Rollcage за е21?

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 2.04.2005
Местоположение: София, Кърджали
Пол: Мъж
Кара: BMW E21 320i, E21 315, E38 735i

Rollcage за е21?

Мнение от Gecallica » 30 Юни 2011, 21:07

Колеги, някой случайно да има размери и чертежи на няква клетка за е21, колкото и BASIC да е тя, че скоро май ще и идва реда и... :roll:
don't stop for nothing
it's full speed or nothing
Изображение Изображение Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 23.04.2007
Местоположение: УК
Пол: Мъж
Кара: л Е21, а сега Е28
Детайли за колата: Ниски и бавни.

Re: Rollcage за е21?

Мнение от KriK4eTo » 01 Юли 2011, 9:45

Здравей, интересна тема си пуснал. Аз лично съм виждал не повече от 1-2 Е21-ци в БГ с клетка, но от тях не мисля че ще дойде информация до тук. Лично съм гледал подробни теми на Е21 проекти с доста информация и снимки на клетките в колите. Това нещо съм го правил в Биммер форума на Щатите. Предполагам там ще може да си отговориш на някой въпроси. А за базови размери мисля, че около 30м тръба ще ти стигнат ориентировъчно. Предполагам знаеш каква трябва да е тръбата като дебелина и диаметър и да е без-шевна. Ориентировъчно ако гледаш клетка за Е30 купе мисля че разликата в тази за Е21 ще е минимална.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 2.04.2005
Местоположение: София, Кърджали
Пол: Мъж
Кара: BMW E21 320i, E21 315, E38 735i

Re: Rollcage за е21?

Мнение от Gecallica » 01 Юли 2011, 11:51

KriK4eTo написа:Здравей, интересна тема си пуснал. Аз лично съм виждал не повече от 1-2 Е21-ци в БГ с клетка, но от тях не мисля че ще дойде информация до тук. Лично съм гледал подробни теми на Е21 проекти с доста информация и снимки на клетките в колите. Това нещо съм го правил в Биммер форума на Щатите. Предполагам там ще може да си отговориш на някой въпроси. А за базови размери мисля, че около 30м тръба ще ти стигнат ориентировъчно. Предполагам знаеш каква трябва да е тръбата като дебелина и диаметър и да е без-шевна. Ориентировъчно ако гледаш клетка за Е30 купе мисля че разликата в тази за Е21 ще е минимална.

Ммм да, аз също съм го мислил това за е30, но пък ако има някой с готовите размери си е друго. Иначе ще проверя и в биммера - за там не се бях сетил ;)
don't stop for nothing
it's full speed or nothing
Изображение Изображение Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 5.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: предимно читави М10-ки :D

Re: Rollcage за е21?

Мнение от retro.boy28 » 03 Юли 2011, 15:04

Жоро дългия от Слатина не беше ли правил клетка на една черна е21-ца ?? :roll: Той май я продаде :roll:
Ентусиазмът е заразен. Ти можеш да започнеш епидемия!!!
deyan-enchev написа:Моята по минимум 2-3 пъти на ден я припалвам БЕЗ акумулатор със Спрей ЕТЪР ... супер яко дъни аванса, ама клапаните са здрави.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1383
Регистриран на: 17.09.2004
Местоположение: Банкя
Кара: E21 79'

Re: Rollcage за е21?

Мнение от Pin2 » 03 Юли 2011, 20:58

За какво става дума? Дайте малко яснота, каква е таз клетка :) Може някоя снимка от Гугъл, просто за инфо :)
Приятелите идват и си отиват, а враговете се натрупват.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 176
Регистриран на: 3.04.2011
Местоположение: София
Кара: каквото набара:)

Re: Rollcage за е21?

Мнение от taran » 03 Юли 2011, 21:19

Pin2 написа:За какво става дума? Дайте малко яснота, каква е таз клетка :) Може някоя снимка от Гугъл, просто за инфо :)


Виж в тази тема- viewtopic.php?f=36&t=256502 -има снимки.Тръбите в купето са т.н ролкейдж-усигурителна клетка за състезателните автомобили,при катастрофи и преобръщания.
Доколкото знам,обаче,за състезания си трябва хомологизирана клетко (май,от тази година).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 221
Регистриран на: 3.10.2010
Местоположение: софия
Пол: Мъж

Re: Rollcage за е21?

Мнение от andrein » 04 Юли 2011, 12:36

Клетката не става за ежедневна кола...като вобще не визирам неудобствата, а сигурността.

Ако не си вързан всеки път с минимум 4 точков колан и задължително каска...си труп при удар над 10км/ч.

Така, че максимум ролбар над главата за стрийт кола и никви клетки отпред и покрай колонките.
34331 У-У-УДРИ!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 23.04.2007
Местоположение: УК
Пол: Мъж
Кара: л Е21, а сега Е28
Детайли за колата: Ниски и бавни.

Re: Rollcage за е21?

Мнение от KriK4eTo » 04 Юли 2011, 22:01

Е като увиеш тръбите с изолация не е ли същото като да се удариш в колонката? Честно казано размери за клетка е доста относително, защото клетки има по много различни схеми. Въпроса е на човека който ще я ползва да му е удобна. Мисля че спрямо това трябва да се съобрази и съответно да отговаря на изискванията за сигурност. Най-лесният вариант е първо шаблон по желаната схема и след това да се сгънат тръбите по него. Задължително кутийки за да може да се заварят отгоре тръбите, освен ако няма да се маха тавана :) Аз мога да кажа това от нещата който зная за клетките.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 221
Регистриран на: 3.10.2010
Местоположение: софия
Пол: Мъж

Re: Rollcage за е21?

Мнение от andrein » 04 Юли 2011, 22:16

На последния дрифт ивент на който се возих...(мисля че ше е и последен), си треснах главата около 200 пъти в ролбара...ако бех без каска да съм се усмъртил...тва с мекото не спасява, просто ролбара изяжда обема в купето за главата. Имам приятел който го зажулиха с 5км/ч на едно кръстовище (колата е Клио хомологирано за група N или квато там беше) и си сцепи главата в опакования ролбар...щото си прекарваше бегачката и беше закопчал само долния колан.

...па и сички куки са твои, кат те видат с катерушката вътре.
34331 У-У-УДРИ!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1383
Регистриран на: 17.09.2004
Местоположение: Банкя
Кара: E21 79'

Re: Rollcage за е21?

Мнение от Pin2 » 05 Юли 2011, 19:37

Не искам да ви оспамвам темата, но Е21-цата, не е ли малко тежка за състезания, визирайки възможностите в днешно време. Нещо ме кара да мисля, че Е30 е доста по-подходяща за случая. Сигурно на времето си Е21 е била "биячка" в това отношение, но ... колеги... само ще се мъчите и ефекта никога няма да е същият.
Сори за сериозното отклонение по темата, лично мнение. Ако е "сток" нп, ама така според мен не става.
Приятелите идват и си отиват, а враговете се натрупват.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Rollcage за е21?

Мнение от M10 » 05 Юли 2011, 19:49

Е21 тежка :shock: Като за първи пост в раздела не искам да се заяждам, но според теб кое и е тежкото, след като тежи точно колкото Е30 и 4-500кг по-малко от "сървеменните" коли?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 2.04.2005
Местоположение: София, Кърджали
Пол: Мъж
Кара: BMW E21 320i, E21 315, E38 735i

Re: Rollcage за е21?

Мнение от Gecallica » 05 Юли 2011, 20:08

Pin2 написа:Не искам да ви оспамвам темата, но Е21-цата, не е ли малко тежка за състезания, визирайки възможностите в днешно време. Нещо ме кара да мисля, че Е30 е доста по-подходяща за случая. Сигурно на времето си Е21 е била "биячка" в това отношение, но ... колеги... само ще се мъчите и ефекта никога няма да е същият.
Сори за сериозното отклонение по темата, лично мнение. Ако е "сток" нп, ама така според мен не става.

Всеки луд с номера си ;) Ако мислихме всички като теб, нямаше да има шарк сектор. Честно казано не виждам нищо чак толкова по-напредничево в архитектурата на е30 от това на е21. Може да е някой килограм по-лека, но това не я прави чак толкова по-добра. Друг е въпроса вече колко и какви перформънс части можеш да си закупиш за е30 и е21, тук вече разликата е огромна. И то не само като количество, а и като време за разработки и тестване и т.н. Което пак ни връща на тезата ти, че е30 е едва ли не много по-добра от е21, според мен не... просто по-лесно се прави по-бърза ;)

Всъщност, направих си труда да погледна и се оказа, че е21 315 тежи 1010 кг., а е30 315 е 1080 кг....
don't stop for nothing
it's full speed or nothing
Изображение Изображение Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 2.04.2005
Местоположение: София, Кърджали
Пол: Мъж
Кара: BMW E21 320i, E21 315, E38 735i

Re: Rollcage за е21?

Мнение от Gecallica » 05 Юли 2011, 20:11

KriK4eTo написа:Е като увиеш тръбите с изолация не е ли същото като да се удариш в колонката? Честно казано размери за клетка е доста относително, защото клетки има по много различни схеми. Въпроса е на човека който ще я ползва да му е удобна. Мисля че спрямо това трябва да се съобрази и съответно да отговаря на изискванията за сигурност. Най-лесният вариант е първо шаблон по желаната схема и след това да се сгънат тръбите по него. Задължително кутийки за да може да се заварят отгоре тръбите, освен ако няма да се маха тавана :) Аз мога да кажа това от нещата който зная за клетките.

Аз именно това искам... схема по която да се водя... А и не ми много ясно как се прави шаблона :oops: Някой беше споменал да се огъват арматури вътре, но това ми се вижда доста дърварско :(
don't stop for nothing
it's full speed or nothing
Изображение Изображение Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 176
Регистриран на: 3.04.2011
Местоположение: София
Кара: каквото набара:)

Re: Rollcage за е21?

Мнение от taran » 05 Юли 2011, 20:17

Арматури вътре не са нужни...Има си спецификаций на тръбите от които се правят клетките-дебелостенни,безшевни с определени диаметри.Накъде съм ги срещал изискванията,ма ся не помня къде...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1014
Регистриран на: 23.06.2003
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е34 520 touring
Мечтае да кара: Е30 М3 и Lancia Delta integrale evo 16v

Re: Rollcage за е21?

Мнение от M-TEAM » 05 Юли 2011, 20:51

Най-лесно се прави ролбар като вземеш арматура и почваш да я огъваш както ти искаш да стане ролбара и после на тръбогиб мисля че се казваше машината ти ги огънат и после редиш и заваряш аз така правих една лада с един приятел. Тръбите бяха 40 мм безшевни 3мм стена малко тежко стана но поне със сигурност е яко
BMW E30 M3-one dream
skype-bmwpower5555

Следваща

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook