кое е последното нещо което си купихте и сте много доволни?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Borymeckata » 12 Апр 2021, 8:36

empar написа:Гаранция се намират резервни части за тоя касетен дек! :bchug:

Ремъците са консуматив и се намират, дори и резервни части излизат понякога, от "донор". Проблемът е, че много трудно се намира надежден човек, който да бръкне и да направи ремонта. С тая стара техника вече (почти) никой не се занимава, сега просто концепцията за ремонт е друга - сменяват се цели модули. Никой не иска да седне и да ровичка по платките, за механиката пък - съвсем... :banghead: :banghead:

Като цяло, касетофоните са на доизживяване, като ролковите магнетофони и грамофоните. Ако изчезне и ефирното радио - ще си останат като паметници от изчезнала цивилизация, единствено с външен сигнал ще могат да свирят (само някои модели, които имат линеен вход)... Е, може да им измислят някакви адаптори (wi-fi или bluetoot), за да работят някак... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Kroki » 12 Апр 2021, 10:16

Имам човек, дето много ги умее нещата, ако упреш до липса на ръка.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Anthony_J » 12 Апр 2021, 14:08

Borymeckata написа:
empar написа:Гаранция се намират резервни части за тоя касетен дек! :bchug:


Като цяло, касетофоните са на доизживяване, като ролковите магнетофони и грамофоните.

За грамофоните грешиш. При тях има ренесанс, а цените на новите и хубавите са тегави. Винилът е на мода сред аудиофилите.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от zAcK » 12 Апр 2021, 14:28

Anthony_J написа:За грамофоните грешиш. При тях има ренесанс, а цените на новите и хубавите са тегави. Винилът е на мода сред аудиофилите.


:yes: И при ламповите усилватели :ok:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от alx » 12 Апр 2021, 15:50

zAcK написа:
Anthony_J написа:За грамофоните грешиш. При тях има ренесанс, а цените на новите и хубавите са тегави. Винилът е на мода сред аудиофилите.


:yes: И при ламповите усилватели :ok:


ламповите никога не са имали "спад"... те винаги са били само нагоре... говориме за качествените.

разбира се всеки си има вкус. ламповите усилватели имат един звук дето... не е за универсално слушане на музика.,..

грамофоните наистина имат възход, но аз не го разбирам. лично на мене звука от грамофона не ми допада нито обективно, нито субективно.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Jordana » 12 Апр 2021, 16:26

Обикновено хората искат като натиснат копчето и кутията да засвири , не от предния ден да я включа и да чакам днес да тръгне музиката . Така че тия ламби са за някой ретро пенсионерски клуб озвучаването , освен това харчат много ток и пращи като въртиш копчето. В такъв възход са че направо се замислям да не изхвърля денона от балкона :mrgreen:
Последна промяна Jordana на 12 Апр 2021, 21:10, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от empar » 12 Апр 2021, 17:23

Имам колега, който разработва лампови усилватели в свободното си време и продава чат-пат и цените са УАУ!
Тия дни ме помоли да му поръчам една игличка за грамофон от Япония, че имам разработен канал и направо ми изскочиха очите като видях, че ЕДНА игличка стурва 110 евро?!?!? :conf: :conf: :conf:
Не съм сигурен дали ще се наеме с касетофон, но ако Боримечката го закъса ще питам! ;)

пп. Ето ремъци - https://www.ebay.de/itm/Riemen-fur-SANYO-M-X920-M-X920K-Boombox-Ghettoblaster-Recorder-Drive-Belt-Kit/283563680709?hash=item4205b663c5:g:F2IAAOSwKOJYJxG8

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от zAcK » 12 Апр 2021, 22:29

Jordana написа:Обикновено хората искат като натиснат копчето и кутията да засвири , не от предния ден да я включа и да чакам днес да тръгне музиката . Така че тия ламби са за някой ретро пенсионерски клуб озвучаването , освен това харчат много ток и пращи като въртиш копчето. В такъв възход са че направо се замислям да не изхвърля денона от балкона :mrgreen:


Компетентен, както винаги :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: Само не прекалявай с хвърлянето :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от cod-cdbp » 13 Апр 2021, 1:03

Jordana написа:Обикновено хората искат като натиснат копчето и кутията да засвири , не от предния ден да я включа и да чакам днес да тръгне музиката . Така че тия ламби са за някой ретро пенсионерски клуб озвучаването , освен това харчат много ток и пращи като въртиш копчето. В такъв възход са че направо се замислям да не изхвърля денона от балкона :mrgreen:


Леле как съм се прецакал :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ще си посипя главата с пепел и ще си разплета чорапите.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от BMW_POWER » 13 Апр 2021, 2:29

Мечо, завиждам ти. Попадението е тотален джакпот.

cod-cdbp написа:
Jordana написа:Обикновено хората искат като натиснат копчето и кутията да засвири , не от предния ден да я включа и да чакам днес да тръгне музиката . Така че тия ламби са за някой ретро пенсионерски клуб озвучаването , освен това харчат много ток и пращи като въртиш копчето. В такъв възход са че направо се замислям да не изхвърля денона от балкона :mrgreen:


Леле как съм се прецакал :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ще си посипя главата с пепел и ще си разплета чорапите.


Хм, аз какво да кажа? Намерих изхвърлен TECHNICS STEREO RECEIVER SA-300

Изображение

дадох пари и го възстановиха ... Имам и още две аудио уредби от 80-те, плюс една в бг-то, която също свири ... Вместо да си взема нещо за 20 леа, дето "натискаш копчето и кутията да засвири..." 25 години в Океана са 25 години в Океана :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Купих за ъпгрейд на градината дървен мат`рял за $200 и пръст за още 80. Сега ще купувам пръст за още 80 ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Borymeckata » 13 Апр 2021, 6:59

empar написа:Имам колега, който разработва лампови усилватели в свободното си време и продава чат-пат и цените са УАУ!
Тия дни ме помоли да му поръчам една игличка за грамофон от Япония, че имам разработен канал и направо ми изскочиха очите като видях, че ЕДНА игличка стурва 110 евро?!?!? :conf: :conf: :conf:
Не съм сигурен дали ще се наеме с касетофон, но ако Боримечката го закъса ще питам! ;)

пп. Ето ремъци - https://www.ebay.de/itm/Riemen-fur-SANYO-M-X920-M-X920K-Boombox-Ghettoblaster-Recorder-Drive-Belt-Kit/283563680709?hash=item4205b663c5:g:F2IAAOSwKOJYJxG8

30 лева за три ластика, егати... :shock: :shock:

Благодаря за предложението, за момента ще проуча други варианти. Най-лошо е, като е разбъзикано радиото - направо е късмет да намериш човек, който да го пипне и настрои. Доста хора разбират, но просто не им се занимава... :dunno: :dunno:

Казвате колекцията е интересна - радвам се. Ето две снимки след последното пренареждане - има някои наистина интересни машини. Има и други, но засега чакат в бокса - я антена, я копче, панел да се залепи, такива неща.

C1.jpg


C2.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от v_p_m » 13 Апр 2021, 7:12

Borymeckata написа:
empar написа:Имам колега, който разработва лампови усилватели в свободното си време и продава чат-пат и цените са УАУ!
Тия дни ме помоли да му поръчам една игличка за грамофон от Япония, че имам разработен канал и направо ми изскочиха очите като видях, че ЕДНА игличка стурва 110 евро?!?!? :conf: :conf: :conf:
Не съм сигурен дали ще се наеме с касетофон, но ако Боримечката го закъса ще питам! ;)

пп. Ето ремъци - https://www.ebay.de/itm/Riemen-fur-SANYO-M-X920-M-X920K-Boombox-Ghettoblaster-Recorder-Drive-Belt-Kit/283563680709?hash=item4205b663c5:g:F2IAAOSwKOJYJxG8

30 лева за три ластика, егати... :shock: :shock:

Благодаря за предложението, за момента ще проуча други варианти. Най-лошо е, като е разбъзикано радиото - направо е късмет да намериш човек, който да го пипне и настрои. Доста хора разбират, но просто не им се занимава... :dunno: :dunno:

Казвате колекцията е интересна - радвам се. Ето две снимки след последното пренареждане - има някои наистина интересни машини. Има и други, но засега чакат в бокса - я антена, я копче, панел да се залепи, такива неща.

C1.jpg


C2.jpg


Koлега така с найлоните не им ли е по зле ? (не диша)
Иначе за ремъците има фирми който изработват по поръчка , наскоро ни трябваше ремък(Д-2800мм/Ш-10мм/В-1.5мм) и ни го направиха за 30лв.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от zAcK » 13 Апр 2021, 7:18

Borymeckata написа:
empar написа:Имам колега, който разработва лампови усилватели в свободното си време и продава чат-пат и цените са УАУ!
Тия дни ме помоли да му поръчам една игличка за грамофон от Япония, че имам разработен канал и направо ми изскочиха очите като видях, че ЕДНА игличка стурва 110 евро?!?!? :conf: :conf: :conf:
Не съм сигурен дали ще се наеме с касетофон, но ако Боримечката го закъса ще питам! ;)

пп. Ето ремъци - https://www.ebay.de/itm/Riemen-fur-SANYO-M-X920-M-X920K-Boombox-Ghettoblaster-Recorder-Drive-Belt-Kit/283563680709?hash=item4205b663c5:g:F2IAAOSwKOJYJxG8

30 лева за три ластика, егати... :shock: :shock:

Благодаря за предложението, за момента ще проуча други варианти. Най-лошо е, като е разбъзикано радиото - направо е късмет да намериш човек, който да го пипне и настрои. Доста хора разбират, но просто не им се занимава... :dunno: :dunno:

Казвате колекцията е интересна - радвам се. Ето две снимки след последното пренареждане - има някои наистина интересни машини. Има и други, но засега чакат в бокса - я антена, я копче, панел да се залепи, такива неща.

C1.jpg


C2.jpg



Много добре :bowdown: Виждам два броя Шарп Гето Бластер 777 май? :shock: :ok:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Borymeckata » 13 Апр 2021, 7:32

Да, трите седмици са два броя... :mhihi: :mhihi:

Изображение

Изображение

Завил съм ги в найлони заради праха. Особено патят шарп-овете, които имат плъзгачи отгоре - потенциометрите се набиват и се прецакват. Не знам откъде толкова прах се събира, вероятно си го нося с дрехите и обувките от строежа... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Jordana » 13 Апр 2021, 8:51

Тия касетки нямат и помен от ламби , допотопно но що годе приемлива за ония години транзисторна технология и механика . Не знам що винаги избивате към ламбите когато Боримечката покаже касетофоните ? :dunno: Аз съм правил в кръжок по радиотехника усилвател с 1 ламба в ония години и това ми бше първия усилвател изобщо . Бил съм на около 12-13г После налепих малко радио със оу к140уд1б , още я помня схемата . Парче ферит променлив кондензатор слушалка от слухово апаратче и 9в батерия това нещо се събира в сапунерка и става отлично радио с което можеш да слушаш свободна европа и не само . Просто забравих за тая гняз - ламбите от него момент и така не ги научих всичките пентоди тетроди диоди ....Нищо лично за мен това е мъртва технология , все едно да се опитваш да говориш на латински и да се чудиш що не те разбират хората . Нещо като с ретро колите е, ама не баш същото ... :mrgreen:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook