вакуумен клапан

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 6.09.2007
Местоположение: София, от как се знам
Пол: Мъж
Кара: BMW E28 M20B20 '84

вакуумен клапан

Мнение от el cho » 21 Мар 2010, 18:02

Здравейте!
Разглобих клапана на позиция 8 от схемата, тъй като не работи и са го шунтирали. Ако, някой е разглабял, моля да помогне! Вътре има една дебела пружина, която натиска едната мембрана. Чрез винтчето на корпуса на клапана се регулира натягането й. Не трябва ли и под мембраната да има също пружина, защото не мога да си представя, какъв вакуум трябва да има, че да преодолее усилието на такава яка пружина. Клапана е отварян преди и за това си мисля, че може да има липса. Също, ако някой знае, при какви режими и обороти на двигателя, този клапан играе. До колкото знам пуска 2/3 от въздуха. До колкото гледам действието на клапана, би трябвало да отпушва при някакви обороти. Но до тези обороти, явно седи затворен. Не можах да намеря информация по въпроса, така че моля за съдействие!
Поздрави!
e30m20vakuum.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 6.09.2007
Местоположение: София, от как се знам
Пол: Мъж
Кара: BMW E28 M20B20 '84

Re: вакуумен клапан

Мнение от el cho » 25 Мар 2010, 20:47

Ясно!
Вариантите са точно два!
Добрият, е че просто не съм одостоен с внимание поради простата причина, свързана с моята неизвестност. Има там някакъв подпис, някакъв си el cho, кара някаква 28-ца(поне така твърди), но нищо повече! Някой да го е виждал, някой да го е чувал!? Пък на всичкото отгоре все тъпизми от него!
Лошият вариант, че никой не е разглобявал въпросната джаджа и не знае за какво става въпрос, което е жалко! До този момент, мислех, че няма тайни в този форум!?
Интернет познанията ми, определено не са на ниво и информацията необходима за мен е трудно откриваема, имайки предвид, че въпросният клапан се води като неразглобяем елемент! Подробности!
Може би, трябваше да пусна тема, за кои джанти отиват повече на колата, или колко по-изтърбушено гърне да сложа, че да съм по-забележим!? Отзовалите се биха били на килограм! Иронията е на лице!(моля, теглете ми по една майна!)
Да, имам 28-ца(от скоро и втора) и стана страхотна, абсолютно в оригиналната си визия! Някои казват, че това било болест-не, любов е! Това е една необяснима любов, която не се нуждае от обяснение! Вложих много сили и желание в нея и ще продължа да влагам! Просто нужда!С ваша помощ или не!
Да, не желая да пускам тема, за да се изфукам с нея! Все едно, да пусна жена си на представяне, даже и със снимки-абсурд! Ще я чукате ли, ще я ебете ли, Вие ли ще я карате- тя си е моя и само за мен! Не си падам по позите и публичността. Не се нуждая от честитки и пожелания! Любовта е лична!
Отплеснах се!
Мир Вам момчета и да се радвате на любимите си, с масло или мензис в мотора!

Даниел

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2702
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: вакуумен клапан

Мнение от Lenco » 25 Мар 2010, 22:49

Това, че никой не ти отговаря не означава, че няма желаещи.
Просто това недоразумение на Лджетроника е много странно.
Правилно си намерил, че е делител на вакума 2/3, та намалява разреждането на предварението с 2/3. Такова делко има и карбураторния вариант, но няма такова чудо на вакумите.
Имам едно за подарък, не знам дали е здраво, останало е от времето когато се борих с великите маркучлета на Лджетроника :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 6.09.2007
Местоположение: София, от как се знам
Пол: Мъж
Кара: BMW E28 M20B20 '84

Re: вакуумен клапан

Мнение от el cho » 25 Мар 2010, 23:22

Евалата Lenco! По Великден съм в Бургас(по план де). Ако имаш желание, можеш да бъдеш одостоен с честта да бъдеш озарен с блясъка на моята любима:) Забравих да спомена, че се казва Грета! Официалното кръщене ще се осъществи в града на гларузите - Бургас! За непросветените, кръщенето се извършва от жена, както по времето на великите мореплаватели и техните черупки! За тези с дясна генерация-от мъж! Аз лично карам с нашето движение(падам си по дами). Та, въпросната дама, между стенанията си и мъките на задната седалка, в някакъв промеждутък на процеса, трябва да избълва името на кръщелничето си! Ако не го избълва, значи "майстора" е по-добър в чопленето на носа! Аз се надявам, да бъда твърд и непоколебим и да чуя неизменното - ГРЕТААААААА...!Придобил се с мазния, генетичен печат-на къстче тоалетна хартия, ще пусна тема! :)

п.с. Lenco, не се съмнявам в теб!
п.с. 2 Ако още правите срещи на Цурка-та, ще цъфна!

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2702
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: вакуумен клапан

Мнение от Lenco » 26 Мар 2010, 7:28

Малко странно ми се види жена на задната седалка да стене женски имена, ма ти си знаеш :mhihi:
Звънни предварително, 0889782000 - Ленко
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 1.11.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: мноого черно Е28

Re: вакуумен клапан

Мнение от BRAAT » 26 Мар 2010, 23:28

:clap: Браво колеги,да не би да си направите някакъв малък събор на "акули" ,че ако е по Велик ден и аз 6те съм близо(Айтос) и с удоволствие ще се присаеденя за 1 кафе дет се вика.Както каза колегата в по-горния пост , 4е това не е болест , а любов и страст към старите машини и по точно акулите.
Знам че няма нищо общо с темата но ми се стори ,че тук е удачно да напиша това!
SHARK-а му е майката!!!

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook