За грийнпийс и зимните дизели. Моето 2ро е28 :)).

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

За грийнпийс и зимните дизели. Моето 2ро е28 :)).

Мнение от ogata » 05 Апр 2017, 20:26

Малко преди да станат 3 години, от както се влюбих за първи път и да вляза яко във филма, времето си минаваше, живеех си кротко с първата любов, докато един ден реших, че не може току-така тоя живот да продължава...
Как така, ще карам е28ца само лятото, пък зимата ще се подвизавам със Субару. Срам :mhihi:
И реших, че трябва да си търся зимен кон.

Купих си една 20ка. Малко я поспасих от скрапта, покарах я, повъзстанових и плачевните детайли, ама колкото и добре да върви, след като имам м52 в е28, нещо не се получи магията с м20то :mhihi: (Ще се продава скоро :mhihi: )

И тогава дойде тя. Двете баби на припек лекуват склерито :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение

То едно добро състояние, хубави, прави и здрави брони.
Здрав под. Първи собственик тука, 160к реални км, не палена от 2000ната насам. Оли, оли, оли :shock:
Изображение
Изображение

Обаче.... :mhihi:
3/4 пукнати фара, тръгнали бомбета, блокирали задни главини (вижте ми в подписа диу-то, как се отблокират :mhihi: ) , предни вентилирани дискове с такъв неземен ръб, че само вентилираното беше останало :mhihi: , липса на шпер :mrgreen: неработещи уреди. Всичко блееднееше след като отворих капака, сложих батарейка, сипах вода, подкачих ръчно гориво, врътнах ключа, подгрях точно за 10 секунди и мотора запя. Ма от раз :shock:

Толкова ми се издигна в очите, че още на по-следващият ден и купих донор :mhihi:
И той дизел, да има там резервни глави, турбота и гнп-та :mhihi:


Изображение

Направи ми впечатление, че Тя е с барабанен мост, ма пък донора е с дисков. При тва с черешки.
Бях пуснал една тема преди няколко дена за разчистване на части. Едни скатани чисто нови Ате-та предни имах и пълен к-т зелени джамове. Излишно е да казвам, че вече не се продават, нали ? :mhihi:
И така, ше си разправяме пак приказки :bchug:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: За грийнпийс и зимните дизели. Моето 2ро е28 :)).

Мнение от c04 » 05 Апр 2017, 21:39

Както виждам всичко при теб пак е точно :mhihi:.Евалата, продължавай така :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: За грийнпийс и зимните дизели. Моето 2ро е28 :)).

Мнение от dr.peshev » 05 Апр 2017, 21:58

В жена и кола винаги могат да се наливат безсмислено пари!
p.s. да се абонирам за темата
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: За грийнпийс и зимните дизели. Моето 2ро е28 :)).

Мнение от Atsalov » 06 Апр 2017, 7:34

dr.peshev написа:В жена и кола винаги могат да се наливат безсмислено пари!
p.s. да се абонирам за темата


Аз знам, че човека писал темата го прави доста успешно. ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: За грийнпийс и зимните дизели. Моето 2ро е28 :)).

Мнение от ogata » 06 Апр 2017, 22:39

Снощи след работа взех околовръсното за отрицателно време в обратното, но успях да хвана пясъкоструя, че и праховото.
Днес сутринта минах да си взема едни ремонтни комплекти, нови маркучи и в обедната почивка сглобих едни апарати, да чакат директен монтаж за уикенда със залежалите Ате-та. Само утре да пристигнат накладките. Положението е трагично, страх ме е да изкарам колата с настоящите дискове на пътя.

Изображение

Имам два салона - още се чудя кой да метна, че тоя кафявия нещо не ми е на сърце
Мисля да е един "фейслифтов" бежов с "sharktooth" тапицерия и може би дивото афтърмаркет рекаро за шофьорска, с което дойде донора.
Кафявите барчета, кора под волана и жабката, също не ме кефят, за това мисла да ги заменя с един pearl beige (сиреч шампанско) к-т. Мисля, че ще си тичат много със салона.

Взех си и един интеркулер от е34, мисля и него да го чистя и да се заигравам да го меря къде, как и дали ще влезе :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: За грийнпийс и зимните дизели. Моето 2ро е28 :)).

Мнение от ogata » 09 Апр 2017, 8:39

Изкопах едни стари lucas накладки, дето бях купувал преди 2-3 години и те набор на ате-та :mhihi: Ама малко ми липсваха помагачи снощи и спирачките все още не са качени, че нямаше с кой да обезвъздушавам, но пък за сметка на тва свърших друга работа.

Завчера дадох да се изпере новият салон. Точно мислих, че съм го продал/изхвърлил тоя пясъчният и трябва наистина да слагам шампанско и се оказа че е прилежно прибран в едни гардероби :mhihi:
Изсъхна, сложих си го или поне задната част, че ма заболя кръста от клечене да раздвиждам задните механизми на стъклата :mhihi:
Добра комбинация е със цвета на колата :yes:
Изображение

страничните огледала бяха напукани, изпотрошени, стъклата некви гадни и матирали.
Айде обратно в склада :mhihi: Излязох с к-т тонирани огледала с подгрев, като шофьорското е с мъртва зона. Фейслифтова работа :mhihi:

Изображение

Забравих да кажа, че съм с мега модерният афтърмаркет webasto люк :mhihi: Още не съм разгледал как е направен, но е факт че не тече. Само дето му я няма врътката за отваряне, та ше трябва да мисля нещо.
Изображение
И понеже заради него са разкарали плафона в центъра на тавана, са нагласили некъв в кората между сенниците. Кората имам чувството, че са я рязали с тирбушон, а и който има е28 без люк знае, че тоя единствен плафон в купето прави пещерата да изглежда по-голяма само :mhihi:

Та изкопах (правилно - от склада :mhihi: ) още една кора за между сенниците, изрязах я хубаво с дремела и набучих тоя плафон от форд, който също е Вебасто :mhihi: :mhihi: :mhihi: Много културно стана, а и сега има 3 лампи вместо 2. :mhihi:

Изображение

Събудих оборотомера, след като смених едно голямо реле impulsformer или неква такава тъпотия. Кабелните обувки на датчика за водата ми останаха в ръцете, като дръпнах буксите. Може би и урУда за температурата ще заработи тази седмица като взема нов датчик. И така, бавно и полека напредваме към "Клас Дизел" на Калояново :mhihi: :mhihi: :mhihi:

ПС. Ако някои има идеи поради каква причина може да не светят оранжевата лампа за подгрева и зелената, нека да сподели. :yes:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 2.07.2009
Местоположение: Кърджали
Пол: Мъж
Кара: E38
Мечтае да кара: Алпина

Re: За грийнпийс и зимните дизели. Моето 2ро е28 :)).

Мнение от denises26 » 11 Апр 2017, 13:42

Тя таз по-добра от другата бре Ога :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: За грийнпийс и зимните дизели. Моето 2ро е28 :)).

Мнение от KPETEH » 10 Май 2017, 12:18

ogata написа:ПС. Ако някои има идеи поради каква причина може да не светят оранжевата лампа за подгрева и зелената, нека да сподели. :yes:

Виж подгревните свещи дали са здрави всичките. Става с мултицед на съпротивление. Я кажи за тоя генератор за оборотомера, че и на мен така отведнъж ми спря...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook