Проблем с капачка за резервоар - Е21

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 8.08.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Е21 323i, BMW Е46 323Ci
Мечтае да кара: BMW Е31 850i

Проблем с капачка за резервоар - Е21

Мнение от MSG » 30 Окт 2017, 21:21

Здравейте, колеги!

Имам проблем с капачката за резервоара на БМВ 323i Е21. Колата не е карана от година, както знаете капачката се отключва и заключва с ключа. Реално при мен проблема е че като се врътне с ключа се отключва, но не може да се развърти / въртя я до безкрайност и не излиза/. Иначе си се заключва нормално, но сами разбирате че проблема е голям тъй като не мога да сипя бензин докато не се оправи. Бих се радвал ако някой се е срещал с подобен проблем при неговата акулка и да сподели.

П.С. И още нещо, при непалене от порядъка на година, безопасно ли е да си се припали с бензина който е в резервоара или трябва поне да се смеси с някакви литри нов и свеж?

Поздрави!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 12.12.2007
Кара: E21; Е28; E30; Е34; E39; Z3
Мечтае да кара: M-Пауър пакет, брат направо самолет

Re: Проблем с капачка за резервоар - Е21

Мнение от TheStorm » 31 Окт 2017, 10:58

щом се върти до безкрайност значи не се е отключила .. пробвай да я хванеш и така да отключиш ( едната ръка държи капачката .. друга ключа) и размърдай напред назад ... докато "щракне" и почне да се развива.

иначе няма проблем да се запали със стария бензин.. върпоса е колко добре ще работи

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 7.05.2018
Пол: Мъж
Кара: 525e
Детайли за колата: E28 525e 1984

Re: Проблем с капачка за резервоар - Е21

Мнение от aingilizov » 07 Май 2018, 12:15

Здравейте,

И аз имам същия проблем със е28. Какво ли не правих и не мога да махна капачката на резервоара. Опитах се дори да я изтръгна с груба сила, но нищо не се получи. Ако решите проблема по някакъв начин, моля споделете.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M5 E39

Re: Проблем с капачка за резервоар - Е21

Мнение от Centurione » 14 Май 2018, 13:39

Имал съм същия проблем с Е30, което не беше карано от години. След много безуспешни опити, накрая се отвори и започна да си работи нормално. Предполагам съм я отклюлчил както TheStorm е описал. Не си спомням вече как точно стана... тогава все още имах коса и не карах Пежо :ok:
Live forever or die trying

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook