Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

годината на голямата резачка

2021
25
25%
2022
27
27%
2023
12
12%
2024
6
6%
2025
1
1%
2026
1
1%
2026+
28
28%
 
Общо гласове : 100
master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от alx » 12 Апр 2021, 18:14

msi200 написа:С гаражите не излиза сметката за наем, обаче. Скорошен пример - 18К евро за подземен гараж, на който му взимаш 100-120лв наем.


идеята както се досещаш е че гаражите се оценяват с повече от едно 20% всяка година сравнено в предишната

гаражи винаги е бил най- печелившия бизнес в които и да е голям град по света. или поне беше. сега след ковид-а ще го видиме и това как ще се развие.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Kroki » 12 Апр 2021, 18:54

и нямаш почти никакви разходи по него. :clap:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от sub_eleven » 12 Апр 2021, 19:01

msi200 написа:С гаражите не излиза сметката за наем, обаче. Скорошен пример - 18К евро за подземен гараж, на който му взимаш 100-120лв наем.

Преди време се връзваха нещата, сега си прав и за жалост вече не. И при апартаментите обаче е същото. С тази разлика, че при гаража нямаш риск и почти никаква амортизация и разправии. Аз съм си го мислил преди, но така и не се реших да търся само гаражи. Вече е късно с тези цени.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от alekangg » 12 Апр 2021, 19:36

Малко инфо от Испания.
2021 продължават да падат наеми и цени, като в Мадрид и Барселона наемите падат с 10%.
Цените на новите жилища се задържат за сега, но старите падат с 5%.

През 2020 е било същото положение.

Иначе тук някои си мислят, как като влезе еврото и всичко ще стане х2..

Бях писал мисля, приятел испанец си купи имот преди 2-3 седмици, няма да обяснявам къде и какъв, но ще дам цена- 58к евро, за това вложение започва да взима наем между 450-500евро, като се махнат данъци минимум 400 евро на месец-целогодишно.

В България няма нищо подобно като възвращаемост без значение къде се намира и какво е. Общо взето при такова вложение, наема ще е на 50% от цитирания. Няма нужда да казвам, че има асфалтирана улица и канализация, нещо което не винаги го има у нас.

Изводите да си ги прави всеки един.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от blacksapphire » 12 Апр 2021, 19:55

sub_eleven написа: Аз съм си го мислил преди, но така и не се реших да търся само гаражи. Вече е късно с тези цени.


Ти не можеш да си преброиш гаражите, бе. Остави и на нас. :mhihi:

Паркомясто 35к евракис.
p.s- най-евтиното е в квартала. :mrgreen:

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5 ... 3499915978

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от sub_eleven » 12 Апр 2021, 19:59

alekangg написа:Малко инфо от Испания.
2021 продължават да падат наеми и цени, като в Мадрид и Барселона наемите падат с 10%.
Цените на новите жилища се задържат за сега, но старите падат с 5%.

Тук ако бяха толкова високи наемите, нямаше да е проблем да падат с по 10%.

Испанците защо не си купуват жилища при това положение, след като е толкова неизгодно под наем?

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от BMW_POWER » 13 Апр 2021, 0:32

Leon написа:Пак се отклонявате стабилно от темата. :cop:

А по темата, в България сивата икономика е един от сериозните двигатели на имотния пазар и цените. От дребни държавни чиновници в община/министерство през висшите политици с по 20-30 имота, написани на офшорки до масово криещите приходи и данъци всякакъв род бизнеси. Друг важен фактор сме го засягали вече - няма ефективна система за дребни и средни инвестиции - фондовата ни борса на практика не работи, взаимните фондове не носят нищо, пенсионните са отделна тема, а малцина имат смелост и познания да инвестират на чужди борси или през интернет платформи. И какво остава да си спасиш спестяванията? Имот. Аз лично в момента бих инвестирал в гаражи в София, ако имах свободни пари. Много гаражи. :mhihi:


Напълно сме си по темата. Точно за сивата икономика и мръсните пари му пиша на Стинката. Само дето той "Не" та "не". 19-20 годишни пикльовци (с извинение) собственици на имоти и скъпи коли, хора без нито един работен ден и по съвместимост едри земевладелци. Не наследствени при това. При нормално работеща държава, това са абсолютно недопустими неща. За съжаление съответните служби се използват не по предназначение, а за политически цели. Количесвото на мръсни пари е огромно и то оказва натиск на пазара.

Цените ще паднат, въпрос на време.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Сондьора » 13 Апр 2021, 6:42

Преди (5-6г) беше лесно да купиш на зелено 2-3 гаража и ако искаш 5 парко места. Сега дават макс 2бр, но ако купиш и тристаен..Тези, които съм питал аз де. Т.е. сега е доста по-сложо и солено да вземеш гаражи.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Borymeckata » 13 Апр 2021, 7:25

blacksapphire написа:Паркомясто 35к евракис.
p.s- най-евтиното е в квартала. :mrgreen:

15 квадрата за 70 000 лева - тъкмо да наместя Сузи (Джимни-то) и даже ще мога да отворя вратата... :shock: :shock:

Мен вече нищо не ме учудва. Гледайте в дълбоката провинция какво се продава:
https://bazar.bg/obiava-32513866/prodavam-tristaen-apartament

Цитирам обявата дословно (поне някоя снимка да бяха сложили...):
Продавам тристаен апартамент в град Козлодуй. Сменена дограма, изолация и усвоена кухня .
Апартамента е за ремонт, а цената е без коментар!
Обявата е само за сериозни и платежоспособни клиенти!


Значи за 90 бона взимаш 82 квадрата 35-годишен (ако годината е вярна) панел в Козлодуй. Усвоена кухня = зазидан балкон. Щом пишат, че е за ремонт, значи е избушен тотално. С ремонта ще ти стъпи на 120 бона - честито на "сериозния и платежоспособен" собственик!
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от steeN » 13 Апр 2021, 7:31

BMW_POWER написа:...


Митове и легенди колкото искаш. Ще тръгнеш да переш пари с най-проследимия актив възможен... да, добре :) Ще светнеш в НАП като коледна елха. Строителите, да... ама купувачите, това са откровени глупости.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от barty » 13 Апр 2021, 7:49

steeN написа:
BMW_POWER написа:...


Митове и легенди колкото искаш. Ще тръгнеш да переш пари с най-проследимия актив възможен... да, добре :) Ще светнеш в НАП като коледна елха. Строителите, да... ама купувачите, това са откровени глупости.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Може, може и още как :ok: Да, купуват се имоти яко с крадени пари, особенно апартаменти в София.
На "зелено" когато все още е по-лесно и за купувачите и за продавачите. Я провери доколко строителите искат да продават на реална стойност!
Бягат като дявол от тамян, дори когато купувача е с ипотечен кредит, и пак се правят схеми :banghead:
:yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от bioz » 13 Апр 2021, 8:42

steeN написа:
BMW_POWER написа:...


Митове и легенди колкото искаш. Ще тръгнеш да переш пари с най-проследимия актив възможен... да, добре :) Ще светнеш в НАП като коледна елха. Строителите, да... ама купувачите, това са откровени глупости.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ти от къде падаш? Плащат половината чисти пари по банков, другите под масата и после си продават на каквато искат цена.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от steeN » 13 Апр 2021, 9:13

Да, това е изгодно за строителя, защото така той спестява данъци (и по време на строителството също може да правят много неща), но за този, който купува, трябва да оправдае парите, че ги има от някъде и едни 20-30% хич не го спасяват да светне като коледна елха. Особено както вече данъчните оценки не са такива каквито бяха едно време. Пак, казвам... трябва да си малоумен да переш пари с купуване на имоти. Нещата не са като по филмите или както една жена ми каза.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10440
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Leon » 13 Апр 2021, 10:37

msi200 написа:С гаражите не излиза сметката за наем, обаче. Скорошен пример - 18К евро за подземен гараж, на който му взимаш 100-120лв наем.

Oo, зависи на какви пари си купил и къде се намира. Спокойно се вземат 200лв за гараж, а в претъпканите квартали и повече. Нямаш никакви разходи, няма мебели, партиди (евентуално ток), домашни любимци, наводнение ако стане не е драма и мога още да изброявам. С 18к евро без допълнителни разходи да вземаш 200лв е доста по-добре от 100к евро + обзавеждане и разправии за 800-900лв. наем. Най-малкото не даваш всички пари накуп и може да се инвестира постепенно. Друг въпрос, че строителите наистина вече не дават гаражи и паркоместа, ако нямаш апартамент и пак са пазарлъци. А паркирането ще става все по-голям проблем в София и дори да останат празни апартаменти, за гаражи силно се съмнявам.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от b2 » 13 Апр 2021, 10:46

Аз плащам 160лв за хубав широк подземен гараж в район с огромно търсене и практически нулево предлагане - Хиподрума до България и Гешов и метростанция България.
Гаража е хубав и голям но влизането и излизането е трагедия - вход към асансьор от тясна пресечка дето паркират коли където им падне (2-3 маневри с X5) и самия гараж вътре в краен и едвам влизам с 2-3 маневри с X5
Хазяина твърди, че на опашка чакат купувачи за 35к ЕУ, но той не иска и да чуе. Аз му вярвам на база на 1 година наблюдение на пазара.

Не виждам пазарната логика, но мен ме устройва дългосрочно :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: svetliol

Последни теми
Facebook