Е23???

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 27.06.2009
Местоположение: Athnes
Пол: Мъж
Кара: малко
Мечтае да кара: Е23 с много екстри

Е23???

Мнение от gh0sts » 10 Яну 2010, 6:51

Здравейте, имам няколко вапроса относно Е23, който може да помага :)В моделите 733i и 732i се вграждат еднакви мотори М30- 3205 кубика, моите знания стигат до там че 733i е с L-jetronik а 732i с каква инджекция е??? и другият ми вапрос е за Е23 735i в който по стария М30 е с ход 84мм и 93,4 диаметър на буталото и L-jetronik, а след 82-ра год. е с 86мм ход и 92мм диаметър с Bosch-Motronic-1.0, кой е по-добрият мотор като варвеж и издражливост от маняшка гледна точка :D ? и третият ми вапрос е кой от двата инжекциона понася най- добре газов инжекцион? :help: Благодаря ви предварително и касмет през новата година :bowdown:
Изображение
:mhihi: :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 27.06.2009
Местоположение: Athnes
Пол: Мъж
Кара: малко
Мечтае да кара: Е23 с много екстри

Re: Е23???

Мнение от gh0sts » 13 Яну 2010, 21:30

:wave: :help:
Изображение
:mhihi: :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Е23???

Мнение от cod-cdbp » 13 Яну 2010, 23:24

Слагай Мотроника и не питай повече :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 27.06.2009
Местоположение: Athnes
Пол: Мъж
Кара: малко
Мечтае да кара: Е23 с много екстри

Re: Е23???

Мнение от gh0sts » 14 Яну 2010, 2:42

Здравей, аз що си мисля че с мотроника ще е по спанато, с Л-джет ще е много по нервно добичето, пък да не говорим какви колектори има дартака :mhihi: :mhihi: макар и 218 коня има разлика във вавежа между стария и по новия 3.5 , има слухове че по стария мотор е несполучлив ако някой знае нещо ще сам много благодарен :help:
Изображение
:mhihi: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

Re: Е23???

Мнение от akula » 14 Яну 2010, 11:51

здр, доколкото разбирам иска6 да го кара6 на газов инйжекцион, тогава 6то те брига дали Л джет-а или мотроника е по нервен? :roll: колкото до издръжливост и маниящина всичките М30 :bowdown: :bowdown: носят на бой, пиене, ръчка и сръбска музика- не съм чул някой да се оплаква :mrgreen: ама явно ти пита6 нещо по- тънко, на което аз за съжаление не мога да отговоря. ама според мен ако има6 и двата мотора и се чудиш кой да избереш, подходи кой е по- запазен и по- малко тормозен :bchug:
-харчи малко а бега много, чупи се трудно а се поправя лесно, що е то?
-БМВ е34

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 27.06.2009
Местоположение: Athnes
Пол: Мъж
Кара: малко
Мечтае да кара: Е23 с много екстри

Re: Е23???

Мнение от gh0sts » 14 Яну 2010, 20:40

Здравей, питам защото Е28 528 Л-джет напрао ми прай сам да си говоря с господ :conf: , за това мисля да заложа в машината 3.5 ама с Л-джет и кат знам как са режи сега :shock: с другия мотор трябва да е още по добре но ше гълга много ,апък за гаста просто питам така нищо не сам решил още.Мотор не сам намерил още и за това си мисля ако може на моя да сменя само инжекциона, няма ли да е по лесно :?:
Изображение
:mhihi: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

Re: Е23???

Мнение от akula » 16 Яну 2010, 16:57

gh0sts написа:Здравей, питам защото Е28 528 Л-джет напрао ми прай сам да си говоря с господ :conf: , за това мисля да заложа в машината 3.5 ама с Л-джет и кат знам как са режи сега :shock: с другия мотор трябва да е още по добре но ше гълга много ,апък за гаста просто питам така нищо не сам решил още.Мотор не сам намерил още и за това си мисля ако може на моя да сменя само инжекциона, няма ли да е по лесно :?:


абе колега, нещо не можах да схвана фактическата ситуация :dummy: т.е. какви мотори на какви купета има6 и какво искаш точно, :lol: ама това няма значение. иначе: да смениш само инжекцията- става, ама това си влачи сума въпроси като: типа и ел. коснумацията на дюзите, пък ако смениш и компа, трябва да смениш изобщо цялата инсталация. пък ако идеята е да ъпгрейднеш Лджет с мотроник, мотроника иска и ламбда. не че е невъзможно , ама си е разправия. сега л джета е правен само за вървеж, при него икономия не се търси, поне в сравнение с по - новите инжекторни системи. мотроника дава оптимална работа(уж), и е по икономичен. ама ако е за манящина и мощност, (лично мнение), аз също смятам, 4е лджета е по добър вариант, а и е по -некапризен.

ясно, е 4е си говорим празни приказки и не ти казвам нищо ново, трябва ти човек, който е пробвал, ама такъв май няма така, 4е карай както дойде :shock:

на л.джета някои маняци спират обратния ход за излишния бензин- от нямане къде да ходи всичко влиза в цилиндрите и върви на луднца, ама и от разхода можеш да влезе6 в лудница. на мотроника пък, слагат вентилатор да духа въздух в колектора, така ламбдата отчита бедна смес и подава повече гориво- резултата е същия. тез варианти не съм ги пробвал лично, само споделям. :bchug:
-харчи малко а бега много, чупи се трудно а се поправя лесно, що е то?
-БМВ е34

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 27.06.2009
Местоположение: Athnes
Пол: Мъж
Кара: малко
Мечтае да кара: Е23 с много екстри

Re: Е23???

Мнение от gh0sts » 16 Яну 2010, 18:19

Здравей колега, благодаря ти за мнението научих нови неща :bchug: и не си говорим празни приказки.Може би сам забравил да кажа че си купих много изгодно е23 728 сас сменен мотор от Е32 М30Б35 ама не варви като хората нещо за тези коне, и малко се порових в форума и интернет разбрах че има м30Б35 сас Л-джет което ме кара да мисля че много ще бяга добичето с този мотор.Просто си питам нищо не сам решил още защото нямам достатъчно информация :confused:
Изображение
:mhihi: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

Re: Е23???

Мнение от akula » 18 Яну 2010, 12:55

gh0sts написа:Здравей колега, благодаря ти за мнението научих нови неща :bchug: и не си говорим празни приказки.Може би сам забравил да кажа че си купих много изгодно е23 728 сас сменен мотор от Е32 М30Б35 ама не варви като хората нещо за тези коне, и малко се порових в форума и интернет разбрах че има м30Б35 сас Л-джет което ме кара да мисля че много ще бяга добичето с този мотор.Просто си питам нищо не сам решил още защото нямам достатъчно информация :confused:

радвам се , че сам бил от полза. щом донора е Е32, би трябвало мотора да е мотроник, обаче не се знае този, дето е правил трнсплантацията(ебати, все едно сме доктори, а не авто маниаци) какво е пипнал и променил. ако е оставил оргиналния мотроник,не е сложил ламбдата(малко вероятно, но възможно), мотора не работи хубаво. в тоя случай мисля , 4е е по удачно само да експериментираш с инжекцийте и да го оставиш с тоя мотор
номера с невървенето и на мен ми е познат до болка .лошото , е че може да бъде от 1 милион причини. мойто Е23 728и 1984 л джет: мой мн.добър приятел, дето се занимаваше с нея вика б@х мамаа му и мъртвец (184 коня) и варви като за 90, а харчи като за 350. мериме компресия: 12 +-0.5 във всички цилиндри. демек- огин. купувам свещи, палци, капачки кабелтаци- сичко беру. подобрение- към 3 процента. фанах се за главата. ходих на диагностика, завряха му анализатора в кюнците, въртяха го гледаха на диск данните, пи4а вика мотора не е износен, 6 еднакви цилиндъра, пу6ка е . като резултат-стана по зле :evil:. :arrow: пак за главата.
отивам на друга диагностика- там един кам 55 год 4и4ка с няколко млади мом4ета. обяснявам аз, а 4и4ката се надъха, потри ръце и вика на младоците: аз съм имал такова, сега 6те го бъзна, това не ви е опел, тук си требва майсторлък. пак анализатора, рови му из 4ервата, и вика готов си. седам аз подкарвам го как съм си свикнал, а тва щеще да изкопа асфалта от зор , не дава да му пипне6 педала. 4и4ката вуду магия ли му направи :bowdown: какво ли ама тва не си беше мойта кола, реже се на бургия, пали гумите от нищо, абе направо ме бе6е страх да го вкарам у червеното. :twisted: :bowdown: пък и свали разхода ама така беше 2 месеца, после пак стана на мъртвец и дигна разхода. мен ми писна и я оставих на село за по- добри времена :driving:
така , 4е не знам какво да ти кажа, може мотара да е издухал, инжектори спекли, по запалването нещо, дебитомери, компютри, сбъркани вакууми- много са. требва некой дето на пръсти ги знае тия мотори и системи, да го провери от кюнеца та до радиатора, 6тот повечето само въртат делкото и дебитомера, и като не стане ни6то викат: еми кво иска6 от тоя дръгел на 30 години, нема компресия, нема нищо. пък то мотора си е пу6ка, ама си иска маистор, щот е друга класа, а не голф или кадет, както си каза 4и4ката.
успех, :yes: ако има нещо свиркай да ти прата едно руско инфо за е23, има линкове и в този форум
-харчи малко а бега много, чупи се трудно а се поправя лесно, що е то?
-БМВ е34

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 27.06.2009
Местоположение: Athnes
Пол: Мъж
Кара: малко
Мечтае да кара: Е23 с много екстри

Re: Е23???

Мнение от gh0sts » 18 Яну 2010, 15:35

здравей , колега много много сам ти задължен :bchug: и като си дойда в БГ да регистрирам колата ще ходя в сервис, че аз най много да я направя по спъната с моя опит :mhihi: :mhihi: :mhihi: Инфото за Е23, за което пишеш го имам и аз, все пак мерси ако има нещо ще свиркам п.п. ако някой е сменял инжекцион и знае какъв е резултата, няма да е излишно малко светлина да хвърли : :roll:
Изображение
:mhihi: :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 27.06.2009
Местоположение: Athnes
Пол: Мъж
Кара: малко
Мечтае да кара: Е23 с много екстри

Re: Е23???

Мнение от gh0sts » 18 Яну 2010, 15:46

Ако не е тайна колега колко ти гореше колата когато е била исправна?защото мойта пот 20 непада градско ако щеш и само по надолнище я карай, а изван под 10л. трудна работа. За бензин става вапрос. :mhihi:
Изображение
:mhihi: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

Re: Е23???

Мнение от akula » 19 Яну 2010, 10:43

абе не е тайна колега gh0sts, ама при тия литрови мотори дето ги коментираме всичко е много относително. в началото обаждаше около 20-23 градско, като има6 предвид 4е не съм я ръчкал( по принцип карам леко) а трафика бе6е много по- облек4ен. след магията даваше 15-16 (по паспорт е 14.4) и при едно ходене до морето я засяках на 9-9.5 при средна скорост 90-100.

имайки предвид, 4е твойто чудовище е 3,5 и ако го караш в Атина, тоя разход, дето го цитираш не ме учудва, особено и ако нещо е спънато. абе все пак мерни му комресията, ако имаш възможност, макар , 4е много се съмнявам да покаже нещо драстично, според мен е друго.

ПС напоследък се мераклисвам пак да го подкарам, ама само да го извадя от обора ми трябват поне 500-600 кинта, та... май няма да е скоро.

ПС2 колко пари го плаща твойто, ако е удобно да сподели6, каза , че било изгодно?
-харчи малко а бега много, чупи се трудно а се поправя лесно, що е то?
-БМВ е34

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 27.06.2009
Местоположение: Athnes
Пол: Мъж
Кара: малко
Мечтае да кара: Е23 с много екстри

Re: Е23???

Мнение от gh0sts » 19 Яну 2010, 17:12

Здравеи колега, тоя разход дето го пишеш 15-16 е направо супер и дано по скоро си оправиш колицата и да и се радваш :bowdown: а за мойта ами взех я от един склад за коли, понеже вкараха нови някакви закони и който има стара кола с голям мотор плаща много на държавата[за Е23-ката е около 600 евро за 6 месеца] и затова ги хварлят там, земат 50, 100 евро и аиде за скраб, савсем случаино го намерих с един приятел и влезнахме да видим за какво става вапрос, а вутре мерцедеси стари, 124-ки много имаше и всякакви стари кютюци,но БМВ-та почти нямаше само тази и още една Е30-ка в много лошо състояние.Мойта я платих 150 евро и голям касмет че не бяха затрили документите и си я прехвърлих на мое име което излезе 200 евро :mhihi: :mhihi: :mhihi: :bang: За разхода да в Атина карам но не много имам и малолитражка :mhihi: като я бузя стига до 35л. и не стигам до прекъсвач, но ще я оправя защото баварчето мене си ме кефи и в най скоро време ще си го стегна иии :driving:
Изображение
:mhihi: :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Е23???

Мнение от cod-cdbp » 19 Яну 2010, 22:03

аз залагам на дебитомер + ламбда сонда, след вчерашното бърникане на дебитомера със съдействието на програмата за диагонстика GT1, разхода на мойто М30 е 16 в София при нормално каране, и съм повече от доволен.
Има само малко да се дойзкусури дебитомера и мисля че ще е една идея по мъничко.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 27.06.2009
Местоположение: Athnes
Пол: Мъж
Кара: малко
Мечтае да кара: Е23 с много екстри

Re: Е23???

Мнение от gh0sts » 20 Яну 2010, 1:41

Бравоо, и кой каза че старите машини били лакоми :mhihi: :mhihi: надявам се като си дойда в БГ да направя една цялостна диагностика при някой свестен че тук мноо не разбират и цъкат само и странно гледат мойта баба :mhihi: и викат брее ама то туй варви ли още, аа ма то и абс имало, оо и климатик :shock: , странна работа за 5 години съм видял 1 с-клас 140 една две Е38-ци и това е, всичко друго хонди опели аъдета и т.н.Между другото колега _65536_kb_sec_ изчел съм някой твои мнения и гледам че разбираш от ел. може би знаеш нещо за старите инжекциони в частност Л-джет защо така много вървят а разхода е същия, пример Е28 528 на един познат направо рине асвалта още от 2000 поднася настрани и е много е бърза и гори 16-17 градско в Атина сравнена с Е39,дано не се обиди някой колега, пак 528 която направо се влачи нищо че има коне и нютони повече и гори 15- 16 и е сас сименс ако не ме лаже паметта :?: направо незнам много сам :conf: старото кърти по новото и е много по издражливо:bowdown: :bowdown: :bowdown:
Изображение
:mhihi: :mhihi: :mhihi:

Следваща

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook