Проблем с карбуратор 1b2

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 2.04.2005
Местоположение: София, Кърджали
Пол: Мъж
Кара: BMW E21 320i, E21 315, E38 735i

Re: Проблем с карбуратор 1b2

Мнение от Gecallica » 13 Апр 2014, 19:43

Най-накрая ми остана време да обърна впечатление и на тоз карбуратор. Ето каква излезе белята. Благодарение на ръководството, което ми изпрати колегата magareto_yori, първо забелязах, че жигльора за високите обороти изобщо не е настроен в рамките описани в ръководството. Нагласих размерите, което накара жигльора да работи и подобри работата във високите обороти, но проблема е средните остана. Разбрах също така, че карбуратора има специален жигльор, който отговаря за обогатяването при частично натоварване, където в крайна сметка бяха моите проблеми. Този жигльор се управлява чрез мембрана и вътрешен вакумен канал. Разглобих мембраната за да видя дали има следи от повреди. Не открих такива, но все пак тази 32 годишна мембрана не изглеждаше в цветущо състояние и реших, че няма какво друго да ми прави номерата, затова ровнах в нета и намерих къде се продава тази мембранка за крупната сума от 13,50 лв. След като се сдобих с нея на момента я смених и... нищо... :bang: проблема си е все същия. Реших отново да разглобя карбуратора да проверя дали нещо не сме пропуснали предния път и какво да видя, в т.н. главен жигльор имаше заседнала доста голяма "стърготина" от нещо, която не мога да си обясня как се е озовала точно там. Продухах отново всички канали, сглобих и... о чудо... имам си идеално функциониращ 30 годишен карбуратор. :bchug:

След като попрочетох ръководството /само някои страници от него всъщност/ доста ми се изясни принципа му на работа, така, че ако има колеги с проблемни карбуратори с удоволствие ще се занимая /стига да имам време/ :driving: :mhihi:

Още веднъж едно голямо БЛАГОДАРЯ на колегата magareto_yori . Ще трябва да унищожим по някоя бира :bchug:
don't stop for nothing
it's full speed or nothing
Изображение Изображение Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Проблем с карбуратор 1b2

Мнение от magareto_yori » 13 Апр 2014, 20:07

Бирата е лесна,стига да си идвам в бг това лято :) Със здраве да си я юркаш :driving:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 2.04.2005
Местоположение: София, Кърджали
Пол: Мъж
Кара: BMW E21 320i, E21 315, E38 735i

Re: Проблем с карбуратор 1b2

Мнение от Gecallica » 13 Апр 2014, 20:29

magareto_yori написа:Бирата е лесна,стига да си идвам в бг това лято :) Със здраве да си я юркаш :driving:

Благодаря. Ако идваш задължително да се обадиш. :driving:
don't stop for nothing
it's full speed or nothing
Изображение Изображение Изображение
Изображение

Предишна

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook