Конфискувана кола при регистрация! Мнения и съвети!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 3.06.2014

Конфискувана кола при регистрация! Мнения и съвети!

Мнение от Natural1881 » 03 Юни 2014, 19:09

Здравейте,

Първо искам да се извиня ако вече съществува такава тема, но мисля, че всеки такъв случай е индивидуален, затова ето го и моя. (Ще бъда възможно най-детайлен)

Преди известно време започнах да си търся кола, конкретно - БМВ 320д 2005г или нагоре. Видях обява в мобиле за едно БМВ в Автосалон в София. Ходих един ден да я гледам с мой приятел, който е ценител и каза, че е доста добра и запазена, та направо я капарирах. След няколко дни я закупих и направихме покупко- продажбата. Всичко беше наред до момента на смяната на номерата в КАТ (тя си беше с български номера при покупката). Оказа се, че колата е обявена за издирване в Италия!!! Конфискуваха я още там на място и казаха, че случая ще се разглежда от прокуратура и решението за това дали автомобила ще ми бъде върнат ще излезне до 40 дни. Дойде ми като гръм от ясно небе, защото въобще не предполагах, че може да се случи нещо такова при положение, че колата беше с БГ номера. Да обаче се оказа, че е пусната за издирване няколко месеца след като е внесена и регистрирана в България.

Човекът от КАТ, който направи проверката на място, каза че шанса да ми я върнат е 90%, но не се доверявам на думи след това, което ми се случи. Крайно отчаян съм, защото сумата при прехвърлянето, не е реалната която съм платил и разликата е солидна. Дори и да пусна жалба, без документ, който да удостоверява реално платената сума няма кой знае какво да претендирам или съда да отсъди в моя полза.

Има ли хора с подобен проблем или някой, който може да ме посъветва нещо? Някой запознат с подобни случаи?

Благодаря предварително

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3923
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Конфискувана кола при регистрация! Мнения и съвети!

Мнение от Kroki » 03 Юни 2014, 20:34

Наскоро имаше такава тема, ако не се лъжа за 7-ца. Потърси я
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 3.06.2014

Re: Конфискувана кола при регистрация! Мнения и съвети!

Мнение от Natural1881 » 03 Юни 2014, 20:42

Търсих подобна тема, но не успях да намеря. Някой ако има линк ще съм благодарен, а в случай че няма, една дискусия тук ще ми е наистина полезна.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Конфискувана кола при регистрация! Мнения и съвети!

Мнение от goppe » 03 Юни 2014, 22:16

Колега, съжалявам за случката!

Във форума има писани неща по темата тук:

viewtopic.php?f=4&t=271477&p=3000202&hilit=%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BF%D0%BE%D0%BB#p3000202

и тук:

viewtopic.php?f=4&t=227820&hilit=%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BF%D0%BE%D0%BB

а за повече информация напиши в търсачката на форума "интерпол".

Аз преди да купя моята кола прочетох доста теми свързани със случая и проверих колата в КАТ, което обаче дава гаранция само до момента на проверката. Колата може да се обяви за открадната в Интерпол още на следващия ден и влезе ли в регистрите ти няма да знаеш докато не те изненадат лошо на пътя при случайна проверка. От това спасение няма и затова реших като частична застраховка по случая да изискам от продавача договор за покупко-продажба и фактура на реалната стойност, на която купувах колата. Така поне ако се случи колата да е "писната", ще имам документ за добросъвестен купувач на реалната сума. Да, таксите при прехвърляне са доста по-високи и именно затова купувача избира опцията с минимална сума, но аз реших обратното. Съветът ми е да се консултираш с юрист, защото иначе е много трудно, както и да опиташ да направиш нещо по случая с престоя на колата на мястото със задържаните автомобили, защото доколкото разбрах при престоя там от колата изчезват доста от "екстрите".

Успех и пиши какво се случва.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 3.06.2014

Re: Конфискувана кола при регистрация! Мнения и съвети!

Мнение от Natural1881 » 04 Юни 2014, 0:39

Благодаря за съчувствието goppe!

Направо се чувствам разбит, имайки предвид, че това е първата ми кола за която се трудих доста дълго и събирах доста време... Нямам думи.

Говорих с адвокат, който ще движи нещата, пък в крайна сметка дано успеят да се наредят нещата и да приключат в нормален срок от време.

Ще ви държа в течение колеги!

Ако се присетите нещо, моля споделете. Ако има вариант да се ускори процеса или да се издействат нещата в моя полза по един или друг начин...


Благодаря предварително!

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12785
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Конфискувана кола при регистрация! Мнения и съвети!

Мнение от vld » 04 Юни 2014, 10:43

Лошото е че и да ти я върнат, ще е с прокурорско постановление, което означава, че той ти я връща на отговорно пазене, което пък означава, че колата е непродаваема от тук нататък.
Сега всичко зависи какво ще каже италянсия застраховател, тоест дали ще я иска или не.
По скоро не защото тази кола е стара и с ниска цена за застрахователя, виж ако беше нещо за което са платили 15000-20000 евро изобщо няма шанс да си я получиш.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Конфискувана кола при регистрация! Мнения и съвети!

Мнение от Borymeckata » 04 Юни 2014, 14:09

Не е ясно дали колата наистина е открадната, или бившият собственик прави някакви шашми... Според мен е второто. Искрено ти пожелавам да ти върнат колата, а алчното копеле ще си получи заслуженото...
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 26.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 XD

Re: Конфискувана кола при регистрация! Мнения и съвети!

Мнение от bordo_77 » 04 Юни 2014, 16:34

Консултация с добър адвокат, което вече си направил и пусни една молба до КАТ да ти предоставят копия от документите при първоначалната регистрация в БГ, /не знам дали ще ти ги дадат/. Лошото е че договора между Италианеца и първия купувач не се заверява нотариално, и ако продавача е мошеник ще се отрече от подписа си. Трябва графологична експертиза на подписа, която трябва да се прави там, а бе доста сложно е, ама трябва да се опита всичко. Поне и двете страни сме членки на ЕС и един адвокат международно право с добър италиански може да ти свърши доста работа. Ако се окаже че италианчето е виновно, то носи наказателна отговорност за деянието си и ще гризне дървото.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Конфискувана кола при регистрация! Мнения и съвети!

Мнение от Top Gun Maverick » 04 Юни 2014, 18:53

Кофти случка колега. За щастие ги има такива много, не си единичен случай с кола от ИТАЛИЯ!!! Имаха някакъв документ там за отчисляване по принцип, който ако е попълнен, няма шанс да я обявят за открадната, но схемата иначе е следната:
Аз съм жабар и решавам да изкарам някой лев. Давам колата на лицето Х в България за някакви минимална сума(каквато се разберем)и той я продава(СЪЗНАТЕЛНО)като е съвсем в час с нещата. Той е обявява за продан и идваш ти и я купуваш, обикновено на малко по-ниска цена. Веднага с това на мен ми позвъняват, че колата вече е продадена в БГ и аз я обявявам за открадната. Плащат ми пари от застраховката и така хем съм взел тези пари, хем съм я продал за някаква сума на търговеца в БГ, която реално ми е кяра от цялата работа, а той пък си взема горницата. В случая ако решат да ти я вземат, просто ще я вземат. Имам предвид след тези 40 дни и ти нищо не можеш да направиш. :evil:
В края на 2012-та ходихме до Хасково да гледаме една съмнително ниска цена на М6, която беше вкарана от Италия. Баща ми веднага се сети за тая схема и през целия път до там това говореше. Накрая като пита оня дали нещо не е крадена, той се нервира някакъв и обясни, че имал документ, че е отчислена от там, тоест е продадена в чужбина без да е крадена. В крайна сметка аз видях защо цената беше с 5-10 под другите(макар да имаше още кошници на подобни цени в БГ с надпис УНИКАЛНА, КАТО НОВА и РЕАЛНИ КИЛОМЕТРИ :mhihi: )просто си беше кошник,който уж трябваше да е на 48 000(по спомен)а те бяха поне още 100 000 отгоре, блъскана и т.н. Но иначе след седмица стоене в обявата излезна, че заради генерацията суперспринт слага още 50 коня отгоре в обявата. :mhihi:
Та от тогава и малко след това като ходих до Бургас да гледам едно М3 Е92 съвсем се доубедих, че хубаво евтино няма, каму ли в БГ.
In God we trust, all others we track.
https://www.facebook.com/share/v/MFFox7BBK7fXcYKu/
I feel the need, the need for speed.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 3.06.2014

Re: Конфискувана кола при регистрация! Мнения и съвети!

Мнение от Natural1881 » 04 Юни 2014, 22:19

Благодаря на всички, които се отзовават по темата.

Утре ми предстои ходене до София, за да говорим де фактo с човека от салона и да видим дали може да се мине без съдебен процес.

И аз се интересувах за така наречените "застрахователни измами" и действително има много потърпевши, просто не очаквах да ми се случи и на мен, особено при положение че колата е регистрирана и карана в БГ. Не знам дали няма някакъв вариант да се ускори този процес, ако да речем се говори директно с прокурора, който ще разглежда разследването, защото в крайна сметка съм потърпевш от самата система в БГ. Това може да се избегне много лесно, ако да речем още при нотариус се направят тези проверки, преди сключването на какъвто и да е договор. Не знам мога ли да заведа жалба срещу държавата за психически щети, стрес или нещо подобна, разберете отчаян съм ... Просто търся правилната формула.

А за отговорното пазене... в крайна сметка е по добре от нищо, затова съм склонен на такъв вариант в краен случай. Как стоят нещата там, някой знае ли? Лесно ли се издейства?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Конфискувана кола при регистрация! Мнения и съвети!

Мнение от 520i » 05 Юни 2014, 9:48

Всичко изисква време приятел. Недей да се филмираш. Колата ще ти я върнат, но трябва да чакаш. мани ги тия адвокати, ще ти вземат парите за нищо, нещастници. Изчакай да мине ЗМ-то, после отивай при прокурора и ще ти я върнат. Пак повтарям, не си давай парите на адвокати.

Не знам мога ли да заведа жалба срещу държавата за психически щети, стрес или нещо подобна, разберете отчаян съм ...

Ти сериозно ли? :mhihi:

просто изчакай да стигне до прокурора, отивай после при него, взимай бележката и отиваш в районното да си вземеш колата, нищо страшно няма. На мен 2 са ми заключвали :bang: Ако имаш връзки някой да попутне прокурора да свърши по-бързо- екстра, ако не- ще чакаш, тва е.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 25.11.2007
Местоположение: София, западния край
Пол: Мъж
Кара: Е46 323CI
Мечтае да кара: E36 M3 evo с валове

Re: Конфискувана кола при регистрация! Мнения и съвети!

Мнение от vankatagsi » 05 Юни 2014, 9:58

Мой прияел пострада идентично. Няма как да се предпазиш от това при законодателството което е в момента в БГ. Има шанс да ти я върнат, но аз те съветвам да потърсиш отговорност от Автокъщата която ти е продала колата.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 3.06.2014

Re: Конфискувана кола при регистрация! Мнения и съвети!

Мнение от Natural1881 » 06 Юни 2014, 14:05

Силно се надявам да я върнат, защото доста труд и пот вложих, за да си събера и да си я купя изцяло с мой средства.

Имам развитие по темата. Нека поясня малко преди това. По принцип официален собственик на колата е българин, който живее в Италия, ОБАЧЕ е регистрирана на човек от България, който дори не се занимаваше с продажбата, а просто се води собственик по ДОКУМЕНТ. Човекът от автосалона, където стоеше колата (помнете тя е била регистрирана, имаше БГ номера) просто правеше услуга на този от Италия и я продаваше за него. Значи 3 лица - Българина в Италия, официален собственик на колата/Човекът от БГ, който е собственик по документ и лицето от автосалона, който реално я продаваше.

Говорихме с тях и УЖ оказват пълно съдействие и си мислят, че е грешка защото реално историята на колата е чиста от момента в който човека я купува от Италия, регистрира се в БГ и я купувам аз. След допълнителна проверка в системата се оказва че не е обявена за издирване в Интерпол, а по някаква друга инстанция. Да обаче, човекът от Италия я е проверил там и ТАМ, представете си, я няма пусната за издирване. Отделно е проверил историята на колата за глоби, неустойки и т.н. и е абослютно чиста. Изискахме документ, с който да се удостовери всичко това, за да може да го приложим по разследването в прокуратурата и ДАЙ СИ БОЖЕ, да се приключи тая сага по-бързо и да стане ясно. Как въобще е възможно това?

Чух, че може да е станало объркване и да речем ако са много близки номерата на рамата с друга кола пусната за издирване, може тогава пак да я задържат да се подсигурят. Според вас това вариант ли е? Етично ли е въобще?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 26.12.2012
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: samolet
Мечтае да кара: F10 M5

Re: Конфискувана кола при регистрация! Мнения и съвети!

Мнение от stefan8898 » 06 Юни 2014, 17:22

Ти лично ли провери, че в Италия не я търсят, или тези тримата хубавци ти казаха така, да не те парзалят те, така да минава времето. Мисля си че в полицията най-добре ще ти кажат, търси там връзки.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d '00
Мечтае да кара: F10
Детайли за колата: Брутилда

Re: Конфискувана кола при регистрация! Мнения и съвети!

Мнение от ico530d » 06 Юни 2014, 22:08

A защо не пробваш в номера на рамата в КАТ да ги натиснеш за проверка, защото от Интерпол не се издирва колата, нямат право да я запорират в България (дори и в Италия да е обявена). Правомощията на полицията са в границите на една страна. Услугата се заплаща някакви пари, но оттам за 5 работни дни ти правят справката. :bang: :bang: :conf:
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook