Ново Е28 във Форума

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: E28 TDA,DISCOVERY 300 TDI, FIAT 125
Мечтае да кара: ALPINA B7 TURBO (E28)
Детайли за колата: Старата школа винаги е на мода ;)

Ново Е28 във Форума

Мнение от nikolay_dragiev » 05 Яну 2017, 15:45

Здравейте колеги, от скоро съм собственик на Е28 TDA. колата е в задоволително състояние, пали върви, няма много ръжда, автомата е перфектен, километрите са 186к, колата е стояла доста време без да се кара. Нооо за съжаление бракувана, на 28.12.2016 минах технотест в София всичко нормално, но в КАТ Хасково ме върнаха "Имали вътрешни разпоредби" за регистриране на автомобил с прекратена регистрация, документите ми били наред но трябвало да изискат досието на колата от КАТ Пловдив (защо била бракувана, да не била тотал щета ?!?!?!?!?!?! и др. глупости) та на 15.01.2016 ще видя развръзката и ще кача информация. Имам малко проблеми с нея (няма шпер, един стоп и др.)но ще споделя на по-късен етап
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Ново Е28 във Форума

Мнение от c04 » 05 Яну 2017, 19:08

Честита да ти е! По принцип регистрацията на бракувана кола не е толкова лесна, но в крайна сметка трябва да стане. :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: E28 TDA,DISCOVERY 300 TDI, FIAT 125
Мечтае да кара: ALPINA B7 TURBO (E28)
Детайли за колата: Старата школа винаги е на мода ;)

Re: Ново Е28 във Форума

Мнение от nikolay_dragiev » 06 Яну 2017, 12:00

Регистрацията поне по Наредба 1-45 и ЗДВП е лесна работа, имайки необходимите документи. В КАТ за всяко подразделение имат различни вътрешни разпоредби, което е ГАДНО в случая защото не ти дават шанс да минеш без проблеми още от първия път, спазвайки всички закони и наредби. Това се получава поради факта че вътрешните разпоредби си ги имат САМО ТЕ, не са обществено достъпни. На въпроса "Имам ли всички необходими документи?" началника на регистрациите в КАТ Хасково отговаря " ДА, но не мога да регистрирам сега, имам си вътрешни разпоредби"
Като мине всичко ще опиша подробно всичко по регистрацията на колата, както ще снимам и документите с които съм я регистрирал

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: E28 TDA,DISCOVERY 300 TDI, FIAT 125
Мечтае да кара: ALPINA B7 TURBO (E28)
Детайли за колата: Старата школа винаги е на мода ;)

Re: Ново Е28 във Форума

Мнение от nikolay_dragiev » 06 Яну 2017, 15:42

Ето и малко снимки от днес разходих я малко из снега :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Ново Е28 във Форума

Мнение от ildivvy » 07 Яну 2017, 14:31

Есента,мой приятел имаше абсолютно идентична ситуация,само че с бракуван мотор! Описана е подробно в нашия мото-форум! Това,което чакат е някакъв,вътрешен за тях,документ,от областния КАТ на района,където е спряно мпс-то.Ще си го получат по служебен път! Иска се малко търпение и работата ще стане! Друг е въпроса,защо в наши дни такъв документ "пътува" 3 седмици между два града? Дали не го пренасят пеша на ръка? Дано скоро открият "мрежата" и останалите "неща" от 21 век! Или са заети с много работа и нямат време?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: E28 TDA,DISCOVERY 300 TDI, FIAT 125
Мечтае да кара: ALPINA B7 TURBO (E28)
Детайли за колата: Старата школа винаги е на мода ;)

Re: Ново Е28 във Форума

Мнение от nikolay_dragiev » 08 Яну 2017, 16:10

На мен началника на регистрациите ми каза " Ако беше само за двигател от бракувана кола може, но за цял автомобил ще чакаш...." :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Законите в Пловдив са едни, във Видин други а в Силистра съвсем различни :banghead: :banghead: :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 518
Регистриран на: 7.05.2009
Пол: Мъж
Кара: E12 528
Мечтае да кара: Renault Alpine A110
Детайли за колата: E12 528i '78, Zypressengrün M30B28

Re: Ново Е28 във Форума

Мнение от DMC » 09 Яну 2017, 1:14

Здрасти и честита акула! Много добре изглежда на снимките.
Минах по същия път като теб преди точно година. Купих колата от София и след технотест трябваше да я регистрирам в КАТ Габрово. Същото ми казаха и на мен. Трябва да изискаме документите за колата от КАТ-София и тогава ще можем да ти я регистрираме. Чаках около месец, като периодично звънях по телефона да им давам зор. В крайна сметка документите пристигнаха и си регистрирах колата. Не се притеснявай, само имай търпение.
Очакваме развитие!

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook