на какво попаднах

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 415
Регистриран на: 5.06.2006

Re: на какво попаднах

Мнение от DEMIURGE » 14 Окт 2011, 22:42

gecata73 написа:колата е бивша полицейска, води се кола магистрален преследвач и мотора си е докаран от немската полиция и само е сменен в дару, баща ми миналата година отишъл да смени маслото и след нема и 10км счупи кобилици, отворихме го и се обадих в дару за части да ми дадат цена те си ме пратиха директно в германия, та с познати и много чакане се сдобих с части и доста пари дадох, това е ясно, тука за мотора няма инфо, колата е била до 2002 мисля на ХХ номера ама после са ги сменили с български, а като са го викнали немеца обратно в германия пререгистрацията се оказала доста бавна и трудна и той я е продал на един от НС БОП и така аз от него преди три години, даже си имаше лепенки по стъклата НС БОП и като ме спреха-колега как е -беше много яко преди да ми счупят предното стъкло, иначе и аз брах ядове при регистрацията щото нямаше инфо за колата и я писаха 2,5 за по-нисък данък и гражданска, ама по-надолу не можело, щото на купето пишело, 2,5-2,8 къде го видеха това незнам

Геца, хайде да бъдем реалисти...
1. Колата е бивша полицейска - имаш предвид видимо полицейска (тоест - била е зелено-бяла на цвят) или е "цивилна" полицейска? Ако е наистина така, моля те да провериш за следните неща и да споделиш с нас:
1.1. Колко Ампера е алтернаторът? Ако не знаеш - има номер на него...
1.2. Има ли втори акумулатор в багажника, или поне кабели за него?
1.3. Има ли предвидено място за оръжие?
1.4. Има ли закрепване или следи от него за радиостанция в жабката?
1.5. Има ли емблема на модела на капака на багажника?
1.6. :mhihi: Има ли пепелници на задните врати?
1.7. Има ли огледало на пасажерския сенник???
1.8. Има ли дръжки на тавана за пътуващите отзад?
1.9. Какъв цвят е мокетът?
1.10. Има ли стелки и какви са?
1.11. С какво са покрити седалките?
1.12. Как е оформен багажникът?
1.13. Има ли на капака му отделение с инструменти?
Има и други неща за питане, но ще стане много дълго.

2. Колата е магистрален преследвач.
Готин термин, ама не спекулирай с него - други са колите за тази цел. Но има и такива от БМВ.
Явно от там идват и 200+ конски сили. Ако искаш, после може да коментираме, как от стандартен М30В28 с 184 конски сили може да се извади още допълнителна мощност. Но ако си сигурен в това, което пишеш - значи и ти можеш да ми го кажеш. Иначе ще стане, като с пернишкия голф - за всяка лепенка - по 5 конски сили...
Също така, вероятно може да кажеш, каква е разликата в двигателите при стандартната и полицейската версия.
Няма да те питам за окачване и спирачки.

3. мотора си е докаран от немската полиция и само е сменен в дару. - за какво е бил докаран този мотор в Дару Кар и наистина ли е докаран от немската полиция??? Кого са искали да преследват в България немските полицаи или нашите са ги помолили за услуга - не става ясно.

4. баща ми миналата година отишъл да смени маслото и след нема и 10км счупи кобилици, отворихме го и се обадих в дару за части да ми дадат цена те си ме пратиха директно в германия, та с познати и много чакане се сдобих с части и доста пари дадох
Не знам защо са те пратили в Германия за счупени кобилици и отгоре на всичко са ти трябвали познати и доста пари. Никакъв проблем не е да се купят кобилици за М30 двигател на цена 15 евро за брой и то без никакво чакане. Не казвай, че кобилиците са специални. (Има и такива разбира се, но не се слагат на "магистрални преследвачи" от гореспоменатия тип).

5. тука за мотора няма инфо, колата е била до 2002 мисля на ХХ номера ама после са ги сменили с български, а като са го викнали немеца обратно в германия пререгистрацията се оказала доста бавна и трудна и той я е продал на един от НС БОП.
Знаеш ли на кои коли са се слагали ХХ номера? Вероятно човекът от НСБОП ти е казал, че колата е била "магистрален преследвач". Кой ще смее да оспори думите на един държавен служител??? Тук се намесва и някакъв немец. Явно той е имал връзки с немската полиция и "нещо" е преследвал в България. С "ХХ" номера. От много "преследване" двигателят се е счупил и му бива докаран нов, ама специален 200+ от немската полиция. Вероятно в "преследването" са били намесени и нашите специални служби (това не е НСБОП) и когато немецът е бил извикан обратно в Германия, той е решил да остави в България своето уникално возило (будала - такива и в Германия няма!). В този момент на сцената се появява човекът от НСБОП.
:!: Всъщност факт е, че в гаража на НСБОП е имало доста части за М30 двигатели - отдавна всичко е продадено по един или "друг" начин. Поддържането на склад на тези части недвусмислено показва, че наистина в НСБОП са имали БМВта с М30 двигатели.

6. при регистрацията щото нямаше инфо за колата и я писаха 2,5 за по-нисък данък и гражданска, ама по-надолу не можело, щото на купето пишело, 2,5-2,8 къде го видеха това незнам.
Точно на купето 2.5-2.8 никъде не пише. Пише го на всмукателния колектор и на блока. Пише какъв е двигателя на идентификационната табела на колата и ВИН номера, както и при серийния номер на блока - но всичко това не е важно. Кажи ни сега, какъв е щампования номер на блока (зад стартера) и ще ти кажа какво точно имаш.

Поуката... Геца, не се сърди, но прегледай отново какво си написал.
Ако се сещаш, имаше скоро една хубава тема за едно е23 от Мадагаскар - да не стане подобна история.
Разчитам на твоето чувство за хумор. :bchug:

...и то хидравличен :)
Аватар
Мнения: 3314
Регистриран на: 1.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: джата
Мечтае да кара: на Ринга
Детайли за колата: Двете 2и2ки

Re: на какво попаднах

Мнение от krika » 15 Окт 2011, 0:11

DEMIURGE написа:Поуката... Геца, не се сърди, но прегледай отново какво си написал.
Ако се сещаш, имаше скоро една хубава тема за едно е23 от Мадагаскар - да не стане подобна история.
:mrgreen:

Летящия холандец
Аватар
Мнения: 19401
Регистриран на: 10.01.2003
Местоположение: предимно в гаража
Кара: M3E30х2,M3E36х2,M3E92,M5E39х2 и др.

Re: на какво попаднах

Мнение от ///Явор » 15 Окт 2011, 8:22

Изображение
Изображение
С ЧАТ НА Л.С. НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА Работно време 10:00-18:00 тел:0887616782

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 6.07.2006

Re: на какво попаднах

Мнение от P 4446 PP » 15 Окт 2011, 10:32

Пичове надъхвайте се ама като я гледам тази акула май май трябва бая лев да се подкара а ако някой я земе за части да ми звънне :mrgreen:
DIFFICULT DOES NOT MEAN IMPOSSIBLE
P.O.N.T.I.A.C
poor old nigga thinks its a caddillac
http://pleasehelp.hit.bg/

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 651
Регистриран на: 21.06.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: `81 E21 335

Re: на какво попаднах

Мнение от GRINGO » 15 Окт 2011, 11:19

DEMIURGE написа:Поуката... Геца, не се сърди, но прегледай отново какво си написал.
Ако се сещаш, имаше скоро една хубава тема за едно е23 от Мадагаскар - да не стане подобна история.
Разчитам на твоето чувство за хумор. :bchug:

И аз за тая тема се сетих по едно време докато четох.
Много интересни историй има покрай старите БМВ-та :mhihi:
The power is nothing without control.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 23.04.2008
Местоположение: ВАРНА
Кара: вана Чайка

Re: на какво попаднах

Мнение от .:BENZINO:. » 15 Окт 2011, 11:57

аз пък не разбрах нещо-как е нов внос,с един собственик,като е била със сини ХХ номера тука в България :roll:
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 12.12.2007
Кара: E21; Е28; E30; Е34; E39; Z3
Мечтае да кара: M-Пауър пакет, брат направо самолет

Re: на какво попаднах

Мнение от TheStorm » 15 Окт 2011, 13:39

:owned:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1150
Регистриран на: 7.10.2007
Местоположение: Враца/София
Кара: 92' E30 M40 cabrio
Мечтае да кара: E30 M3

Re: на какво попаднах

Мнение от Vasko_BP » 15 Окт 2011, 13:53

Още малко и темата ще е за невероятни истории
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 476
Регистриран на: 8.06.2006
Пол: Мъж

Re: на какво попаднах

Мнение от gecata73 » 17 Окт 2011, 7:55

Абе темата си е много хубава, особено за някой който ще се зарадва накрая, но май аз малко я пообърках, с това поотдолу, та значи чувство за хумор при мен има повече и от всички комици събрани заедно, това което съм написал е това което знам от човека от който съм купил колата, към края на месеца ще съм при колата и ще взема цялата инфо от талон и номер на мотор шаси итн и ще ви ги предоставя за да разберем какво е положението, честно казано никога не съм и се замислял, аз колата почти не я карам, само като си ида на Велинград я поразтривам малко, тя няма нищо общо с темата , ама не знам защо и тя се намеси, по добре да поразчистим темата и да добавим някой нов екземпляр, днес ако имам време ще снимам и други две зверчета, да изтрием това а аз към края на месеца ще дам на знаещите инфо да разнищим историята на моята кола, в това няма нищо лош и срамно дори и да се ме излъгали, поне ще се знае за какво иде реч :yes: , за това сме тук за да си помагаме кой с каквото може, поне аз в това вярвам и на никого не съм отказал, поне доколкото ми стигат възможностите

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 240
Регистриран на: 3.06.2004
Местоположение: ДС
Пол: Мъж
Кара: метро
Мечтае да кара: M Power Electrified

Re: на какво попаднах

Мнение от Mr Charger » 18 Окт 2011, 5:41

Темата излезе доста объркана, ама близка до душата :lol:
Е, сега като ще разтягаме локуми... Според мен цената на Е28 зависи от редица фактори - година на производство, тип двигател, екстри, общо състояние, километраж, нови части...Лично за мен едно е28 528i, което е в идеално състояние, да речем на 100 хил. км, си заслужава 10 хил. лв. Под идеално състяние разбирам купето и салона да са изрядни, въобще не говорим за удари, ръжди, ремонти, пукнатини, зацапвания, смени и т.н. Двигателят да пее, скоростите да са ток. Ама колко са такива екземпляри?
В щатите например цените вървят около 800-1200 долара за много лоши екземпляри, 1500-2500 за такива, които са със забележки, но можеш да ги караш за всекидневни. Качествените започват от около 3000 нагоре, ама пак говорим за автоматици в повече случай. Ако е с пет скорости, цената отива нагоре. А хамериканеца не винаги разбира, че разликата между да караш БМВ автоматик и ръчни скорости е като между.....и...........(да не ставам циничен). :mhihi:
Имал съм щастието да покарам Е28 528i на 80 хил. км и знам за какво става дума, няма нищо общо с бракмите дето са на четири пъти по толкова, въпреки че всичко си зависи от поддръжката.
Непобедимите - 2002, Е3, Е9, Е12, Е21, Е23, Е24, Е28...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 476
Регистриран на: 8.06.2006
Пол: Мъж

Re: на какво попаднах

Мнение от gecata73 » 18 Окт 2011, 7:52

Това имах предвит и аз ама малко се отплеснахме , мойта ми е над 4000 лв., а още не съм сстигнал до салона да оправя, взех си оригинално кожа от други седалки да оправя мойта за да няма разлика, че тая е като на рокерските якета бая дебела, трябва да и намеря преден капак, един десен стоп и ще придобие вид на изглед

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 1.11.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: мноого черно Е28

Re: на какво попаднах

Мнение от BRAAT » 18 Окт 2011, 21:08

И аз така, ама съм около 5000 лв. и до салона и аз не съм стигнал :mhihi: :mhihi: :mhihi: Но такава е с тези наши ретро машини. Няма какво да си кривим душите, иска се пари па ако ще и жигула да стягаш, ако искаш да е в що годе добро състояние не отлично даже.
SHARK-а му е майката!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 476
Регистриран на: 8.06.2006
Пол: Мъж

Re: на какво попаднах

Мнение от gecata73 » 19 Окт 2011, 7:50

По между другото, да се върнем на темата от началото, колата е докарана на собствен ход от Белгия преди около 2 месеца, вчера ходих да търся човека ама нямаше никой, днес пак ще се ходи, там има още интересни неща, ще трябва да се видят

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1071
Регистриран на: 4.12.2006
Местоположение: 3-ти картофен пояс на София
Пол: Мъж
Кара: ретро ръжди

Re: на какво попаднах

Мнение от M.Velichkov » 19 Окт 2011, 8:01

Геца, по окиса на моторя си личи, че тази кола не е палена от бая време :yes:
Айде да играем на една игра. Казва се "върви на майната си". Ти си пръв.......

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 476
Регистриран на: 8.06.2006
Пол: Мъж

Re: на какво попаднах

Мнение от gecata73 » 19 Окт 2011, 8:05

абе и аз така си мисля, но твърдят че е дошла на собствен ход, от няколко различни души го чух, а там дето седи е такава влага че ако не се премести до 1-2 месеца сигурно ще потегли отвсякъде

ПредишнаСледваща

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook