За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

За
67
50%
Против
60
45%
Все ми е тая
6
5%
 
Общо гласове : 133
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от Denmark » 25 Юли 2016, 13:29

Предвдид нещата, които се случват напоследък, много хора изказват мнение, че би било по-добре всеки да има възможността да носи оръжие в себе си.

Какво е вашето мнение и защо? По-добре или по-зле би било (все пак има деца, пенсионери, психично болни и т.н.)?

Имайте предвид и сегашната престъпност (не тероризма), от сорта на кражби, обири, бой по светофари и т.н.
Имайте предвид, че закона е еднакъв за всички -> тоест всеки (отговарящ на разните критерии) ще има правото да има оръжие.

п.п не мислете, че в USA или други държави е разрешено, а мислете за това как ще е в България.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от (bubsa) » 25 Юли 2016, 13:37

Аз съм ЗА!
Но при условие,че се спазват стриктно изискванията за разрешително,а и се завишът малко дори.
Също съм и да се променят законите и бай магаУ като ти влезе в имота да можеш с чиста съвест да му пръснеш грозната кратуна!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от c04 » 25 Юли 2016, 13:42

(bubsa) написа:Също съм и да се променят законите и бай магаУ като ти влезе в имота да можеш с чиста съвест да му пръснеш грозната кратуна!

:yes: :yes: :yes:
Това е по-важното, иначе тоя пистолет за красота ли е?
ПС: ЗА

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 8.03.2014
Местоположение: зад волана.
Пол: Мъж
Кара: направо.
Мечтае да кара: настрани!
Детайли за колата: винаги на борд.

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от Stahlblau » 25 Юли 2016, 13:55

:clap: Браво за темата! Много ми е на сърце тоя въпрос и гласувам със ЗА. Веднага изброявам причините:

1. Първо и най-основно е некомпетентната работа на органите на МВР когато дойде момента да те защитят от нещо. Виж да те обвинят в нещо е друго - там е лесно, но когато трябва да се обадиш на дежурния в районното или на 112, тогава мъките започват. Пресен пример мога да дам с плевенското 2-ро РПУ от събота, когато в 11:30 искахме да звъннем на районното да се оплачем от вулгарното отношение на полицаи от въпростното управление по наш адрес, непредизвикано по никакъв начин от наша страна. Познайте - звъняхме 3 пъти никой не вдигна. На четвъртия: "Поради технически причини няма връзка с този номер". После звъняхме на 112 4 пъти - никой не вдигна.
Извод: родната полиция не ни пази, а ако разчиташ на 112 така ще си умреш... При нас това беше случка от битов характер. Заядливо отношение от страна на полицията, но представете си че ви нападнат в колата докато сте сами. Звъните на 112 - кор. Звънните на районното пак кор. И какво? Ще седите заключени в колата си докато я потрошават или докато не ви изкарат да ви оберат ли? Без възможност да се защитите...

2. Липсата на каквато и да било защита в малките населени места - визирам липса на полиция, СОТ. Наличието на пиян квартален не го броя. В малките населени места хората буквално са изложени на битова престъпност без да имат шанс да се защият по какъвто и да е начин от кражба, грабеж, изнасилване и т.н.

3. Необходимостта от лична защита с цел превенция. Знаете, има хора които имат бизнеси и въртят много пари. Внасят по над 20 бона на ден в банките, а нямат охрана. Често ходят и сами. Доста по-сигурно е да носят оръжие в себе си.

4. Аз даже искам да се въведе и откритото носене - т.нар. "оупън кери" - за да се знае, че човека е въоръжен. По-добре да се знае, отколкото не - така си мисля аз.

За целта: трябва да се провеждат АДЕКВАТНИ курсове за работа с КНО. Трябва да се правят много сериозни проверки и изпити за психическа пригодност на желаещите да притежават такова. Да има отчетност и проверки на служба КОС по домовете поне 2 пъти в годината, за да се следи съхраняват ли се правилно оръжията, да се проверява наличността и състоянието на оръжието и боеприпасите. Кварталния да не кърка по цел ден, ми да се хване в работа малко и да следи тия хора злоупотребяват ли с оръжията си или не. Има си полицейски прийоми - те си ги знаят много добре. Горе долу за тва се сещам като за първо четене...

Поздрави!
:bchug:
Последна промяна Stahlblau на 25 Юли 2016, 13:58, променена общо 1 път
Въпреки умората сляпо вярвам на хората...
Някъде до първата лъжа най-много втората...
И в суматохата гоних ехо към прехода,
Докато сумати хора се изгубиха във превода...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от Club BMW » 25 Юли 2016, 13:57

Относно носенето и предвид ниската култура - против.
Да притежаваш в дома си и да имаш право да използваш при неканени гости съм за, но в този случай върви доказвай...

Иначе ми е интересно колко хора сте гръмнали, че така лесно сте готови да гърмите?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6218
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от zvetiko » 25 Юли 2016, 14:05

Denmark написа:Предвдид нещата, които се случват напоследък, много хора изказват мнение, че би било по-добре всеки да има възможността да носи оръжие в себе си.

Какво е вашето мнение и защо? По-добре или по-зле би било (все пак има деца, пенсионери, психично болни и т.н.)?

Имайте предвид и сегашната престъпност (не тероризма), от сорта на кражби, обири, бой по светофари и т.н.
Имайте предвид, че закона е еднакъв за всички -> тоест всеки (отговарящ на разните критерии) ще има правото да има оръжие.

п.п не мислете, че в USA или други държави е разрешено, а мислете за това как ще е в България.


Много точно си го казал- "притежаване и носене". Заедно с ловното оръжие, в България, са няколко стотин единици. Но можеш само да го притежаваш и носиш. Ако го използваш, независимо от ситуацията, винаги ти ще си виновен- с една дума, в момента е билет за затвора.
За това въпроса ти трябва да е свързан с използването на оръжието. Имаше за много кратко време три точки в НК, когато може да се използва, без последици- нападение и гребеж в къщи, нападение от няколко хора, кражба на имущество. По това време един пич застреля крадец на колата му в нея- беше на "Симеоновско шосе", докато излизаше от двора на къщата му- бяха писали и в пресата за това, да не назовавам имена. Може би този и други подобни случаи, накараха някои хора бързо да променят закона, защото тогава мутренските бригади щяха да изчезнат. Сега както виждате и полицаите не смеят да употребяват огнестрелно оръжие, какво остава за гражданите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от Alek_SV » 25 Юли 2016, 14:21

Твърдо ЗА :!:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 8.03.2014
Местоположение: зад волана.
Пол: Мъж
Кара: направо.
Мечтае да кара: настрани!
Детайли за колата: винаги на борд.

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от Stahlblau » 25 Юли 2016, 14:28

Има един Американски лаф: "Free men own guns - slaves don't." ;)
Въпреки умората сляпо вярвам на хората...
Някъде до първата лъжа най-много втората...
И в суматохата гоних ехо към прехода,
Докато сумати хора се изгубиха във превода...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от mfandakov » 25 Юли 2016, 14:40

На нас само оръжие ни ,,трябва,,,.Против
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3332
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от spacepl » 25 Юли 2016, 14:57

С тоя нашия манталитет само това остава. Ще го е страх човек да излезне на улицата да не го нарешетят някъде.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от dr.peshev » 25 Юли 2016, 15:17

В държава,без работеща съдебна систем, да разрешиш оръжията е безумие!
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от Е.Димитров » 25 Юли 2016, 15:19

Абсолютно ПРОТИВ притежаване на огнестрелно оръжие, дори против някой да носи нож в себе си, какво остава за брадва, както и всякакви уреди (боксове, палки , бухалки и прочие) и ето аргументите за това.
Дори и за ловджии съм против да съхраняват оръжие в тях.
Първо, ние в България нямаме никакви традиции за носене и боравене с оръжие, комплекса за надмощие ни е твърде голям и егото също, което при ситуация се проявява с пълна сила и инциденти при паркиране на чуждо място (не говоря за бандитски изпълнения) не са рядкост в България.
Определено полицията трябва да се заеме с престъпността, даже съм за насърчаване на полицаите при залавяне на престъпници и всякакви хулигани, които си позволяват да правят глупости.
За съм да се дават пари на полицай, който е заловил престъпник, освен това трябва да се насърчи съдебната система да си гледа работата (каква е тая простотия, едно дело да се влачи с месеци, че чак и години, що за тъпотия е днеска да е едно заседание, и следващото след 3-5-8 месеца, за тези неща трябва да се търси отговорност от съдиите )
Също така, както казаха колегите по-горе, частната собственост трябва да е неприкосновена и всеки, който е влязал без разрешение...със всякакви средства да се спре, както и да се разрешат така наречените "граждански арести"...и това е :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от vlad0 » 25 Юли 2016, 15:29

Прекалено прост народ сме за да се даде такава отговорност.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от (bubsa) » 25 Юли 2016, 15:31

Е.Димитров написа:Абсолютно ПРОТИВ притежаване на огнестрелно оръжие, дори против някой да носи нож в себе си, какво остава за брадва, както и всякакви уреди (боксове, палки , бухалки и прочие) и ето аргументите за това.
Дори и за ловджии съм против да съхраняват оръжие в тях.
Първо, ние в България нямаме никакви традиции за носене и боравене с оръжие, комплекса за надмощие ни е твърде голям и егото също, което при ситуация се проявява с пълна сила и инциденти при паркиране на чуждо място (не говоря за бандитски изпълнения) не са рядкост в България.
Определено полицията трябва да се заеме с престъпността, даже съм за насърчаване на полицаите при залавяне на престъпници и всякакви хулигани, които си позволяват да правят глупости.
За съм да се дават пари на полицай, който е заловил престъпник, освен това трябва да се насърчи съдебната система да си гледа работата (каква е тая простотия, едно дело да се влачи с месеци, че чак и години, що за тъпотия е днеска да е едно заседание, и следващото след 3-5-8 месеца, за тези неща трябва да се търси отговорност от съдиите )
Също така, както казаха колегите по-горе, частната собственост трябва да е неприкосновена и всеки, който е влязал без разрешение...със всякакви средства да се спре, както и да се разрешат така наречените "граждански арести"...и това е :)

Като влезнат у вас 3-ма мангала какво ще направиш?Ще викаш гражданите да го арестувате ли? :mhihi: Все си мисля,че мангалите/бежанците и всекаква подобна сган добре ще си помисли дали да те нападне или да посегне над имуществото ти ако знае,че може да има сериозни последствия!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: За/Против притежаване и носене на оръжие в България?

Мнение от Е.Димитров » 25 Юли 2016, 15:43

(bubsa) написа:
Е.Димитров написа:Абсолютно ПРОТИВ притежаване на огнестрелно оръжие, дори против някой да носи нож в себе си, какво остава за брадва, както и всякакви уреди (боксове, палки , бухалки и прочие) и ето аргументите за това.
Дори и за ловджии съм против да съхраняват оръжие в тях.
Първо, ние в България нямаме никакви традиции за носене и боравене с оръжие, комплекса за надмощие ни е твърде голям и егото също, което при ситуация се проявява с пълна сила и инциденти при паркиране на чуждо място (не говоря за бандитски изпълнения) не са рядкост в България.
Определено полицията трябва да се заеме с престъпността, даже съм за насърчаване на полицаите при залавяне на престъпници и всякакви хулигани, които си позволяват да правят глупости.
За съм да се дават пари на полицай, който е заловил престъпник, освен това трябва да се насърчи съдебната система да си гледа работата (каква е тая простотия, едно дело да се влачи с месеци, че чак и години, що за тъпотия е днеска да е едно заседание, и следващото след 3-5-8 месеца, за тези неща трябва да се търси отговорност от съдиите )
Също така, както казаха колегите по-горе, частната собственост трябва да е неприкосновена и всеки, който е влязал без разрешение...със всякакви средства да се спре, както и да се разрешат така наречените "граждански арести"...и това е :)

Като влезнат у вас 3-ма мангала какво ще направиш?Ще викаш гражданите да го арестувате ли? :mhihi: Все си мисля,че мангалите/бежанците и всекаква подобна сган добре ще си помисли дали да те нападне или да посегне над имуществото ти ако знае,че може да има сериозни последствия!

Ами ако ти влезнат 3 мангала въоръжени, ти какво ще правиш?
Как мислиш, че ако се разреши носенето на оръжия, мангалите няма да са едни от първите, които ще имат!

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook