Икономика на РБ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Икономика на РБ

Мнение от Jordana » 18 Сеп 2020, 13:43

Това с "реването" против или "за " е повсеместно ,по цял свят човек скача според тоягата дет се вика :mhihi:
Ако ще да ни изсипват чували с пари и да ни хранят с мед и масло от държавния казан пак ще има недоволни протестъри влогъри блогъри млогъри и всякаква подобна сволоч . Ако ги няма ще поникнат като гъби само да ги навали подходящия дъждец на промяната . Протестирането се превърна в естествен придатък на човешкия бит . А държавата явно трябва да придобие нова функционалност - социален балансьор между отделните протестиращи :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономика на РБ

Мнение от BMW_POWER » 18 Сеп 2020, 15:35

b_u_b_o написа:Мен много ме кефи тезата на така наречените соц носталгици: "Сега положението е зле, защото държавата не може да се справи и с малкото си функции. Затова нека ѝ дадем пълната власт и ще се оправи всичко!" :mhihi: За пауъра пък който не припада по соц-а е фен на Бойко и БКП2(ГЕРБ) :kuku:


Аз не съм видял досега някой да напише, че иска соца да се върне. Що се отнася до държавата, то грижата за децата, възрастните и болните е нейно задължение. Нали децата са нейното бъдеще? Не може тотално да се абдикира от това. Хубаво, 5-10% могат да осигурят добро частно образование. Ами другите? Пак ли ще недоволстваме заради това, което е "извън балона"?
Фен на бб, ти ме уби :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Икономика на РБ

Мнение от b_u_b_o » 18 Сеп 2020, 15:52

BMW_POWER написа:
b_u_b_o написа:Мен много ме кефи тезата на така наречените соц носталгици: "Сега положението е зле, защото държавата не може да се справи и с малкото си функции. Затова нека ѝ дадем пълната власт и ще се оправи всичко!" :mhihi: За пауъра пък който не припада по соц-а е фен на Бойко и БКП2(ГЕРБ) :kuku:


Аз не съм видял досега някой да напише, че иска соца да се върне. Що се отнася до държавата, то грижата за децата, възрастните и болните е нейно задължение. Нали децата са нейното бъдеще? Не може тотално да се абдикира от това. Хубаво, 5-10% могат да осигурят добро частно образование. Ами другите? Пак ли ще недоволстваме заради това, което е "извън балона"?
Фен на бб, ти ме уби :mhihi: :mhihi:


Не ме разбра, имам предвид, че според теб който опонира на това колко по-яко сме живели през соца е фен на бб, а не че ти си такъв :lol:

BMW_POWER написа:bum_bum, ще те нарочат за комунист и соц носталгик. В момента, в който изкажеш нещо критично и формната клика на бб скача.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономика на РБ

Мнение от BMW_POWER » 18 Сеп 2020, 17:04

Единственият фен на бб тук (поне демонстрира явно) в форумния Барни Ръбъл (по пример на оригинала в правителството, който поне имА достойнството да си подаде оставката). Никой друг не хвали така мутрата, политиката му и напъните за смяна на конституцията. От която пък изобщо не отърва :dunno:

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Икономика на РБ

Мнение от N.Mihaylovski » 18 Сеп 2020, 17:41

Аз като гледам, никой не иска да се връща СОЦ-а а Демокрацията ни да е като тези в западна Европа

Това което Иво написа е 1000% вярно, аз внасях по 4-5 средни заплати на месец данъци, осигуровки и прочие и срещу тях няма държа, няма нищо.
Днес колежда от университета минава редовно убочение за да получи 1 точка за детска градина за детето, ама тя е задължителна WTF ?
В дирекция по земеделието са в 18 век още, ние бачкаме и плащаме ИРП системи, плащаме за сателитни снимки и прочие, ама не са съвместими софтуерите с ОДЗ-то щото програмите им са от 17 век.
Това по темата за държавата.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономика на РБ

Мнение от steeN » 18 Сеп 2020, 17:49

За тва една и съща група скачат като ужилени като нещо се напише нещо за пазарни реформи или за времето преди 89 г. Ама добре, никой не иска :lol: Пред самите себе си трябва да си изясните какво искате, не пред мен, щото на мен ми е все тая ако се самозалъгвате. България ще отиде в кереча точно щото последните години тези реформи бяха спряни и се връщаме назад към повече социализъм и авторитаризъм... понеже в същност хората това искат. Кой ви го избира софийския кмет дето обещава детски градини от 100 години?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Икономика на РБ

Мнение от Е.Димитров » 18 Сеп 2020, 18:03

То в западна Европа си е чист социализъм с елементи на тоталитаризъм/

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Икономика на РБ

Мнение от bum_bum » 18 Сеп 2020, 18:49

steeN написа:За тва една и съща група скачат като ужилени като нещо се напише нещо за пазарни реформи или за времето преди 89 г. Ама добре, никой не иска :lol: Пред самите себе си трябва да си изясните какво искате, не пред мен, щото на мен ми е все тая ако се самозалъгвате. България ще отиде в кереча точно щото последните години тези реформи бяха спряни и се връщаме назад към повече социализъм и авторитаризъм...


Кои точно реформи са спрени? Земи произведи или продай едно копче поне през живота си да видиш как сме цъфнали и вързали от реформи и регулации.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономика на РБ

Мнение от steeN » 18 Сеп 2020, 19:07

Какво да си говорим като само избирателно ми взимаш разни думички от тук и там? Не си пишем от вчера да ми пишеш на мен за регулации?
Не си само ти продавал или произвеждал. Моята работа е да произвеждам освен всичко останало. Ако искаш пример за нещо близо до твоите проблеми, за няколко месеца отговарях за малък магазин за десерти преди 7-8 години. Много добре знам количеството лайна които трябва да се изядат ОТ ПЪРВА РЪКА... от височината на помещението, мивка, разделение на помещения, витрини, касови апарати и всякакви тъпизми. Добре, че поне нещата бяха от ЕС и не се налагаше да се занимавам с митници щото и това съм правил. Сума ти лични вещи, които си върнах от щатите, вкл. и автомобил не са се телепортирали до тук сами (излишно е да коментирам и там колко лайна хапнах и от двете държави). Това, че всяка трудност, която съм срещнал не я описвам тук може да създава такова някакво впечатление, но аз така съм научен. "Любовта" ми към всичко държавно не е случайна.

п.с. дори сега ми припомни, че си направих softbox от бял сатен и картонена кутия за да снимам всички продукти на безкраен бял фон за да седят по-добре на уебсайта :lol: беше едно от приятните неща покрай цялата работа.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Икономика на РБ

Мнение от Benord » 18 Сеп 2020, 22:07

steeN написа:
bum_bum написа:не ми казвайте само, че това е негова отговорност, щото с немски цени и български заплати не виждам как да стане и да иска, а не всеки е програмист.


Винаги може да стане икономист като тебе :lol: Сякаш мен ме кефят тия неща и не сме спорили 1000 пъти как трябва да се променят?
Обаче за мен, докато тая държава е с конституция на демократична парламентарна държава, който и да дойде е по-добре от това, което е било преди.


Точно тук затънахме яко-в блатото на парламентарната република.Не се прави демокрация по този начин в едно разединено общество.Вместо да копираме и преписваме неща преживяни и проверени от други,трябваше да си решим проблемите сами.Но и не ние решавахме!Идваха едни гости тук отвъд океана и нещата са такива,каквито са.Простичко! Пак сме виснали на вратът на тези,които не са спирали да ни прецакват през цялата ни нова история.Убеди ме ,че не е така!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономика на РБ

Мнение от steeN » 18 Сеп 2020, 22:18

Нищо няма да те убеждавам. Ама ако искаш ти може да дадеш предложение как според теб ще се оправят нещата.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Икономика на РБ

Мнение от Benord » 18 Сеп 2020, 22:44

Да мога да дам.В момента успешните неща се случват с монархия или президентска такава демокрация.Дори и в Холивуд при правенето на продукция гледат идеята да минава през една глава,а другите да помагат.Така се изчистват безкрайните спорове в различните виждания на хората,които искат да правят нещо."Съединението прави силата",нали така? Вземе ли чергата да се дърпа като орел,рак и щука,мисля,че резултатът е налице.Разделението на властите трябва да е пълно и без допълвания и припокриване.И нещо много важно! За да станеш,който и да си,не партия,а хората с мнозинството си да те изберат.И нещо още по-важно-механизмът на ... същите да ти бият шута в задника по всяко време.Лесно е! Става с допитване и онлайн гласуване. Всеки има ЕГН,може да получи и регистратор.Такъв във WoW струва 20 лева.Техника въобще не се изисква повече от съществуващата такава.Кефи ли те да теглиш шута на прокурора,на съдията или президента,или да принудиш монарха да сложи наследникът си на своето място само с един клик,когато се съберем достатъчно недоволни и това е записано черно на бяло в конституцията кога,как и защо?

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономика на РБ

Мнение от BMW_POWER » 19 Сеп 2020, 1:19

steeN написа:... за няколко месеца отговарях за малък магазин за десерти преди 7-8 години.... Сума ти лични вещи, които си върнах от щатите, вкл. и автомобил не са се телепортирали до тук сами (излишно е да коментирам и там колко лайна хапнах и от двете държави). Това, че всяка трудност, която съм срещнал не я описвам тук може да създава такова някакво впечатление, но аз така съм научен. "Любовта" ми към всичко държавно не е случайна.


Няколко месеца сладкарски стаж и един (евентуално) контейнер от САЩ ти дават правото да разтягаш теории до другия край на Вселената :shock:

Колегите със стаж в бизнеса направо да си прережат вените :OT:

Бум Бум, твоята история, ама малко от по-друг ъгъл. За детските градини по-точно. Евтините (спонсорираните от държавата с цена $7 на ден) са с предимство за бедни, социаладжии, многодетни семейства, такива, които вече са имали едно дете там (сещаш се за онези с четири жени и петдесет чаавета) и т.н. За тебе остава свободния пазар или ако по случайност уцелиш шестица от ТОТО-то и някъде се отвори нещо. На свободния пазар ние плащахме $40 на ден 2013 и $41 на ден 2014г. Плащаш пълна година, независимо дали детето ходи или не. Говоря за тази градина, не знам колко е сега

http://niddenamur.com/en/

И бяхме щастливи, че детската градина нямаше ваканции лятото и затваряха само на официалните празници.
Дълга история ...

Ето къде отиват парите от заема, дето били предназначени за заздравяване на икономиката

https://militaryleak.com/2020/09/19/bul ... UJ3nzRmdR0

ентусиаст
Аватар
Мнения: 902
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Икономика на РБ

Мнение от SpeedyMan » 19 Сеп 2020, 7:19

BMW_POWER написа:

steeN написа:

Преложение: като цяло, може ли да не говорим в тази тема как да плащаме, а как да вземаме? :idea:
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Икономика на РБ

Мнение от steeN » 19 Сеп 2020, 7:32

Говори за каквото ти се говори, все още е свободна държава. :)

Benord написа:...


Ясно ти си поддръжник на теорията за добронамерения диктатор. Сори ама тва е точно "чакаме някой да дойде и да ни оправи". То не, че филма дето гледаме сега е с много по-различен сценарий, ама все пак.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook