нова 315-ка

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1071
Регистриран на: 4.12.2006
Местоположение: 3-ти картофен пояс на София
Пол: Мъж
Кара: ретро ръжди

Re: нова 315-ка

Мнение от M.Velichkov » 23 Ное 2009, 13:56

Сложи му един инхалатор на тоя асматик :twisted: :mhihi:
Айде да играем на една игра. Казва се "върви на майната си". Ти си пръв.......

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

Re: нова 315-ка

Мнение от akula » 25 Ное 2009, 12:24

:mhihi: :mhihi: :mhihi: inhalator, a? 4естно казано, замислих се по едно време. преди време бях 4ел във форума за един пи4, дето сложил "инхалатор" на 315- става добре, 6тото 15ковия мотор е с по ниска степен на сгъстяване- акулката му варвяла на бургия :twisted: , направо си апе каи6ката. поразрових се ама стигнах до извода , 4е не е лъжица за моята уста... много сложно ми се види. а и нали съм си фен на стока...
ама ако някои има в изли6ек нужния акъл , чаркове и ноу хау.. 6те се замисля сериозно :yes:
-харчи малко а бега много, чупи се трудно а се поправя лесно, що е то?
-БМВ е34

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1047
Регистриран на: 2.03.2004
Мечтае да кара: М-ка деснячка с газова уредба Mimgas :D

Re: нова 315-ка

Мнение от PIONEER » 26 Ное 2009, 12:20

Карай си я така.Заеби ги тия с курниците дето искат дръпки...те като нямат с какво да се изпъкнат само светофарните гонки са им някаква утеха,че са "нещо".А и в крайна сметка една нормална е21-ца няма да остане покрай тия трансплантации.Мен честно казано ми липсват заводските екземпляри на е21 и е30.Един читав двоен стоп не остана с хромирани брони,една висока 3-ка няма с оригиналното гърне отзаде да вози меко и да не се чува.Работата е като с Ладите преди 10-тина години.Всеки взе да дядо Жигулито изсипа го на земята,всевъзможни изгъзици и накрая една хубава,нормална и запазена КЛАСИЧЕСКА Жигула не остана.И сега като ги видим им се радваме.Та така и с тия Бмв-та-те са си класика вече.Ако наистина е здрава откъм купе,мотор и ходова част не я пипай.Върни и заводския цвят единствено и й се радвай ;) Отделно предполагам,че това 1.5 ще гори малко.Ако има газ ще и се радваш всекидневно без да ти бърка особено в джоба.А от това да си караш колата вместо да седи пред блока,била тя и с най-огромния мотор, по-голям кеф няма :)
Изображение
8.32

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

Re: нова 315-ка

Мнение от akula » 28 Ное 2009, 11:55

има истина в думите на колегата PIONEER . и аз това имах в предвид- оригиналната класика.
ама от друга страна и конете са си от зна4ение
-харчи малко а бега много, чупи се трудно а се поправя лесно, що е то?
-БМВ е34

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1047
Регистриран на: 2.03.2004
Мечтае да кара: М-ка деснячка с газова уредба Mimgas :D

Re: нова 315-ка

Мнение от PIONEER » 29 Ное 2009, 13:35

Избора си е твой естествено ;)Ама качиш ли конете ще трябват спирачки,окачване,големи джанти с гуми...после седалки,волани,колани,за да се овържеш здраво.И оттам насетне почват проблеми с това,че тя постоянно си иска да я ръчкаш ама оттам пък цялата кола почва да каталясва от ръчки и вече "оригиналът" е само спомен :) Ама все пак каквото те влече това ще си направиш.Колата ти си е твоя,а ние само си приказваме ;)
Изображение
8.32

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

Re: нова 315-ка

Мнение от akula » 30 Ное 2009, 13:16

и аз маи само си приказвам, мислех напролет да я зафатам... ама кризата ме хванала за топките и гу6ата едновремено, 4е и дърпа в противоположни посоки :shock: късметлия 6те съм ако стигна да и за4истя ръждавиците и оправя карба...добре поне 4е, е на топло :mhihi:
-харчи малко а бега много, чупи се трудно а се поправя лесно, що е то?
-БМВ е34

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 11.02.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 2001 e46 325i;е36 Touring
Мечтае да кара: S50/52

Re: нова 315-ка

Мнение от lubaka_320 » 30 Ное 2009, 18:33

Всичко с времето си дет се вика :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 651
Регистриран на: 21.06.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: `81 E21 335

Re: нова 315-ка

Мнение от GRINGO » 30 Ное 2009, 19:24

akula написа:има истина в думите на колегата PIONEER . и аз това имах в предвид- оригиналната класика.
ама от друга страна и конете са си от зна4ение

Прав е колегата наистина, доста малко стокови БМВ-та останаха.
Но тръпката да подкараш мечтаната кола за първи път след дълги месеци тежък труд е
просто неописуема.
Когато ми се роди идеята да си правя Е21-чката с 3.5 беше точно след събора 2008-ма.
От този момент близо 10 месеца съм лягал и съм ставал с тая мислъл.
Особенно последните 1-2 месеца преди подкарването бяха много емоционални.
Имаше "победи" имаше и "тежки загуби" много труд и нерви.
Но никога няма да забравя вечерта в която я подкарах за първи път. :cry:
Усещането беше невероятно.Едно че за първи път карах толкова мощна кола и второ
че една мечта стана реалност.
Често си пускам снимките и си преглеждам темата която бях пуснал тук и изживявям всичко отначало. Много хубави спомени :cry:
В крайна сметка това е най-ценното в живота.
Сега някой хора може да ме опрекнат,но се замислям да я продам колата и да
направя нещо ново.Иска ми се пак да изживея тия моменти.
Естествено по-добре би било да си я запазя,но всички знаете че за тази работа трябват пари.
Така че приятелю смело с рогата напред и да знаеш, че конете никога не са излишни.
Все пак трябва да браним честта на мараката.Тези коли дълги години са го правили по пистите. :bowdown:
Човек каквото и да сложи под капак,ако има желание винаги може да запази
оригиналния външен вид и интериора.
The power is nothing without control.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 1.11.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: мноого черно Е28

Re: нова 315-ка

Мнение от BRAAT » 30 Ное 2009, 19:44

:clap: Браво ГРИНГО!Това е и моето мнение(като изклучим смяната на дв. :( на моя shark-E28)
А за 315-ката и моята Е28-ца беше в подобно състояние ,като изклучим ръждитеде, е карахме с брат ми около година така,но малко по малко нещата си идват на мястото.И аз като колегата ГРИНГО от време на време си разглеждам темата,която ми пусна брат ми (КОМПИ) и си спомням с голяма въздишка :D
SHARK-а му е майката!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

Re: нова 315-ка

Мнение от akula » 02 Дек 2009, 15:41

тъй тъй, 6те видиме тая работа :roll: , истината е 4е и аз нямам ясна концепция, за мен не сам си наясно, от една страна съм фен на автентичността и стока, от друга страна- конете, от 3-та, аз вса6тност не съм от "ръчкаторите" и мразя да си тормозя колите :winky: та... дет вика колегата любак, всяко не6то с времето си

ПС изхода май е една за стокмания, и една за извра6тения, ама както казах кризата...
-харчи малко а бега много, чупи се трудно а се поправя лесно, що е то?
-БМВ е34

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

Re: нова 315-ка

Мнение от akula » 02 Дек 2009, 15:48

GRINGO написа:
akula написа:има истина в думите на колегата PIONEER . и аз това имах в предвид- оригиналната класика.
ама от друга страна и конете са си от зна4ение


От този момент близо 10 месеца съм лягал и съм ставал с тая мислъл.
Особенно последните 1-2 месеца преди подкарването бяха много емоционални.
Имаше "победи" имаше и "тежки загуби" много труд и нерви.
Но никога няма да забравя вечерта в която я подкарах за първи път. :cry: .


разбирам те, иаз бях така, докато си сабера мотора на Е23ката( тук отправям поклон до земи пред Роската :bowdown: )- ме4та ми е отреди да вляза в пубертета... по то6ово време бях видял една в бг и от тогава я санувам :lol: :lol: :lol:
-харчи малко а бега много, чупи се трудно а се поправя лесно, що е то?
-БМВ е34

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 3.05.2009
Местоположение: Несебър
Пол: Мъж
Кара: E30 E28 E34

Re: нова 315-ка

Мнение от E21maniak » 10 Май 2010, 23:28

Колегата GRINGO е най прав и го подкрепям.Колата му е много красива и обира не 6,а 666 точки.На последните 2 национални събора само като я видя и ми остават очите по нея....Виждаш една лъскава автентично направена Е21,с оригинален салон всичко сток и като отвориш капака гледаш ДЗВЕР ! Лично аз на ей такива хора най много се кефя-собственици на вече ретро автомобили,семпли,лъскави...Защото наистина е много хубаво да видиш една все едно токущо излязла от завода Е21-ца и като запали от гласеца и да те побиват тръпки....
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

Re: нова 315-ка

Мнение от akula » 21 Юни 2010, 12:45

1-2 снимки на дереджето на е21ката. значи много интересен ми се видя следния факт: тази 315ка е седяла години на ред със задницата завряна в едни треволяци и храсти. на един колега 318ката също години задницата в треви и храсти. и 2ете корозията ги е загризала по идентичен начин на специфични места: дясната "веждичка" над стопа (за да се види, трябва да се вдигне задния капак), леглото на резервната гума и "улука" под задното стъкло- вдясно.
като се изключи тенекеджииската работа по задния кош, купето си е почти перфектно.
нещо не мога да кача снимки :dunno:
-харчи малко а бега много, чупи се трудно а се поправя лесно, що е то?
-БМВ е34

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1296
Регистриран на: 14.09.2006
Местоположение: София, ул. Гурко 16

Re: нова 315-ка

Мнение от Louis » 21 Юни 2010, 14:13

Снимките на колегата :D
Може да са малко размазани, но всеки собственик на е21 ще разбере къде са корозииките с какви размери са и т.н. :mhihi:
Изображение Изображение Изображение Изображение
Пожелавам ти успех в оправянето й и ако имаш нужда от помощ тук сме с тази цел.. да си помагаме :)

Поздрави
Упомена!Одере!Сдържам!Учуден! ВанОс! ПрУжина! АкУмулатор! СемеринГ! АУспУх! КлапАн! РезервОар! ГаЗ! ФорУм! ОбрЪч! КУпувам! ВрЪЗка! БОбина! ЛосТче! КаРбУратор! ИталиАнски! ГрадУс
ИзображениеИзображение

Предишна

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook