Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Lenco » 26 Окт 2020, 21:46

nxn написа:
Lenco написа:Според стандарта на темата, аз съм тежкар, началото на зимата си взех летни :mhihi:
дънлоп.JPG

Лошото е, че голяма част от българите не могат да си позволят качествена храна, та гумите са им през оная работа или на къде върви темата в Павъра.
На Дачийката си взех Нексен-зимни, и тая зима викат, че няма да има сняг, а и тя не можа да вдигне 200 (стандарта на форума), въпреки настояването ми, но пък е 4х4 и е висока, и ще пращам поздрави на Мишлен алпин 7, 8 или 9 (не знам докъде стигнаха).


Защо са две само?

Само задните си отидоха, отпред са по-малки 225 Континентал ПК-6 на два сезона, които за мен са перфектната гума за улична кола.
Мисля и преди съм го писал в темата или подобни, давам най-много пари за гуми от всички колеги, да речем около 20 и всички се чудят защо колата губи толкова много сцепление за тия пари, явно толкова си мога, явно всеки си има приоритети в живота.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: го спокойно

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от ///eMo » 26 Окт 2020, 22:14

Говорите за Bridgestone, че само цената им е премиум - това важи ли и за зимните им Blizzak LM005? Пред дилема съм, а съдейки по тестовете са клас 'А' на мокро като някои сайтове дори ги изкарват и най-добра зимна гума.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от grkv » 26 Окт 2020, 23:09

acho.rs написа:Ако желаеш, може да се усетиш, че пробутваш мизерните си теории във форум в който повечето хора, поне се опитват да не гледат на колата като боклук, който се кара на доизживяване. Поздрави, чао!


Е не бе, ше се кланям на ламарините все едно душа носят, я по-сериозно :kuku:
Колата е за да ми върши работа, няма да си ставаме любовници.
Ако БМВ-то ми е мизерно защото съм му махнал ДПФ-а... така да бъде!
Виж за гумите приемам...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от frizzante » 26 Окт 2020, 23:50

А някой със прясно мнение за Lassa? Competus winter 2 по-точно. Китайските ги оправихме, гледам и премиума е разнищен тука. Дайте две/три приказки за турското. Евентуално Петлас също. По-добри ли са от лонг хой?
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 896
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 27 Окт 2020, 6:00

:nono:

Като цяло LASSA е здрава гума, на базата на BRIDGESTONE. Нещо като DAYTON ама на по-висока цена.
Естествено като сцепление на мокро нищо особено. По принцип слагат силика в смеските.
Преди карах със SNOWWAYS и тия гуми при скорост от 40 до 50 км/ч правиха звуков ефект все едно са скапани лагерите на главините.
:mhihi:

За Петлас и другите там нямам мнение, но би трябвало LASSA да е по-добрата марка.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от TNT » 27 Окт 2020, 10:08

Аз съм карал кола с Lassa - и зимни, и летни. Със зимните обаче не съм карал на сняг. Стават, но на двата комплекта общо има навъртяни 20к км, т.е. впечатленията са ми на нови. Като им гледам актуалните цени - абсурд да дам толкова пари за Lassa. Не знам кой размер ти трябва, ама като гледам познатите размери - абсурдни цени просто за тази марка.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от A9A » 27 Окт 2020, 10:27

frizzante написа:А някой със прясно мнение за Lassa? Competus winter 2 по-точно. Китайските ги оправихме, гледам и премиума е разнищен тука. Дайте две/три приказки за турското. Евентуално Петлас също. По-добри ли са от лонг хой?


Преди съм карал не личен автомобил с Lassa, а скоро карах Petlas.
Lassa-та втория сезон беше на пластмаса и шумеше ужасно във всички скоростни диапазони.
Petlas е по-добрият вариант. Гумите бяха с пресен DOT. Пак имаше лек шум и усещане, че ще се хлъзнеш. Тук минуса е, че цената им се доближава много до тази на премиум марките и няма смисъл за 20%-30% да се купуват, освен ако няма да я дадеш на твой подчинен да я кара :D
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от frizzante » 27 Окт 2020, 10:53

A9A написа:
frizzante написа:А някой със прясно мнение за Lassa? Competus winter 2 по-точно. Китайските ги оправихме, гледам и премиума е разнищен тука. Дайте две/три приказки за турското. Евентуално Петлас също. По-добри ли са от лонг хой?


Преди съм карал не личен автомобил с Lassa, а скоро карах Petlas.
Lassa-та втория сезон беше на пластмаса и шумеше ужасно във всички скоростни диапазони.
Petlas е по-добрият вариант. Гумите бяха с пресен DOT. Пак имаше лек шум и усещане, че ще се хлъзнеш. Тук минуса е, че цената им се доближава много до тази на премиум марките и няма смисъл за 20%-30% да се купуват, освен ако няма да я дадеш на твой подчинен да я кара :D
Никога не съм карал с такива и тук не са коментирани сякаш за това ми стана интересно какво е мнението спрямо китайците. От хора в бранша пък съм чувал, че Ласса е по-добре от Петлас, но ето тука има обратното мнение. Като шарка ми допада, дота е пресен, на пипане са доста меки, но то кои ли не са като нови. Препоръча ми ги гумаджията при който съм от години и знае навиците ми. Карам спокойно и зимния сезон едва ли ще мина повече от 5 к км. Предните две зими даже не съм стъпвал на сняг и разликата от близо 100% в цената спрямо Близак ме блазни за подчертавам моя начин на каране и условия...
Ще помисля още все пак. Изображение
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Don_Diego » 27 Окт 2020, 11:00

Като смеси и конструкция (шарките също са близки) са почти същите като Firestone, а те са малко по-евтини. Представянето им е прилично като, преди години съм карал с нови такива (Lassa Snoways Era) за кратко и бях приятно изненадан колко добре спират на всякакви условия, но най-вече утъпкан сняг. Супер здрави гуми, почти е невъзможно да направиш балон или да пръснеш такава гума в дупка, съответно са и доста тежички. Предполагам и новите им модели са същите. Правят се в завода на Bridgestone в Турция, който известно време беше най-големият и модерен в света. Лично аз бих ги разглеждал като много последна опция предвид цената им, има по-добри за същите пари или дори по-малко :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от frizzante » 27 Окт 2020, 11:20

Работата е, че точно за тези гуми имам добра отстъпка и ми се връзват на цената на китайците. За това и питам дали са по-добри от китайците като вариант и ги обмислям като опция. Иначе с редовната си цена не са в полезрението ми. Ако са на нивото на Кумо, Барум, Фалкен, Фулда... а на цена на китайските, защо да не се замисли човек...
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Don_Diego » 27 Окт 2020, 11:25

Щом идват на цената на китайците според мен е добра сделка. Откъм здравина са по-добре от всички изброени
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Kurtov » 27 Окт 2020, 11:44

Аз карам 3 зими вече, ако не се лъжа с Lassa Snoways 3.
Ами доволен съм от гумата.
Не мога да я сравня с гореизброените, защото не съм карал с тях.
Мойте са XL(подсилен борд) и наистина са много здрави.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от MrManson » 27 Окт 2020, 11:59

А има ли колеги, каращи с Falken Eurowinter HS01? Бихте ли споделили и вашите впечатления?
Моят размер е леко крив 235/45/17, сега ще им бъде 4та година. Взех ги с подсилен борд, а цената беше грубо 200лв бройката. Досега не съм имал проблеми с тях, но държа да отбележа, че карам спокойно - не съм състезател.
От това, което виждам по тестове, не са толкова далеч като показатели от премиум марките, а цената им е далеч по-поносима.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от host » 27 Окт 2020, 12:38

https://photos.app.goo.gl/dz22E2NkvQkSAX128

:confused: виждам разни неща които малко ме притесняват ... тия шано странни блокове със супер широка нарязка от външната страна на гумата никак не ми се нравят (никога не съм виждал такива , а ме съмнява тия да са открили топлата вода) ... утре ги слагам преден мост и ще попътувам събота-неделя ... да видим , дано не съм прав и тва не вдига зверски шум

за фетишистите на тема ДОТ ... дишайте пише 3120 е написал МикиМаус отстрани :mhihi:
Последна промяна host на 27 Окт 2020, 14:32, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Don_Diego » 27 Окт 2020, 12:48

Снимките не се виждат
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook