Покупка на Е28

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 21.06.2010
Пол: Мъж
Мечтае да кара: ///М

Покупка на Е28

Мнение от ///M fanatik » 10 Дек 2011, 18:46

Здравейте колеги.Бих искал да получа отговор на няколко въпроса относно Е28.Първо искам да започна с най-важното на 19 години съм и разполагам с 1500 лева,карам Е36 но искам "двайс осмица".Като се има в предвид,че изчетох темата относно проблемите за,които трябва да се оглеждаме при покупката на този автомобил искам да Ви попитам....разумно ли е да влизам в боя с толкова пари,скъпа ли е поддръжката на 524-ка и подходящ автомобил ли е за 19 годишен. Спрял съм се на доста лачен екземпляр.Няма нито един от проблемите описани в дадената тема.Единствено не знам дали охлаждането му е наред,тъй като срещнах колата паркирана и не можах да намеря собственика.Колата се продава за 1200 лева.Надявам се да получа вашите компетентни отговори,като бих искал да помоля да не се спами в темата и да подканя само към сериозни мнения! Поздрави Коко. :)
Are you /// M enough ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Покупка на Е28

Мнение от M10 » 10 Дек 2011, 21:38

Не очаквай да я купиш и толкова ;) По тия коли винаги има какво още да се прави и има два варианта - не ти пука, караш до последно някакси движеща се скрап и хвърляш на вторични; маниак си, лишаваш себе си, наливаш пари постоянно - караш лачена Е28ца, но за няколко години ще си дал поне колкото за едно Е39.
Прецени си добре, дали си струва за 19 годишен и толкова голям ентусиаст ли си, че след време да не съжаляваш :yes: Каквото и да те съветваме, решението е твое.
скъпа ли е поддръжката на 524-ка - няма BMW с евтина поддръжка. Частите ще са поне на цените на Е36 с тази разлика, че по-често ще има какво да се сменя и по-трудно се намират.
Лично мнение - намери си кола с М30. Това е мотора за Е28... вярно че гори, но пък как тегли :bowdown:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 415
Регистриран на: 5.06.2006

Re: Покупка на Е28

Мнение от DEMIURGE » 10 Дек 2011, 22:24

Това, че колата е лачена - още нищо не значи.
Даже не си чул как работи двигателят, не си видял какво "бълва" отзад, не си я карал, нямаш понятие на какво положение е окачването. Оценка на стара кола по външен вид не върши работа, освен ако в плановете ти не влиза подмяна на двигател и други "дреболии".
След като си карал 2.5 турбо-дизел, този двигател на е28 (ако още има нормално функциониращо турбо) няма да ти допадне толкова. Усещането ще бъде за по-тромава кола, но с по-мека возия. Не знам, дали ще продължаваш да имаш възможност да караш въпросната е36 (или е на баща ти или друг роднина), но по-добре - карай нея.
Човек, свикнал с разходите за гориво за дизел, трудно ще преживее разходите за бензин. За М30 и разхода му няма да говоря. Освен това съм на мнение, че за 19-годишен М30 е рано (то наистина зависи какво, но...) и от гледна точка на шофиране, както и на поддръжка. Не знам, дали и за 524 ще има кой да ти помага финансово.
Предполагам, може би ще искаш и да продължиш да учиш?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 21.06.2010
Пол: Мъж
Мечтае да кара: ///М

Re: Покупка на Е28

Мнение от ///M fanatik » 10 Дек 2011, 23:15

DEMIURGE написа:Това, че колата е лачена - още нищо не значи.
Даже не си чул как работи двигателят, не си видял какво "бълва" отзад, не си я карал, нямаш понятие на какво положение е окачването. Оценка на стара кола по външен вид не върши работа, освен ако в плановете ти не влиза подмяна на двигател и други "дреболии".
След като си карал 2.5 турбо-дизел, този двигател на е28 (ако още има нормално функциониращо турбо) няма да ти допадне толкова. Усещането ще бъде за по-тромава кола, но с по-мека возия. Не знам, дали ще продължаваш да имаш възможност да караш въпросната е36 (или е на баща ти или друг роднина), но по-добре - карай нея.
Човек, свикнал с разходите за гориво за дизел, трудно ще преживее разходите за бензин. За М30 и разхода му няма да говоря. Освен това съм на мнение, че за 19-годишен М30 е рано (то наистина зависи какво, но...) и от гледна точка на шофиране, както и на поддръжка. Не знам, дали и за 524 ще има кой да ти помага финансово.
Предполагам, може би ще искаш и да продължиш да учиш?


Първо искам да благодаря за отговорите,които получих!Значи...думата маниак е меко казано за това какво чувствам към БМВ.Няма да се впускам в обяснения,но нека да кажем,че е неизменна част от живота ми.Е36-цата е моя...беше на баща ми.Много оценявам подаръка,който ми направи и гледам да се реванширам с добър успех и уважение.Другото е,че съм на 18 а не на 19....сбъркал съм копчето.Трето...да искам да уча след 12 клас.Но....тъй като съм мааалко повече мотрджия от колкото БМВ-ист искам да си купя мотор....но ми казаха,че ако си купя още един мотор преди да съм завършил висшето си образование .....няма да спа у нас повече :mhihi: .Отплеснах се....сега по темата.Е28 е нещо....брутално и тази,която видях ми влезе под кожата....пък и 1200 лева ми се струва приемлива цена.Бих искал да прочета още няколко коментара относно покупката....но май ще се ориентирам към Е30....само дето....не си намирам 18-ка дето да не е пълна скръб за тея пари.То май....няма и да намеря.Само 20-ки...тва па не моем го храним.Абе..май....като порастна ще си купувам играчки.... :cry:
Are you /// M enough ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 860
Регистриран на: 8.04.2006
Местоположение: wonderland
Кара: DUB bimmer down the road in style

Re: Покупка на Е28

Мнение от lowrider » 11 Дек 2011, 7:40

///M fanatik написа:...


stick to the school, dear son :mhihi:
Влаев made me do it…
силиконките да барам
шестаците да карам

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 25.02.2005
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: е30 М50 ТУРБО & е28 м20 Турбо
Мечтае да кара: е30 си с безплатен бенз

Re: Покупка на Е28

Мнение от Master™ » 11 Дек 2011, 10:11

щом ще учиш по добре си вземи по хубава и новичка ....като е39 примерно или е46 за да можеш да си поживееш студентския живот. една мацка ще каже баси дъртата кола ако отидеш там както и колегите ти, които повечето едва ли ще разбират от коли. е28 е друго и трябва да си фен за нея :yes: както и е30/е21 (освен дрифтър).
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 22.09.2008
Местоположение: софия/uk
Пол: Мъж
Кара: e60 e30 turbo

Re: Покупка на Е28

Мнение от ///ivanE30 » 11 Дек 2011, 10:14

доста правилно :yes:
bedrock city racing

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 10.06.2010
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: BMW e21 316 м20б25

Re: Покупка на Е28

Мнение от nappyboy » 11 Дек 2011, 15:30

Master™ написа:щом ще учиш по добре си вземи по хубава и новичка ....като е39 примерно или е46 за да можеш да си поживееш студентския живот. една мацка ще каже баси дъртата кола ако отидеш там както и колегите ти, които повечето едва ли ще разбират от коли. е28 е друго и трябва да си фен за нея :yes: както и е30/е21 (освен дрифтър).



Вярно е, но човек винаги трябва да следва мечтите си ! Аз съм на 19 год. от скоро почнах работа и сега събирам всяка стутинка за да си купя така мечтана от доста време е21ца! И повярвай ми, нищо и никой не би ме спрял да осъществя мечтата си! А такива "материални" п*тки дет ще са с мене само заради възраста на колата ми, мога да им тегля по една нашенска!

Поздрави! :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 25.02.2005
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: е30 М50 ТУРБО & е28 м20 Турбо
Мечтае да кара: е30 си с безплатен бенз

Re: Покупка на Е28

Мнение от Master™ » 11 Дек 2011, 17:01

ами виж ти си решаваш :yes: аз на твоите години точно бях като събрах пари и си купих първата кола за спорт - ладичка :mhihi: ..... и заради нея точно изпуснах целия студентски живот :yes: даже доста и на лекции не ходех заради нея ;) и всичките си пари давах там...... така че има време за всичко :mhihi: купи си нещо за е*ан на ку*ви пък като завършеш и почнеш сериозно работа си вземаш нещо за хоби (е21/е30/е28/е36) и почваш да действаш.....на работа у вас...на работа у вас ....у гаража ...заплатата в колата ...и така пак на работа и у вас :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 21.06.2010
Пол: Мъж
Мечтае да кара: ///М

Re: Покупка на Е28

Мнение от ///M fanatik » 11 Дек 2011, 17:06

Master™ написа:щом ще учиш по добре си вземи по хубава и новичка ....като е39 примерно или е46 за да можеш да си поживееш студентския живот. една мацка ще каже баси дъртата кола ако отидеш там както и колегите ти, които повечето едва ли ще разбират от коли. е28 е друго и трябва да си фен за нея :yes: както и е30/е21 (освен дрифтър).



Не знам какво те кара да си мислиш,че ми пука какво си мислят колегите ми.....а относно тези "мацки",които ще са с мен защото карам лачен баварец....НЕ МЕРСИ.На мен ми става гадно,когато ми обръщат внимание заради колата.Първо беше,когато бях с мотора....сега с Е36-цата (доста е опъната....не се хваля).Това дали съм фен или не....мисля,че се подразбира от факта че искам Е28-ца.Е39...кефи ме....Е46...кефи ме!! Дали ще карам някога, някой от тези автомобили...НЕ.Ще се оглеждам за 316-8 в регион Варна и Добрич,пък ако излезе нещо ще е добре.Ако ли не...здраве!Благодаря за отговорите още веднъж,но като цяло не съм съгласен с колегата Master. ;)
Are you /// M enough ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 25.02.2005
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: е30 М50 ТУРБО & е28 м20 Турбо
Мечтае да кара: е30 си с безплатен бенз

Re: Покупка на Е28

Мнение от Master™ » 11 Дек 2011, 17:31

ми то колегата Мастър го казва не че да ти наложи нещо а щото точно така постъпи както ти искаш сега :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 21.06.2010
Пол: Мъж
Мечтае да кара: ///М

Re: Покупка на Е28

Мнение от ///M fanatik » 11 Дек 2011, 18:07

Прави сте колеги...така е!Оценявам подаръка на баща ми...но....абе Е36 няма нищо общо с Е30 или Е28 И Е21.Ох не знам...честно ви казвам...идва ми да зарежа всичко и да стана монах.... :| Както е тръгнало....нито мотор, нито мечтано БМВ ще карам някога. Работих ЦЯЛОТО лято....дори започнах училище на 3 октомври,за да си купя мечтаната кола.Хубаво ама се наложи да ме оперират....айде 500 лева назад.Тъкмо си ги върнах....свиха ми телефоните...айде пак 300 лева назад.Купих си нови....днес на картинг пистата във Варна....на единия му спрасках дислпея......И*И МУ МЕЧА БЕ МОМЧЕТА.Започвам да се отказвам от всичко.Та я видях тая 28-ца на хубави пари и...викам чакай да питам.Мерси колеги,темата е за ключ. ;)
Are you /// M enough ?

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook