Защо няма нито една Е21-чка на пистата ?

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 523
Регистриран на: 26.02.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: На криво
Мечтае да кара: Още по-на криво

Защо няма нито една Е21-чка на пистата ?

Мнение от Изрода » 06 Юни 2010, 9:14

Това се замислих колеги след събора, защо не видях нито една Е21 чка на пистата.
Има някъв конструктивен недостатък с тоя модел , няма части или незнам и аз какъв е проблема :dunno:
Добре че имаше двама колеги с 5 ци - М ката и зелената да ни отсрамят шарк сектора :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Искма да направиме една дискусия по въпроса, да събера мнения и после ще ви кажа защо :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение Изображение Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 22.09.2008
Местоположение: софия/uk
Пол: Мъж
Кара: e60 e30 turbo

Re: Защо няма нито една Е21-чка на пистата ?

Мнение от ///ivanE30 » 06 Юни 2010, 10:14

Изображение
Изображение
колата съм я виждал скоро по улиците и е промененена от тва което е на снимката виждам я из софия да се движи незнам защо човека не я кара тая година и незнам дали е от форума но искам да го поздравя за колата много е гот :yes:
bedrock city racing

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 651
Регистриран на: 21.06.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: `81 E21 335

Re: Защо няма нито една Е21-чка на пистата ?

Мнение от GRINGO » 06 Юни 2010, 10:27

Изрода написа:Това се замислих колеги след събора, защо не видях нито една Е21 чка на пистата.
Има някъв конструктивен недостатък с тоя модел , няма части или незнам и аз какъв е проблема :dunno:
Добре че имаше двама колеги с 5 ци - М ката и зелената да ни отсрамят шарк сектора :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Искма да направиме една дискусия по въпроса, да събера мнения и после ще ви кажа защо :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Веднага ти отговарям.
За да си конкурентен на останалите състезателите трябва да направиш много компромиси
с автентичната визия на акулата.
Аз лично не бих си изкормил половината кола за да се състезавам.
Предпочитам колата ми да присъства на събора в качеството си на ретро автомобил, а не на състезателен.
За тази цел имаше Ретро рали на което участвах.
The power is nothing without control.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 2.04.2005
Местоположение: София, Кърджали
Пол: Мъж
Кара: BMW E21 320i, E21 315, E38 735i

Re: Защо няма нито една Е21-чка на пистата ?

Мнение от Gecallica » 06 Юни 2010, 11:25

///ivanE30 написа:Изображение
Изображение
колата съм я виждал скоро по улиците и е промененена от тва което е на снимката виждам я из софия да се движи незнам защо човека не я кара тая година и незнам дали е от форума но искам да го поздравя за колата много е гот :yes:

Колата е почти готова. Имаше някои проблеми с инжекциона и сега ще минава на два карбуратора :)

А колкото до темата, според мен единствената причина да няма е21-ца на пистата е чисто финансова, или поне за мен е такава :mhihi:
don't stop for nothing
it's full speed or nothing
Изображение Изображение Изображение
Изображение

'2002' fanatic
'2002' fanatic
Аватар
Мнения: 3722
Регистриран на: 2.02.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '08 Swift Sport, '73 BMW 2002tii

Re: Защо няма нито една Е21-чка на пистата ?

Мнение от alpina-ma6inata » 06 Юни 2010, 15:52

Не е само за вида според мен... Според мен отговора е един и същ за Е21-чките и за 2 и 2-ките. Айде за 2 и 2-ките е ясно, че са по-редки вече. И зависи за каква дисциплина става въпрос. Много по-трудно според мен една такава кола ще се противопостави на по-новите модели. Говоря за Е30, Е36, при които имаш много по-голям избор и възможности на спирачки, на окачване, скорости, шперове, можеш да сложиш какъвто мотор искаш и т.н.

А ако вземем една Е21-ца или 2 и 2-ка... Частите по-трудно се намират, почти всичко се купува от чужбина. Какво правиш ако искаш шпер за тия коли. Хората по БГ търсят с години шпер за Е21 или 2002, да не говорим за някаква по-къса скоростна кутия. За окачването общо взето все ще се вмъкнеш за 2 к лв, независимо от модела. За мотора е същата работа - хората с Е30-ките просто бодат един М50Б25 и забравят за случая, а ние с М10-ките и М30-ките те първа трябва да взимаме олекотени карантии и т.н., защото просто с тия тупузи за никъде не си. Да не говорим, че Е30 и Е36 просто са си по-подходящи за тази цел.

И на мен ми се иска да направя една люта 2 и 2-ка за писта, но просто колегите с по-новите модели имат по-голяма възможност за победа. А да не говорим ако става въпрос за дрифт как ще бориш японките и на италиянското как ще бориш малките въшки. :)

БМВ-та, БМВ-та, ама понякога трябва и да сме реалисти. :) Колите са ни били бързи... преди години.
'73 2002 tii Golf #2719550
2x Alpine white E30's
-------------------------------------
The BMW 2002 tii VIN 2719550 was manufactured on July 3rd, 1973 and delivered the same day to the BMW dealer Zeiss & Schwärzel in Mannheim. The original colour was Golf, paint code 070.
-------------------------------------
The BMW 320i touring VIN EA91537 was manufactured on September 14th, 1990 and delivered on September 19th, 1990 to the BMW dealer Autohaus Bärwald in Lampertheim (Germany). The original colour was Alpinweiß 2 (Alpine White), paint code 218.
-------------------------------------
Изображение

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2702
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Защо няма нито една Е21-чка на пистата ?

Мнение от Lenco » 06 Юни 2010, 16:19

Изрода написа:Това се замислих колеги след събора, защо не видях нито една Е21 чка на пистата.
Има някъв конструктивен недостатък с тоя модел , няма части или незнам и аз какъв е проблема :dunno:
Добре че имаше двама колеги с 5 ци - М ката и зелената да ни отсрамят шарк сектора :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Искма да направиме една дискусия по въпроса, да събера мнения и после ще ви кажа защо :mhihi: :mhihi: :mhihi:

За времето, което ще загубиш за кърпене и подсилване, можеш да пуснеш е30/е36 с голям мотор.
А аз не мога да намеря гърнета, чакам едни снимки :lol: :lol: :lol: :lol: от едно място :) :) :) :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 651
Регистриран на: 21.06.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: `81 E21 335

Re: Защо няма нито една Е21-чка на пистата ?

Мнение от GRINGO » 06 Юни 2010, 17:05

Не е проблема в частите.
Всичко е нагодия освен ако не си милионер и не купуваш само готови китове.
За това съм съгласен, много малко готови китове има за Е21 за каквото и да е било.
Но ако имаш желание всичко може да се приготи и при това качествено.
Било то спирачки, диф, двигател, окачване.
The power is nothing without control.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 23.04.2007
Местоположение: УК
Пол: Мъж
Кара: л Е21, а сега Е28
Детайли за колата: Ниски и бавни.

Re: Защо няма нито една Е21-чка на пистата ?

Мнение от KriK4eTo » 06 Юни 2010, 17:07

Кои каза че в Е21 не влиза М50Б25 :conf: ? При мен си влезе от раз.. без рязане по купето, без много преправяне.... Друг въпрос е с каква цел се слага и какъв ефект се търси. Аз надигнах тунела за да може да се правят по бързи и лесни ремонти по време на състезание, както и малко орязах отпред маската за по добро обдухване на 5-овия радиатор и за място на ел. перката от климатик пак на 5-ца. Генерацията от Е34 е по Е21 стандарт само слагаш и забравяш. Да се надявам че ще преодолея безпаричието и догодина ще има от мен едно Е21 на пистата :yes:
Изображение

'2002' fanatic
'2002' fanatic
Аватар
Мнения: 3722
Регистриран на: 2.02.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '08 Swift Sport, '73 BMW 2002tii

Re: Защо няма нито една Е21-чка на пистата ?

Мнение от alpina-ma6inata » 06 Юни 2010, 20:50

Да, и аз съм на мнението, че всичко се прави, няма спор в това. Но просто като става въпрос за Е30 и Е36 всички теми за всякакви модове са дъвкани и дъвкани и хората директно го правят и не им се занимава тепърва да умуват как трябва да стане всичко.

Иначе частите също се намират, но каквото и да е, са по-малко от Е30 и Е36. Сега ако пуснеш тема, че купуваш еди какво си за Е30 и Е36 ще ти счупят телефона от оферти.

Пак казвам - не казвам, че не може да се направи и да се постигне същия ефект - просто е по-лесно и по-рентабилно с по-масов модел. Вече всичко останало е въпрос на ентусиазъм. ;)
'73 2002 tii Golf #2719550
2x Alpine white E30's
-------------------------------------
The BMW 2002 tii VIN 2719550 was manufactured on July 3rd, 1973 and delivered the same day to the BMW dealer Zeiss & Schwärzel in Mannheim. The original colour was Golf, paint code 070.
-------------------------------------
The BMW 320i touring VIN EA91537 was manufactured on September 14th, 1990 and delivered on September 19th, 1990 to the BMW dealer Autohaus Bärwald in Lampertheim (Germany). The original colour was Alpinweiß 2 (Alpine White), paint code 218.
-------------------------------------
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 22.09.2006
Местоположение: провинцията

Re: Защо няма нито една Е21-чка на пистата ?

Мнение от порасналия » 06 Юни 2010, 21:17

Изрода написа:Това се замислих колеги след събора, защо не видях нито една Е21 чка на пистата.
Има някъв конструктивен недостатък с тоя модел , няма части или незнам и аз какъв е проблема :dunno:
Добре че имаше двама колеги с 5 ци - М ката и зелената да ни отсрамят шарк сектора :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Искма да направиме една дискусия по въпроса, да събера мнения и после ще ви кажа защо :mhihi: :mhihi: :mhihi:


По този начин зададен вапроса ме кара да си мисля че ти ще си човека с пистовата е 21чка.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 5.06.2010
Пол: Мъж
Кара: Т
Мечтае да кара: акула

Re: Защо няма нито една Е21-чка на пистата ?

Мнение от sec.1 » 07 Юни 2010, 0:24

според мен, защото са твърде красиви и собствениците го знаят прекалено добре, също така знаят колко е трудно да намериш читав екземпляр и явно затова не ги съсипват! Аз лично никога не бих съсипал такава кола (е21, е23,е24 и 2002) за състезания, защото вече са рядкост и най-вече защото ликуват душата когато са сток...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 523
Регистриран на: 26.02.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: На криво
Мечтае да кара: Още по-на криво

Re: Защо няма нито една Е21-чка на пистата ?

Мнение от Изрода » 07 Юни 2010, 0:58

порасналия написа:
Изрода написа:Това се замислих колеги след събора, защо не видях нито една Е21 чка на пистата.
Има някъв конструктивен недостатък с тоя модел , няма части или незнам и аз какъв е проблема :dunno:
Добре че имаше двама колеги с 5 ци - М ката и зелената да ни отсрамят шарк сектора :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Искма да направиме една дискусия по въпроса, да събера мнения и после ще ви кажа защо :mhihi: :mhihi: :mhihi:


По този начин зададен вапроса ме кара да си мисля че ти ще си човека с пистовата е 21чка.



Хаххаха само колегата е вникнал правилно във въпроса ми :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Значи обмислям нещо такова и наи вероятно другата седмица ще вкарвам акулчо да се кърпи.
Идеята ми е за цивилна кола, с която да си правя кефа по улиците и на събора естествено.То е ясно че няма да е конкуренто сподобна на 80 % от колите там в класа си, но не е наи важното победата нали :D
А имам голям мерак да покарам на писта, но не ми се излиза с 36 цат - щото ще е поредната кочина с М пакет и мъртва душа (20 ка) :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Мога с тея пари и на нея да и пусна един 2.8 и краи.
Но пак съм поредния.
Искам да си направя удоволствието да покарам доста възрастна кола , направена собстеноръчно :oops:
И дори да съм на последните места - пак ще съм щастлив и горд с акулчо :driving: :D

И така исках да видя мнения на колега преди да съм се захванал с проекта, за всеки случаи да не би да ми е убягнало нещо и да има някъв кофти момент с този модел.

Но явно ще се стартира проекта :mhihi:
Тази седмица почвам да разчиствам някое ъгълче на стаята ми , и да разоборудвам колта за да поема кум операционната маса :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ще има и смимков материал :yes:

ПС. Да уточня - пари нямам и проекта ще върви бавно но славно, да не се разочароват колегите ако се забави развитие или снимки :oops:
Изображение Изображение Изображение

великият шестак
Аватар
Мнения: 1330
Регистриран на: 2.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: няколко и киселее

Re: Защо няма нито една Е21-чка на пистата ?

Мнение от Turbo_Ted » 07 Юни 2010, 11:24

почти всички години в които съм имал акулка - била е на пистата. и е28цата и е21цата - видяли са пистата. някъде по компа имам някакви снимки. по-натам ще кача :) просто няма смисъл кола на тези години да се тормози - не е невъзможно :) акулите са коли, които трябва да се обичат, а не да се тормозят - за тормоз има е30, е36 и прочие 8) виж колегата Lucky - там е класика - скоро и е21 ще стане същата :)
Изображение
оооо велики шестако :bowdown: да пребъдат сегментите ти ... все у високи обороти да стоиш :bowdown: и да живее шпера ти :bowdown: АМИН :bowdown:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

Re: Защо няма нито една Е21-чка на пистата ?

Мнение от akula » 07 Юни 2010, 12:26

и аз мисля , че не си е работа да изтърбушиш някоя акула с хастара наобратно,
и после да и вадиш душата по писти дрифтове драг и т.н.
едно е да бучнеш малко по голям мотор, или да модифицираш малко та да си начешеш
крастата, друго е да я сучеш с вратите напред. тия коли са антика, трабва да се обичат
и пазят, има си нови модели за ръчка и гаври. така поне си милсля аз, де :dunno:
-харчи малко а бега много, чупи се трудно а се поправя лесно, що е то?
-БМВ е34

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 523
Регистриран на: 26.02.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: На криво
Мечтае да кара: Още по-на криво

Re: Защо няма нито една Е21-чка на пистата ?

Мнение от Изрода » 07 Юни 2010, 23:04

akula написа:и аз мисля , че не си е работа да изтърбушиш някоя акула с хастара наобратно,
и после да и вадиш душата по писти дрифтове драг и т.н.
едно е да бучнеш малко по голям мотор, или да модифицираш малко та да си начешеш
крастата, друго е да я сучеш с вратите напред. тия коли са антика, трабва да се обичат
и пазят, има си нови модели за ръчка и гаври. така поне си милсля аз, де :dunno:



Такаммм значи искам да уточня :

Моята идея за проекта е да си остане в цивилна версия с много леки изменеия и да си е стандартна кола - до колкото може една акула да е стандартен автомобил :mhihi: :mhihi: :mhihi:
И догодина живи и здрави на събора ако съм успял да я завърша - да ходя да се повоза по пистата (в буквалния смисъл) да си направя кефа ,без значение от победа , място , класиране и тн.
Просто за кеф че съм подкарал акула по пистата.

Иначе не мисля да изкорубвам колата - с това да сме на ясно. :yes:

Другата седмица я вкарвам за кърпене и ще почна да качвам снимков материал :yes:
Изображение Изображение Изображение

Следваща

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook