Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

годината на голямата резачка

2021
25
25%
2022
27
27%
2023
12
12%
2024
6
6%
2025
1
1%
2026
1
1%
2026+
28
28%
 
Общо гласове : 100
ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от sub_eleven » 22 Окт 2020, 9:18

pampo написа:При миналата криза около 2011-2013 имаше 3стайни под 100к€ точно в долната част.

Но пак тотал щета, нали? Такива за нова дограма, кухня, баня и всичко по реда?

Имам прясно наблюдение от един напълно обзаведен двустаен в долни Лозенец. Беше с малка квадратурапод 60кв.м., на първи етаж, без тераса(усвоена беше). Строителството поне на 20 години. Всичко беше добре като цяло. Продаваше се за 103000 ЕВРО, беше обявен и за под наем за 700лв. Седя една-две седмици. Намалиха го на 97000 Евро и всички обяви изчезнаха за по-малко от ден.
Последна промяна sub_eleven на 22 Окт 2020, 9:23, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от pampo » 22 Окт 2020, 9:22

Естествено, но аз смятам, че когато човек търси имот винаги трябва да гледа такива. Там се изрива всичко и почваш на бял лист. И цените им винаги са много по-ниски от "луксозно обзавеждане" с ламиниран паркет...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от sub_eleven » 22 Окт 2020, 11:05

zAcK написа:
През 2015-та съм виждал с по 2 големи спални и кабинет примерно за 110-115 000 евро пак около 35-то :bchug:
Това ми се струват нормални цени. В момента такива са по 250 000+ евро точно в този район :dunno:
Това си повече от 2 пъти повишаване на цените за 5 години :help:


Тогава частните съдебни изпълнители си правеха каквото си поискат и продаваха на безценица, имаше и доста оферти. По този начин подбиваха цените и на останалите имоти. Сега мисля вкараха някакъв закон преди известно време, който пази хората от подобно ощетяване. Това, с комбинация, че има по-малко оферти, държи пазара нагоре, защото и разликата с пазара не е толкова голяма.

pampo написа:Естествено, но аз смятам, че когато човек търси имот винаги трябва да гледа такива. Там се изрива всичко и почваш на бял лист. И цените им винаги са много по-ниски от "луксозно обзавеждане" с ламиниран паркет...

много сили трябват за такъв ремонт, не можеш да направиш много такива ремонти за един живот....отделно и работната ръка златна вече.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от K_Ilkov » 22 Окт 2020, 11:18

Пак се гласува емоционално :ok:

Предния път пак набухахте 2020 щото всички шеомрем - аз съм за 23 някъде да клекнат нещата , може би от 22 ще започне да се усеща

Гледам и някой още си говори за 2020 …
Оня ден колега си продаде панелката в Младост на 1500 евро квадрата … :paranoid: :paranoid: :paranoid:
Кога ще се срине пазара ? На коледа :mhihi:

Има лаг в тия неща, трябва по-сериозен трус и дълго обедняване за да има осезаем спад
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от sub_eleven » 22 Окт 2020, 11:32

В крайна сметка моето мнение по темата е , че това хипотетично чакане за след Х години да се случи нещо благоприятно... :mhihi:

Който мисли да купува, няма смисъл да отлага. Да следи редовно пазара, да се пазари и така. Който търси намира.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от b_u_b_o » 22 Окт 2020, 11:43

sub_eleven написа:В крайна сметка моето мнение по темата е , че това хипотетично чакане за след Х години да се случи нещо благоприятно... :mhihi:

Който мисли да купува, няма смисъл да отлага. Да следи редовно пазара, да се пазари и така. Който търси намира.


Абсолютно, при положение че смятам да живея в това жилище 30-40 а защо не и 50 години имам много други приоритети пред това да е на далавера. Ако трябва да правя компромиси с важни за мен неща, цената не е фактор щото и на половин цена да ми го дават няма да го купя. И обратното, ако отговаря на критериите ми може и да дам малко повече. Да ще ме заболи, но после за 2 месеца съм забравил колко съм платил, но ако направиш компромис с нещо важно - докато живееш там ще трябва да го преглъщаш отново и отново всекидневно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Borymeckata » 22 Окт 2020, 11:46

И аз не мога да си представя какво трябва да стане, та недвижим имот на пазара да поевтинее осезателно... :dunno: :dunno:
Говорим за нещо, което може да носи пасивен доход и е сериозна дългосрочна инвестиция - да поевтинее трайно и стабилно, въпреки инфлациата на парите и въпреки нулевите лихви по депозитите... Какво трябва да стане? Трябва да няма НИКАКВО търсене и то - за дълъг период от време. Кога ще стане това - ИЗОБЩО да спрат да се търсят и купуват имоти? :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от TNT » 22 Окт 2020, 11:52

b_u_b_o написа:Да ще ме заболи, но после за 2 месеца съм забравил колко съм платил

Но това е само за хора от форума. Повечето хора, които купуват жилища, ще ги боли следващите 20-25 години :yes: Ако има 25% спад в рамките на 2-3 години... при цени в момента в приличен квартал на прилично тристайно с гараж около 200к евро... -25% са си 50к евро. За форума 50к евро са си нищо, но за повечето хора си е цифра.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от ivanski_2 » 22 Окт 2020, 11:54

b_u_b_o написа:
sub_eleven написа:В крайна сметка моето мнение по темата е , че това хипотетично чакане за след Х години да се случи нещо благоприятно... :mhihi:

Който мисли да купува, няма смисъл да отлага. Да следи редовно пазара, да се пазари и така. Който търси намира.


Абсолютно, при положение че смятам да живея в това жилище 30-40 а защо не и 50 години имам много други приоритети пред това да е на далавера. Ако трябва да правя компромиси с важни за мен неща, цената не е фактор щото и на половин цена да ми го дават няма да го купя. И обратното, ако отговаря на критериите ми може и да дам малко повече. Да ще ме заболи, но после за 2 месеца съм забравил колко съм платил, но ако направиш компромис с нещо важно - докато живееш там ще трябва да го преглъщаш отново и отново всекидневно.



Именно , точно затова не взех една къща в Киноцентъра миналта седмица на супер цена (150 000евра-към 100квадрата -2015гстроена) , защото като живееш там всеки ден се сблъскваш с нещото което не ти допада, особено както в случая това не е поправимо с пари.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Borymeckata » 22 Окт 2020, 12:00

TNT написа:
b_u_b_o написа:Да ще ме заболи, но после за 2 месеца съм забравил колко съм платил

Но това е само за хора от форума. Повечето хора, които купуват жилища, ще ги боли следващите 20-25 години :yes:

Викаш, ние с БМВ-тата сме свикнали да се прецакваме и не ни пука вече...
Ами така си е - дадеш 20 бона за някаква тенекия, а след 5 години гледаш - продават ги по 8500, хем по-хубави от твоя варел...
Два - три пъти така и претръпваш... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от BMW_POWER » 22 Окт 2020, 12:34

Borymeckata написа:И аз не мога да си представя какво трябва да стане, та недвижим имот на пазара да поевтинее осезателно... :dunno: :dunno:
Говорим за нещо, което може да носи пасивен доход и е сериозна дългосрочна инвестиция - да поевтинее трайно и стабилно, въпреки инфлациата на парите и въпреки нулевите лихви по депозитите... Какво трябва да стане? Трябва да няма НИКАКВО търсене и то - за дълъг период от време. Кога ще стане това - ИЗОБЩО да спрат да се търсят и купуват имоти? :dunno: :dunno:


Миналата криза в бг-то беше психологическа. Паднаха цените в САЩ, паднаха и в София. Сега трябва катаклизъм. Сериозно вдигане на лихвите, продължителна водна криза (спомнете си Янчулев - не се отнася за родени след 85-та), да започнат да падат панелни блокове. И ако има нещо, то ще засегне луксозните имоти. Масовите пак ще си летят нагоре. Гарсониери, дву и тристайни.

Докато на някой не му светне, че може да се работи и извън София, все ще е така. Апропо, вече има колцентрове и в Бургас :idea:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от b_u_b_o » 22 Окт 2020, 13:32

TNT написа:
b_u_b_o написа:Да ще ме заболи, но после за 2 месеца съм забравил колко съм платил

Но това е само за хора от форума. Повечето хора, които купуват жилища, ще ги боли следващите 20-25 години :yes: Ако има 25% спад в рамките на 2-3 години... при цени в момента в приличен квартал на прилично тристайно с гараж около 200к евро... -25% са си 50к евро. За форума 50к евро са си нищо, но за повечето хора си е цифра.


Тва не го виждам как ще паднат цените с 25% в близко бъдеще. Еле пък за къщи примерно. При предната криза цените на къщите не мръдна особено надолу, според мен и при една евентуална следваща пак ще е така. И при апартаментите по 200к евро е подобно положението. Големите сътресения са в по-евтините имоти обикновено, защото кризите удрят най-яко хората с ниски доходи. Тия със скъпите имоти е далеч по-малко вероятно да продават на пожар :dunno:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от BMW_POWER » 22 Окт 2020, 14:48

b_u_b_o написа:
TNT написа:
b_u_b_o написа:Да ще ме заболи, но после за 2 месеца съм забравил колко съм платил

Но това е само за хора от форума. Повечето хора, които купуват жилища, ще ги боли следващите 20-25 години :yes: Ако има 25% спад в рамките на 2-3 години... при цени в момента в приличен квартал на прилично тристайно с гараж около 200к евро... -25% са си 50к евро. За форума 50к евро са си нищо, но за повечето хора си е цифра.


Тва не го виждам как ще паднат цените с 25% в близко бъдеще. Еле пък за къщи примерно. При предната криза цените на къщите не мръдна особено надолу, според мен и при една евентуална следваща пак ще е така. И при апартаментите по 200к евро е подобно положението. Големите сътресения са в по-евтините имоти обикновено, защото кризите удрят най-яко хората с ниски доходи. Тия със скъпите имоти е далеч по-малко вероятно да продават на пожар :dunno:


При сътресения се отразява на скъпите и луксозни стоки и имоти. Просто хората свалят летвата и започват да търсят по-евтин вариант. Къщите са отделен пазар, отделно процентно намаляват за района на градовете.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от pampo » 22 Окт 2020, 15:11

b_u_b_o написа:Тва не го виждам как ще паднат цените с 25% в близко бъдеще. Еле пък за къщи примерно. При предната криза цените на къщите не мръдна особено надолу, според мен и при една евентуална следваща пак ще е така. И при апартаментите по 200к евро е подобно положението. Големите сътресения са в по-евтините имоти обикновено, защото кризите удрят най-яко хората с ниски доходи. Тия със скъпите имоти е далеч по-малко вероятно да продават на пожар :dunno:

Падат, когато на човек му трябват пари, пиша го за 100тен път в тая тема. Когато на много голям брой хора им притрябват пари идва драстичен спад :)
Ето пример с различни къщи, които знам/следя:
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5 ... 0038657774 - стартира на 200к€ и тези дни са й свалени 30к€. Ако продължат да имат спешна нужда от пари и същевременно никой не я купува, ще пада и още.
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5 ... 2827231234 - тази стартира на 300к€ през лятото и периодично пада с по 10-20к€, в момента е на 260 и ако не се търси предполагам ще пада още...
Тези, които стоят с години, просто продавачите им нямат нужда от парите.
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5 ... 8239448729 - тази например се продава над 5г.
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5 ... 7682988266 - тази също.
Има и такива, които се продават десетки години, като цената расте през годините в зависимост от пазара, но никога не е достатъчна, за да се сключи сделка. Тези продавачи явно имат цели различни от продажба
Последна промяна pampo на 22 Окт 2020, 15:35, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от b_u_b_o » 22 Окт 2020, 15:22

pampo написа:Падат, когато на човек му трябват пари, пиша го за 100тен път в тая тема.


Да бе то това е ясно, въпроса е дали ще им притрябват тия спешни пари на хората със скъпи имоти. Щото моите наблюдения сред познатите ми са, че вероятността тия със скъпите имоти да тръгнат да продават на зор е под 10%, докато на тия с евтините сигурно гони 50% ако ги тресне кризата.

ПП тая първата къща също от години се появява периодично, ама не ми е била интересна да ѝ следя цената...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook