82' E21 315 - the "charming" granny

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 344
Регистриран на: 9.08.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Жена
Кара: E30 V8 , E21

82' E21 315 - the "charming" granny

Мнение от Raya » 17 Апр 2012, 14:04

Привет на всички!
Радвам се, че се присъединявам към Шарк сектора , макар това, което ще покажа по-долу изобщо не е весело :mhihi:
От доста време искам Е21, но покрай Е30-ката не оставаха средства, тъй като (за тези, които не знаят) тя се строи за дрифт, а това изисква много време, труд, пари и т.н.
Преди седмица попаднах на една Е21-ца, която дори не се продаваше. Разбира се не изглеждаше добре, но беше кърпена , боядисвана, в движение и горе долу поддържана и като се има предвид ограничения бюджет, нетърпението и мерака... сещате се .... за 2 дни вече беше моя :mhihi:


И така.... хванете се здраво за нещо преди да отправите поглед към креативната мисъл на старите собственици относно визията на една такава кола....

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

..... брони от Опел Манта и някакво Пежо, бял спойлер на багажника :shock: , фарове от Е30, тапицерски плат от дивана на стринка и 1 тон боклуци в купето, с две думи и клошар да беше живял в колата , щеше да е по-чисто и подредено....

Броните , тапицерията и спойлера изхвърчаха на момента и последва една хубава мивка, след която се появи и надежда и нови проблеми....

Изображение

Изображение

Изображение

Когато свалихме заднатя броня имаше изненада!!!!!

Изображение

.... която не знам как ще се оправи....

Веднага взех 2 големи фара и решетките за тях, една задна броня и една предна престилка, която обърках и не е за точно тази кола...
Възползвах се от продажбата на един преден спойлер Камей на колега от форума.
Изображение


Бъбреците са смачкани , но не са спешни. Стъклата на мигачите също са за смяна... Ииииииии се чудя от къде да се започне. До Понеделник трябва да се регистрира и за момента сме скалъпили нещо си с тази престилка, колкото да мине през КАТ и след това се започва.....

Не търся абсолютно оригинален вид като цветове най-вече . Мисля колата да си остане в черен цвят, лъскавите лайснички и брони не са запазени , а и не си падам по тях, за това ще бъдат черни , както и броните..

Голямо предизвикателство е тази кола и не е никак лесно , за това разчитам на вашата помощ, за да не правя нещата по 2 пъти (както ще стане с престилката сега) . Ще се радвам на идеи за задната престилка и малко инфо относно разликите в колите през годините , предимно отпред...
"Of all the things I've lost I miss my mind the most"
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 12.12.2007
Кара: E21; Е28; E30; Е34; E39; Z3
Мечтае да кара: M-Пауър пакет, брат направо самолет

Re: 82' E21 315 - the "charming" granny

Мнение от TheStorm » 17 Апр 2012, 14:14

:bowdown:

Добре дошла в моя свят на Е21 + Е30 ... едното с нужда от реставрация .. другото в проект :mhihi:

Като гледам задната престилка ти е отрязана ... и май ще трябва да намериш една кола със здрава такава и да я вземеш от там ... (и после заварка)
Последна промяна TheStorm на 17 Апр 2012, 14:45, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1071
Регистриран на: 4.12.2006
Местоположение: 3-ти картофен пояс на София
Пол: Мъж
Кара: ретро ръжди

Re: 82' E21 315 - the "charming" granny

Мнение от M.Velichkov » 17 Апр 2012, 14:30

На първите снимки :shock: :shock: Скоростния лост :mhihi: :mhihi: :drinking: Проекта ще е :cry: Престилката( задната) май са я резнали леко за да "напаснат" бронята :mhihi: Както каза колегата търси донор, така ще ти е най лесно. А и си ни далечко не, че нещо имам против провинцията ама тука скрап групата сме доста концентрирани. Части, 3-та ръка при работата нещо....Стреляй с въпросите пък ще помагаме с каквото можем :yes:
Айде да играем на една игра. Казва се "върви на майната си". Ти си пръв.......

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 344
Регистриран на: 9.08.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Жена
Кара: E30 V8 , E21

Re: 82' E21 315 - the "charming" granny

Мнение от Raya » 17 Апр 2012, 14:36

Тук даже няма от къде да видя на живо кое къде трябва да стои :(
"Of all the things I've lost I miss my mind the most"
Изображение

'2002' fanatic
'2002' fanatic
Аватар
Мнения: 3722
Регистриран на: 2.02.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '08 Swift Sport, '73 BMW 2002tii

Re: 82' E21 315 - the "charming" granny

Мнение от alpina-ma6inata » 17 Апр 2012, 14:38

Добре дошла в клуба. :yes: Да те подготвя отсега - след като минете КАТ и я разколачите задната престилка може да ти се окаже най-малкия проблем. Като за начало почвай да търсиш читав тенекеджия. :) Другото - много снимки при разглобяването. До сглобяването ще мине време и после да не се чудите кое откъде е. :)

Успех и чакаме снимки от кърпенето. :)
'73 2002 tii Golf #2719550
2x Alpine white E30's
-------------------------------------
The BMW 2002 tii VIN 2719550 was manufactured on July 3rd, 1973 and delivered the same day to the BMW dealer Zeiss & Schwärzel in Mannheim. The original colour was Golf, paint code 070.
-------------------------------------
The BMW 320i touring VIN EA91537 was manufactured on September 14th, 1990 and delivered on September 19th, 1990 to the BMW dealer Autohaus Bärwald in Lampertheim (Germany). The original colour was Alpinweiß 2 (Alpine White), paint code 218.
-------------------------------------
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 2.04.2005
Местоположение: София, Кърджали
Пол: Мъж
Кара: BMW E21 320i, E21 315, E38 735i

Re: 82' E21 315 - the "charming" granny

Мнение от Gecallica » 17 Апр 2012, 20:47

Лелеее - като гледам в какво състояние си е налазила, чак ми се струва, че моите три са приказка, а първата ми я изкарах буквално от вагона за скрап :mhihi:
Мисля, че преди всичко трябва да решиш какво искаш да направиш с тази кола - в смисъл, паркетна лъвица ли ще е, или някоя стрийт бегачка или... на кой каквото му е на акъла - и от там да си направиш плана и сметката от къде и с какво да започнеш. Както казаха колегите при въпроси от твоя страна, ще има и отговори от наша :) Успех в битката! :bchug:
don't stop for nothing
it's full speed or nothing
Изображение Изображение Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 23.04.2007
Местоположение: УК
Пол: Мъж
Кара: л Е21, а сега Е28
Детайли за колата: Ниски и бавни.

Re: 82' E21 315 - the "charming" granny

Мнение от KriK4eTo » 17 Апр 2012, 20:48

alpina-ma6inata написа:.....за начало почвай да търсиш читав тенекеджия...

Машина, ти я вкара във филма още преди да са му пуснали рекламата. :mhihi: Проекта ще е дълъг и бавен. Няма нужда да казвам от къде зная, предполагам. Много части липсват което е проблем от гледна точка снабдяването с нови или поне същите стари, което бих казал е основния проблем. Аз следя проекта, както и леко участвам от разстояние. Все пак ще помоля всеки който има адекватни познания по проблемите да помага защото няма да са малко както изглежда. Благодаря предварително за което. :yes:
Добре дошла и от мен в нашия малък, стар и забравен свят Рая. :winky:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4028
Регистриран на: 18.01.2007
Местоположение: Punta Cana, Dominican Republic
Пол: Мъж
Кара: ше кола, а я смени за кенеф... :(
Мечтае да кара: E24 650csl, E34 550csl, E31 850csi, 2002tii turbo

Re: 82' E21 315 - the "charming" granny

Мнение от VesoPesa » 17 Апр 2012, 21:59

Мухехехе :ok:

Честита да ти е и само радост да ти носи покрай проблемите :bchug:

Естествено и не само покрай тях ;)

Колкото до частите - ще видя какво мога да направя за нови, тук поне е малко по-добре положението отколкото при 2 и 2-те и е24-те... :)

Даже имам и налични вътрешни фарове ляв и десен :shock: :mhihi:

Как да е - ако имаш нужда от части - свиркай, ще намираме, ако имаш нужда от акъл - пак свиркай, ще даваме. ;)

Ако имаш нужда от пари - не свиркай, и ние нямаме :mhihi:


Иначе за мигачите - стъкла на 99% ще ти намеря хубави нови, на тънки пари, цели мигачи трудно но не и невъзможно.

Бъбреци пак мисля че ще мога да ти измисля нещо :)

Едит:
Панела отзад мисля трябва да изглежда така:
Изображение

Ще видя можем ли да го поръчаме нов, въпреки че се съмнявам но...

Едит 2:
Всъщност и това ще ти трябва в 2 екземпляра ляв и десен>
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 6.05.2006
Местоположение: София-владая
Пол: Мъж

Re: 82' E21 315 - the "charming" granny

Мнение от Банго » 17 Апр 2012, 22:57

честита да ти е и много хубави моменти само гуми да късате заедно,ако ти потрябват части пиши имам
ПИШЕТЕ НА КИРИЛИЦА

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 344
Регистриран на: 9.08.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Жена
Кара: E30 V8 , E21

Re: 82' E21 315 - the "charming" granny

Мнение от Raya » 17 Апр 2012, 23:11

Благодаря на всички :)
За сега искам да минем успешно през КАТ и тогава се започва. Средствата понамаляха и разбира се трябва едно по едно, за това с поръчките ще изчакам тази седмица... Иначе освен бъбреци и мигачи си мисля за предна престилка заедно с броня, тъй като моята е рязана и заваряна и не става с 2 думи. Искам да се набавят липсващите части на първо време, после ще се мисли за кърпене и прочие.
Не съм я взела за унищожаване на гуми, имам си едно такова "нещо" вече :mhihi: . Искам да е лъскава и всичко да е наред като цяло. Не смятам да се задълбочавам до последната точица ръжда за сега. Това нещо ще стане когато ще се сменя мотора, което пък е друга тема :D
"Of all the things I've lost I miss my mind the most"
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: 82' E21 315 - the "charming" granny

Мнение от M10 » 17 Апр 2012, 23:29

Честито и от мен :D Радвам се че се увеличават олдскул проектите у наше село :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 12.12.2007
Кара: E21; Е28; E30; Е34; E39; Z3
Мечтае да кара: M-Пауър пакет, брат направо самолет

Re: 82' E21 315 - the "charming" granny

Мнение от TheStorm » 17 Апр 2012, 23:58

Весо ... я веднага обади 2 стъкла за мигачи на тънки пари :yes:
И дай примерна цена на 2 прага .. ама там да те питам само външните ли са или как ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 344
Регистриран на: 9.08.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Жена
Кара: E30 V8 , E21

Re: 82' E21 315 - the "charming" granny

Мнение от Raya » 18 Апр 2012, 11:27

Вече си има ляв мигач, благодарение на колегата Louis. Остава стъклото на десния...
Намерих едни джанти Ремотек , но са на 5 болта , та сега въпроса е какви са вариантите?
"Of all the things I've lost I miss my mind the most"
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1296
Регистриран на: 14.09.2006
Местоположение: София, ул. Гурко 16

Re: 82' E21 315 - the "charming" granny

Мнение от Louis » 18 Апр 2012, 11:58

отпред - главини от е12
отзад - строителство


Айде и тук. Честито! много безавариини пък за всичко друго има форум-а ;) :bchug:
и не ги слушай тия скрапери :mhihi: всичко се прави...желание да има...
но гледай да караш повече отколкото да правиш, че иначе се губи смисъла от всичко :mrgreen:
Упомена!Одере!Сдържам!Учуден! ВанОс! ПрУжина! АкУмулатор! СемеринГ! АУспУх! КлапАн! РезервОар! ГаЗ! ФорУм! ОбрЪч! КУпувам! ВрЪЗка! БОбина! ЛосТче! КаРбУратор! ИталиАнски! ГрадУс
ИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 344
Регистриран на: 9.08.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Жена
Кара: E30 V8 , E21

Re: 82' E21 315 - the "charming" granny

Мнение от Raya » 18 Апр 2012, 12:05

Къде да копая за да намеря такива главини и трябва ли някакви преправки за да се сложат?
"Of all the things I've lost I miss my mind the most"
Изображение

Следваща

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook