Съвместимост на седалки при Е 28

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 15.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520 (E28)

Съвместимост на седалки при Е 28

Мнение от metzan » 11 Окт 2011, 23:32

Колеги,
Знам, че предните седалки на Е 28 се сменят сравнително лесно с такива от Е 34.
Пробвал ли е някой да ги смени с такива от Е 32, Е 23, Е 38, Е 39, Е 36, Е 46 например?
Ако някой е пробвал подобни трансформации ще съм благодарен да сподели опита си.
Поздрави!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 1.11.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: мноого черно Е28

Re: Съвместимост на седалки при Е 28

Мнение от BRAAT » 17 Окт 2011, 1:08

На двора имаме 2бр. Е28-ци, аз и брата. За моята си купих салон от Е39(бежова кожа, ел.) Бях в чужбина и го купих на сляпо! Като се прибрахме и измерихме, се оказа че разликата надължина е около 5 см. (не помня точно) и около 7 на ширина. Или беше обратното, няма значение, но е доста и ще иска мн. играчка за да се напаснат, както и време, което го нямахме. А и отзад мн. стърчаха релсите, към задните места и изглеждаше грозно и не на място. Още обаче не съм решил дали да ги продам или да ги мъча да ги сложа :confused:
другото Е28 го купихме със салон от Е34-седалки(предни и задни, цялото табло(не само уредите) барабар със средната конзола) Не обърнахме мн. внимание с брат ми, но мисля , че предните седалки май бяха паснали на 2 или 3 болта, задните бяха супер и долната част, и облегалката.
Това което знам , но не съм сигурен е че на Е28 и Е30 рекаро-то е еднакво. За по нови модели, ако има от къде да пробваш Е36-тицова седалка мисля че ще се напасне доста по лесно :dunno:
Още сме в чужбина,др.-то лято ще пробваме кое ще е най-добре :)
SHARK-а му е майката!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 223
Регистриран на: 15.01.2007
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: e28 520i

Re: Съвместимост на седалки при Е 28

Мнение от toto_ » 17 Окт 2011, 7:35

Моята акула беше с предни седалки от е34 пасват на 3 дупки а 4-тата бяга доста, за отзад не пасва задна седалка от е34.На е34 облегалката е по-широка от на е28, за седалката мисля че и тя се разминава.
Това е моя опит със седалки от е34 на е28.
ПС: Личното ми мнение с цялата тази врътка със седалките е, че по хубаво от едно корито няма.Аз си сложих едно MOMO за шофьорска седалка едно, че е четири пъти по-леко от оригиналната седалка, а и шофирането е като на Playstation :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1150
Регистриран на: 7.10.2007
Местоположение: Враца/София
Кара: 92' E30 M40 cabrio
Мечтае да кара: E30 M3

Re: Съвместимост на седалки при Е 28

Мнение от Vasko_BP » 17 Окт 2011, 11:46

А няма ли да е по-добре да реставрираш при някой тапицер стандартния салон на е28цата дори от плат да е пак ще седи по автентично от тея от е34?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 1.11.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: мноого черно Е28

Re: Съвместимост на седалки при Е 28

Мнение от BRAAT » 17 Окт 2011, 18:37

Ето 2 снимки, тъй като в момента съм в чужбина, а Е28-цата е в БГ и нямам др. снимки, една е за задните седалки. Който ги познава ще разбере че и 2-те части са си Е34-кови. :) И една на таблото,ако ви е интересно.
Като се приберем на пролет с брат ми от гурбет, ще разгледаме по обстойно и чак тогава ще имаме по компетентно мнение, кое как е и как са напаснати и предните, и задните седалки. Ако някой го направи преди това нека сподели.
Успех с намирането на подходящи седалки :yes:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
SHARK-а му е майката!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 15.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520 (E28)

Re: Съвместимост на седалки при Е 28

Мнение от metzan » 17 Окт 2011, 23:37

Vasko_BP написа:А няма ли да е по-добре да реставрираш при някой тапицер стандартния салон на е28цата дори от плат да е пак ще седи по автентично от тея от е34?


Не това е моята цел, колега.
Съгласен съм, че в случая на БМВ по-красиво от оригинала няма :bowdown: ,
но аз искам да си направя колата по мой вкус. Стандартната седалка на Е28 просто не ми е комфортна... няма странична опора, прекалено ми е мека и т.н. От друга страна не искам да слагам и спортни "легени".
Седалката на Е 34 ми се вижда много добър компромис между двете, а има и вградени подлакътници. Мислех си и за такива от Е 32, 38 или 39, но не и ако коства прекалено много преправяне...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 1.11.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: мноого черно Е28

Re: Съвместимост на седалки при Е 28

Мнение от BRAAT » 18 Окт 2011, 20:42

това което видях за седалките от Е39 е , че иска мн. игрчка, трябва да се изкорми вс. , даже и мокета. Трябва да играе доста ъглошлайфа и доста нови ръчно изработвани стойки за седалките. Предполагам и за Е38 седалките се отнася същото. От Е32 нз. Но от е34 рекаро изпълненията са доста добър вариант, а имат и комфорт изпълнения които са ел. Оглеждай се и мисли, а когато направиш нещо пиши и дай малко снимки. :yes:
SHARK-а му е майката!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 15.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520 (E28)

Re: Съвместимост на седалки при Е 28

Мнение от metzan » 18 Окт 2011, 21:56

BRAAT написа:това което видях за седалките от Е39 е , че иска мн. игрчка, трябва да се изкорми вс. , даже и мокета. Трябва да играе доста ъглошлайфа и доста нови ръчно изработвани стойки за седалките. Предполагам и за Е38 седалките се отнася същото. От Е32 нз. Но от е34 рекаро изпълненията са доста добър вариант, а имат и комфорт изпълнения които са ел. Оглеждай се и мисли, а когато направиш нещо пиши и дай малко снимки. :yes:



На всяка цена, колега. Моят проект тепърва започва. Надявам се до лятото, лека-полека, да е осъществен. Попринцип и аз съм решен да търся седалки от Е34, но съм длъжен да попитам и за друга съвместимост.
Ще съм благодарен и ако някой колега може да даде съвет как да се привържат ел. седалки и такива с подгряване към ел. инсталацията на колата.
:?:

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 15.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520 (E28)

Re: Съвместимост на седалки при Е 28

Мнение от metzan » 19 Окт 2011, 9:28

И така или иначе ще стартирам проекта си от интериора... нека развием темата с възможността за преоборудване и на други части от интериора в Е28.
Някой има ли представа дали волан от Е 34 би пасна на Е28 без допълнителни "побългарявания"?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 19.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е28 520 Xi
Мечтае да кара: с бензин по 1 лев!!!

Re: Съвместимост на седалки при Е 28

Мнение от lunatikbmwfen » 20 Окт 2011, 22:34

Здравейте,колеги имам е34 м20 б20 на части,на него седалките (предните) се захващат с 2-ва болта отзад,отпред се защипват на едни куки,които са си на купето,аз съм пригодил на моита акулка седалки от ланча тема....п.п ..някои питаше дали става волана от е 34,пробвах ...не :cry:

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 15.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520 (E28)

Re: Съвместимост на седалки при Е 28

Мнение от metzan » 25 Окт 2011, 10:31

lunatikbmwfen написа:Здравейте,колеги имам е34 м20 б20 на части,на него седалките (предните) се захващат с 2-ва болта отзад,отпред се защипват на едни куки,които са си на купето,аз съм пригодил на моита акулка седалки от ланча тема....п.п ..някои питаше дали става волана от е 34,пробвах ...не :cry:


Това със седалките от Ланчиа Тема е добро пионерско решение, макар и малко странно :kuku: :yes:
Преди години имах точно Ланчиа Тема и бях доволен от седалките. Би ли публикувал снимки, колега? Обзалагам се, че ако седалките с алкантара ще изглеждат много добре в Е28-ца... Сподели по какъв начин си ги напаснал?
Що се касае до волана, какъв беше проблемът? Защо не пасва на Е28-цата?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 19.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е28 520 Xi
Мечтае да кара: с бензин по 1 лев!!!

Re: Съвместимост на седалки при Е 28

Мнение от lunatikbmwfen » 25 Окт 2011, 20:46

Ще гледам да края на седмицата да кача снимки на седалките,малко ми е трудно да обясня,как точно ги монтирах,накратко;ползвах оригиналните шейни,и върху тях монтирах новите(малко рязане малко заварки и много мерак)а за волана,този от е 34 е по-дълбок и и опира в (корите) под волана,демек шлиците на волана НЕ стигат до пръта :banghead:

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook