Лупи и крушки за тях . . .

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 254
Регистриран на: 6.04.2007
Местоположение: Плвдив
Пол: Мъж
Кара: BMW///Акулка Кара: плавно/легално
Мечтае да кара: ///Е38 Мечтае да кара: \\\Е32

Лупи и крушки за тях . . .

Мнение от thewolf » 28 Юли 2010, 8:42

Здравейте колеги,
преди време си бях взел крушки за дългите светлини 100 вата и ми изгоряха рефлекторите. Сега съм с диодни крушки, за да не ми нагряват и реших да подаря старите на един приятел, който има Е34 със лупи на късите светлини. Въпроса ми е такъв: Как са устроени лупите? Има ли рефлектор, който да изгори в лупите? и дали ще има някакво вредно въздействие върху лупите от тези силни 100 ватови крушки?
Благодаря!
Изображение

Бог отдава дължимото всекиму!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 223
Регистриран на: 15.01.2007
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: e28 520i

Re: Лупи и крушки за тях . . .

Мнение от toto_ » 28 Юли 2010, 9:51

Има рефлектор, отразяващия слой е нанесен върху пластмасова повърхност.С тези крушки направо ще разтопиш пластмасата.Върху самата лупа едва ли ще има поражения.

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Re: Лупи и крушки за тях . . .

Мнение от err0r » 28 Юли 2010, 10:34

Върху лупата няма да има, но рефлекторът гаранция в началото ще пожълтее, а след това ще се стопи и ще спре да отразява и насочва хубаво светлината.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 254
Регистриран на: 6.04.2007
Местоположение: Плвдив
Пол: Мъж
Кара: BMW///Акулка Кара: плавно/легално
Мечтае да кара: ///Е38 Мечтае да кара: \\\Е32

Re: Лупи и крушки за тях . . .

Мнение от thewolf » 28 Юли 2010, 10:56

Благодаря колеги. Предложение какво да ги правя тези крушки? :) На тоя приятел на му светят изобщо късите светлини, не знае и той какво да прави. Ще пусна тема в Е34 подфорум-а.
Та идея какво да правя с тези крушки? Предполагам на какъвто и фар да се сложат ще го изгорят рефлектора???
Изображение

Бог отдава дължимото всекиму!

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Re: Лупи и крушки за тях . . .

Мнение от err0r » 28 Юли 2010, 11:14

Ами може да ги пробваш на дългите, защото те се ползват по-рядко и за по-кратко.
Колкото до твоя приятел с е34-ката, посъветвай го внимателно да отвори късите фарове и да изчисти старателно челното стъкло, лупата и рефлектора. Ефектът определено ще е по-добър, но за достигане на максимална осветеност, след почистването да сложих едни ксенони 55W и ще спре да се занимава с глупости. :mrgreen:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 254
Регистриран на: 6.04.2007
Местоположение: Плвдив
Пол: Мъж
Кара: BMW///Акулка Кара: плавно/легално
Мечтае да кара: ///Е38 Мечтае да кара: \\\Е32

Re: Лупи и крушки за тях . . .

Мнение от thewolf » 28 Юли 2010, 11:31

Да, така е, но човека няма пари, знаете как е :)

Относно мен, те бяха на моите дълги светлини, за 3 месеца и ми изгоряха рефлекторите. Сега съм с диодни крушки 5000К светят ми като ксенон на дългите и като премигвам има ефекта на оригинален ксенон, а ако си сложа ксенонна дългите, ще му трябва 5-6 секунди докато загрее, докато тея диодните святкат моментално.

Много ги възхвалявахе тези 100 ватови крушки. Вярно е, че светят много силно, но и нагряват и за 3 месеца ми трябваха нови фарове :((((((. Благодаря за съвета да си изчисти лупите, ще опитаме така, щото наистина, то свети малко повече от габарит, а всъщност са къси светлини, ужас му е Е34 от към светлини.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Бог отдава дължимото всекиму!

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook