсолютно нищо в тоя живот. В следващия може :mhihi:

И аз мисля повече в София не. Познай къде съм се насочил? Към родния ти град... Тристаен с гараж там обаче си е...о м....та.

Бая пара искат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от pampo » 15 Апр 2021, 15:08

steeN написа:...
За тва освен самостоятелен гараж на нивото на улицата по друг начин не бих пипнал и с 10 метрова пръчка подобна собственост за "инвестиция".

Пич, усукваш се по всякакъв начин, само и само да отстоиш тезата си 100%. Може да не си "инвестирал", а да живееш там, тогава какво правиш, продаваш и следващ опит?
Или живееш и инвестираш само в къщи? Но тогава защо изобщо коментираш етажна собственост?
С 2 думи как се предпазваш от проблемни съседи, за които схемата "плащам и не се разправям с абсолютно нищо отвъд прага на вратата" значи "плащам 5лв и не ме интересувате изобщо, надути гражданчета"?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook