Към Е21 пристрастените?

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

Малката чичка
Малката чичка
Аватар
Мнения: 6065
Регистриран на: 21.12.2002
Местоположение: с. София

Към Е21 пристрастените?

Мнение от naskoksan » 24 Сеп 2003, 11:10

абе харесах си една Е21-ца и мислим с едно приятелче да си я вземем да си правим свинщини с нея.
до момента колата съм я виждал един единствен път около 2 часа през нощта и това което знам за нея е че май е 316-ка, червена е купето няма сериозни поражения от времето и няма грам амортесьори :)
а... гледам я че се движи на всичкото от горе :wink: :lol:
тия дни ако имам време ще се свържа с човека да я видим и да се пазарим

кажете какво да гледам по колата какви са и силните - слабите места
то е ясно че ще има мноооого правене по нея ама въпроса е колко?
който е наясно нека се изкаже благодарен съм :P
Изображение
Stick 'em up PUNK, it's da Fun Lovin' Criminal
Изображение
www.evoksis.bg

Мафиозо!
Аватар
Мнения: 2232
Регистриран на: 1.04.2003

Мнение от rado_rf » 24 Сеп 2003, 11:24

Приятел, вече има такъв форум, наречен Е21 :wink:
И не правете свинщини с нея :twisted:
Все пак това е БМВ - покажи уважение към марката :evil:
Последна промяна rado_rf на 24 Сеп 2003, 11:26, променена общо 1 път
"Няма нищо по-хубаво от това да се изсереш на метеното и няма нищо по-лошо от това да метеш изсраното" - древна мъдрост

Разработва двигатели и хотели
Аватар
Мнения: 1699
Регистриран на: 6.06.2003
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: M3 s54 , e23 745i ,e36 328, M3 s38
Мечтае да кара: отново м3 е30 :)

Мнение от BESSNIA » 24 Сеп 2003, 11:25

Погледни из форума "други модели" там някаде Роската беше описал всички проблеми при Е21
А аз мога да ти кажа че около тапите на пода има ражда ама тва не е страшно. Значи на почти всички по стари бмв-та там има ражда.
Поздравления за избора (Е21)

Малката чичка
Малката чичка
Аватар
Мнения: 6065
Регистриран на: 21.12.2002
Местоположение: с. София

Мнение от naskoksan » 24 Сеп 2003, 15:33

rado_rf написа:Приятел, вече има такъв форум, наречен Е21 :wink:
И не правете свинщини с нея :twisted:
Все пак това е БМВ - покажи уважение към марката :evil:


Ей верно че има такъв форум бе ама кой да види :oops: :oops:
моля в такъв случай модераторите да я преместят на необходимото място съжалявам за неудобството!!!

респект към марката - задължителен!!!
свинщините - неизбежни!!! :wink: :lol: :lol:
Изображение
Stick 'em up PUNK, it's da Fun Lovin' Criminal
Изображение
www.evoksis.bg

viper
Аватар

Мнение от viper » 24 Сеп 2003, 21:26

Я, старши писача на откачени постове се появи :lol:
Къде се беше затрил бе :?: :D
Айде взимай я таз люта машина и да :bchug:
Май и аз ще придобивам една е21-ца. Намерих я в младост, ама собственика - НЕ :evil: НЕ ГО Е СРАМ! А и е плеснал огромна и избеляла табела "ПРОДАВАТ МЕ"
Но той ша види :mha:

Малката чичка
Малката чичка
Аватар
Мнения: 6065
Регистриран на: 21.12.2002
Местоположение: с. София

Мнение от naskoksan » 25 Сеп 2003, 8:45

хахаааа ето ме бе :):):)

май ще стане работата с баба-грозотия(Е21-цата) :):):)
сериозно съм се навил да я взема :):):):)

Вайпър ще си направим Crash team E21 откаченяци :):)

даже вече съм замислил как ще изглежда - черна с некви джанти
и най-вече под капака смятам да раздразня сериозно звяра - та да реве много :):):)
Изображение
Stick 'em up PUNK, it's da Fun Lovin' Criminal
Изображение
www.evoksis.bg

Мафиозо!
Аватар
Мнения: 2232
Регистриран на: 1.04.2003

Мнение от rado_rf » 25 Сеп 2003, 10:02

Нашия отбор нещо много бързо се увеличава! Скоро спокойно ще настигнем бройката на Е30 :D
"Няма нищо по-хубаво от това да се изсереш на метеното и няма нищо по-лошо от това да метеш изсраното" - древна мъдрост

Акулчо Костенурков Нинджов
Аватар
Мнения: 4664
Регистриран на: 7.08.2002
Местоположение: The city of Angels;)

Мнение от ati » 25 Сеп 2003, 19:28

нали и аз търся и гледам за Е21-та ето моите скромни наблюдения:
най-важното за Е21 е да не е безнадеждно изгнила на важни носещи части.най-често гният по праговете,отпред като отвориш капака има един ръб на калника и в самия багажник.отделно бумбетата отзад са често място за ръжда,която май е основен проблеми при този модел.инче за техниката - тя е почти същата(за двигатели говорим),като при е30 с малки разлики в лапи на захващане на двигателя например-но важното е,че части има.окачването е другата тема-поне според мен ако0 не е 323 с дискове отзад и напречни стабилизатори е кофти,но всеки сам си решава.понякога се случва да има разтегнат тампон на скоростна кутия и предавките да с еразхождат из цялото купе-неприятното в случая е,че задна много с едоближава до първа и изчезва специфичното съпротивление при вкарването й-лесно се бърка.аз лично досега съм попадал само на един такъв екземпляр и като че ли това са изключенията.
по ранните модели 316 са си 1.6,от 80-та нагоре са 1.8 с карбуратор(съшия мотор,но с инжекция се води 318i).хубавото(според мен) на тези по-късни модели са външните огледала,които вече са две и са пластмасовис цвета на колата.поначало повечето май са и с ел.задвижване(само левия обаче,десния е ръчен).
Гумите-растоянието на болтовете е същото като на е30,което позволява много голям избор на джанти-принципно вървят с стандартни 13-цолови стоманени джанти или класическите 13-цолови лети с много спици.но както казах-без проблем стават и 14-ските от е30,на Бавареца е дори с 15-цола и няма проблем.
Като цяло това е една от най-изродките коли,която ако се докара до добър техничекси вид ще ти носи смао радост и то може би повеече от е36-цата :wink:
След каране не ти ли треперят краката, значи просто си се возил

Малката чичка
Малката чичка
Аватар
Мнения: 6065
Регистриран на: 21.12.2002
Местоположение: с. София

Мнение от naskoksan » 26 Сеп 2003, 8:14

Прав си адаш изродско автомобилче, което до скоро не ми правеше никакво впечатление, но колкото повече се вглеждам толкова повече започва да ме изненадва с вида си :twisted: :twisted:
Така че смятам в скоро време да се сдобия с това зверче живот и здраве ще се врътнем по софийските улици с него.
Като я видя тази ще ви споделя впечатления да си кажете и вие мнението по въпроса :):)
Изображение
Stick 'em up PUNK, it's da Fun Lovin' Criminal
Изображение
www.evoksis.bg

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 19.11.2002
Местоположение: София

Мнение от M_Kuzev » 26 Сеп 2003, 15:53

Евала, пичове :yes: и на мен много ми се иска да придобия Е21, много ме кефи!!! Кола за маниаци е!!! Не е скъпа, нито гъзарска/чекиджийска лъскава каручка...кола за разбирачи...а ако е с М10B20... :twisted: нещо страшно е... :bowdown: :bowdown: :bowdown: Е21

Акулчо Костенурков Нинджов
Аватар
Мнения: 4664
Регистриран на: 7.08.2002
Местоположение: The city of Angels;)

Мнение от ati » 26 Сеп 2003, 22:39

M_Kuzev написа:...а ако е с М10B20... :twisted: нещо страшно е... :bowdown: :bowdown: :bowdown: Е21

мдааааа :twisted:
въпреки,че не съм фен на М10(по-скоро на 4-цилиндровите двигатели) съм склонен да се съглася и то с двата палеца нагоре :twisted: :twisted: :twisted:
това е изродкси автомобил,пък може а мине и за 315 :twisted: :twisted:
След каране не ти ли треперят краката, значи просто си се возил

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook